Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Dnia 28.02.2011 o 17:45, Transylvanian_Hunger napisał:

Nie wiem czemu ci na niej zależy. Na wschodnim wybrzeżu jest chatka łowczyni Jasmin.
W jej domu jest skrzynia, a w niej piła do rogów.

Skrzywienie od czasu Gothic. Liczę też, że mi to zaprocentuje w składnikach potrzebnych do gotowania/alchemii. Takich dodających punkty na stałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 20:10, Transylvanian_Hunger napisał:

> Miał może ktoś taki problem ?
A dotknąłeś jej? Kliknij klawiszem akcji (lefl click of mouse) na barierze i bohater
oznajmi sobie, że to magiczna bariera. BTW. odesłałeś wilka Rufo?

Ale mi nie chodzi o tą czerwoną barierę tylko o ta co jest w ostatnim rozdziale co musze te grobowce odwiedzać żeby pancerz tego tytana mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2011 o 19:03, mattex89 napisał:

> >


Powinieneś mieć runę do niszczenia niebieskich barier. Magiem wiadomo, użyj jej. Natomiast jeśli nie grasz magiem pogadaj z Illumarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2011 o 18:15, logray napisał:

W jej domu jest skrzynia, a w niej piła do rogów.

Już ją mam :)

Mam jeszcze jedno pytanie. Znalazłem nad morzem skarb (

Spoiler

niedaleko tajnego wejścia

) Niestety nie mogę go otworzyć. Gra mówi, że muszę albo znaleźć klucz albo awansować na kolejny poziom złodziejstwa. Tyle, że jestem na 3. Bug?

Pod jednym względem gra bardzo mi przypomina Gothica. Dziki :) Jestem na 7 levelu i mam tylko 20 siły (wydawałem wszystko na złodziejstwo, kucie, alchemię itp.), może to powoduje, że mam z nimi problem. Z drugiej strony to chyba jedyne stworzenia (z tych prostszych) które potrafią przebić się przez moją osłonę. To już te ćmy po 90 pkt są prostsze. Tarcza sporo zmieniła w taktyce walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2011 o 19:03, mattex89 napisał:

Ale mi nie chodzi o tą czerwoną barierę tylko o ta co jest w ostatnim rozdziale co musze
te grobowce odwiedzać żeby pancerz tego tytana mieć

Idź do klasztoru,mistrz Illumar przygotuje dla ciebie 5 zwojów niszczących bariery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2011 o 14:18, Szczep_NML napisał:

Przede wszystkim powiedz nam czy ta skrzynia jest na wschodzie, zachodzie, czy jeszcze
indziej.

Spoiler

Na zachodzie. Trochę bardziej opisowo: bezimienny grób na lewo od wyjścia z plaży z tajnym przejściem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytaie. W kilku miejscach na mapie są obozy inkwizycji. Gdybym je wyczyścił to miałoby to jakiś wpływ na grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2011 o 14:34, logray napisał:

Mam takie pytaie. W kilku miejscach na mapie są obozy inkwizycji. Gdybym je wyczyścił
to miałoby to jakiś wpływ na grę?

Jak grasz człowiekiem Dona, to żaden. Jak grasz magiem / inkwizytorem, to możesz sie pozbawić kilku questów (bo kluczowych postaci {niezależnie kim grasz} i tak nie ruszysz - są nieśmiertelne i skopią Ci tyłek ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2011 o 21:35, bobobo napisał:

dlaczego?


A już nie pamiętam, bo dawno ta gra wyszła, ale pamiętam, ze każdy gracz i każdy recenzent psioczył na wersję konsolową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matko ludzie on pytanie kierował raczej do tych co grali w RISEN''A na konsoli XBOX 360. Guzik go obchodzi co wy sobie sądzicie, a jeśli by chciał czytać recenzje to by to zrobił....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2011 o 22:09, Noma napisał:



Wspomniałem też o graczach...pamiętam jak wszyscy narzekali na wersję konsolową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2011 o 21:35, bobobo napisał:

dlaczego?


Znacznie gorsza grafika niż na PC (słabe textury, brak antyaliasingu), częste spadki płynności gry i niewygodne sterowanie. To chyba wystarczy, żeby nie kupować wersji konsolowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2011 o 18:58, bobobo napisał:

Risen na X360 - warto?


Grafikę poprawiono nieco z patchem który wydano jakiś czas po premierze, nadal jednak gra jest gorsza pod względem oprawy graficznej od wersji PC. Tak więc jeżeli możesz wybrać pomiędzy wersją na konsolę a wersją na PC - to bierz pc. Jeżeli jednak nie masz wyboru...

Fun - znajdziesz także na x''ie. Sam grę skończyłem na tej platformie trzykrotnie (achievementy :D) i nie żałuje. Jeżeli masz okazję kupić tanio to jak najbardziej warto! Czasami są problemy z płynnością - ale nie przyczepię się jak kolega KannX wyżej do sterowania i interfaceu, bo do tego z łatwością można się przyzwyczaić i raczej nie irytuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować