Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

a jak nie dogadałem sie z romanowem i nie dałem mu połówki mapy i skarbu i teraz towrzycho mnie goni z pianą na ustach, w końcu im naszuram ale jak to sie skończy dla patty?
miał tak ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 07:26, castlerock napisał:

a jak nie dogadałem sie z romanowem i nie dałem mu połówki mapy i skarbu i teraz towrzycho
mnie goni z pianą na ustach, w końcu im naszuram ale jak to sie skończy dla patty?
miał tak ktos?


Wytnij ich w pień poprostu, a mape oddaj Patty, będzie Ci baardzo wdzięczna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 18:22, Jacek-1000 napisał:

Witam.

Spoiler

Gdzie można znaleźć Magiczny Kryształ w Klasztorze?



Wie ktoś gdzie znaleźć ten Kryształ? Oblazłem cały Klasztor i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 11:09, Darkstar181 napisał:

Kto ma

Spoiler

ostatnią, trzecią złotą misę w porcie ? Jedną kupiłem od jakiegoś gościa w
karczmie, drugą znalazłem w latarni. Kto ma trzecią ?



Czy to problem spojrzeć na mapę zadania? Tam masz zaznaczone.

A jeśli dobrze pamiętam to miasto składa się z 3 dzielnic i w każdej jest jedna.
Poszukaj u jednego z kupców (tego od którego bierzesz kasę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2009 o 11:42, Fun_g_1_2_3 napisał:

Czy to problem spojrzeć na mapę zadania? Tam masz zaznaczone.

Nie, nie jest, dopóki nie znajdę osoby która może coś na ten temat wiedzieć.

Dnia 15.10.2009 o 11:42, Fun_g_1_2_3 napisał:

A jeśli dobrze pamiętam to miasto składa się z 3 dzielnic i w każdej jest jedna.

To ci odkrycie :)

Dnia 15.10.2009 o 11:42, Fun_g_1_2_3 napisał:

Poszukaj u jednego z kupców (tego od którego bierzesz kasę).

Jest wiele kupców od których "biorę kasę". Albo coś im sprzedaję (biorę za to kasę :P ) albo wymuszam w zadaniach (tych jest ze dwóch).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna misa jest w latarni Jacka, drugą możesz kupić w gospodzie Patty, a trzecią w gospodzie Josha.

Teraz kolej na pytania...

Czy zadanie "Podbój obozu artefaktów" uniemożliwia później wykonanie jakiegoś innego zadania?

Czy mogę oddać komuś poza Donem złoty miecz Oskara?

Jak wykonać zadanie "Gorączka złota"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj (albo dzisiaj, zależy od punktu widzenia) w nocy grę skończyłem. Wrażenia ogólnie bardzo pozytywne, chyba najlepszy action cRPG od czasu Bloodlines - szkoda jedynie, że pierwsza połowa gry jest zdecydowanie lepsza jeśli o warstwę RPG chodzi (ładnie zarysowane frakcje i ich motywy, wolność wyboru, wiele ciekawych zadań, wybory), w ostatnich dwóch rozdziałach Risen zmienia się w typowy dungeon crawler, aż prosi się o masę questów pobocznych. Co nie zmienia faktu, że podziemia/świątynie/grobowce zaprojektowane są naprawdę ciekawie i nie nużą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zaczal sie u mnie Akt 4, czy jest on dlugi ?

Spoiler

zapowiada sie, ze bede ciagle glupich przejsc szukal w swiatynich by zebrac artefakt, juz teraz biore wszystkie potwory na 1-2 strzaly, nie mam co rozwijac i z nadmiaru punktow dodaje do kuszy... daleko jeszcze do konca ? bo juz odczuwam przesyt ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 07:34, StaryCapiur napisał:

> a jak nie dogadałem sie z romanowem i nie dałem mu połówki mapy i skarbu i teraz
towrzycho
> mnie goni z pianą na ustach, w końcu im naszuram ale jak to sie skończy dla patty?

> miał tak ktos?

Wytnij ich w pień poprostu, a mape oddaj Patty, będzie Ci baardzo wdzięczna ;)


romanov martwy ale gdzie jest patty?! łaże po całej okolicy i nie wiem gdzie ją skubany trzyma, a klucz od celi mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 07:42, Jacek-1000 napisał:

Wie ktoś gdzie znaleźć ten Kryształ? Oblazłem cały Klasztor i nic.


Spoiler

W bibliotece po prawej stronie pociągnij za prawy pierścień i otworzy się przejście, a tam jest bardzo dużo ciekawych rzeczy:D m.in. magiczny kryształ:) Bardzo dużo mądrości tam można posiąść;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas gry , gdy muszę wczytać sejw po nagłym zejściu mojego bohatera , dość regularnie zdarza mi się , że w trakcie tej czynności , gra się zawiesza.Poza tym , w pewnym momencie , na szczęście dopiero po raz pierwszy , ekran zrobił się zupełnie czarny i pojawił sie napis w stylu :"brak miejsca na wykonanie tej czynności". O dziwo , po kliknięciu " "ok" , Risen znowu ruszył , ale przy najbliższym wczytywaniu , znowu zwiecha.Gram na Viscie 64bit.Czy ktoś ma podobne problemy? Zaznaczam , iż nie przeglądałem tematu pod tym kątem z powodu całkiem sporej ilości postów zdradzających szczegóły rozgrywki , a nie chcę psuć sobie przyjemności odkrywania świata gry samodzielnie.
Aha.Oprócz powyższych ciekawostek , przy problemach z grą pojawia się "Smart Heap Library".Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 13:35, StaryCapiur napisał:

Gdzie dokładnie jest Danilo, jestem w tej swiątyni ale nie moge go znalesc ;/?


Ehh, znalazłem już, przeoczyłem dziada nie wiem jakim cudem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się niektórzy chwalili postaciami po skończeniu gry:) Ogólnie byłem zdziwiony że ludzie dużo punktów marnowali:)
Zobaczcie moją postać, jestem w 3-cim rozdziale i gram po stronie bandytów;) A mądrości mam tyle że spokojnie wymiatałbym jako Mag:) Teraz żałuję że nie wstąpiłem do inkwizycji bo miałbym z magii jakiś większy pożytek chociaż :P Poza tym siły mogę mieć 190, ale wolę pierścienie i amulety dające ochronę:) Bo siły mi dosyć.
Alchemia czyni cuda panowie:) Pudzian przy mnie to pierd ;P

20091015135224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 13:52, Stfforex napisał:

Alchemia czyni cuda panowie:)


Tylko korona bohatera rośnie z rzadka... Gdyby nie to, to już w pierwszym rozdziale miałbym ze 100 siły, bo od początku gry nie zjadłem żadnej roślinki poprawiającej statystyki, podejrzewając, że bedą potrzebne do eliksirów:) A na magii się trochę zawiodłem... Niby mądrości nie trzeba szkolić, (wystarczy czytać tu i ówdzie porozstawiane biblioteki, a po exploracji ukrytych komnat klasztornej biblioteki ma się jej prawie 100), to niestety dużo trzeba zainwestować w manę... Zobaczę jak będzie dalej, na razie zainwestowałem w lód, a i tak używam miecza i kuszy, bo taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować