Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Z umiejętności zastanów się jeszcze nad kowalstwem i wydobywaniem rudy - za te 20 wydanych punktów (na początek od biedy wystarczy kowalstwo 2 poziomu więc 15 punktów) będziesz mógł stworzyć pierścienie dające +20 do many (te znajdywane dodają po 10) co dla maga jest bardzo istotne. Grając wojownikiem na póxniejszym etapie gry stworzyłem też sobie amulet dający +2 do specjalizacji we wszystkich typach kryształów więc nad tym też warto pomyśleć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2010 o 11:07, Karharot napisał:

Z umiejętności zastanów się jeszcze nad kowalstwem i wydobywaniem rudy - za te 20 wydanych
punktów (na początek od biedy wystarczy kowalstwo 2 poziomu więc 15 punktów) będziesz
mógł stworzyć pierścienie dające +20 do many (te znajdywane dodają po 10) co dla maga
jest bardzo istotne.


Tylko bez telepatii proszę. Tak właśnie mam zamiar rozwijać swoją postać. Co prawda nie pamiętam bardzo dokładnie pierwszego przejścia Risen, ale fakt, iż można wykonać sporo ciekawych błyskotek, zapadł mi w pamięć. :-)

------>Bumber
Masz rację, zakończenie cieńkie, a na dodatek jakieś niegothicowe, tzn chciałem napisać nierisenowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może znacie adresy, z których można legalnie ściągnąć chociaż część muzyki z gry?
W przypadku Gothic 3, nie dość, że do Edycji Kolekcjonerskiej dodano płytkę z soundtrackiem, niewiele później można było prawie całą ścieżkę dźwiękową, świetną zresztą, ściągnąć z sieci. W Risen muza jest równie klimatyczna, chociaż najwyraźniej utworów jest mniej, ale nie mogę znaleźć stronki, która pliki ze ścieżką dźwiękową oferuje. A chętnie posłuchałbym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2010 o 01:28, KrzychW napisał:

Może znacie adresy, z których można legalnie ściągnąć chociaż część muzyki z gry?

(...) A chętnie posłuchałbym.

Adresów nie znam, masz tu jednak link do mojego posta w tym temacie, w którym opisałem jak wyciągnąć muzę z plików gry. Mam nadzieję że podane linki nadal działają a opis jest jasny. Pozdro

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=39777&pid=2825

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2010 o 04:37, Karharot napisał:

W przypadku maga warto się zastanowić nać zaoszczędzeniem tych 15 punktów i wydaniem
ich na coś innego musisz jednak się przygotować na pewne związane z tym problemy


Myślałem, że jestem przygotowany na problemy, ale ciągłego zostawiania nieotwartych skrzyń, powoli mam dość. Jestem w II Rozdziale, mądrość na poziomie ~ 85, do 150, czyli momentu nauczenia się 3 pieczęci i Otwierania Zamków, daleko, a mnie trochę cholera bierze, że chociaż mogę zwiedzać już zdecydowaną większość świata, czeka mnie powtórna wycieczka w każde miejsce tylko z powodu skrzyń. Chyba było na początku wydać te punkty i grać swobodniej. Sam już nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie masz żadnego wyuczonego stopnia Otwierania Zamków? Chyba klasztorny kowal uczył tej umiejętności ale chyba tylko do 2 poziomu. Te trudniejsze właśnie traktowałem zwojem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy żeby zostać czystym magiem muszę najpierw udać się do miasta i robić zadania dla inkwizycji czy można po prostu dać sie obić jakiemuś klasztornemu sługusowi i zawlec do świątyni?

Czy jak pójdę na bagna i porobię zadań dla Dona to znaczy że automatycznie (po 4 zadaniach chyba) muszę iść do Dona czy potem można jednak wstąpić do Zakonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2010 o 18:48, Abi_Dalzim napisał:

Czy żeby zostać czystym magiem muszę najpierw udać się do miasta i robić zadania dla
inkwizycji czy można po prostu dać sie obić jakiemuś klasztornemu sługusowi i zawlec
do świątyni?

Już pisałem to niejeden raz. Jak cie znajdą sami to stryczek, albo rekrut w inkwizycji.

Dnia 10.06.2010 o 18:48, Abi_Dalzim napisał:

Czy jak pójdę na bagna i porobię zadań dla Dona to znaczy że automatycznie (po 4 zadaniach
chyba) muszę iść do Dona czy potem można jednak wstąpić do Zakonu?

Musisz potwierdzić chęć przyłączenia się do bandytów. Bez tego jesteś zwykłym człowiekiem wykonującym zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2010 o 16:24, SpecShadow napisał:

Nie masz żadnego wyuczonego stopnia Otwierania Zamków? Chyba klasztorny kowal uczył tej
umiejętności ale chyba tylko do 2 poziomu.


Nauczyć się oczywiście mogę, ale sedno sprawy w tym właśnie, że postanowiłem jak najwięcej punktów przeznaczyć na umiejętności czysto magiczne. W tej chwili z kolei, po dość długim graniu, nie pozostaje mi właściwie nic innego, jak dociągnąć do momentu osiągnięcia mądrości na poziomie 150 i skorzystania z odpowiedniej runy. I tak muszę wrócić właściwie wszędzie gdzie byłem, bo skrzyń pozostawiałem zamkniętych bardzo dużo. Co ciekawe, nie odczuwam braków gotówki i wyposażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja na starcie II Rozdziału miałem już nieco ponad 100 punktów wiedzy więc dla mnie nie wyglądało to aż tak źle... Poza tym trochę tych scrolli z zaklęciem można jednak nabyć (w klasztorze i u maga który siedzi u Dona dla przykładu) a w razie czego można jeszcze posłużyć się umiejętnością pisania zwojów.
Samo bieganie po świecie dwa razy rzeczywiście jest nieco upi... *ekhm* męczące ale w zamian za 15 punktów da się znieść (jak już nie ma czających się za każdym drzewem potworów to ten świat okazuje się nie taki duży), dodatkowo jeśli zostawisz sobie to na moment po wizycie we wschodnich ruinach lub też tych gdzie uwalniasz druida to przy okazji powrotu do skrzyń możesz też zapolować na patrole jaszczuroludzi i zdobyć ich kamienie teleportacyjne co w przyszłości zaoszczędzi Ci sporo czasu i w pewnym sensie wyrówna to że teraz musisz biegać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 05:49, Karharot napisał:

Hmm, ja na starcie II Rozdziału miałem już nieco ponad 100 punktów wiedzy więc dla mnie
nie wyglądało to aż tak źle...


Trochę zależy od tego, jakie miejsca zostały odkryte. W klasztorze przeczytałem chyba wszystko, ale po świecie jest sporo rozsianych tablic i pulpitów, a nie pamiętam poprzedniego przejścia Risen tak dokładnie, żeby na pamięć pobiegać i tylko bezstresowo zbierać punkty mądrości. Wydałem 5 punktów na otwieranie zamków, przyznaję bez bicia, i chociaż trochę skrzyń otworzyłem. Reszta zostaje na później.
A z pisaniem zwojów masz rację. Jakoś przegapiłem tą możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.
W drugim akcie gdzie trzeba zdobyć 5 dysków nie mogę zdobyć 5... mianowicie chodzi mi o ten który otrzymujemy po pomocy dla Patty. Znam alternatywną drogę przez burdel ale nie mogę znaleźć sposobu aby jej o niej powiedzieć.
Co muszę zrobić aby pojawiła się taka opcja dialogowa? Bo Patty jest cały czas w karczmie a ja już mogę szukać jej ojca :\.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 10:21, Abi_Dalzim napisał:

Jak wygląda sprawa z maną? Czy jej poziom ma jakieś ograniczenia (200 np) czy nie?

200 na pewno nie jest limitem tego czego się możesz nauczyć, czy taki limit istnieje nie wiem ale nie wydaje mi się żeby to było cokolwiek co jesteś w stanie osiągnąć jeśli rozwijasz swoją postać w wyważony sposób (czyli inwestując po równo w manę jak i różne inne umiejętności). Nawet jeśli taki limit istnieje to idę o zakład że identycznie jak w Gothicu można go przekroczyć używając mikstur oraz artefaktów co oznacza że można mieć co najmniej sporo ponad 300 punktów many (a prawdopodobnie więcej) co w zupełności wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 20:52, Abi_Dalzim napisał:

A masz aktywne zadanie "Patty chce opuścić miasto" (czy jakoś tak)?
Bo powinieneś je móc wykonać jeszcze w rozdziale pierwszym .

Mam aktywne i w tym problem właśnie że nie mogę go skończyć. W pierwszym akcie go nie zrobiłem (bo nie wiedziałem że będzie ważne to po prostu je przyjąłem i tak zostawiłem). Mam także aktywne zadanie z jej ojcem...
Zapisałem grę i próbowałem nawet cheatami quest skończyć (setqueststatus Patty_LeavesHarbor succed) ale ona dalej tam stoi. Przespałem dobę i jest tam dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 15:52, Karharot napisał:

W jaki sposób poznałeś drogę przez tunel?

Wypełniłem questy dla magów. Drogę przez tunel poznałem w zadaniu kiedy było trzeba znaleźć drogą którą szmuglują artefakty. Wiadomo, poszedłem du burdelu, pogadałem z Sonią, ona powiedziała mi o przycisku w obrazie, tam się idzie do środka, gada z gościem (ja jeszcze kupiłem coś od niego), ubija go, idzie dalej i wychodzi się na plażę...
Po zadaniu oczywiście byłem u Carlosa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem zapytanie w googlach i nie wygląda to za dobrze - w queście jest chyba po prostu bug który sprawia że po pewnym momencie w grze Patty "gubi" linię dialogową w której mówimy jej o istnieniu tunelu (najwyraźniej Piranha była tak zajęta tworzeniem swojej pierwszej romansowej postaci że nie pomyślała o tym że ktoś ją może zwyczajnie olać).
Spróbuj może obić ją i sprawdzić czy ma przy sobie klucz (jeśli ma to go zabierz i uspokój ją Żartem), przy użyciu tego klucza możesz otworzyć skrzynię zakopaną w jednym z grobów na małym cmentarzu znajdującym się kawałek na południowy-zachód od wejścia na bagna Dona, jak wyciągniesz ze środka zawartość pokaż ją Patty może quest się ruszy, jeśli nie to będziesz musiał wrócić do kombinowania z konsolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować