Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Pierwsze słyszę o limicie. Poza tym, naprawdę będziesz musiał się napocić, by do niego dobić. Tylko raz przeszedłem Risena, grając po stronie bandytów, ale udało mi się osiągnąć 24 albo 25 poziom dopiero wtedy, gdy bawiłem się w masową eksterminację wszystkiego, co znajdę na wyspie oprócz przyjaźnie nastawionych ludzi. Tak poza tym, odnoszę wrażenie, że niektórzy oponenci się respawnują - np.

Spoiler

skrzyżowanie dróg przy jakichś ruinach, gdzie jedna wiodła do zamku, druga druga do miasta a trzecia m. in. do tylnych wrót miasta

- więc niby dla chcącego nic trudnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 21:54, Jave napisał:

Tak poza tym, odnoszę wrażenie,
że niektórzy oponenci się respawnują - np.

Spoiler

skrzyżowanie dróg przy jakichś ruinach,
gdzie jedna wiodła do zamku, druga druga do miasta a trzecia m. in. do tylnych wrót miasta


- więc niby dla chcącego nic trudnego.

A to nie jest aby tak, że nowi pojawiają się wraz z początkiem kolejnych rozdziałów/aktów (czy na co tam gra się dzieliła...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest, jednakże informację o spawnie opieram na podstawie obserwacji: mając już całą zbroję i wykonane wszystkie możliwe zadania, spacerowałem po świecie. Kilka razy musiałem wycinać wciąż na nowo pojawiających się przeciwników w w/w lokacji. Może jakiś błąd, kto wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 21:25, Mafioso_PL napisał:

Z tego co pamiętam mamy tu limit leveli do 30 tak?
Nie da się tego jakoś znieść, jakiś mody, etc ?


Ja, mimo że bardzo się starałem (po każdym nowym rozdziale oblatywałem całą wyspę i zabijałem wszystkie zrespownowane zwierzaki) i nawet większość NPCów zlałem, to dobiłem tylko do 29 lvl.

Właśnie wczoraj skończyłem Risena po raz czwarty. Tym razem, tak jak za pierwszym, grałem bandytą Dona. Ale i tak chyba najwięcej funu przynosi rozgrywka magiem na magiczny pocisk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano też tak teraz zauważyłem, bo w sumie mam prawie koniec gry, 22 poziom i niewiele do zabicia już.
Cóż, to nie gothic gdzie można było stworzyć postać naprawdę uniwersalna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 14:17, Mroczny_Joga napisał:

Gdzie kupie najwieksza ilość wtrychów ?

Wytrychami handlują przeważnie goście stojący przy wejściach do wiosek. Zwykły handlarz ma je rzadziej i w mniejszych ilościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz inne pytanie gdzie znajdę tego druida który naprawia pierwszy klucz do tych drzwi w wulkanicznej twierdzy i gdzie się znajduje ten skradziony przez gnomy ? Z góry dziękuje za pomoc, nie obraził bym sie jak by komuś się chciało to zaznaczyć na mapie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skarb skradziony przez gnomy znajdziesz w ruinach twierdzy oznaczonej niebieskim kółkiem. Druida zacznij szukać w jego chatce (postarałem się oznaczyć ją czerwonym kółkiem, nie wiem czy trafiłem idealnie ale w każdym razie jest ona gdzieś w tamtej okolicy) -

Spoiler

przeszukaj wnętrze, pogadaj z magiem a następnie odwiedź chatkę którą minąłeś po drodze (niedaleko mostu prowadzącego na cypel z twierdzą gnomów) i pożycz psa od kobiety która tam mieszka - on pomoże Ci wytropić druida.

20110519054617

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja jestem do tyłu bo widzę że tylko ja się tu udzielam :D Mam kolejne pytanie gdzie powinienem szukać tych następnych dysków (kluczy do tej bramy) ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden znajdziesz we wschodniej świątyni. Ma go

Spoiler

kapłan jasczuroludz

i. Drugi jest w
Spoiler

grobie Stalowobrodego

. Musisz wykonać zadanie dla Patty, czyli odszukanie wszystkich grobów ze skarbem. Trzeci ma Don Esteban. Z tego co widzę to pozostałe 2 już masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 17:29, Kendziezawy napisał:

Jeden znajdziesz we wschodniej świątyni. Ma go

Spoiler

kapłan jasczuroludz

i. Drugi jest
w
Spoiler

grobie Stalowobrodego

. Musisz wykonać zadanie dla Patty, czyli odszukanie wszystkich
grobów ze skarbem. Trzeci ma Don Esteban. Z tego co widzę to pozostałe 2 już masz?


Tak i dzięki, wschodnia świątynia to tam gdzie przetrzymywali tego druida ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 17:34, Mroczny_Joga napisał:

Tak i dzięki, wschodnia świątynia to tam gdzie przetrzymywali tego druida ?


Nie. Wschodnia świątynia znajduje się gdzieś w tych okolicach:

20110520203432

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja pytań ode mnie, czy wschodni świątynie znajduję się za farma Seweryna ? a Drugie pytanie to jak mam pomóc uciec Petty z miasta ? Mam odszukać tego kapitana Romnowa i porozmawiać z o jej ojcu i dopiero wtedy będę ją mógł wyprowadzić ją z miasta ? Czy w jaki sposób mam wykonać to zadanie ? I gdzie mam szukać tego kapitana ? Z góry dzięki za pomoc i jestem świadom że pewnie was nudzę tymi pytaniam, wiec wybaczciei ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2011 o 16:03, Mroczny_Joga napisał:

Kolejna porcja pytań ode mnie, czy wschodni świątynie znajduję się za farma Seweryna?


Nie. W poprzednim poście umieściłem mapę z jej lokalizacją ;P. Zobacz. Wschodnia Świątynia jest na południowy wschód od wielkiego bagna.

Dnia 22.05.2011 o 16:03, Mroczny_Joga napisał:

Drugie pytanie to jak mam pomóc uciec Petty z miasta ? Mam odszukać tego kapitana
Romnowa i porozmawiać z o jej ojcu i dopiero wtedy będę ją mógł wyprowadzić ją z miasta
? Czy w jaki sposób mam wykonać to zadanie ? I gdzie mam szukać tego kapitana ?


Należy znaleźć Romanowa, który jest w więzieniu (dołączam mapę). Zdobyć klucz do skrzyni Stalowobrodego od Eriksona i otworzyć skrzynię, w której znajdziemy notatkę. Idziemy z nią do Romanowa/Patty. Trzeba też powiedzieć Patty o wyjściu z miasta, które zapewne znalazłeś, jak już jesteś w 2 rozdziale.

20110522162137

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2011 o 23:46, Mroczny_Joga napisał:

A mógł byś mi zaznaczyć na mapie gdzie są te groby które mam znaleść dla Patty :)?


Proszę bardzo ;):

20110525062236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 14:28, Mroczny_Joga napisał:

Mógł byś mi opisać dokładne położenie tego grobu przy farmie Seweryna bo ni ch*uja nie
umiem go znaleść :/


Ten grób jest na trudno dostępnej półce skalnej, na którą dostaniesz się korzystając z zaklęcia lewitacji. Ta półka z Jest w połowie wysokości między farmą a polaną z jeziorkiem (po prostu zeskakujesz stamtąd i lewitując powoli opadasz na miejsce) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować