Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Dnia 23.04.2012 o 19:01, Abi_Dalzim napisał:

Czy orientujecie się jak to będzie z wybiciem obozu szkoleniowego zakonu koło Bagna?

Chodzi Ci o wojów niedaleko ruin?

Dnia 23.04.2012 o 19:01, Abi_Dalzim napisał:

Chodzi mi o to (zamierzam grać magiem), czy nie zamknie mi to drogi do jakiejś misji,
jeżeli będę grał po stronie Zakonu? Pamietam z poprzednich rozgrywek, że w tym obozie
jest jakis koleś z własnym imieniem i boję się go zabijać nieopatrznie.
Jak grałem kiedyś człowiekiem Dona, to tą misję przegapiłem. Potem grałem po stronie
Zakonu, ale jakoś nie kojarzę misji z tym kolesiem w obozie...

Nie jestem do końca pewien owego zadania z właśnie tym człowiekiem - wydaję mi się, że żadnego questa z nim nie ma, lecz mogę się mylić - ale nie polecam Ci ich/jego bić, bo magiem sobie nie pobędziesz - nimi mogą zostać tylko ochotnicy i "czyści" (tzn. "nie ruszaj nas, bo inaczej będziesz miał problem").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2012 o 19:01, Abi_Dalzim napisał:

Czy orientujecie się jak to będzie z wybiciem obozu szkoleniowego zakonu koło Bagna?
Chodzi mi o to (zamierzam grać magiem), czy nie zamknie mi to drogi do jakiejś misji,
jeżeli będę grał po stronie Zakonu?


Pamiętam jak grałem magiem (raz jedyny :)), że po wybiciu tamtego obozu traci się jednego questa, albo kurczy się on do wersji "powiedz Mendozie, że wszyscy nie żyją". Jak chcesz grać w pełni po stronie Zakonu, to to jest jedyne zadanie którego nie należy brać od Dona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Natknąłem się na błąd w grze. Mam zebrać haracz dla Brogara i niby wszystko git, ale jeden z ludzi od których mam wziąć pieniądze (Doug) nie żyje (przyprowadziłem do niego szkielety ;P ). Bez niego nie dokończę misji...
Próbowałem użyć kodu, żeby to naprawić, ale nie gdy daje "goto Doug" to mnie teleportuje w miejsce za światem gry (bez tekstur) i tam sobie leży martwy Doug. Gdy chce go przywołać "Spawn Doug" to pojawia się elegancko, lecz przy dialogu (daje mi kase) występuje błąd i już nie mogę dokonać interakcji z niczym ani z nikim. Jest sposób na naprawienie tego, lub kod na ukończenie misji? Cokolwiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2012 o 21:49, MacoRIP napisał:

Jest sposób na naprawienie tego, lub kod na ukończenie misji? Cokolwiek?

W takim przypadku pozostaje wczytanie wcześniejszego save. Innej rady nie widzę, skoro nawet kody Cię zawiodły (no chyba, że są jakieś kody na popchnięcie całej misji - zaliczenie misji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2012 o 06:36, Abi_Dalzim napisał:

> Jest sposób na naprawienie tego, lub kod na ukończenie misji? Cokolwiek?
W takim przypadku pozostaje wczytanie wcześniejszego save. Innej rady nie widzę, skoro
nawet kody Cię zawiodły (no chyba, że są jakieś kody na popchnięcie całej misji
- zaliczenie misji).


Jestem już myśliwym, więc nie chcę tak cofać gry. Pomyślałem sobie wczoraj "zabije cwela", a jako, że misje skonstruowane są jak są, zabicie go zaliczyło mi misję i dostałem jego chatkę po rozmowie z Rachelą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2012 o 19:44, Elminster napisał:

Czy Ukkos z miasta uczy do maksymalnego poziomu umiejętności walki toporem?

Nie, tylko do 7.
Do 10 uczy Karakos w obozie Dona na bagnach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2012 o 20:53, Abi_Dalzim napisał:

Do 10 uczy Karakos w obozie Dona na bagnach.

Dzięki. Jeszcze jedno pytanie. Karakos uczy wszystkich czy trzeba trzymać z bandytami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2012 o 20:59, Elminster napisał:

Dzięki. Jeszcze jedno pytanie. Karakos uczy wszystkich czy trzeba trzymać z bandytami?

Nie pamiętam dokładnie, ale chyba wszystkich. Musisz się tylko przedostać do komnaty świątyni gdzie rezyduje Don, a potem zagadać do wielkoluda :)

EDIT: Ale tak ogólnie to odradzam naukę toporów, bo tej broni jest tak tragicznie mało, że aż strach, lepiej iść w miecze - masz parę fajnych unikatów, a i wykuć samemu można niezłe sztuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2012 o 21:26, Abi_Dalzim napisał:

Nie pamiętam dokładnie, ale chyba wszystkich. Musisz się tylko przedostać do komnaty
świątyni gdzie rezyduje Don, a potem zagadać do wielkoluda :)

Dzięki. Później może wreszcie się zdecyduję w co zainwestować te punkty nauki.

Dnia 09.07.2012 o 21:26, Abi_Dalzim napisał:

EDIT: Ale tak ogólnie to odradzam naukę toporów, bo tej broni jest tak tragicznie mało,
że aż strach, lepiej iść w miecze - masz parę fajnych unikatów, a i wykuć samemu można
niezłe sztuki.

Właśnie sprawdziłem sobie w internecie liczbę dostępnych toporów i faktycznie troszkę ich mało. W miecze szedłem ostatnim razem i teraz chciałem sobie trochę urozmaicić rozgrywkę. Dodatkowo dość późno zauważyłem, że jeżeli stoi się za inkwyzycją, to nie ma się dostępu do pełnego szkolenia właśnie z zakresu mieczy. Tym razem znowu gram inkwyzcją więc szkolenie tym razem stanowi problem. Tak swoją drogą, to sam pomysł z przekuwaniem legendarnych przedmiotów jest całkiem fajny, chociaż przydałoby się coś innego oprócz tych mieczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2012 o 21:45, Elminster napisał:

sam pomysł z przekuwaniem legendarnych przedmiotów jest całkiem fajny, chociaż przydałoby się coś
innego oprócz tych mieczy.

A najbardziej boli, że są tylko dwa te miecze :/
W Risen 2 jest skok o 100%, czyli są cztery, ale nadal tylko miecze i nadal jest to śmieszna ilość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2012 o 21:52, Abi_Dalzim napisał:

A najbardziej boli, że są tylko dwa te miecze :/

Taa. Boli. :( Chociaż pamiętam jak za pierwszym razem chciałem odzyskać fragment Spijacza Dusz (?), który był koło ogrów. Nie sądziłem, że są aż tak silne. :-)

Dnia 09.07.2012 o 21:52, Abi_Dalzim napisał:

W Risen 2 jest skok o 100%, czyli są cztery, ale nadal tylko miecze i nadal jest to śmieszna ilość.

Może wreszcie w następnej części (oczywiście jeżeli wyjdzie) zaszaleją i wrzucą coś innego. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam coś problem z skonfigurowanie pada (chillstream) gra go nie wykrywa... Da się w ogóle grać na padzie w wersje pecetową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 20:46, TETRIANDOCHH napisał:

Sentyment do Gothicow pozostal......

I to jest najważniejsze przy podchodzeniu do tej gry. Daje to jakieś 10x więcej radochy z grania. Dla wielu owy pierwszy Risen to taki "prawdziwy" G3. I trudno się dziwić. Zagrasz - zobaczysz. Magia starych Gothików pełną gębą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2012 o 21:02, Firefly94 napisał:

I to jest najważniejsze przy podchodzeniu do tej gry. Daje to jakieś 10x więcej radochy
z grania. Dla wielu owy pierwszy Risen to taki "prawdziwy" G3. I trudno się dziwić. Zagrasz
- zobaczysz. Magia starych Gothików pełną gębą. :)


Troche szkoda, że Gothic"i na 7-emce mi nie chodzą. Stare dobre czasy....usiąść przy ognisku i pyknąć z Gornem i Miltenem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować