Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Haha, gra mi oszalała :D

Grałem tak: bandyci->miasto (wybrałem Dona, 3 zadania dla Inkwizycji dla exo) --> klasztor ( dałem się złapać, dołączyłem do Inkwizycji. Wszystko całkiem standardowo, ALE jak wykonałem wszystkie zadania klasztorne, uzyskałem dostęp do kryształów i zmiany statusu na Strażnika Zakonu i ZANIM poszedłem za Mendozą ( dalej w pierwszym rozdziale ) wróciłem na bagna i oddałem paczkę dla Dona. I co?

Przyjął mnie jako Łowcę :) Mój status nie zmienił się, jestem dalej Strażnikiem, ALE również Łowcą :)

NPC traktują mnie albo jako fanatycznego zwolennika Inkwizycji, albo jako fajnego kolesia z bagien :D. Albo wszystko na raz- najpierw oburzają się, że dołączyłem do Inkwizycji, a chwilę potem chwalą za wspieranie Dona :D

Co więcej, rozmowa z Donem o dyskach brzmi tak: najpierw daje mi dysk w geście pojednania, a potem zabiera, pomstując na Inkwizytora i dostaję dwa rózne zadania. W klasztorze zresztą też nie moga się zdecydować kim jestem, raz smieciem z bagien, raz kolegą.

Kucharz najpierw zbeształ mnie jako bandytę, a potem pogratulował przyjęcia w szeregi Magów :)


Miał ktoś tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, pograłem trochę dalej i jest tak:

Carlos i reszta traktują mnie jak bandytę, magowie bez problemu uczą mnie magii kryształów. Czekam do 3-4 rozdziału, ciekawe jaki opancerz będę mógł kupić :D

Nie stosowałem kodów, jedyne mody to te zmieniające wygląd pancerzy.

20100515215922

20100515215928

20100515215934

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2010 o 22:05, Lone_Wolf napisał:

Nie stosowałem kodów, jedyne mody to te zmieniające wygląd pancerzy.


Haha, co to jest to "ES RISEN" napisane jakimś Comic Sansem w panelu statystyk po prawej na górze? Jakby pod tabliczką? ;d U mnie, w polskiej wersji, tego nie było. Nie wiem jak jest w angielskiej, ale wygląda to amatorsko jak dzik ;d.
Co do Twoich bugów - widocznie gra w którymś momencie coś źle zinterpretowała i źle przypisała Ci zmienne. Może być to ciekawe, ale ja bym się wkurzył za zepsucie mi przyjemności z gry ;d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2010 o 22:57, Choinix napisał:

Haha, co to jest to "ES RISEN" napisane jakimś Comic Sansem w panelu statystyk po prawej
na górze? Jakby pod tabliczką? ;d U mnie, w polskiej wersji, tego nie było. Nie wiem
jak jest w angielskiej, ale wygląda to amatorsko jak dzik ;d.
Co do Twoich bugów - widocznie gra w którymś momencie coś źle zinterpretowała i źle przypisała
Ci zmienne. Może być to ciekawe, ale ja bym się wkurzył za zepsucie mi przyjemności z
gry ;d.


FS Risen Rebalancing Mod - dodaje kilka rzeczy, m.in. trzeba mieć odpowiednią siłę do korzystania z tarcz, ogólnie trochę utrudnia grę. Chodziło mi o brak modów wpływających na dialogi, świat...inna sprawa, że takich nie ma . A uruchomiłem jak mi się schrzaniło. Trochę szkoda, że nie wcześniej ;)

Spoiler


Nie przeszkadza mi to zbytnio, jestem tylko ciekaw co będzie dalej. Traktują mnie jak bandytę, ale czasem wtrącam dialogi "zakonne"

Powitania w mieście:

Hernandez najpierw wita mnie jako przybysza z klasztoru, a po chwili, w tej samej rozmowie, nazywa podwładnym Dona ;)

20100516012838

20100516012844

20100516012927

20100516012930

20100516012933

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem już dalej w grze i mogę powiedzieć jedno: nie idźcie tą drogą :)

Don awansował mnie na kapitana ale zbroi sprzedawać nie zamierza, Carlos ( w 4 akcie ) też nic specjalnego nie mówi. Dalej biegam w zbroi Strażnika z 2 aktu :). Nic to, jakoś przeboleję, i tak nie walczę wręcz.

Jestem bandytą potrafiącym posługiwać się kryształami i tak już zostanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OO Co to za gra ? Może mnie wyśmiejecie ale jest taka prawda że nie słyszałem jeszcze o niej .Patrząc po screenach ciekawo wygląda poda mi ktoś więcej informacji o niej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A u mnie Risen ma 2 różne opinie - do III rozdziału to gra fajna, klimatyczna, dużo zadań pobocznych, a także misje wykonywane dla frakcji. Później gra staje się słaba, ponieważ więcej czasu spędzamy w świątyniach i grobowcach, a takich klimatów nie lubię. Jak na razie od gry się odbiłem, ale wkrótce postaram się ją skończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem (wcześniej tak nie było, tylko nagle się pojawiło), że większość tekstur w grze jest czarnych. Wiecie co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście podać mi link do ściągnięcia Crack''a do tej gry? Nie mam ochoty wyciągać i wkładać do napędu gry za każdym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2010 o 21:01, Dodus14 napisał:

Moglibyście podać mi link do ściągnięcia Crack''a do tej gry? Nie mam ochoty wyciągać
i wkładać do napędu gry za każdym razem.

Oczywiście, że nie - bo łamie to regulamin tego forum. Klasyczny ban.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak grasz dla bandytów

Spoiler

to musisz wykonać dla nich zadania tak, że powiedzą Ci o swoim przywódcy w domu publicznym i tamtędy wyjdziesz

. Jeżeli grasz dla Inkwizycji lub Magów,
Spoiler

to musisz wykonać zadania dla mieszkańców, aż Carlos pozwoli Ci udać się do klasztoru

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2010 o 13:24, RamboPL napisał:

Witam, jeśli wszedłem już do miasta, to czy mogę z niego wyjść?


Praktycznie można z miasta wyjść kiedy się chce, wracać kiedy się chce to jedynie drugim wejściem, tam gdzie starzy strażnicy miejscy pilnują.

Przy każdej bramie jest wyjście darmowe, przy głównej bramie, po prawej jej stronie, poszukaj miejsca na murze, z którego da się zeskoczyć i przeżyć. Przy drugiej bramie, po lewej jej stronie są schody, przy schodach drewniane coś na kształt rusztowania, po wejściu na to owe coś, podskakuj pod murem, aż się nasz człowiek złapie i hop, gdy masz postać słabo rozwiniętą możesz zginąć przy skoku, ale na szczęście rośnie tam drzewo, którego tekstury lekko zamortyzują skok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wieczorem lub jutro rano zaczynam moją pierwszą przygodę z Risenem (no tak, w końcu kupiłem).

Zamierzam skupić się przy pierwszym podejściu na broni białej (nie wiem czy jest takie samo rozgraniczenie na dwuręczne i jednoręczne jak w Gothicach).

Jakieś porady na dobry początek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 08:15, Abi_Dalzim napisał:

Zamierzam skupić się przy pierwszym podejściu na broni białej (nie wiem czy jest takie samo rozgraniczenie na dwuręczne i jednoręczne jak w Gothicach).

Rozgraniczenie jest na miecze, topory i kije. Ucząc się władania daną bronią możesz biegle posługiwać się wszystkimi jej typami (tak jedno jak i dwyręcznymi).

Dnia 31.05.2010 o 08:15, Abi_Dalzim napisał:

Jakieś porady na dobry początek?

Za wyjątkiem samiutkiego początku trzymaj się ścieżek i nie zwiedzaj na ślepo, a jeśli już zdecydujesz się to robić to pamiętaj o radzie Damianuss1 i zapisz wcześniej grę. (oczywiście później jak już będziesz potrafił solidnie przysolić chodź gdzie chcesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 11:34, Abi_Dalzim napisał:

Czy warto oprócz miecza (zdecydowałem już) ładować w jakieś kusze czy łuki? A jakieś umiejętności poboczne (kowalstwo itp.)?

Obecnie jestem w drugim rozdziale podczas mojej pierwszej gry więc miej to na uwadze czytając resztę mojej wypowiedzi ;)
W mojej opinii nie warto inwestować w broń dystansową jeśli specjalizujesz się już w jakiejś do walki wręcz, tym bardziej że jak już będziesz musiał kogoś/coś ostrzelać z odległości to zawsze możesz założyć amulet czy pierścień który doda Ci parę punktów do specjalizacji w tym typie broni.
Umiejętności poboczne to już inna sprawa, na pewno przydadzą się:
- Kowalstwo, pomijając bronie które możesz sam wykuć (te trzy podstawowe typy mieczy które na razie mogę wykuć są lepsze od swoich odpowiedników ale nie ma w nich nic rewelacyjnego) 1 stopień kowalstwa może być także używany do przekucia znalezionych fragmentów mieczy (na razie znalazłem jeden taki i jestem z niego bardzo zadowolony :), na 2 stopniu możesz wykuwać magiczne pierścienie (np. dodający +8 do obrony przed wszystkimi atakami fizycznymi) a na 3 amulety (np. +15 do siły lub +10 do zręczności +2 do łucznictwa)
- skradanie się, przydaje się podczas wykonywania różnych misji, można kupić pierścień dający tą umiejętność ale że dotarcie do handlarza jest skomplikowane to lepiej jest wydać te 5 punktów i mieć to z głowy.
- akrobatyka, również można zdobyć odpowiedni pierścień ale ponieważ umiejętność tą warto mieć aktywną cały czas a sloty na pierścienie są tylko dwa lepiej się jej nauczyć.
- otwieranie zamków, naucz się tego tak szybko jak tylko będziesz mógł wydać parę punktów nauki na coś innego niż walka, w zamkniętych skrzyniach są często bardzo wartościowe przedmioty (czasami questowe) a choć istnieje czar pozwalający otwierać zamki to scrolli z nim jest mało i są drogie (przynajmniej na początku), jeśli zostanie się magiem to być może można go rzucać z run ale że nie wybrałem tej ścieżki to nie mogę tego zagwarantować.
- Górnictwo, to tylko 5 punktów a zdobędziesz dzięki temu dostęp do olbrzymich ilości materiałów do kowalstwa dzięki którym będziesz mógł swobodnie tworzyć magiczną biżuterię i bronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obczajacie może co się stało, jak miałem kartę nvidii, potem zainstalowałem kartę Radeona, i nawet reinstall gry nie pomogł.

Błąd i nie chce odpalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować