Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Dnia 15.10.2009 o 13:52, Stfforex napisał:

Tak się niektórzy chwalili postaciami po skończeniu gry:) Ogólnie byłem zdziwiony że
ludzie dużo punktów marnowali:) [...]


Skąd masz taki ładny hełm? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 15:59, SpecShadow napisał:

@up:
A jest sens inwestować w postać więcej niż 120 pkt siły? Bo tyle wymaga najlepsza zdobyta
przeze mnie broń.

A siła nie ma przypadkiem przełożenia na ilość zadawanych obrażeń? Ja wiem, że każda broń ma swój damage, ale powinno to jeszcze być wzmacniane przez parametr siły... zauważył ktoś czy tak jest? Bo jeżeli nie, to trochę niefajnie.

Stfforex

Dnia 15.10.2009 o 15:59, SpecShadow napisał:

Gra mi się znakomicie, panowie z Piranii świetna robota;-) Aż chce się przechodzić innymi postaciami:)


Na początku nawet tego nie zauważyłem, tak mnie ten świat wciągnął, ale trzeciego dnia grania, zdałem sobie sprawę, że w porównaniu do pierwszych dwóch gothiców (trzeciego nie porównuje;p), bugów jest jak na lekarstwo:). A klimat gry fantastyczny!!! Razem daje to piorunującą mieszankę, przykuwającą do komputerowego biurka na o wiele dłużej niż można i o wiele dłużej niż podpowiada zdrowy rozsądek. Już dawno nie kładłem się spać o 3:30, wiedząc, że o 7 muszę wstać;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 15:59, SpecShadow napisał:

@up:
A jest sens inwestować w postać więcej niż 120 pkt siły? Bo tyle wymaga najlepsza zdobyta
przeze mnie broń.


Więcej siły to większe obrażenia:) Jeśli moja walka opiera się tylko na walce w zwarciu to im więcej siły tym lepiej:) Ghula na poziomie normalnym zjadam już jednym strzałem :P A jaszczurki niewiele więcej potrzebują;-) Albo być świetnym w jednej kategorii lub nijakim w każdej ;P Nie używam magii bo Bandyta jestem (tylko zwoje), choć mądrość mam już powyżej 170. Więc w manę nie inwestuję.

Dla potwierdzenia tak sprawdzałem. Mając 100 siły, potem 160 siły jest zdecydowana różnica w zadawanych obrażeniach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 15:59, SpecShadow napisał:



U nauczycieli max można nauczyć się do 100 siły. Potem co najwyżej miksturkami. ta broń zadaje 120 obrażeń? W takim razie nie opłaca się, bo później zdobędziesz broń zadająca 120 obrażeń i nie wymagająca siły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 16:34, Ecko09 napisał:

U nauczycieli max można nauczyć się do 100 siły. Potem co najwyżej miksturkami. ta broń
zadaje 120 obrażeń? W takim razie nie opłaca się, bo później zdobędziesz broń zadająca
120 obrażeń i nie wymagająca siły.


A o czym my tu niby od dwóch stron dyskutujemy?? Nie łaska przeczytać????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tyle zadaje - 120 pkt. obrażeń. Jest to złoty topór. Jest jeszcze złoty młot który daje +6 do walki bronią dwuręczną i toporami ale wymaga nowej blachy, znaczy się, pancerza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 16:39, AdamSloma napisał:

>


Czytałem, czytałem, nie dygaj ;P

Dnia 15.10.2009 o 16:39, AdamSloma napisał:

Jest jeszcze złoty młot
który daje +6 do walki bronią dwuręczną i toporami ale wymaga nowej blachy, znaczy się,
pancerza.


Właśnie tę broń miałem na myśli mówiąc o broni nie wymagającej siły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 15:05, AdamSloma napisał:

> /.../ A nie wie ktoś jaki jest limit szkolenia
many u trenerów? Bo też parę eliksirów łyknąłem...

Jedz jeszcze jajka, jabłka i tę rośline wywłoka, czy jakoś podobnie. Po zjedzeniu 10 jajek dostajesz +1 do siły, to samo chyba z jabłkami i czyms tam jeszcze. Niby te +1 to niedużo, ale jak masz broń wynagającą, powiedzmy, 100 siły, a masz 99 to ten jeden punkt wszystko zmienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 17:16, KrzysztofMarek napisał:

> >


Na doświadczenie chyba tez jest eliksir do uwarzenia. Ja dostałem jeden taki eliksir od kogoś co dodał mi 100 doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, po zainstalowaniu gry brakuje mi dźwięku w grze, mało tego brak mi dźwięku w kompie. Po odinstalowaniu gry wszystko wraca do normy. Czy miał ktoś coś podobnego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 15:27, dominik713 napisał:

Znalazłem już napierśnik,nagolenniki i naramienniki,młot i tarczę Ursegora,czego jeszcze
mi brakuje i w którym grobowcu to znajdę bo nie pamiętam w których już byłem :D
A co do postaci,też wrzucę,a jak,ale jak skończę grę ;P



Odpowie ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 17:35, dominik713 napisał:

> Znalazłem już napierśnik,nagolenniki i naramienniki,młot i tarczę Ursegora,czego
jeszcze
> mi brakuje i w którym grobowcu to znajdę bo nie pamiętam w których już byłem :D

> A co do postaci,też wrzucę,a jak,ale jak skończę grę ;P


Odpowie ktoś?


Nie powielaj postów i nie pisz w taki sposób. Skoro nikt nie odpisał to znaczy że nikt nie zna odpowiedzi.
Odwiedź wszystkie grobowce oznaczone w dzienniku dla tego zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@NecroVisioneR: tak. Pobocznych zadań chyba nie ma po II akcie.

Dołączam obrazek. Kolejne oczko puszczone w stronę starych wyjadaczy :]

EDIT: patrzyłem teraz na Xfire i Risen zajmuje dość wysoką pozycję. A mówią że jest wymagający, widocznie ludziom to jakoś nie przeszkadza.

20091015183126

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 18:38, SirLee napisał:

Wie ktoś jak ubić głównego bossa? bo ja nie daje rady. xD


Włącz sobie podpowiedzi w czasie gry, wtedy pojawią się dodatkowe informacje. Patrz pod nogi, jeśli świecą się znaki to znaczy że zniknie podłoga.

Spoiler

Odbijaj pociski tarczą, gdy boss się skuli przytrzymaj przy nim przycisk ataku i go walnij.

I tak parę razy.
Żadna filozofia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ważną prośbę.

Spoiler

Mógłby ktoś mi narysować drogę prowadzącą do grobu, który znajduje się "pod wulkanem" na mapie ? Nie mogę w żaden sposób tam trafić, a tylko ten mi został ;/

20091015184758

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz gdzie jest klasztor?
Obok tej czerwonej kropki po prawej jest jezioro. Idź z tego jeziora w kierunku tej kropki, dojdź do krawędzi, powinieneś ujrzeć na dole jakąś półkę skalną na której jest rzeczony grób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować