Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Dnia 14.10.2009 o 15:59, Ecko09 napisał:

> /.../ No ja się do Dona przyłączyłem, jestem już w 4 rozdziale.

Ja dpiero szukam

Spoiler

grobowców kapłanów, żeby zebrać elementy zbroii. Nie wiem którty to rozdział, trzeci, albo czwarty ;-D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 18:53, Czempion9 napisał:

Jestem w 1 rozdziale.Mogę kupić lub znaleźć jakiś pancerz?

Risen jest na tyle specyficzną grą, że lepsze zbroje stają się dostępne wraz z postępami w grze :) Ale w każdej chwili w świecie gry możesz znaleźć jakieś tarcze czy hełmy, tyle że w pierwszym rozdziale i tak raczej nie dasz rady ich zdobyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 18:53, Czempion9 napisał:

Jestem w 1 rozdziale.Mogę kupić lub znaleźć jakiś pancerz?

Kiepsko. możesz

Spoiler

obrabować farmerów(na farmie jest skrzynia, jak masz zwój żartu/śmiechu, to spróbuj otworzyć, inaczej kicha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, dobrze postępujesz. Sam idę tą ścieżką. W pewnym momencie, gdy wykonasz większość zadań dla Carlosa i ruszysz dalej staniesz przed wyborem - dołączenie do Inkwizycji czy zostanie magiem.
A kradzieży może chyba nauczyć jeden z trojaczków, ten uwięziony na pewno pomaga w nauce kopania rudy.

Ja z innej beczki: w zadaniu polegającym na załatwieniu przerwy kowalowi imieniem Walter (czy jak mu tam) mam zatrudnić do pomocy dwóch terminatorów kowala, którzy włóczą się po placu w pobliżu. Jednego znalazłem bez problemu, ale gdzie jest drugi? Latam po mieście już sporo (pozbyłem się wszystkich ludzi Dona), a go nie znalazłem/przeoczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problemik otóż jestem w 1 rozdziale i mam pozbierać haracz zebrałem już od wszystkich ale ten kowal Oskar obraził się na mnie i nie da się z nim gadać! Próbowałem zaklęcia żartu ale nie działa to jakiś bug czy co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2009 o 19:10, GanD napisał:

Ja z innej beczki: w zadaniu polegającym na załatwieniu przerwy kowalowi imieniem Walter
(czy jak mu tam) mam zatrudnić do pomocy dwóch terminatorów kowala, którzy włóczą się
po placu w pobliżu. Jednego znalazłem bez problemu, ale gdzie jest drugi? Latam po mieście
już sporo (pozbyłem się wszystkich ludzi Dona), a go nie znalazłem/przeoczyłem.


drugi pomocnik kowala jest zaraz obok jego chaty bodajze, musisz wejsc po schodkach na mury miasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 18:24, revolt505 napisał:

(a przy okazji: kto może mnie nauczyć kradzieży kieszonkowej i skradania
się? niby delgado mi to proponował ale będę musiał go wydać dla inkwizycji)


A czemu chcesz go wydać inkwizycji? zrób dla niego zadanie, a on nauczy cię co trzeba. Żeby przyłączyć się do którejś ze stron, musisz wykonać dla niej 4 zadania. Ja wykonałem 3 dla bandytów (Cid nauczył mnie włamu) a 4 dla inkwizycji i wszystko było cacy.

I jeszcze jeden filmik pt. Jak potraktować popiołaka prasą wysokiego zgniotu;PPP
http://www.youtube.com/watch?v=9YhXw14dYhA - tylko napisów nie miałem kiedy dopisać. Może jutro...
U was też takie ciemne te moje filmiki są, czy tylko na moim monitorze w pracy? Bo w domu wszystko jest jasne i wyraźne... (używacie pochodni? bo ja jeszcze ani jednej nie użyłem...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 19:01, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../ No ja się do Dona przyłączyłem, jestem już w 4 rozdziale.
Ja dpiero szukam

Spoiler

grobowców kapłanów, żeby zebrać elementy zbroii. Nie wiem którty
to rozdział, trzeci, albo czwarty ;-D)



Spoiler

4 rozdział, też robie tego questa, mam już 3 części tego pancerza ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas gry , gdy muszę wczytać sejw po nagłym zejściu mojego bohatera , dość regularnie zdarza mi się , że w trakcie tej czynności , gra się zawiesza.Poza tym , w pewnym momencie , na szczęście dopiero po raz pierwszy , ekran zrobił się zupełnie czarny i pojawił sie napis w stylu :"brak miejsca na wykonanie tej czynności". O dziwo , po kliknięciu " "ok" , Risen znowu ruszył , ale przy najbliższym wczytywaniu , znowu zwiecha.Gram na Viscie 64bit.Czy ktoś ma podobne problemy? Zaznaczam , iż nie przeglądałem tematu pod tym kątem z powodu całkiem sporej ilości postów zdradzających szczegóły rozgrywki , a nie chcę psuć sobie przyjemności odkrywania świata gry samodzielnie.
Aha.Po opisanym zaczernieniu ekranu , gdy wyszedłem z gry , okazało się , iż tapetę mi wcięło i pozostało również czarne tło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek tutaj miał osobiście styczność z wersją X360?
Nie pytam o znajomych, o opinie ze stron, o recenzje.
Pytam o ludzi, którzy grali.
Są tu takowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 20:38, ww3pl napisał:

Czy ktokolwiek tutaj miał osobiście styczność z wersją X360?
Nie pytam o znajomych, o opinie ze stron, o recenzje.
Pytam o ludzi, którzy grali.
Są tu takowi?



ja, a co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 20:12, StaryCapiur napisał:

Gdzie znajde druga cześc miecza długiego ''Burzowy Wicher'' ? jeden kawałek znalazłem

Spoiler

na tej małej wyspie , obok miasta



Ja pierwszą część znalazłem,

Spoiler

na plaży, gdzie do morza wpada ten ogromny wodospad, na łódce chyba, albo w kufrze. Ale nie mam drugiej, a na tej wyspie byłem przecież jeszcze przed wejściem do miasta..

. zonk

Izrafel92

Dnia 14.10.2009 o 20:12, StaryCapiur napisał:

Kto ma jakis dobry sposob na walke z ghulami?


Kusza i ucieczka do tyłu, bo z łukiem za wolno ucieka;p ale to tylko jak jest jeden. Spotkania z dwoma na razie nie przeżyłem;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 20:59, AdamSloma napisał:

> Gdzie znajde druga cześc miecza długiego ''Burzowy Wicher'' ? jeden kawałek znalazłem

>

Spoiler

na tej małej wyspie , obok miasta



Ja pierwszą część znalazłem,
Spoiler

na plaży, gdzie do morza wpada ten ogromny wodospad,
na łódce chyba, albo w kufrze. Ale nie mam drugiej, a na tej wyspie byłem przecież jeszcze
przed wejściem do miasta..

. zonk

Izrafel92
> Kto ma jakis dobry sposob na walke z ghulami?

Kusza i ucieczka do tyłu, bo z łukiem za wolno ucieka;p ale to tylko jak jest jeden.
Spotkania z dwoma na razie nie przeżyłem;p



O, kuszy nie probowalem. Dzieki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 21:01, Izrafel92 napisał:

O, kuszy nie probowalem. Dzieki ;)


Kusza ma tylko tą wadę, że albo się mierzy precyzyjnie po naciśnięciu PPM (tryb snajperski hihi), ale wtedy strasznie powoli się porusza, albo szybko się z nią biega natomiast nie ma celownika i wtedy trzeba trafiać "na czuja"... Załatwiałem z niej wszystkie świerszcze bojowe i ghule, a teraz mam już czary mary i idę je wyprobować:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 20:59, AdamSloma napisał:

Ja pierwszą część znalazłem,

Spoiler

na plaży, gdzie do morza wpada ten ogromny wodospad,
na łódce chyba, albo w kufrze.


Mógłbyś wrzucic screena bo nie kojarze tego wodospadu :P ?

z góry dziekuje



Edit : która opcje wybraliście przy zadaniu ze skarbem Stalowobrodego ?
Spoiler

Zabiliscie Romanowa? Nie przejeliscie sie losem Patty i podzieliliscie lup na poł ? czy poszliscie po skarb ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować