Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Dnia 24.01.2010 o 20:36, Czarek-k napisał:

Gdzie Romanov zamknął Patty? Po wyjściu z jaskini zabiłem go i jego kumpli, a w jego
kieszeni znalazłem klucz, ale nie mogę znaleźć tej celi. Proszę o pomoc.


W pobliskich ruinach-tam gdzie grasują szkielety itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2010 o 20:39, NecroVisioneR napisał:

W pobliskich ruinach-tam gdzie grasują szkielety itp.

W tych co są zaraz obok jaskini ze skarbem Stalowobrodego? Czy chodzi ci o te, które są bardziej na połodnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 20:41, Czarek-k napisał:

W tych co są zaraz obok jaskini ze skarbem Stalowobrodego? Czy chodzi ci o te, które
są bardziej na połodnie?

O te, które są niedaleko zabitego Romanova - musisz się trochę wrócić, nie wchodzić nigdzie do podziemi, tylko przejść przez ten główny placyk z umarłymi i otworzyć drzwi kluczem, które znalazłeś przy ciele pirata - są one sprytnie schowane, ale powinieneś sobie poradzić.

BTW. Idę teraz zobaczyć jak z tymi moimi kolcami - dam znać czy uda mi się to przeskoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 17:54, Draco-PNC napisał:

Hmmm, no głów to nie podnoś, dopiero po

Spoiler

pokonaniu Inkwizytora połóż na piedestale
ostatnia głowę, którą to Inkwizytor ukradł. A którą zabierzesz z jego zwłok po u przedniejszym
zaszlachtowaniu jegomościa.

A na pewno ubrałeś się stosownie do sytuacji w tytani
pancerz z tytanim młotem w rękach?


Tak. Założyłem dosłownie cały ekwipunek Tytana. Młot, tarczę, hełm, zbroję, kuszę/łuk. Ale nic się nie dzieje :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 21:14, boduczek napisał:

Tak. Założyłem dosłownie cały ekwipunek Tytana. Młot, tarczę, hełm, zbroję, kuszę/łuk.
Ale nic się nie dzieje :<

hmmm, no to ja w takim razie odpadam... Może ktoś, kto wie więcej o tej grze coś ci pomoże. Chyba żebyś mi wysłał swojego save''a? Może coś wykombinuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 20:18, Albii napisał:

Czekaj... od kiedy można nosić dwie bronie ? Chyba nie można czegoś takiego robić.


Wg zapowiedzi z risen.gram.pl miała być taka możliwość, cytuję:

"-Czy będą tarcze i walka dwoma broniami?
-Ależ oczywiście!"

Było to z FAQ, które ukazało się podobno wcześniej na niemieckim portalu. Twórcy nie dotrzymali obietnicy :).

Jednak w samej grze - nie ma możliwości lania dwoma broniami. Pozostaje nam czekać na mody. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2010 o 21:31, Choinix napisał:

Wg zapowiedzi z risen.gram.pl miała być taka możliwość, cytuję:

"-Czy będą tarcze i walka dwoma broniami?
-Ależ oczywiście!"

Było to z FAQ, które ukazało się podobno wcześniej na niemieckim portalu. Twórcy nie
dotrzymali obietnicy :).

Jednak w samej grze - nie ma możliwości lania dwoma broniami. Pozostaje nam czekać na
mody. :)

Widziałem jeden z wywiadów. Gościu miał pewne braki w j.angielskim i jąkał się trochę, więc mógł nie do końca zrozumieć pytanie. Co do modów, to twórcy twierdzą, że kod gry jest zbyt złożony, by stworzyć ofcjalne narzędzie do edycji gry. Musimy się więc zdać na pomysłowość fanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 13:04, Fun_g_1_2_3 napisał:

Jeśli to jest zadanie z otwarciem wrót w wulkanie to te kolce ja po prostu przeskakiwałem.

Hehe, wielkie dzięki za nakierowanie - w życiu bym na to nie wpadł. Podziałało, kolce przeskoczyłem bez problemu i tak, nieco dalej jest ta zapadnia - czyli masz dobrą pamięć :)

BTW. Teraz jakaś meega sieczka u mnie - mam -brzydko mówiąc- wyrżnąć w kopalni obok jakiegoś robotnika około 10 jaszczurek (albo i nawet więcej, nie liczyłem) - jedyny sposób, który na razie obmyśliłem to zamiana w Popiołaka (dobrze, że sobie zostawiłem ten zwój, nie mam pojęcia jak bym to przechodził na miecze...) - i prawdę mówiąc wszystkich pozabijałem, lecz przez własną głupotę spadłem z półki skalnej i się niestety skończyło ;( Ponowna próba skutkowała już śmiercią, najczęściej z rąk kapłana - ogólnie to jest ich tam bardzo dużo. Jakieś rady?

Choinix --> Czyli coś mi się jednak pogrzmociło...

A, jeszcze tylko dodam, że gra straciła cały swój urok (jak na razie) po przejściu do tego trzeciego rozdziału - młócka, młócka i nic poza tym. Ani nie mogę się podszkolić w walce mieczem. Lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2010 o 22:33, Gryczka napisał:


A, jeszcze tylko dodam, że gra straciła cały swój urok (jak na razie) po przejściu do
tego trzeciego rozdziału - młócka, młócka i nic poza tym. Ani nie mogę się podszkolić
w walce mieczem. Lipa.


Na granie masz 1 i 2 rozdział 3 i 4 to juz tylko i wylacznie młocka ;-) nuestety ale autorzy sie nie przyłozyli....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2010 o 23:10, okaz1981 napisał:

Na granie masz 1 i 2 rozdział 3 i 4 to juz tylko i wylacznie młocka ;-) nuestety ale
autorzy sie nie przyłozyli....


Sugerujecie, że w miarę dochodzenia do 3 rozdziału postać będzię tak nakoksiona? Czy też poziom questów spada na łeb na szyję? Bo mi jak narazie 1 i 2 rozdział przypominają 2 pierwsze Gothici z domieszką 3. Podobne zadania (kamienie ogniskujące gothic 1 i te kryształowe płyty w Risenie), miasta podobne (Nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że jeśli nie całe to po części to miasto z Risena, zwlaszcza port, byly wzorowane na gothicowym Khorinis), klimatyczna muzyka, która bardzo mi przypomina G1. System walki choć z myszką, ale wzorowany na 1 i 2. Motyw zemsty i stworzenia frakcji przeciwnej do frakcji rządzącej (Don Esteban jest jak Lee, a Białe Szaty jak paladyni). To póki co trzyma bardzo klimat. I choć mam małe de javu to nie żaluję, bo jak narazie jest to warte godzin grania. Mam nadzieję tylko, że 3 i 4 rozdział nie są tak beznadziejne jak mówicie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


sprawa wyglada tak:

Spoiler

3 i 4 rozdział to tylko i wylacznie walka, masz jakies 3-3 smieszne questy w stylu idz tam i powiedz temu to i to, jesli zrobiles juz quest z pierscieniami wasalnymi to nie masz juz zadnego rozbudowanego questa....tepa siekanina do konca gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomocy. Jestem we wschodniej świątyni (przyszedłem wykonać questa z obozu na bagnach oraz poleciałem po kryształowy dysk. No i zdobyłem wszystkie te posążki i przeszedłem przez kraty, a tam 2 partie kolców... Jak to przejść, bo przeskoczyć się nie da, a lewitacji nie posiadam ;(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 19:26, Jakli napisał:

Jak to przejść, bo przeskoczyć się nie da, a lewitacji
nie posiadam ;(.


Wróć do miasta albo obozu bandytów i kup zwój lewitacji. Proste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest ta "Wielka świątynia na wschodzie", o której mówił Don? Chodzi mi o zadanie z poszukiwaniem kryształowych dysków. Brakuje mi już tylko jednego, który w owej świątyni się znajduje. Szukałem w jaskini pod wulkanem, która jest na północ od farmy ziela, ale nic tam nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 19:26, Jakli napisał:

Pomocy. Jestem we wschodniej świątyni (przyszedłem wykonać questa z obozu na bagnach
oraz poleciałem po kryształowy dysk. No i zdobyłem wszystkie te posążki i przeszedłem
przez kraty, a tam 2 partie kolców... Jak to przejść, bo przeskoczyć się nie da, a lewitacji
nie posiadam ;(.

kolce sa prawej stronie korytarza,po lewej masz dziure w scianie,zmien sie w lodzika i jestes w srodku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Słuchajcie, mam problem.

Nie mogę zaliczyć - najłatwiejszej - próby Ignatiusa. Gość zlecił mi przeczytanie trzech ksiąg z biblioteki. Tyle, że jedną przeczytałem przed rozpoczęciem tej próby/zadania i gdy przeczytałem kolejne i wróciłem do Mistrza odpowiedział mi, że nie przeczytałem wszystkich. Teraz nawet nie mogę z nim porozmawiać. :(

Macie jakąś poradę dla mnie? Czy to kolejny bug z rodzaju tych, na które może pomóc jedynie wczytanie jakiegoś odległego save''a? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 21:41, Diego1992 napisał:


Słuchajcie, mam problem.

Nie mogę zaliczyć - najłatwiejszej - próby Ignatiusa. Gość zlecił mi przeczytanie trzech
ksiąg z biblioteki. Tyle, że jedną przeczytałem przed rozpoczęciem tej próby/zadania
i gdy przeczytałem kolejne i wróciłem do Mistrza odpowiedział mi, że nie przeczytałem
wszystkich. Teraz nawet nie mogę z nim porozmawiać. :(

Macie jakąś poradę dla mnie? Czy to kolejny bug z rodzaju tych, na które może pomóc jedynie
wczytanie jakiegoś odległego save''a? :(

a przeczytales reszte ksiag z ukrytego pomieszczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2010 o 22:18, Diego1992 napisał:

Jak to ukrytego pomieszczenia...? Jest coś o czym nie wiem? Jak się tam dostać?

pociagasz za metolwy pierscien na scianie i wchodzisz do tunelu;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej, kolejne pytanie.

Przeszedłem szkolenie podstawowe dla Klasztoru. Nie uciekłem, choć dało radę. :< Teraz wykonałem w Mieście wszystkie 4 zadania dla Bandytów, i dostałem od ich przywódcy w mieście (gościa znajdującego się za tajemnym przejściem za magazynem w burdelu Soni) misję znalezienia 3 mis (której jeszcze nie ukończyłem) oraz dostarczenia paczki Donowi. Jednak w obozie bandytów nikt mnie nie kocha i nie mogę z nim nawet pogadać w żaden sposób. Da się coś z tym zrobić czy muszę zaczynać grę od nowa jeśli chce zostać bandytą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować