Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Z związku, że jestem fanem serii Gothic to postanowiłem zapoznać się z pierwszą częścią Risena. Po kilku godzinach grania nasuwa się jedno stwierdzenie: toż to wykapany Gothic. Już intro pokazuje, że gra idealnie pasowałaby po zakończeniu trzeciej części Gothica. A im dalej tym bardziej utwierdzam się w tym przekonaniu - np. niby są inne zwierzęta ale bez trudu można przypasować faunę z kultowej serii(Sęp - Ścierwojad, Żądłoszczur - Kretoszczur, Gnom - Goblin itd.)

Co mi się, póki co, podoba:
1. Klimat - po prostu wylewa się z ekranu.
2 Otoczka graficzna i dźwiękowa - majstersztyk.
3. Miejsce akcji - jest tu pięknie i klimatycznie.
4. Fabuła - jeszcze jej nie skończyłem ale jest nieźle.
5. Cała mechanika gry jest "Gothicowa".

Póki co, nie żałuję zakupu :)

Powiedźcie mi:
1. Kto może nauczyć Wojownika Inkwizycji walki mieczem?
2. Risen 2 jest kontynuacją jedynki(w sensie występuje ten sam bohater)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem kilka dni temu do Risena i mam nieoczekiwany problem w 4 rozdziale. Muszę zniszczyć magiczne bariery żeby dostać się do tych grobowców. Jako że nie gram magiem wybrałem się na początku do Illuminara z runą " Zniszczenie magicznej bariery i on dał mi 5 zwojów tego czaru. Jednak gdy podchodzę do tej bariery i wybieram czar bohater nie chce zareagowć. Co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat jestem w tym momencie w grze :) Nie za bardzo rozumiem zdania, że dał ci 5 zwojów z tym czarem. Ja musiałem sam zrobić sobie zwoje(co wymagało gonienia po świecie w poszukiwaniu korzenia many :P) i u mnie wszystko działa. Dodam, że gram wojownikiem zakonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2013 o 02:27, Andrzej15 napisał:

Dodam, że gram wojownikiem zakonu.

Ja gram bandytą i nie potrafię robić run, dlatego zaproponował mi te 5 zwojów. A jeśli chodzi
o mój wcześniejszy problem to spróbowałem dzisiaj usunuąć inną z magicznych barier i zadziałał.. Dziwne
przecież kolejność nie ma tutaj chyba żadnego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2013 o 15:39, Dark_elves napisał:

A jeśli chodzi o mój wcześniejszy problem to spróbowałem dzisiaj usunuąć inną z magicznych barier i zadziałał.. Dziwne przecież kolejność nie ma tutaj chyba żadnego znaczenia.

Dawno już nie grałem więc nie wiem czy pamiętam dobrze ale wydaje mi się że są dwa typy barier (chyba się nawet różnią kolorem) i te drugie będzie można usunąć dopiero później w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2013 o 16:00, Karharot napisał:

Dawno już nie grałem więc nie wiem czy pamiętam dobrze ale wydaje mi się że są dwa typy
barier (chyba się nawet różnią kolorem) i te drugie będzie można usunąć dopiero później
w grze.

Tak, jest dokładnie tak jak mówisz. Zwój- usunięcie magicznego pola można użyć chyba od początku gry, do usunięcia czerwonych pól, a zwój usunięcie magicznej bariery dopiero w późniejszym fragmencie do zniwelowania niebieskich. Wydaje mi się jdnak że nie w tym tkwił problem. Ta gra zawiera sporo błędów, co zresztą uniemożliwiło mi jej ukończenie za pierwszym razem ( jeden z jaszczuroludzi powinien mieć przy sobie złote popiersie, tymczasem w moim przypadku nie miał nic). Nie wykluczone, że i tym razem trafiłem na jakąś ułomność. Ważne, że następnego dnia wszystko działało. Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, gdzie można znaleźć najlepszy miecz długi(posiadam miecz tytana), tarcze(mam jakiś od pierwszego rozdziału) i hełm? Ewentualnie jakie stosować taktykę walki na potwory typu popiołak czy skorpion(z popiołakiem mam trochę problemów, z skorpionem już nie ale też potrafi ukrócić mi zdrowie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2013 o 01:22, Andrzej15 napisał:

Powiedzcie mi, gdzie można znaleźć najlepszy miecz długi(posiadam miecz tytana), tarcze(mam
jakiś od pierwszego rozdziału) i hełm? Ewentualnie jakie stosować taktykę walki na potwory
typu popiołak czy skorpion(z popiołakiem mam trochę problemów, z skorpionem już nie ale
też potrafi ukrócić mi zdrowie)?

A nie lepiej zdobyć topór tytana? Brak wymagań co do siły, obrażenia chyba 120, dodatkowy bonus w postaci + 6 do walki toporem, czyli nawet jak wcześniej nie inwestowałeś w tą zdolność od razu wymiatasz:). Jeśli chodzi o tarcze to w IV rozdziale fajną sprzedaje Kowal w Mieście, chyba + 10 do wszystich statystyk obronnych. Pamiętam, że jak grałem pierwszy raz i inwestowałem w miecze to też miałem trochę problemów z silniesjszymi potworami, dlatego teraz zdecydowałem się na broń dystanosową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2013 o 08:52, Dark_elves napisał:

>


A w 4 rozdziale nie zdobywa się też tarczy tytana (która ofc jest najlepsza w grze)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2013 o 02:17, Ecko09 napisał:

A w 4 rozdziale nie zdobywa się też tarczy tytana (która ofc jest najlepsza w grze)?

Prawodopodbnie jest tak jak mówisz, ale bo już kilka miesięcy temu i nie pamiętam dokładnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mam się udać aby zostać magiem ? Czystym magiem? (spotkałem tego goscia co mieszka w domku na poczatku gry i prowadził mnie do bandytów. Kiedyś przcchodziłem grę bandytami ale teraz chciałbym być magiem.

Jak wygląda sprawa z maną czy pasek many samo się uzupełnia jak w Diablo czy nie? Po drugie czy czary też się kończa jak w Gothic? czy mozna z nich wielokrotnie korzystać ile się chce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2013 o 19:35, Azazell napisał:

Gdzie mam się udać aby zostać magiem ? Czystym magiem? (spotkałem tego goscia co mieszka
w domku na poczatku gry i prowadził mnie do bandytów. Kiedyś przcchodziłem grę bandytami
ale teraz chciałbym być magiem.


Najpierw do miasta, potem do klasztoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2013 o 19:35, Azazell napisał:

Gdzie mam się udać aby zostać magiem ? Czystym magiem?

Najpierw musisz zdobyć rekomendację od komendanta Carlosa w mieście, potem po dotarciu do klasztoru dostaniesz dzięki temu możliwość wyboru pomiędzy Inkwizycją i Magami (bez niej od razu zostajesz wcielony do Inkwizycji).

Dnia 10.08.2013 o 19:35, Azazell napisał:

Jak wygląda sprawa z maną czy pasek many samo się uzupełnia jak w Diablo czy nie?

Niestety nie. Pod tym względem gra jest identyczna z Gothic 1 i 2.

Dnia 10.08.2013 o 19:35, Azazell napisał:

Po drugie czy czary też się kończa jak w Gothic? czy mozna z nich wielokrotnie korzystać ile się chce?

W większości jest tak samo jak w Gothicu z tym że trochę źle zapamiętałeś bo jednorazowe są tylko zwoje, run można używać dowolną ilość razy (tak długo jak masz dość many) tyle że jedynie magowie mogą je opanować.
Od Gothica Risen różni się tym że wprowadzono tu też kryształy (magii, ognia i lodu) które mogą być używane zarówno przez Magów jak i Inkwizytorów. Zaklęcia rzucane z nich to magia czysto bojowa a od run różnią się przede wszystkim tym że możesz się szkolić w obsłudze każdego kryształu tak jak się szkolisz we władaniu normalną bronią i z każdym kolejnym poziomem wtajemniczenia ich zaklęcia są silniejsze i można je rzucać szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stałem się magiem i rozpocząłem 2 akt.. Mam runę ognia i mrozu - obydwa czary na 2 poziomie.

Co byście doradzili? Co rozwijać mająć pkt nauki? Sile i zrecznosc mam - 12 pkt tylko ale madrosc 80 i mane tez 80. Jak rozwijac czystego maga? pakowac w sile? nie ma sensu wedlug mnie .. ale chyba czasami warto walczyc bronia białą czy nie?

Jakie moznaj eszcze czary uzyskać? Chce tylko runy bo nie chcę tworzyć ciagle zwojów ..

Szkoda, że ta mana sama nie wzrasta... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2013 o 13:00, Azazell napisał:

Oj zle napisałem ja mam 2 kryształy mrozu i ognia, a nie run :)

Najlepiej iść w Magiczny Pocisk :) To jest karabin maszynowy wśród kryształów - nic mu się nie oprze (zwłaszcza, że przy trafieniu stopuje przeciwnika i - dopóki masz manę - możesz go wykończyć stojąc w miejscu i puszczając sere za serią).

Kula Ognia też jest niezła, ale wg mnie za wolno działa; choć sprawdza się świetnie przy grupkach przeciwników. Tego mroźnego kryształu nie testowałem za bardzo, bo wg mnie jest słaby - cóż z tego, że zamraża skoro zamrożony przeciwnik dostaje mniej obrażeń.

Risena (w całości, bo zaczynałem też parę razy i nie kończyłem) przeszedłem 5 razy (2 x wojownik Dona, 2 x Mag na Magiczny Pocisk, 1 x Mag na Kulę Ognia) i najlepiej i najprzyjemniej grało mi sie właśnie z Magicznym Pociskiem - to jest po prostu maszyna do zabijania, taki mag :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować