Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Dnia 02.10.2009 o 23:46, Izrafel92 napisał:

A to dlaczego nie?

Uważam, że mały % graczy konsolowych w ogóle kojarzy serię Gothic, a jak wiadomo Risen tworzony był głównie dla tych, którzy ze światem Gothica mieli kontakt. Oczywiście nie wykluczam, że ktoś grał na PC posiadając też konsolę, ale to już oddzielny % graczy. Sądzę też, że konsolowi gracze mają o wiele więcej ciekawszych tytułów. Po za tym to co do tej pory widać na konsolowej wersji to jakaś porażka, która pewnie zniechęci do zakupu wersji na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2009 o 23:53, Damianuss1 napisał:

> A to dlaczego nie?
Uważam, że mały % graczy konsolowych w ogóle kojarzy serię Gothic, a jak wiadomo Risen
tworzony był głównie dla tych, którzy ze światem Gothica mieli kontakt. Oczywiście nie
wykluczam, że ktoś grał na PC posiadając też konsolę, ale to już oddzielny % graczy.
Sądzę też, że konsolowi gracze mają o wiele więcej ciekawszych tytułów. Po za tym to
co do tej pory widać na konsolowej wersji to jakaś porażka, która pewnie zniechęci do
zakupu wersji na konsole.



Hm. Przeszedlem wszystkie czesci, jakie ukazaly sie na PC. Ogolnie uwazam sie za wielkiego fana Gothica, wiec troche mnie zasmuciles xD. W pon. kupie Risena na x360 i zobaczymy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adnotacja do
http://tvgry.pl/?ID=634

Bohater nie potrafi pływać? Ehh <kręci głową>. Przy takich nadludzkich jumpach (powiedzmy sobie szczerze - te skoki są ... za długi i za wysokie, a na dodatek skacząc do przodu można w trakcie lotu cofnąć się do tyłu - a to ci nowość :P) takie skoki mogły by mieć ciekawe zastosowanie ot choćby dla zabawy, no, ale skoro nie potrafi ... zapewne się nie nauczy :P. Zauważyłem też coś co mnie zawsze irytowało już w samym Gothicu. Miasto, postacie, które stoją cały dzień w jednym miejscu (wieczorem zapewne idą spać). Brak mi tego, że nie poruszają się swobodnie po mieście choćby po to aby obejść je obejść kilka razy do tego wieczora kiedy to idą lulu. Całkiem fajnie aczkolwiek dziecinnie prosta wymyślona ta kradzież kieszonkowa. Podoba mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 01:01, Pawlo09 napisał:

Eh podobno wersja na Xbox 360 to prawdziwa kiszka.

Wiesz no, generalnie w moim mniemaniu RPGów na konsole się przenosić nie powinno - zwłaszcza takie typu Gothic(Risen jest bardzo podobny) - trudny system walki, łatwo zginąć i tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2009 o 21:06, Isildur napisał:

A wracając do Risena to jeden fakt mnie cieszy optymalizacja ;)


Za ten element gry należą się Piraniom wielkie brawa.Gram na tym samym sprzęcie , na którym z Gothic 3 zawsze miałem jakieś problemy z płynnością , a Risen śmiga po prostu idealnie.Najpierw ustawiłem 1600/1200 , a teraz 1920/1440 i jest całkowicie bez problemów.Burza , błyskawice , deszcz , a gra śmiga.Po doświadczeniach z poprzednim tytułem PB bardzo miła odmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 01:19, Kirabaxior napisał:

> Eh podobno wersja na Xbox 360 to prawdziwa kiszka.
Wiesz no, generalnie w moim mniemaniu RPGów na konsole się przenosić nie powinno - zwłaszcza
takie typu Gothic(Risen jest bardzo podobny) - trudny system walki, łatwo zginąć i tak
dalej.


Jak grałem ostatnio w pierwszego Gothica zgrzytałem zębami bo nie mogłem podłączyć mojego pada od x''a. Ta gra była wręcz stworzona pod pada, wymyśliłem już nawet porządny "rozkład" interface''u :D

I co ma z tym wszystkim wspólny trudny system walki? Trzeba szybko celować jak w FPSach? Nie wydaje mi się.

Ale Risena podobno rzeczywiście "skopali". Ale i tak kupuje wersje na X''a, dla achievementów :]. Grafika i tak nie jest dla mnie najważniejsza na świecie. Stary dobry Gothic wrócił!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No no ja także oczekuje aż Risen wpadnie w moje wilgotne ręce (spowodowane oczekiwaniem) i zacznę w niego pykać,dużo czytałem,dużo widziałem ale nie grałem i po tych wielu wypowiedziach jakie przejrzałem mam nadzieję że ta gra naprawdę będzie warta swojego rozgłosu wśród ludzi...tak więc czekam.

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 09:57, jcl99 napisał:

A mnie najbardziej wkurza to, że Cenega dostała teksty z 3 lata temu i do tej pory nie
przetłumaczyła...


Mnie między innymi to wkurza, ale brak dubbingu, bardzo ubogie polskie wydanie gry, oraz traktowanie polskiego klienta również przez polskiego dystrybutora po macoszemu... Jeszcze kilka rzeczy by się znalazło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to jest, że poza Niemcami tylko w Polsce ludzie tak podniecają się serią Gothic i klonem, Risen, mimo, że są to gry co najwyżej średnie. Do tego stawianie ich na równi z Baldursami, Planescape, serią Wizardry i Might & Magic to jakieś nieporozumienie.
Mam nadzieję, że Risen okaże się totalnym niewypałem i w końcu przestaną być wydawane takie gnioty :-) A rok 2009 i tak należy do Dragon Age! Prawdziwego cRPG :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 10:16, Mistic napisał:

Ciekawe jak to jest, że poza Niemcami tylko w Polsce ludzie tak podniecają się serią
Gothic i klonem, Risen, mimo, że są to gry co najwyżej średnie. Do tego stawianie ich
na równi z Baldursami, Planescape, serią Wizardry i Might & Magic to jakieś nieporozumienie.

Mam nadzieję, że Risen okaże się totalnym niewypałem i w końcu przestaną być wydawane
takie gnioty :-) A rok 2009 i tak należy do Dragon Age! Prawdziwego cRPG :-)

Czarna owca!!!:D A tak w ogóle - demko zassałem, i uważam , że postarali sie bardziej niż w G3.
Dług spłacony:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja o czymś nie wiem?
Przecież premierę Risen na konsole zwyczajnie przełożono, nikt chyba nie miał styczności z wersją na X360 do tej pory.
Także...
... skąd opinie, że to kiszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 10:31, Ezio napisał:

> Ciekawe jak to jest, że poza Niemcami tylko w Polsce ludzie tak podniecają się serią

> Gothic i klonem, Risen, mimo, że są to gry co najwyżej średnie. Do tego stawianie
ich
> na równi z Baldursami, Planescape, serią Wizardry i Might & Magic to jakieś nieporozumienie.

>
> Mam nadzieję, że Risen okaże się totalnym niewypałem i w końcu przestaną być wydawane

> takie gnioty :-) A rok 2009 i tak należy do Dragon Age! Prawdziwego cRPG :-)
Czarna owca!!!:D A tak w ogóle - demko zassałem, i uważam , że postarali sie bardziej
niż w G3.
Dług spłacony:D

A ja nie sciągłem, nie chce mi się czekać, a potem się jeszcze babrać w te rozpakowywanie i coś tam jeszcze sciągać. Wole kupić pełną wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 10:38, ww3pl napisał:

Czy ja o czymś nie wiem?
Przecież premierę Risen na konsole zwyczajnie przełożono, nikt chyba nie miał styczności
z wersją na X360 do tej pory.
Także...
... skąd opinie, że to kiszka?


Przełożono jedynie w USA. Na świecie gra już miała swoją premierę ( http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=12514). Co do kiszki... http://www.youtube.com/watch?v=h6WiiRjeQhM Nie jest może strasznie źle, ale zdecydowanie gorzej niż na PC (zwłaszcza jeśli o oprawę wizualną chodzi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować