Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Dnia 17.10.2009 o 10:43, Hartus napisał:

Mam dwa pytania:

Zyskałem reputacje w mieście u ludzi Dona i mam spotkać się z szefem bandytów w mieście.
Powiedziano mi, że jest on w małym magazynie za burdelem Soni. Obszedłem go dokładnie
z każdej strony, ale za burdelem jest stara willa Dona. Gdzie jest ten magazyn?

Więc tak:

Spoiler

Wejdź do tego burdelu Soni, idź w lewo tam gdzie są wanny i podejdź do jednego obrazu w którym jest ukryty przełącznik..., za drzwiami jest przejście, w którym spotkasz szefa bandytów w mieście, z nim możesz też handlować i on posiada też zwoje żartu.

Dnia 17.10.2009 o 10:43, Hartus napisał:

I drugi problem. Kto w mieście może mnie nauczyć otwierania zamków na poziomie 3?

Spoiler

Jak już spotkasz się z tym szefem to wróć do Patty i powiedz jej o tym. Ona nauczy Cię później otwierania zamków.

Dnia 17.10.2009 o 10:43, Hartus napisał:

A w zasadzie mam jeszcze trzeci kłopot. Gdzie mogę znaleźć zwój Żartu? Plądrować skrzynie
czy ktoś w mieście handluje zwojami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 11:22, Albii napisał:

Jeszcze jedno. Jak g3 chodził mi na max detalach i rozdzielce płynnie, to z risenem nie
będzie problemów ? ;)


Nie ma to jak bezsensowny post. Ściągnij sobie demo i zobacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 11:22, Albii napisał:

Jeszcze jedno. Jak g3 chodził mi na max detalach i rozdzielce płynnie, to z risenem nie
będzie problemów ? ;)


Risen jest lepiej o wiele zoptymalizowany, wiec nie bedzie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 07:57, Varo napisał:

> /.../ > A do dlatego ... Wiesz może gdzie zdobyć zniszczenie pola niebieskiego :) ?

>
Odpowiednie zwoje kupisz u maga w klasztorze, a jak przypadkiem znalazłeś odpowiednią runę, to sam zrobisz (jak się nauczyłeś robic zwoje). Ja mam ponad 30 zwojów, zrobiłem z rozpędu i mogę odsprzedać ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 12:06, Hartus napisał:

Wielkie dzięki :) Ktoś wspominało tym obrazie, ale nie miałem tego w dzienniku więc szybko
o tym zapomniałem.


Niom, też szukałem tego długo ...cały budynek na około przeleciałem..w końcu od Soni się dowiedziałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 11:22, Izrafel92 napisał:

>

Spoiler


Tamte skrzynie stoją puste, więc stamtąd mam ten odłamek. Ale chyba mam buga, bo powinien on być przy ciele Dorgana, a nie było go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 12:30, Ecko09 napisał:

> >

Spoiler


Tamte skrzynie stoją puste, więc stamtąd mam ten odłamek. Ale chyba mam buga, bo powinien
on być przy ciele Dorgana, a nie było go.




Spoiler

Jestes na 100% pewien, ze nie bylo? Musi byc. Moze sprobuj wczytac jakis poprzedni save i sprawdz jeszcze raz. Chyba ze juz go masz, a nie masz tego ze skrzyni, lub od kogos innego.

Moze sie pomyliles. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 12:30, Ecko09 napisał:

> >

Spoiler


Tamte skrzynie stoją puste, więc stamtąd mam ten odłamek. Ale chyba mam buga, bo powinien
on być przy ciele Dorgana, a nie było go.



Spoiler

Jeden na pewno musisz wykopać. A z tym Dorganem to nie wiem...ja miałem przy nim odłamek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 12:34, Izrafel92 napisał:

> >


Nie mam wcześniejszych savów.

Dnia 17.10.2009 o 12:34, Izrafel92 napisał:

> > >

Spoiler

Jeden na pewno musisz wykopać. A z tym Dorganem to nie wiem...ja miałem przy nim odłamek.



eee wykopać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 12:36, Ecko09 napisał:

> > >

Nie mam wcześniejszych savów.

> > > >
>
>

Spoiler

Jeden na pewno musisz wykopać. A z tym Dorganem to nie wiem...ja miałem przy
nim odłamek.



eee wykopać?

Spoiler

Dokładnie (chyba, że pomyliłem questy)..wykopać :) Bierz łopate i szukaj na bagnach przy ogniskach tych miejsc w których można kopać..poprostu kliknij w miejsca w których ziemia jest jaśniejsza( łopata obowiązkowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 12:40, Longer napisał:

> > > >
>
>
>
> eee wykopać?

Spoiler

Dokładnie (chyba, że pomyliłem questy)..wykopać :) Bierz łopate i szukaj na bagnach
przy ogniskach tych miejsc w których można kopać..poprostu kliknij w miejsca w których
ziemia jest jaśniejsza( łopata obowiązkowa)



Spoiler

Wykopałem 2 skarby, ale w żadnym z nich nie było tego odłamka. Jestem niemal pewny, że powinien być przy Dorganie, ale go nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2009 o 13:02, Ecko09 napisał:

Spoiler

Wykopałem 2 skarby, ale w żadnym z nich nie było tego odłamka. Jestem niemal pewny,
że powinien być przy Dorganie, ale go nie było.



Spoiler

Cóż więc możliwe, że masz jakiegoś buga ;/ Możesz jeszcze spróbować wykopać koło ogniska gdzie na początku siedzieli robotnicy i nie chcieli pracować. Ale raczej powinien być odłamek koło Dorgana...A pokonałeś już Brogara w walce? On też miał jeden odłamek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 13:07, Longer napisał:


Spoiler


Tak, przecież pisałem, ze mam odłamek od Brogara.

Jest może jakiś kod na przywołanie tego odłamka albo Dorgana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem Risen. Mam parę pytań co do tej gry. Czy Risen na konsole nie jest tak zbugowane jak chociażby Gothic 3? Gra na PC mi nie ruszy , jedynym wyjściem jest wersja na konsole . Jestem fanem Gothic''ka 1,2 , czy Risen ma podobny klimat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się dostać do Olfa? Niebieska kropka. Patrzyłem z jednej i z drugiej strony tego tunelu nieopodal ale wygląda to tak jakby był w skale albo na tej górze tylko nie wiem jak tam wejść.

20091017144634

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 14:09, Prateorian napisał:

Zastanawiam się nad kupnem Risen. Mam parę pytań co do tej gry. Czy Risen na konsole
nie jest tak zbugowane jak chociażby Gothic 3? Gra na PC mi nie ruszy , jedynym wyjściem
jest wersja na konsole . Jestem fanem Gothic''ka 1,2 , czy Risen ma podobny klimat?


Jeśli chodzi o klimat to jest o czym pisać ;-)
Gra utrzymała klimat Gothica 3 połączonego z 1 i 2.
Grając niejeden raz miałem "Déjà vu" biegając po mieście i całej wyspie.
Nektore miejsca są baaaaaaardzo podobne do tych z okolic miasta w Khorinis.
A jeśli chodzi o błędy to jest ich parę ale raczej nie utrudniają zbytnio gry. Należą do nich:
- Zanikający czasami dźwięk (miałem 2 razy)
- Przechodzenie przez tekstury (np. przez krawędź drzwi na dach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem, jak wlacze gra mam bardzo jasne tło jakby przez mgłę było widać !! czy jest to spowodowane sterownikami od karty graficznej (zainstalowane mam najnowsze) czy może directx (zainstalowany 9c)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować