Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Mam pytanko =). Pod koniec instrukcji [tam gdzie są zadania] jest napisane "Porada: Więcej wskazówek, sztuczek, szczegółowe mapy, informacje o wszystkich wrogach i frakcjach oraz szczegółową solucję do gry Risen obejmującą wszystkie główne i poboczne zadania znajdziesz w oficjalnym przewodniku po grze!".

Wszystko fajnie, ale gdzie jest ten oficjalny przewodnik po grze? ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2009 o 16:56, Choinix napisał:


Wszystko fajnie, ale gdzie jest ten oficjalny przewodnik po grze? ;d


Może na tym Bonus Disc ? Ja go jeszcze nie sprawdzałem, a grę mam niecały miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2009 o 17:00, DambialkoX napisał:

Może na tym Bonus Disc ? Ja go jeszcze nie sprawdzałem, a grę mam niecały miesiąc.


Bonus Disc u mnie jest w formie filmu DVD "making of", więc niestety nie ;(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2009 o 17:02, Choinix napisał:

Bonus Disc u mnie jest w formie filmu DVD "making of", więc niestety nie ;(.


Ten poradnik to strona 51-55 w podręczniku użytkownika. Tak mi się zdaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Który kryształ jest wg was najlepszy??

Bo tak się zastanawiam i chyba magiczne pociski najlepsze. Ale chciałbym też waszą opinie poznać. Z jakim kryształem najbardziej wymiataliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2009 o 18:39, Albii napisał:

Musisz za niego zapłacić. Na GOL''u jest ten poradnik. 9zł + parę groszy vatu.


Żarty sobie ze mnie Cenega robi? Płacę kupę kasy za grę, a oni mi dodają instrukcję, w której piszą o jakimś z d*py wziętym super poradniku, którego sam muszę poszukać i jeszcze za niego zapłacić?! Prawdopodobnie by mnie to nie zdenerwowało, bo nikt mnie nie zapewniał o dołączeniu takiego poradnika, ale dla mnie to jest szczyt bezczelności i pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Przy każdej grze RPG którą kupiłem był poradnik - czy to w formie elektronicznej [wtedy w instrukcji była informacja o takim poradniku], czy to w formie drukowanej.
Aaa, przepraszam - tu mamy Cenegę.
Baldur''s Gate, Icewind Dale, Neverwintery, Morrowind, Mass Effect, Wiedźmin i wiele innych na mojej półce - teraz dostrzegam ten znaczek "CDP" i porządnie wykonane DOŁĄCZONE poradniki.

I proszę, żeby mi nikt nie pisał, że najprzyjemniej jest samemu grać - owszem, z tym, że ja wolę czasami wesprzeć się poradnikiem, bo nie zawsze mechanika działa tak jak powinna i nie zawsze będzie mi się chciało każdą ścieżke przechodzić. Załóżmy, że to nie jest standard [chociaż przy obecnych wydaniach RPG ciężko powiedzieć inaczej], to tak na prawdę krzywdzące jest to, że w ogóle w instrukcji o istnieniu takiego poradnika wspominają "zapominając" go dodać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pocieszę Cię. Jestem tylko w 99% pewien, że ten poradnik z GOL''a jest tym oficjalnym poradnikiem. ;p Szczerze to chamskie, ale mnie to wcale nie rusza, takie są teraz czasy, najważniejszy jest pieniądz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten poradnik z GOL''a jest słaby, bez niego można spokojnie przejść grę. Nawet nie ma zaznaczonych wszystkich ważnych roślin na mapie, itemów i broni. Nic nie tracicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2009 o 11:16, KannX napisał:

Ten poradnik z GOL''a jest słaby, bez niego można spokojnie przejść grę. Nawet nie ma
zaznaczonych wszystkich ważnych roślin na mapie, itemów i broni. Nic nie tracicie.


Trzeba pamiętać , że poradniki są 2.Jeden dotyczący przede wszystkim questów , oraz drugi , poświęcony alchemii , wykuwaniu mieczy , wyrobom jubilerskim itp.Całkiem sporo można się z nich dowiedzieć , oczywiście pod warunkiem , że lubimy psuć sobie niespodziankę i tracić w grze wszelkie elementy zaskoczenia.Aby perfekcyjnie rozplanować wszystkie punkty nauki , trzeba byłoby bardzo dokładnie przestudiować poradniki , czyli po prostu zepsuć sobie niespodziankę.Poza tym , Risen jest na tyle prosty i powtarzalny , że rozwój postaci nie powinien sprawić kłopotów , a świat gry na tyle niewielki , że znalezienie prawie wszystkiego jest bardzo proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2009 o 15:32, Achim napisał:

Może ktoś mi podpowie dlaczego nie wyświetlają mi się żadne filmiki początkowe przy uruchamianiu
gry?


A grę masz orginalną czy nie ?

Nie sugeruje tu nic broń Boże, tylko że niektóre gry z nielegalnego zródła są tak spakowane, że nie potrzebne syfy są wycinane :P stąd brak filmików..

A może wyłączone masz jakieś opcje w grze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2009 o 20:24, Choinix napisał:

standard [chociaż przy obecnych wydaniach RPG ciężko powiedzieć inaczej], to tak na prawdę
krzywdzące jest to, że w ogóle w instrukcji o istnieniu takiego poradnika wspominają
"zapominając" go dodać.

Przesadzasz:P Poradnik do gry nie robi się w pięć minut. Magicznym sposobem nie znajdzie się on w edycji premierowej gry. Risen miał premierę w polsce 9 października, światową 2, a poradnik na golu był dopiero od 30. W reedycjach większości gier jest już dodawany, przy premierowych wydaniach prawie nigdy...
Wzmianka w instrukcji to zwykła reklama, faktycznie trochę chamska;P Pff ale na szczęście jest jeszcze forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2009 o 16:23, In_The_End napisał:

Przesadzasz:P Poradnik do gry nie robi się w pięć minut. Magicznym sposobem nie znajdzie
się on w edycji premierowej gry. Risen miał premierę w polsce 9 października, światową
2, a poradnik na golu był dopiero od 30. W reedycjach większości gier jest już dodawany,
przy premierowych wydaniach prawie nigdy...
Wzmianka w instrukcji to zwykła reklama, faktycznie trochę chamska;P Pff ale na szczęście
jest jeszcze forum.


Sprawdziłem jednak angielską wersję poradnika [jest w formie PDF], tam też jest wzmianka o takim poradniku. Nazywa się dokładnie "Official strategy guide". Więc nie wiem o czym Ty mówisz, chyba nie myślałeś, że wymagam od Cenegi zrobienie poradnika? Skoro już takowy był, to mogli jako dystrybutorzy dogadać się z wydawcą i przetłumaczyć ten poradnik. A skoro go nie raczyli przetłumaczyć, to mogli nic o nim nie pisać. (Bądź zaznaczyć np. "tylko wersja ang, do pobrania z xxx".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z grafiką w Risenie jest taka jak na obrazku.

Mój komp :
procesor 3.2 GHz
Ram 1.5 GB
Karta Gigabyte HD 4650

Próbowałem nawet przez Hotfixa i nic nie pomogło.

20091204003749

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2009 o 16:23, In_The_End napisał:

Przesadzasz:P Poradnik do gry nie robi się w pięć minut. Magicznym sposobem nie znajdzie
się on w edycji premierowej gry. Risen miał premierę w polsce 9 października, światową
2, a poradnik na golu był dopiero od 30.


Czyli wg. ciebie, nikt przed premierą tej gry nie widział na oczy?? Nie bądź śmieszny, przecież trzeba było ją przetestować, także testerzy znają ją na pamięć i to ktoś z ich grona pisał oficjalny poradnik, a nie gracze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2009 o 18:21, AdamSloma napisał:

Czyli wg. ciebie, nikt przed premierą tej gry nie widział na oczy??

Czy ja coś takiego napisałem? Mam Ci pogratulować czytania ze zrozumieniem? Choinix również przesyłam gratulacje.

Dnia 04.12.2009 o 18:21, AdamSloma napisał:

Nie bądź śmieszny,

<żal>
Śmieszni są ludzie, którzy plączą z powodu braku poradnika do gry. Mówiliście tylko o poradniku z gry-onlina, więc ja napisałem moje zdanie na ten temat. Przejrzałem przedtem daty, aby nie napisać totalnej głupoty i moje wypociny możesz zobaczyć kilka postów nad twoim. Nie interesuje mnie czy oni sami robią ten poradnik, czy też tłumaczą.
Użalanie się nad ceną gry też jest śmieszne. Jak droga to nie kupuj:P Poczekaj na reedycje, reedycje w której dodadzą Ci gratisowy poradnik.

Dnia 04.12.2009 o 18:21, AdamSloma napisał:

standard [chociaż przy obecnych wydaniach RPG ciężko powiedzieć inaczej], to tak na prawdę

Widać przeoczyłem poradnik do dragon age, auć...
Gothic jak i Risen są grami prostymi jak budowa cepa. Chaby, że to też wina Cenegi.

Dnia 04.12.2009 o 18:21, AdamSloma napisał:

przecież trzeba było ją przetestować, także testerzy znają ją na pamięć i to ktoś z ich
grona pisał oficjalny poradnik, a nie gracze.

Przyjmuje do wiadomości twoje odkrycie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować