Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Wiem, własnie tak zrobiłem i mam zestaw tarcza+dwurak. Dobrze że jestem jak sroka i pierścieni nie sprzedawałem. Teraz bawie się w inwestowanie w fireballa. Musze przyznać, że gra bardzo mnie pozytywnie zaskoczyła - trochę czasu trwa, zanim się człowiek wkręci, ale potem jest coraz fajniej. A najlepsza jest eksploracja i odkrywanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dostałem w swoje łapki Risena i grając już dość sporo mam 3 nurtujące mnie pytania:
PYTANIA ZAWIERAJĄ SPOILERY
- Czy jest jakaś granica wyuczalności atrybutu, bo mam eliksiry siły w sporej ilości (6) i nie wiem czy warto mi je wypijać na raz?
- Mama zadanie te ze skarbem stalowobrodego, zdobyłem skarb, Romanowowi powiedziałem, że mnie Patty nie obchodzi i pozwoliłem mu odjeść. Misja jest nadal w trwających co am zrobić (nie mam zadania: Gdzie jest Patty)
- Przeszukałem wszystkie wieże, znalazłem 5 pierścienie wasalnych i zabiłem tego głównego trupa, nakazano mi teraz dostarczyć wszystkie pierścienie, skąd mam wziąć 6?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 21:45, KrzyniuBDG napisał:

PYTANIA ZAWIERAJĄ SPOILERY

Tam na dole, poniżej okienka gdzie treść posta piszesz masz opcję "Spoiler"

Spoiler

> - Czy jest jakaś granica wyuczalności atrybutu, bo mam eliksiry siły w sporej ilości

Dnia 21.12.2009 o 21:45, KrzyniuBDG napisał:

(6) i nie wiem czy warto mi je wypijać na raz?


Spoiler

Siła, Zręczność i takie tam do 100, a mana chyba do 200, ale co do many to nie jestem pewien.


Dnia 21.12.2009 o 21:45, KrzyniuBDG napisał:

Spoiler

- Mama zadanie te ze skarbem stalowobrodego, zdobyłem skarb, Romanowowi powiedziałem,
że mnie Patty nie obchodzi i pozwoliłem mu odjeść. Misja jest nadal w trwających co am
zrobić (nie mam zadania: Gdzie jest Patty)


Spoiler

A co tam się jeszcze działo po wybraniu tej wypowiedzi ? Ja osobiście brałem inną, ale może coś się wymyśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 21:45, KrzyniuBDG napisał:

Dopiero dostałem w swoje łapki Risena i grając już dość sporo mam 3 nurtujące mnie pytania:
PYTANIA ZAWIERAJĄ SPOILERY
- Czy jest jakaś granica wyuczalności atrybutu, bo mam eliksiry siły w sporej ilości
(6) i nie wiem czy warto mi je wypijać na raz?

Granica do wyuczenia to 100, a max to 200 więc wiesz co z tym zrobić.

Dnia 21.12.2009 o 21:45, KrzyniuBDG napisał:

- Mama zadanie te ze skarbem stalowobrodego, zdobyłem skarb, Romanowowi powiedziałem,
że mnie Patty nie obchodzi i pozwoliłem mu odjeść. Misja jest nadal w trwających co am
zrobić (nie mam zadania: Gdzie jest Patty)

Nie spotkałem się z tym. Po prostu poszukaj Patty, a zadanie zaliczą.

Dnia 21.12.2009 o 21:45, KrzyniuBDG napisał:

- Przeszukałem wszystkie wieże, znalazłem 5 pierścienie wasalnych i zabiłem tego głównego
trupa, nakazano mi teraz dostarczyć wszystkie pierścienie, skąd mam wziąć 6?

A masz pierścień od zleceniodawcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie 1:

Granica jest 200 punktów. Do 100 będą cię uczyć trenerzy, potem tylko miksturki pomogą. Ja tym się nie przejmowałem i przy 123 punktach sily i ok 100 many spokojnie gre przeszedłem. Wisdom powiekszasz tylko czytając znajdowane ksiegi, tablice itp.

Pyt.2
Patty jest zamknięta w tych większych ruinach, które mijałeś po drodze do jaskini ze skrabem. Drzwi są od strony morza, trzeba trochę na dół zejść. Nie wiem czy w twoim przypadku tam jest, ja najpierw zgodziłem się na układ z piratem, wyjąłem skarb, wyszedłem z jaskini, oddałem mu mape on mi powiedział gdize jest patty i cała grupa zaczęła odchodzić. Wtedy ich zabiłem i odzyskałem mapę :)

Dnia 21.12.2009 o 21:45, KrzyniuBDG napisał:

- Przeszukałem wszystkie wieże, znalazłem 5 pierścienie wasalnych i zabiłem tego głównego
trupa, nakazano mi teraz dostarczyć wszystkie pierścienie, skąd mam wziąć 6?


6 ma trzeci syn Tildy - siedzi w małej chatce na srodku mapy tam gdzie drogi tworza taki mały okrąg. Albo - tak jak było ze mną - przypadkiem zabiles któregoś lorda i go nie przeszukałeś...


Moje pytania:
Skończyłem grę (kończy się beznadziejnie i rozczarowująco) i pytanie do tych, co też skończyli: czy są możliwe różne zakończenia? Czy różnice sa tylko w 1 i 2 rodziale, i questach frakcyjnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 21:58, Skie napisał:

6 ma trzeci syn Tildy - siedzi w małej chatce na srodku mapy tam gdzie drogi tworza taki
mały okrąg. Albo - tak jak było ze mną - przypadkiem zabiles któregoś lorda i go nie
przeszukałeś...

Już nie pamiętam, ale czy ten syn nie daje nam jako pierwszy, bo chyba mi już dał, a nadal mam 5 we wszystkich wieżach byłem po kilka razy i jestem niemalże w 100% pewien, ze nie mogłem nic przeoczyć...

A co do Patty to ja nie mam zadania by ja znaleźć, tylko zadanie szukanie skarbu, zdobyłem go już i poszedłem na układ z Romanowem tylko se już gdzieś poszedł nie wie ktoś może gdzie on będzie siedział, bo chciałem 3 rozdział zacząć, ale jak to zrobiłem to ta misja poszła się walić, wiec wolę jeszcze pogłówkować...

Wiem o istnieniu funkcji spoiler, ale śmieszne jest jak coś się pisze i wszystko ukryte, zresztą to o co pytam nie zdradza praktycznie nic istotnego z fabuły, same misje poboczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 22:09, KrzyniuBDG napisał:

Już nie pamiętam, ale czy ten syn nie daje nam jako pierwszy, bo chyba mi już dał, a
nadal mam 5 we wszystkich wieżach byłem po kilka razy i jestem niemalże w 100% pewien,
ze nie mogłem nic przeoczyć...


Syn Tildy zleca ci zadanie ale nie wie że klątwa jest winą pierścienia. Żeby dostać pierścień musisz mu pokazać jeden ze zdobytych w wieży.

Dnia 21.12.2009 o 22:09, KrzyniuBDG napisał:

A co do Patty to ja nie mam zadania by ja znaleźć, tylko zadanie szukanie skarbu, zdobyłem
go już i poszedłem na układ z Romanowem tylko se już gdzieś poszedł nie wie ktoś może
gdzie on będzie siedział, bo chciałem 3 rozdział zacząć, ale jak to zrobiłem to ta misja
poszła się walić, wiec wolę jeszcze pogłówkować...

A znalazłeś złoty dysk w skarbie? Jeśli tak to nie musisz szukać patty.

Dnia 21.12.2009 o 22:09, KrzyniuBDG napisał:

Wiem o istnieniu funkcji spoiler, ale śmieszne jest jak coś się pisze i wszystko ukryte,
zresztą to o co pytam nie zdradza praktycznie nic istotnego z fabuły, same misje poboczne.

JESTEŚ PIERWSZY W TYM TEMACIE CO MĄDRZE GADA ;-)
Już i tak zdradziłeś fabule mówiąc że trzeba szukać patty i skarbu, nie mówiąc już o układach z romanowem.
Ale co racja to racja - po co wszystko spoilerować ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 22:34, Fun_g_1_2_3 napisał:

Syn Tildy zleca ci zadanie ale nie wie że klątwa jest winą pierścienia. Żeby dostać pierścień
musisz mu pokazać jeden ze zdobytych w wieży.


Właśnie przechodzę drugi raz grę i rozmawiałem z synem Tildy tym w chatce. Nie potrzebował widzieć żadnego innego pierścienia, nawet za bardzo nie było tam możliwości wyboru dialogu - przeleciałem narzucony przez scenarzystów tekst i dostałem pierwszy pierścień oraz zadanie.

---

Ja mam za to pytanko - jak w praktyce sprawdza się magia w Risen? Jestem obecnie w klasztorze. W bólach, bo bólach, ale mam 9 lvl i nie przydzieliłem jeszcze ani trochę punktów nauki w żadną umiejętność. Po prostu nie wiem, czy opłaca się cokolwiek pakować w walkę bronią, czy lepiej wszystko włożyć w naukę magii, którą planuję młucić wszystko co istnieje na świecie... tzn. w świecie gry. ;) Problemów z zabijaniem przeciwników do misji na chwilę obecną nie mam, trwa to znacznie dłużej, ale dzięki temu, że poprzednim razem przechodziłem grę jako bandyta jestem perfekcyjnie [hehe] wyćwiczony we władaniu mieczem i potrafię to ogarnąć bez żadnych umiejętności [wystarczy tarcza].
Jako, że się rozpytałem, to ponowię pytanie:
będąc magiem przetrzymywać wszystkie punkty nauki dla umiejętności we władaniu magią, czy wpakować coś w walkę "czymś" [jeżeli tak, to pewnie kosturem]?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do magii - ja grałem wojownikiem zakonu. Najpierw rozwiałem walkę wrecz, a potem na max. fireballa - wtedy zrobiło się bardzo łatwo. Taki maksymalny fireball (i pewnie pozostałe kryształy tez) zadaje pokażne obrażenia i eltarnych wojowników zabija po ok.5 trafieniach + rani innych w okolicy. A pozostałe czary miałem na zwojach - zapas lewitacji, nautilusów itp. Bardzo przydatny jest też szkielet.
Generalnie - magia się sprawdza i jest przydatna. Ale czasem szybciej jest kogoś po prostu zabic mieczem, zwalszcza jesli nie masz bardzo rozwiniętego czaru ofensywnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2009 o 10:16, Robert321 napisał:

w risenie jest tylko 1 miasto? w risenie są pory roku?


Tak, jest jedno miasto jak w GII, nie ma pór roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam mały problem
Jestem w 3 rozdziale. Wykonuje misje dotyczącą mostu zwodzonego. Jestem w tym miejscu w którym Ethan kopie coś w ścianie a Inkwizytor bada pewną komnatę.Nie wiem co dalej zrobić. Obaj nie chcą ze mną gadać. Mendoza kazał mi zbadać kryptę.Przeczytałem te wszystkie inskrypcja i dalej nic. Proszę o szybką pomoc. Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2009 o 15:26, TESIV napisał:

mam mały problem
Jestem w 3 rozdziale. Wykonuje misje dotyczącą mostu zwodzonego. Jestem w tym miejscu
w którym Ethan kopie coś w ścianie a Inkwizytor bada pewną komnatę.Nie wiem co dalej
zrobić. Obaj nie chcą ze mną gadać. Mendoza kazał mi zbadać kryptę.Przeczytałem te wszystkie
inskrypcja i dalej nic. Proszę o szybką pomoc. Z góry dzięki


Prawdopodobnie używałeś kodów. Wiem , bo ja się z nimi bawiłem. Jak wpiszesz kod na wszystkie przedmioty nie skończysz gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś kto uczy kradzieży kieszonkowej poziomu 3? Gram po stronie inkwizycji magiem, w mieście wykonałem zadania na rzecz i zakonu. Ale czytałem że trzeciego poziomu uczy Delgado, ale przed wykonanie zadania związanego z nim zapisałem grę i zamiast zakonowi dałem złoto jemu. Nauczyłem się od niego 2 poziomów kradzieży bo trzeciego już u niego nie można było miał tylko opcje uczenia zręczności. Więc kto uczy poziomu 3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Delgado uczy też trzeciego poziomu, ale tylko ludzi Dona, więc jak grasz po stronie inkwizycji to chyba raczej możesz sobie o kradzieżach zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować