Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Szukam dysków

Spoiler

i jeden ma z Wódz Gnomów zabiłem wszystkich w okolicy wraz z kościotrupami; ledwo co się z nimi uporałem. Ale gdzie znajduje się dysk?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 14:38, KrzysztofMarek napisał:

> Wybacz, że zapytam, ale coś mi tu nie pasuje./.../
Miałem całą zbroję, ale u druida nie miałem opcji dialogowej.

Znaczy się miałeś 4 części zbroi + Młot Tytanów?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2009 o 14:38, KrzysztofMarek napisał:

Spoiler

1. Nie negocjowałem z Romanowem, tylko go zatłukłem, a potem Patty nie znalazłem;
2. Nie miałem wykonanych wszystkich zadań (już nie pamiętam których);
3. Wnioskuję, że czegoś nie zrobiłem, a co było konieczne do uruchomienia opcji dialogowej
u druida.



1:

Spoiler

Miałem ten sam problem, ale ją znalazłem potem, chociaż trochę mi to zajęło (najlepiej oddac mu skarb, poznać lokację Patty i od razu go utłuc - ja dodatkowo wcześniej zabiłem tych jego towarzyszy więc Romanow był sam z jednym tylko piratem


3: tak jak napisałem w edicie powyżej :)

Dnia 25.10.2009 o 14:38, KrzysztofMarek napisał:

W kodach nie widzę nic złego, jeśli komuś gra na kodach sprawia przyjemność. Ale akurat
jak zaczynałem grę, kody nie były dostępne. No i nie wiem, czy gdybym sobie zbroję "załatwił"
kodami, miałbym, czy też nie, odpowiednią opcję dialogową. Bo ja autentycznie części
zbroji znalazłem


Ja też więc napisałem: no offence, po prostu ciekawość, bo jak ja biegałem z nieprzekutą zbroją to lord ze mnąnawet nie gadał, a pamiętam jak kody potrafiły knocić fabułę w gothicach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 14:43, Growin napisał:

> > Wybacz, że zapytam, ale coś mi tu nie pasuje./.../
> Miałem całą zbroję, ale u druida nie miałem opcji dialogowej.
Znaczy się miałeś 4 części zbroi + Młot Tytanów?

Na wszelki przypadek wyliczę, tak, jak pamietam:

Spoiler

napierśnik, fragment zbroji, nagolenniki (wyglądały jak buty), hełm, Młot Tytanów.

Dnia 25.10.2009 o 14:43, Growin napisał:

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 14:42, Gordon92 napisał:

Szukam dysków

Spoiler

i jeden ma z Wódz Gnomów zabiłem wszystkich w okolicy wraz z kościotrupami;
ledwo co się z nimi uporałem. Ale gdzie znajduje się dysk?



Dysk ma wódz gnomów (ma to imię, które Hendric wymienił), który jest w podziemiach. Poszukaj tajnego wejścia, otworzy się dopiero, jak pociągniesz odpowiedni pierścień ( o ile dobrze pamiętam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 14:42, Gordon92 napisał:

Szukam dysków

Spoiler

i jeden ma z Wódz Gnomów zabiłem wszystkich w okolicy wraz z kościotrupami;
ledwo co się z nimi uporałem. Ale gdzie znajduje się dysk?



Spoiler

Sam wodzu go ma. Nie znalazłeś go u niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 14:53, SpecShadow napisał:

> /.../> A Tarcza? Z domu Eldrica idź w lewo ścieżką w górę, po drodze trafisz na popiołaka i
kilka ogrów.

Tarczę też miałem, tylko zapomniałem napisać. Zresztą, zaraz sprawdzę, bo chyba mam jeszcze stare sejwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 14:53, SpecShadow napisał:

> > /.../ > A Tarcza? Z domu Eldrica idź w lewo ścieżką w górę, po drodze trafisz na popiołaka i
kilka ogrów.

Tak jest. Miałem młot, tarczę, zbroję i dwa fragmenty zbroji (

Spoiler

Młot Władcy Tytanów, Tarczę Władcy Tytanów, Zbroję Władcy Tytanów, część pancerza Władcy Tytanów, czyli napierśnik Ursegora i część pancerza Władcy Tytanów, czyli naramienniki i nagolenniki Ursegora

.) No, nie da się ukryć, coś, gdzieś, zrobiłem nie tak, jak potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu twierdzisz że nie zadałes ostatniemu bosowi żadnych obrażeń?

Spoiler

Przecież ostatni boss nie ma paska życia (a jeżeli ma, to jest taki wysoki, jego pasek się nie mieści na ekranie;p). Ile razy go trzepnąłeś jak był oszołomiony odbitymi przez ciebie jego czarami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 15:22, AdamSloma napisał:

Czemu twierdzisz że nie zadałes ostatniemu bosowi żadnych obrażeń?

Spoiler

Przecież ostatni
boss nie ma paska życia (a jeżeli ma, to jest taki wysoki, jego pasek się nie mieści
na ekranie;p). Ile razy go trzepnąłeś jak był oszołomiony odbitymi przez ciebie jego
czarami??


Grałem buntownikiem i nie widziałem, żeby cokolwiek mu się stało. Pamiętałem o tym, że nie miałem opcji dialogowej u druida, więc jak zginąłem, nie próbowałem po raz drugi. Nie widziałem, żebym odbijał jego czary. Po prostu po stosunkowo krótkiej walce zginałem. Uznałem, że to przez nieprzekucie zbroji i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 15:58, Czarek188 napisał:

Witam. Mam takie pytanie które dręczy mnie po nocach. Czy wyjdzie kiedyś Risen z polskim
dubbingiem?


Skoro wyszedł bez dubbingu, to raczej już go nie zrobią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, opis walki z ostatnim bossem, wchodzić tylko na własną odpowiedzialność!! Po przeczytaniu możesz albo popsuć sobie zabawę z odkrywania jak go pokonać, jeżeli jeszcze z nim nie walczyłeś, lub doznać olśnienia, jeżeli walczysz a nie możesz wygrać;p

Spoiler

Ostatnia walka to czysta zręcznościówka. Zasłaniasz się tarczą, przeskakujesz po zapadających się platformach, unikasz jego "lasera" i przeskakujesz nad falą uderzeniową z jego "tupnięcia". A w międzyczasie on strzela w ciebie czarami, takie białe kulki, które się odbijają od twojej tarczy. Raz na jakiś czas ten odbity czar trafia w niego i wtedy on tak jakby oszołomiony kuca. Wtedy się do niego podbiega i zadaje jeden cios (nie wiem czy ma znaczenie jego siła, czy liczy się ich liczba, u mnie było chyba 4-5 ciosów z przytrzymaniem) Po paru takich ciosach włącza się outro i mamy po wszystkim.

Każde inne zbliżenie się do bosa skutkuje dosyć szybką śmiercią...
Ale ty wchodząc do komnaty bossa powinieneś mieć na sobie założoną ta zbroję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem dzisiaj grać po dłuższym chodzeniu po mieście i muszę stwierdzić , że jest sporo zadań i osób z którymi można porozmawiać.No i ten dylemat: Czy dalej pomagać Estebanowi czy może przejść na stronę inkwizycji?
Naprawdę fajnie się w to gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 16:02, R3clus3 napisał:

Zakończyłem dzisiaj grać po dłuższym chodzeniu po mieście i muszę stwierdzić , że jest
sporo zadań i osób z którymi można porozmawiać.No i ten dylemat: Czy dalej pomagać Estebanowi
czy może przejść na stronę inkwizycji?
Naprawdę fajnie się w to gra.

Ja ci polecam Estebana.Jestem akurat inkwizytorem i wymiatam,praktycznie każdy pada po jednym,dwóch ciosach,a mam tylko 24 lvl(122 siły).Mam w mieczu 7 i nie mogę go dalej rozwinąć,jedynie pozostają mi kryształy lub kostur.To zależy zresztą co wolisz:miecz,kostur czy magię.
Jeżeli już maksowałeś siłę/miecze/topory to nie dołączaj do Zakonu,tylko do Dona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować