Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Dnia 15.06.2010 o 16:26, Karharot napisał:

Wrzuciłem zapytanie w googlach i nie wygląda to za dobrze - w queście jest chyba po prostu
bug który sprawia że po pewnym momencie w grze Patty "gubi" linię dialogową w której
mówimy jej o istnieniu tunelu (najwyraźniej Piranha była tak zajęta tworzeniem swojej
pierwszej romansowej postaci że nie pomyślała o tym że ktoś ją może zwyczajnie olać).
Spróbuj może obić ją i sprawdzić czy ma przy sobie klucz (jeśli ma to go zabierz i uspokój
ją Żartem), przy użyciu tego klucza możesz otworzyć skrzynię zakopaną w jednym z grobów
na małym cmentarzu znajdującym się kawałek na południowy-zachód od wejścia na bagna Dona,
jak wyciągniesz ze środka zawartość pokaż ją Patty może quest się ruszy, jeśli nie to
będziesz musiał wrócić do kombinowania z konsolą.


A takie pytanie, nie trzeba przypadkiem najpierw odnaleźć jej ojca żeby była ścieżka dialogowa żeby pokazać jej wyjście? Gadałem dziś z kumplem co podobno w to grał i niby coś takiego może być.

Po drugie, może ktoś wziął by save''a ode mnie i coś pokombinował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 16:37, Tr4c3R napisał:

A takie pytanie, nie trzeba przypadkiem najpierw odnaleźć jej ojca żeby była ścieżka dialogowa żeby pokazać jej wyjście?

Nie. Wyjście pokazujesz jej jeszcze w pierwszym Rozdziale, musisz jedynie usłyszeć od niej że go poszukuje oraz odnaleźć tunel i zdobyć klucz a potem po prostu ją przez niego przeprowadzasz.

Dnia 15.06.2010 o 16:37, Tr4c3R napisał:

Po drugie, może ktoś wziął by save''a ode mnie i coś pokombinował?

Najpierw spróbuj zrobić tak jak Ciu poradziłem, dzięki kamieniom teleportacyjnym powinno Ci to zająć jedynie parę minut.
Jeśli nie pomoże to pokombinuj z kodami z tej strony (z tymi dotyczącymi Patty)->
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:bLZaQCvpSf0J:tehparadox.com/forum/f18/risen-cheat-list-complete-console-enabler-535310/index7.html+set+queststatus+Patty_LeavesHarbor+succeed%22&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-a

EDIT:
Zaczniuj od tego ->
Patty_FollowToGregsCasketChest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 16:49, Karharot napisał:

EDIT:
Zaczniuj od tego ->
Patty_FollowToGregsCasketChest


Dać na open, tak?

I taki szczególik, robię te zadanie o znalezieniu jej ojca, wiem już od Eriksona gdzie jest. Byłem u Patty, nie ma tam o tym opcji dialogowej. Odwiedzę tą chatę teraz...

Byłem w chacie, dałem jej papier... dwa zadania zakończone -.- . Czyżby poradniki myliły się razem z Tobą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2010 o 16:55, Tr4c3R napisał:

Dać na open, tak?

No idea. Dotąd nie musiałem niczego w Risenie naprawiać więc nie korzystałem z koodów.

Dnia 15.06.2010 o 16:55, Tr4c3R napisał:

I taki szczególik, robię te zadanie o znalezieniu jej ojca, wiem już od Eriksona gdzie jest. Byłem u Patty, nie ma tam o tym opcji dialogowej. Odwiedzę tą chatę teraz...

Zaraz zaraz, o czym Ty mówisz? Chodzi Ci o jego chatkę w mieście? Jeśli tak to tego questa powinieneś wykonać jeszcze wcześniej w 1 Rozdziale kiedy byłeś jeszcze w mieście, poszukiwania o których ja mówię to jest dalsza część która obejmie swoim zasięgiem pół wyspy i szukać będziesz nie jej ojca

Spoiler

a jego skarbu

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem 1

Spoiler

Jak dojść do tego bezimiennego grobu? Umiem tam spaść, ale nie dojść proszę o podpowiedź. Jest to zadanie od Patty.


Problem 2
Spoiler

Czy śmierć Rhobarta spowoduje jakieś wielkie straty w zadaniach ?

20100620195846

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2010 o 19:59, Bajuj napisał:

Problem 1

Spoiler

Jak dojść do tego bezimiennego grobu? Umiem tam spaść, ale nie dojść proszę o podpowiedź.
Jest to zadanie od Patty.


Tam nie można dojść ;-)
Nie byłoby łatwiej użyć zwoju lewitacji, żeby tam po prostu zlecieć?

Dnia 20.06.2010 o 19:59, Bajuj napisał:

Problem 2

Spoiler

Czy śmierć Rhobarta spowoduje jakieś wielkie straty w zadaniach ?


Nie, ponieważ wykonujesz dla niego tylko 1 zadanie związane z fabułą dla obozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coraz bardziej korci mnie by znów zagrać w jakiegoś erpega i pomyślałem właśnie o Risen. Nad Gothiciem III spędziłem swego czasu mnóstwo godzin i pomyślałem że to będzie to ale tak oglądając gameplaye i czytając tu i ówdzie nie jestem do końca przekonany. Warto w tę grę zainwestować? A może lepiej kupić Gothic III Zmierzch Bogów? Jakie są największe wady Risena? Doradzicie coś co nie? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest z całą pewnością lepsza niż Gothic 3 ZB(potworna ilość bugów, świat idealnie zerżnięty z 3.Idiotyczny Bezimienny) . Risen jest bardziej klimatyczny,mniej zabugowany(ale gorszy od Gothica 1 i2). Osobiście najbardziej niemiło zaskoczył mnie sam wątek główny(bardzo prosty. W zasadzie od początku gry wiadomo o co chodzi i jak na RPG dość krótki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>W zasadzie od początku gry wiadomo o co chodzi i jak na RPG dość krótki)
Krótki to znaczy w ile godzin da się go ukończyć zaliczając większość albo i wszystkie questy poboczne? No i czy jest tylko jedno zakończenie czy kilka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod względem mechaniki oraz grywalności Risen bardziej mi przypomina Gothica I i II niż III, świat jest może mniejszy niż to do czego przyzwyczaiła Myrtana ale też ciekawszy i masz znacznie większą możliwość interakcji ze swoim otoczeniem i łatwiej jest się wczuć w fabułę. Ogólnie bardzo polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2010 o 21:47, Tyler_D napisał:

Krótki to znaczy w ile godzin da się go ukończyć

Trudno mi powiedzieć ale w porównaniu z poprzednimi częściami o połowę do jednej trzeciej.

Dnia 20.06.2010 o 21:47, Tyler_D napisał:

zaliczając większość albo i wszystkie questy poboczne? No i czy jest tylko jedno zakończenie czy kilka?

Zakończenie jest jedno a questów da się większość ukończyć. Różny będzie w zasadzie tylko 1 rozdział kiedy wybierasz gildie iw zasadzie całkiem inne quest są w nich do wykonania. Powtórzysz przynajmniej początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2010 o 19:59, Bajuj napisał:

Problem 1

Spoiler

Jak dojść do tego bezimiennego grobu? Umiem tam spaść, ale nie dojść proszę o podpowiedź.
Jest to zadanie od Patty.


Problem 2
Spoiler

Czy śmierć Rhobarta spowoduje jakieś wielkie straty w zadaniach ?



Proponuję nałożyć pierścień dodający umiejętność akrobatyki lub też wyuczyć się jej i zwyczajnie skoczyć. Możesz też skorzystać z kodu i zaaplikować do swojego ekwipunku jeden zwój lewitacji, abyś nie wyszedł na tym w jakikolwiek sposób stratny (jeżeli Ci szkoda takowego).

EDIT: Widzę, że w powyższym poście jest odpowiedź na moje pytanie, więc usuwam je z obiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, warto by było gdybyś wstąpił przynajmniej do klasztoru i wykonał tamtejsze zadania, w pozostałeś części gry różnice fabularne są małe jeśli jednak chcesz spróbować innego stylu walki (magia zamiast miecza) to wciąż możesz mieć z ponownego przejścia gry frajdę (choć jeśli szybka powtórka Cię nie bawi to być może dobrze by było gdybyś najpierw trochę odczekał przed ponownym podejściem do Risena)) :)

EDIT:
Teraz mi to mówisz...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę pobawić się w złotnika ? Chodzi mi o wyroby biżuterii, mam kowalstwo na ostatnim poziomie, ale jakoś nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedniego miejsca w kuźni do wyrobu świecidełek, tylko samą broń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z reguły tam gdzie jest kowal jest i warsztat złotniczy. Na pewno u kowala na bagnie jest w jego domu( sam tam wyrabiałem biżuterię więc jestem tego pewny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał qrex warsztat złotnika jest zawsze w pobliżu kowala, w mieście znajdziesz go wewnątrz sklepu dla którego pracuje kowal zaś w klasztorze w komnacie zajmowanej przez kowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh ... już chciałem brać się za Risen ale zobaczyłem że jednak mi nie pójdzie na obecnym konfigu. Wszystko cacy poza grafiką - ja mam Radka X1650 Pro a tu sobie zażyczyli minimum X1800. Niby niewielka różnica ale znacząca. No chyba że te wymagania są zawyżone (?). Trzeba będzie poszukać czegoś innego do giercowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy kupić Risena, ale kłopotem mogą okazać się wymagania sprzętowe. Mój komputer : 2010MHz, 1,5GB ram i karta graficzna NVidia GeForce NX7300GT - 256MB. Czy na takim sprzęcie da radę bezproblemowo pograć? Druga sprawa - pobrałem demo i... mam strasznie blade kolory. Ktoś wie co powoduje ten błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 11:59, Spolskee napisał:

Druga sprawa - pobrałem demo i... mam
strasznie blade kolory. Ktoś wie co powoduje ten błąd?

To jest błąd graficzny - wszystko naprawia jeden patch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 12:48, Fun_g_1_2_3 napisał:

> To jest błąd graficzny - wszystko naprawia jeden patch.


Czyli w pełnej wersji gry nie będzie tego błędu, a gra będzie chodziła z taką samą ilością klatek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować