Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Jestem w 3 rozdziale i mam taki problem, otóż jestem wojownikiem zakonu (teraz już komendantem) i w zadaniu oczyszczenia klasztoru mam wszystkich mistrzów spotkać. Jeden nie żyje z tego co wiem, czytałem w poradniku (Pallas o ile dobrze pamiętam) ale nie ma trupa w miejscu gdzie pisało że niby ma być. Szukałem po całym klasztorze i nic. Wie ktoś może co tu jest nie tak? I jeszcze mam takie pytanie: gdzie można się nauczyć mistrzostwa miecza? Tzn w 100%, ja sie uczyłem u kogoś w mieście, ale można było tylko do 7, mam pierścień ale to nadal tylko 8 a max jest 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2011 o 23:52, lis899 napisał:

I jeszcze mam takie pytanie: gdzie można się nauczyć mistrzostwa miecza? Tzn w 100%, ja sie uczyłem u kogoś w mieście, ale można było tylko do 7, mam pierścień ale to nadal tylko 8 a max jest 10.

Jedynie Ficher z obozy bandytów może Cię nauczyć najwyższych poziomów walki mieczem ale robi to tylko jeśli przyłączyłeś się do Buntowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2011 o 23:52, lis899 napisał:

ale nie ma trupa w miejscu gdzie pisało że niby ma być.

Jak wchodzisz do klasztoru (prosto z tej ścieżki), po otwarciu bramy pierwszą osobą, którą widzisz jest właśnie Pallas. Tyle, że jak Cię wita, to stoi na środku pomieszczenia. A po ataku

Spoiler

Saurian jego ciało leży za biurkiem / kontuarem / ladą? w głębi pomieszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej mam problem. Zrobiłem wszystkie próby dla Mistrzów w Klasztorze. Znalazłem zabójcę Hemlara, a gdy próbuję pogadać z Ignatusem, to nie chce ze mną gadać przez co nie mogę awansować na maga. CZy to jakiś błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Mianowicie na początku 3 rozdziału dostałem zadanie od Mendozy otwarcia bramy i
w tym celu najpierw skierowałem się w lewo. Doszedłem do moementu w którym jest krata i dwa ołtarze po obu jej stronach. Rozumiem, że na obu trzeba położyć popiersia aby się otworzyła jednak mam tylko jedno, a zabiłem wszystkich przeciwników po drodze. Jakaś rada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 21:54, Dark_elves napisał:

Mam problem. Mianowicie na początku 3 rozdziału dostałem zadanie od Mendozy otwarcia
bramy i
w tym celu najpierw skierowałem się w lewo. Doszedłem do moementu w którym jest krata
i dwa ołtarze po obu jej stronach. Rozumiem, że na obu trzeba położyć popiersia aby się
otworzyła jednak mam tylko jedno, a zabiłem wszystkich przeciwników po drodze. Jakaś
rada?


To jest ta Wielka Brama przy, której zatrzymuje się Inkwizytor i jego banda zakonników ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak miło wiedzieć, że nie jestem jedynym który się naciął na ten fragment ;-)
Ne zrobisz za wiele ponad wczytanie wcześniejszego zapisu - zanim powybijałeś potwory na lewo od bramy. Tą jedną figurkę wcięło kompletnie i nie da się jej odzyskać. Gdy mi się to przytrafiło to próbowałem nawet użyć kodu na przywołanie wszystkich przedmiotów...
!!!NIESPODZIANKA!!! Brakowało mi 1 figurki, a po wpisaniu kodu nie miałem żadnej.

Jeśli nie wierzysz to przejrzyj sobie moje posty z tego tematu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Czyli generalnie wielka lipa, bo zarówno quick save jak i auto save mam po tych feralnych wydarzeniach.
Chyba, że gdzieś jest dostęp do wszytkich auto saveów, a nie tylko do ostatniego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2012 o 20:30, Dark_elves napisał:

Czyli generalnie wielka lipa, bo zarówno quick save jak i auto save mam po tych feralnych
wydarzeniach.

No to masz nauczkę by robić zapasowy save co najmniej początku każdego rozdziału ;-)
Ja robię zapasowy zapis co 5 godzin gry więc jak mi się wysypał 3 rozdział to nadrabiałem tylko 30 minut, a nie wszystko od początku.

Dnia 27.01.2012 o 20:30, Dark_elves napisał:

Chyba, że gdzieś jest dostęp do wszytkich auto saveów, a nie tylko do ostatniego?

Za dobrze by było... O ile dobrze pamiętam to Risen nadpisuje autozapis zamiast tworzyć nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2012 o 01:18, Fun_g_1_2_3 napisał:

Za dobrze by było... O ile dobrze pamiętam to Risen nadpisuje autozapis zamiast tworzyć
nowe.

No trudno. Na szczęśćie gra na tyle fajna, że za jakiś czas zacznę jeszcze raz, może magiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Ostatnio dorwałęm w moje łapska Risen. Wszystko pięknie, nostalgia Gothica itp. Jednak nie o tym mowa, a raczej o tym, że utknąłem w pewnym momencie i mam nadzieje, że to nic poważnego, bo zaczynanie gry od początku...
Otóż problem twki w wyborze frakcji/gildii/strony (you name it), mój padł na Zakon (nie wiem czy mag, czy inkwizytor, ale to nie istotne). Zrobiłem co należało w mieście, zrobiłem co należało na farmie, zrobiłem co należało dla tego parobka przy ognisku Byra(?) i koniec. Dla pewności oczyściłem całkowicie listę zadań i nic. Strażnik klasztoru wciąż jest wobec mnie obojętny, zero reakcji, oznajmia, że nie mamy o czym gadać.
tl;dr Jak się dostać do klasztoru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2012 o 21:23, PrimitiveHuman napisał:

Jak się dostać do klasztoru?


Hmm, normalnie strażnik przed klasztorem powinien zaczepić Ciebie i zaprowadzić do klasztoru. Możesz jeszcze dać się pobić i zostać wciągnięty siłą (moja ulubiona metoda) w szeregi "Wide Robes" przez strażników przy bramie głównej miasta (lub zaatakować ich). Po obiciu powinieneś ocknąć się już po drugiej stronie drzwi klasztoru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2012 o 22:54, damienthorn napisał:

Hmm, normalnie strażnik przed klasztorem powinien zaczepić Ciebie i zaprowadzić do klasztoru.
Możesz jeszcze dać się pobić i zostać wciągnięty siłą (moja ulubiona metoda) w szeregi
"Wide Robes" przez strażników przy bramie głównej miasta (lub zaatakować ich). Po obiciu
powinieneś ocknąć się już po drugiej stronie drzwi klasztoru...

Napisałem, że strażnik klasztoru Santiago mnie kompletnie olewa, zero reakcji. Wykonałem zadania dla Byrna(?) z zabiciem gnomów i łykiem piwa, szereg misji dla Zakonu w mieście. Carlos(?) dowódca w mieście kazał mi się udać do klasztoru i... I nie wiem własnie co dalej. Wygląda mi na bug, użyłem już zaklęcia żartu.

Ps. Szerokie szaty : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol, wsysło mi savy, do gry, macie jakieś?

Widocznie po formacie skopiowałem nie to co trzeba, ja pamiętam że otworzyłem te wrota koło klasztoru, i szukałem 3 jakichś rzeczy, po jakichś ruinach, ma ktoś jakieś zapisy z tamtej okolicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadanie "Gdzie jest złota dostawa?". Idąc do Klasztoru rozmawiałem z tym Sewerynem, ale jak wracając z niego miałem już ten quest to na rozmowę w ogóle nie reagował. Pamiętałem, że chyba coś ukradłem i potem uciekłem nie mogąc go pokonać (nieśmiertelny npc), więc założyłem że się obraził. Rzucałem ''żart'' - nic, dawałem mu się pokonać - nic, zainstalowałem patch - nic. O co chodzi? Czy to jakiś klasyczny bug, jest jakieś wyjście z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam taki kłopot:

Spoiler

Otóż szukam druida Eldrica, gdyż potrzebuje jego pomocy by naprawić jeden z 5 dysków dla inkwizytora. Poszedłem za Rufo i doprowadził mnie do Świątyni gdzie jest magiczna bariera. Dziennik mówi, że mam iść dalej i szukać Eldrica jednak bariere nie mogę usunąć i nie ma wzmianki o polu siłowym. Zauważyłem, że w dachu świątyni jest pewien otwór i myslałem, że trzeba użyć lewitacji i się dostane do środka ale lewitacja trwa zbyt krótko by tak wysoko podlecieć. W poradach podczas ładowania jest napisane, że magiczne bareiry można złamać tylko odpowiednim zaklęciem, ale gdzie takie zaklęcie mogę znaleźć? Tzn chodzi mi o to czy ktoś w klasztorze ma? Wydaje mi się, że tam szukałem wszędzie. Cyrrus też niczym podonym nie dyponuje, więc gdzie takie zaklęcie może być?


Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

W szałasie druida powinien być mag który też udał się na jego poszukiwanie, wystarczy po ''dotknięciu'' bariery udać się doń i przedyskutować zaistniałą sytuację. Pamiętaj, że trzeba wdać się w intreakcję z barierą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2012 o 13:08, PrimitiveHuman napisał:

Spoiler

W szałasie druida powinien być mag który też udał się na jego poszukiwanie, wystarczy
po ''dotknięciu'' bariery udać się doń i przedyskutować zaistniałą sytuację. Pamiętaj,
że trzeba wdać się w intreakcję z barierą.



Ok dzięki wielkie, podziałało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy orientujecie się jak to będzie z wybiciem obozu szkoleniowego zakonu koło Bagna? Chodzi mi o to (zamierzam grać magiem), czy nie zamknie mi to drogi do jakiejś misji, jeżeli będę grał po stronie Zakonu? Pamietam z poprzednich rozgrywek, że w tym obozie jest jakis koleś z własnym imieniem i boję się go zabijać nieopatrznie.

Jak grałem kiedyś człowiekiem Dona, to tą misję przegapiłem. Potem grałem po stronie Zakonu, ale jakoś nie kojarzę misji z tym kolesiem w obozie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować