Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Dnia 14.10.2009 o 21:20, castlerock napisał:

się usmiałem :)
koles porównał dwie gry w które nie grał i wyszło mu że lepsza jest Arcania :D:D:D


Mi najbardziej podobało się stwierdzenie , że Arcania trzyma klimat pierwszych Gothiców.A jak się o tym pan autor dowiedział? Ano , screeny obejrzał i już wie.Zaprawdę powiadam , po co te rozbudowane akcje reklamowe przed premierą? Wystarczy wrzucić do sieci parę obrazków i już.Co prawda mnie screeny nie przekonują , jednak daleki jestem od stwierdzenia na tej podstawie , iż gra jest do bani , lub odwrotnie.Pewnie się nie znam i nie mam odpowiednio wyrobionego spojrzenia.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 21:36, Ecko09 napisał:

Kurde, znowu nie wiem co robić :/ Jak otworzyć te kratę? Obok nie widzę żadnych dźwigni
itp.
http://screenshot.xfire.com/screenshot/natural/865d41f2b344d53bdc9700e8680984700b4dfd2c.png


Może Telekinezą ruszysz? Może dźwignia jest w środku? Poszukaj może w pobliżu są dziury przy podłodze, zamień się w ładzika i przejdź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 21:13, StaryCapiur napisał:

Edit : która opcje wybraliście przy zadaniu ze skarbem Stalowobrodego ?

Spoiler

Zabiliscie
Romanowa? Nie przejeliscie sie losem Patty i podzieliliscie lup na poł ? czy poszliscie
po skarb ?



Już nie aktualne, teraz mam inny problem z Romanovem

Spoiler

poszedłem po skarb, wziołem mape, oddałem Romanovowi, uwolniłem Patty, i mam zadanie dorwac Romanowa przed tajnym wejsciem Dona do miasta... na wyspece przy ognisku, (wczesniej trojaczki tam stały) siedzi erikson , a po Romanovie ani widu ani słychu, gdzie ten pieron sie znajduje :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 21:36, Ecko09 napisał:

Kurde, znowu nie wiem co robić :/ Jak otworzyć te kratę? Obok nie widzę żadnych dźwigni
itp.
http://screenshot.xfire.com/screenshot/natural/865d41f2b344d53bdc9700e8680984700b4dfd2c.png

Nie wiem, czy dobrze kojarzę. Ale jeśli dobrze, to najpierw musisz znaleźć

Spoiler

klucz do jedynego zamka, otworzyć, a poten znajdziesz sposób na otwarcie tej kraty (i innych obok).


Ale jeśli źle kojarzę, to przepraszam ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i ukończyłem Risen :] Finałowa walka była nawet fajna, choć zupełnie nie tak sobie wyobrażałem

Spoiler

Tytana

. No i walka z
Spoiler

Mendozą

była cholernie łatwa... nie straciłem nic życia. Przejście gry zajęło mi (wg xfire) 34 godziny. I tak dobrze, gothic 1 i 2 przechodziłem w 20godzin grając b. dokładnie. Jutro zacznę 2 raz przechodzić Risena, tym razem po stronie Inkwizycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2009 o 22:00, StaryCapiur napisał:

Już nie aktualne, teraz mam inny problem z Romanovem

Spoiler

poszedłem po skarb, wziołem
mape, oddałem Romanovowi, uwolniłem Patty, i mam zadanie dorwac Romanowa przed tajnym
wejsciem Dona do miasta... na wyspece przy ognisku, (wczesniej trojaczki tam stały) siedzi
erikson , a po Romanovie ani widu ani słychu, gdzie ten pieron sie znajduje :?



Dziwne, wdarł mi sie jakis bug, musialem wczytac gre i od nowa zadanie zrobic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 22:45, Vasilli napisał:

Takie jedno pytanko :

Spoiler

Czy jeśli dołączyło się do bandytów to można nauczyć się magii
? Jeśli tak to w jaki sposób :>



Chyba tylko możesz używac magicznych zwojów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już ukończyłem po raz pierwszy Risena. Ogólne oceniam grę bardzo pozytywne. Pozwolę sobie podzielić się wrażeniami.
Grałem obrawszy drogę bandyty z bagna i specjalizowałem się w walce mieczami. W tej grze chyba łatwiej niż w Gothicach jest rozwijać umiejętności. Ja wszystkie 10 poziomów walki mieczem miałem opanowane już na początku 2 rozdziału. System walki jak dla mnie jest przemyślany i warto go dobrze opanować choć często złorzeczyłem, gdy jakiś przeciwnik położył mnie po 3 sekundach, mimo że identycznego przeciwnika chwilę wcześniej w 3 sekundy położyłem ja.
Mocną stroną gry jest świat podziemny. W każdej podziemnej świątyni którą odwiedzimy trzeba nierzadko ostro pokombinować jak otworzyć jakieś przejście czy uniknąć pułapki, nierzadko do jednego pomieszczenia można się dostać na kilka sposobów i to jest fajne, od razu przypomina się świątynia Śniącego z pierwszego Gothica. Dobrym pomysłem przed wyprawą w podziemia jest zaopatrzyć się oprócz mikstur także w zaklęcia lewitacji, telekinezy i przemiany w łodzika - stuprocentowo się przydają.
W Gothicach można było mieć przyjaciół (czwórka DMLG :), co wpływało na klimat. Tu w Risenie, niespecjalnie da się nawiązywać przyjaźnie, choć jedną osobę przychylną głównemu bohaterowi uznałem za takiego przyjaciela, czy raczej przyjaciókę, bo konkretnie chodzi o dziewczynę z tawerny, Patti. Doszło nawet do tego, że gdy przez chwilę nie mogłem jej nigdzie znaleźć, zacząłem się zastanawiać co się z nią stało :)
Fabularnie Risen trzyma poziom, choć główny wątek nieco sztampowy, krótkawy (mało rozdziałów) i zakończenie trochę rozczarowuje, poza tym jak dla mnie brakuje nieco "zaplecza" - nic nie wiadomo o historii wyspy, kontynentu, o którym mowa w rozmowach, jego władcach itd. Cały czas jak wędrowałem po mieście portowym zastanawiałem się kogo przedstawiały resztki gigantycznego pomnika na górze za miastem, w grze nie natrafiłem na żadną informację na ten temat, a szkoda.
Do paru rzeczy muszę się jednak przyczepić. Zdarzyło mi się parę bugów: raz jeden NPC zaklinował mi się w czasie cutscenki i gra się zawiesiła, raz jedna misja mimo jej pomyślnego zakończenia nie trafiła do spisu misji zakończonych i wisiała do końca gry w spisie misji bieżących, raz w jednym miejscu liczba klatek spadła tak drastycznie, że trzeba było jeszcze raz uruchomić grę - wtedy wszystko wróciło do normy. Były to jednak jednorazowe przypadki, w żaden sposób nie utrudniające gry.
Istnieje jednak pewien babol (niedopatrzenie programistów?, exploit?:), który można wykorzystać na swoją korzyść: jeśli gracza od wroga oddziela krata lub przepaść, to można przez nie walić do niego z broni dystansowej bez jakiejkolwiek reakcji z jego strony. Będzie stał w jednym miejscu aż go ustrzelimy. Gdzie się dało to skrupulatnie to wykorzystywałem.
Grałem jako wojownik, więc magia w moim przypadku ograniczała się do zwojów, Często korzystałem ze zwoju przyzwania szkieletu i wkurzało mnie ograniczenie tylko do jednego Freda na raz. Dobre i przydatne za to jest to że z mikstur i magi można korzystać w biegu.
Irytujące i śmieszne momentami są pokrzykiwania bohatera podczas machania mieczem. Miałem taką sytuację w domu: grałem dość głośno i w pewnym momencie wpada mama do pokoju: "W co ty grasz? Co to za dźwięki? Ścisz to bo wydawało mi się że kogoś na klatce schodowej biją :)".
Ogólnie jestem zadowolony z gry. Za jakiś czas zagram jeszcze raz, by poznać grę od strony Inkwizycji lub magów. I pocichu czekam na Risena 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 19:21, AdamSloma napisał:

A czemu chcesz go wydać inkwizycji? zrób dla niego zadanie, a on nauczy cię co trzeba.
Żeby przyłączyć się do którejś ze stron, musisz wykonać dla niej 4 zadania. Ja wykonałem
3 dla bandytów (Cid nauczył mnie włamu) a 4 dla inkwizycji i wszystko było cacy.

A co wtedy z zadaniem "Ład w mieście"? Muszę wydalić Delgado z miasta a bez oddania łupu Sebastianowi się chyba nie da.
A może ktoś jeszcze prócz Cida, Pati i Delgado uczy otwierania zamków?
Zastanawiam się jeszcze kiedy zaczyna się quest z poszukiwaniem skarbu u Patti, jak przychodzi ona na cmentarz zaczyna dopiero uczyć:/

A i nie mogę znaleźć filmiku na którym ktoś podaje metodę na walkę z Alrikiem w Twierdzy wulkanicznej. U mnie wygląda to tak że mam kostur wyćwiczony do 3 poziomu i po ubyciu połowy HP Alrik ciągle blokuje. Uniki, skoki czy kombinacje oraz kontrataki nie działają. A kładzie mnie dwoma uderzeniami :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 22:47, Sh0ck13 napisał:

Mam głupie pytanie:p
Ile jest rozdziałów?

4

Dnia 14.10.2009 o 22:47, Sh0ck13 napisał:

I gdzie mogę znaleźć jakiś hełm.

Do kupienia w drugim rozdziale u kowali (skórzany, jakieś +1 do ochrony:D ) oraz w kolejnym, tez u kowali. O ostatniej misji nie wspomnę.

Dnia 14.10.2009 o 22:47, Sh0ck13 napisał:

A i czy po ukończeniu gry można grać dalej:D

Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2009 o 20:59, AdamSloma napisał:

Ja pierwszą część znalazłem,

Spoiler

na plaży, gdzie do morza wpada ten ogromny wodospad,
na łódce chyba, albo w kufrze. Ale nie mam drugiej, a na tej wyspie byłem przecież jeszcze
przed wejściem do miasta..

. zonk


A nie pomyliłeś sobie tego ze '' Spijaczem Dusz '' ? bo właśnie znalazłem 1 część tego,

Spoiler

w kufrze na plaży, na połnocnym zachodzie mapy, niedaleko ruin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można znaleźć

Spoiler

amulet Dona, w jego dawnej rezydencji ? Z rozmowy z Toynym wynika, że jest jakieś tajne pomieszczenie za obrazem, ale obskoczyłem wszystkie z nich, i nigdzie nie ma żadnego włącznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Spoiler

Jeśli dobrze pamiętam to jak wchodzisz idź do pomieszczenia na prawo i naciśnij na obraz. Nie podświetla się nazwa "obraz" czy "przełącznik". Po prostu naceluj i kliknij. A jak się pomyliłem co do pokoju to sprawdź w innych. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 00:26, Krzycho napisał:


Spoiler

Jeśli dobrze pamiętam to jak wchodzisz idź do pomieszczenia na prawo i naciśnij na
obraz. Nie podświetla się nazwa "obraz" czy "przełącznik". Po prostu naceluj i kliknij.
A jak się pomyliłem co do pokoju to sprawdź w innych. ;p


Dzięki, podziałało. Tak myślałem że to ten, ale chyba źle się ustawiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 23:17, StaryCapiur napisał:

A nie pomyliłeś sobie tego ze '' Spijaczem Dusz '' ? bo właśnie znalazłem 1 część tego,

Spoiler

w kufrze na plaży, na połnocnym zachodzie mapy, niedaleko ruin.



Tak pomyliłem. Wiedziałem że znalazłem jakąś połówkę, ale nie pamiętałem jak się nazywała.
Patty w końcu nauczyła mnie trzeciopoziomowego włamu i poszedłem na wyspę po ten kawałek co ty znalazłeś i się zdziwiłem, że nie pasuje do mojego Spijacza Dusz;p

SpecShadow
Nie musisz

Spoiler

wydawać wszystkich, żeby zaliczyć "ład w mieście". Ja wydałem tego od naszyjnika i od ziela, no i bossa z burdelu, a Cid i Delgado po zaliczeniu tego zadania leżeli martwi na swoich miejscach... Trochę dziwnie, ale zaliczyło. Ja się zastanawiam, czy nie wystarczy samego bossa wydać, żeby to zaliczyć...


A filmik z pokonaniem Arika jest mój, z tym że tam nie ma jakiegoś specjalnego sposobu. Udało mi się i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować