Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Pilne!
Za moment będę instalował Risena, i mam pytanie czy ta gra jest już spatchowana?
A konkretniej mam kartę z geforce 8800, i podobno trzeba mieć jakiegoś patcha, żeby gra dobrze dzialala też na geforceach... Liczę na szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 15:45, kedzior141 napisał:

Pilne!
Za moment będę instalował Risena, i mam pytanie czy ta gra jest już spatchowana?
A konkretniej mam kartę z geforce 8800, i podobno trzeba mieć jakiegoś patcha, żeby gra
dobrze dzialala też na geforceach... Liczę na szybką odpowiedź.

Chyba nie trzeba żadnego patcha, przynajmniej u mnie nie trzeba było nic instalować. A problemy z kartami GeForce są tylko z 7xxx które mają jakąś zamgloną grafikę czy coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 15:49, Hartus napisał:

Chyba nie trzeba żadnego patcha, przynajmniej u mnie nie trzeba było nic instalować.
A problemy z kartami GeForce są tylko z 7xxx które mają jakąś zamgloną grafikę czy coś
takiego.


No to dzięki za pomoc. Wlasnie tez słyszałem że problemy są pod 7xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej a grając magiem wbijać troszke punkty nauki w sile i walke kosturem, czy tylko mana. pieczeci itp.? A kradziesz kieszonkowa i otwieranie zamków to też idzie na odstawke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2009 o 11:38, kuki288 napisał:

Ej a grając magiem wbijać troszke punkty nauki w sile i walke kosturem, czy tylko mana.
pieczeci itp.? A kradziesz kieszonkowa i otwieranie zamków to też idzie na odstawke?


Pieczęci możesz, a nawet powinieneś się nauczyć. To naprawdę potrafi ułatwić życie. No chyba że wolisz korzystać ze zwojów, z tą tylko różnicą że będziesz musiał stale zaopatrywać się w nowe, co na dłuższą metę może być irytujące. Ale w resztę umiejętności raczej nie warto inwestować. Co najwyżej w otwieranie zamków. To bardzo przydatna zdolności i w dodatku kosztuje tylko 15 pkt. nauki za całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 15:53, Albii napisał:

Ja mam NVIDIA GeForce 8800 GTS i jadę z piękną grafiką na wszystkich ustawieniach graficznych
max. ;)


Oo, ja też mam 8800 GTS :). Mówisz jedziesz z piękną grafiką? A jak zacinki? Jaki masz procesor? I w ogóle jak na chwilę obecną wyglądają patche, bo nie jestem w temacie, a w poniedziałek listonosz przyniesie mi Risena ;-). Mam nadzieję, że pogram w to z przyjemnością [jestem fanem Gothiców].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tam na dole masz całą specyfikację mojego kompa. http://www.xfire.com/profile/albinskia/ Zero ścienek, jeszcze nigdy nie zaliczyłem żadnej. Sorki, raz mi przycięło jak zapomniałem GG i przeglądarki wyłączyć(gdzie zawsze mam kilkanaście okien pootwieranych) i jak ktoś mi zaczął pisać na GG i Xfire to lekko przycięło. ;p No i jak wcześniej mówiłem, wszystko na maxymalnych ustawieniach, nawet cienie, które często znacznie wpływają na płynność gry.

kuki288@
Otwieranie zamków to w tej grze umiejętność niezbędna. Przydaje się do wielu questów i do zarabiania, po za tym w skrzyniach możesz znaleźć magiczne pierścienie, które podniosą Ci tymczasowo skilla, albo magiczne miksturki. Kradzież kieszonkowa to raczej rzecz zbędna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2009 o 13:51, Albii napisał:

Tam na dole masz całą specyfikację mojego kompa. http://www.xfire.com/profile/albinskia/


Aaa, rozumiem :). To dobrze się składa dla mnie, jednak muszę jeszcze wiedzieć, czy posiadasz tego nowszego 8800 GTS [tzn. 512], czy tego starego [320 lub 640]? Ja niestety tego starego [a konkretnie 320 MB] i obawiam się jednak o lekkie ścinki :(. A jak ze stabilnością gry? Jakoś Gothic 3 odstraszał mnie swoimi wysypkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem, że nie wiem jakiego posiadam, poszukam pudełka od karty, sprawdzę i napiszę. ;)

>A jak ze stabilnością gry? Jakoś Gothic 3 odstraszał mnie swoimi wysypkami.
To nie jest następca trójki tylko dwójki, nie masz się o co martwić. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Właśnie zacząłem grać w Risen. Skończyłem robić questy na bagnach. Mam iść do miasta.
Czy mogę w tym momencie robić questy dla innych frakcji?
Czy też te questy będą zablokowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2009 o 07:56, Achim napisał:

Witam
Właśnie zacząłem grać w Risen. Skończyłem robić questy na bagnach. Mam iść do miasta.
Czy mogę w tym momencie robić questy dla innych frakcji?
Czy też te questy będą zablokowane?


Tak, idź do miasta i wybierz swoją frakcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiejś ciekawej gry na gwiazdkę i z braku szczególnego wyboru w tym roku zastanawiam się nad Risen.
(W Dragon Age i Borderlands z tych nowszych tytułów już grałem)
Risen - pobrałem demo, pograłem. Sama gra wygląda wg mnie na miks Gothic 3(ogólny klimat, frakcje itp.) i Two Worlds(animacja postaci, rozmowy, walka). O tyle w demku tak na prawdę mamy okazję tylko pozbierać troche chwastów, poubijać ścierwa i przed samym początkiem jakiejkolwiek akcji kończy się.
I tutaj pojawia się moje pytanie:
Czy gra dalej ma jakąś wartką akcję, dynamiczną fabułę, czy może wygląda jak Gothic czyli biegamy bez tołku po świecie i robimy questy poboczne lub główne(z deka nudne), co tak na prawdę nie utrzyma mnie przy kompie.
Inaczej: czy fabuła się rozkręca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale pewne jest to ze i tak jest lepsza niz w Gothicu 3. Jednak na twoim miejscu jeszcze poczekalbym az risen stanieje i cos lepszego kupil ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: znalazłem w okolicach miasta portowego 2 skrzynie ze skarbami, obie wykopane z ziemi (jedną kawałek dalej od sekretnego wyjścia, a drugą na wyspie na południu, tam gdzie jest fragment któregoś miecza). obie skrzynie są zamknięte, nie da się ich otworzyć wytrychem. gdzie znajdę klucze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuje, że w poprzednie o wiele lepsze części gothica nie grałeś, więc porównania nie masz, bo tak naprawdę 3 część gothica, wielu fanom tej gry nie pasowała i tyle. Resen jest bardziej kontynuacją Gothic''ów 1 i 2 i od 3 jest w wielu aspektach o niebo lepszy (walka przede wszystkim). Dla mnie osobiście to był tytuł "must have" i nie żałuje ani jednego grosza wydanego na nią. Spędziłem z nią kilkadziesiąt godzin wspaniałej rozrywki, a teraz gram w Dragon Age i też się świetnie bawie:D

http://www.youtube.com/watch?v=OiVeFI_gZiw - jednak najważniejsza jest siła! Popiołak pokonany 5-cioma ciosami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Jestem w trzecim akcie razem

Spoiler

z Inkwizytorem i jego bandą w grocie którą otworzylismy.Mam iść na południe i znaleźć Rufusa i przy okazji otworzyć wrota i nie mogę tego zrobić.

Nie wiem czy jest to zrozumiałe ale proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2009 o 14:59, AdamSloma napisał:

Wnioskuje, że w poprzednie o wiele lepsze części gothica nie grałeś, więc porównania
nie masz, bo tak naprawdę 3 część gothica, wielu fanom tej gry nie pasowała i tyle. Resen
jest bardziej kontynuacją Gothic''ów 1 i 2 i od 3 jest w wielu aspektach o niebo lepszy
(walka przede wszystkim). Dla mnie osobiście to był tytuł "must have" i nie żałuje ani
jednego grosza wydanego na nią. Spędziłem z nią kilkadziesiąt godzin wspaniałej rozrywki,
a teraz gram w Dragon Age i też się świetnie bawie:D

http://www.youtube.com/watch?v=OiVeFI_gZiw - jednak najważniejsza jest siła! Popiołak
pokonany 5-cioma ciosami:)


Przeszedłem tak i 1 jak i 2 Gothica(bynajmniej bez cheatów). 3 część też przeszedłem. Ale po prostu nie jest to typ gry, na który chciałbym wyłożyć 100zł. Jednak poczekam aż Risen spadnie z ceny a na razie zdecyduję sie na coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować