Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Witam!
Mam pewien problem:

Spoiler

Oddałem mapę skarbów piratowi (Romanov), ona dał mi klucz do celi Patty, uwolniłem ją i wyruszyłem z nią w pogoń za piratem. Ktoś może wie w którym miejscu on jest? Miał niby być przy tunelu Dona do miasta, ale tam jest tylko Wasyli i jeszcze jeden kolo.


Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2009 o 20:59, KrzysztofMarek napisał:

Zapewniam Cię, że na oglądanie wyspy będziesz miał jeszcze dużo czasu i okazji... ba!
nawet będziesz musiał...


Wiem wiem...ale ja zbyt niecierpliwy ;) Ale trudno...dowiem się w swoim czasie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 21:51, dominik713 napisał:

Jak się tam dostać? (Oznaczone czerwoną kropką)


Zachodnie Wybrzeże. Jeśli nic to Ci nie mówi to za domem Jana jest skrzyżowanie z drogowskazem. Przejdź się tylko uważaj na szkieleciki. Jeśli nie potrafisz walczyć z 3 szkieletami naraz to nie masz co iść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem już pod koniec gry i bez problemu radzę sobie z 4 jaszczurami,więc szkielety to nie problem,a to jest jedyne miejsce w którym nie byłem i brakuje mi jednej runy i myślę,że tam będzie ;P A ten Jan to kto? Bo jakoś nie kojarzę,nie pamiętam imion wszystkich NPC xd Możesz zaznaczyć na mapie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zachodnie wybrzeże jest wyżej (na północ), niż obszar który zaznaczył. Sam się nie zastanawiałem co to za oznaczenie na mapie, jutro się tam przejdę. Z mapy wynika, że jest niedaleko miejsca rozpoczęcia gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 21:02, Growin napisał:

Witam!
Mam pewien problem:

Spoiler

Oddałem mapę skarbów piratowi (Romanov), ona dał mi klucz do celi
Patty, uwolniłem ją i wyruszyłem z nią w pogoń za piratem. Ktoś może wie w którym miejscu
on jest? Miał niby być przy tunelu Dona do miasta, ale tam jest tylko Wasyli i jeszcze
jeden kolo.


Z góry dzięki za pomoc.


Wczytaj sejwa i zrob od nowa, tez mialem problem, mialem tam tylko eriksona, powinno pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś spotkał się z brakiem tekstur w mieście? Brakuje bardzo wielu rzeczy, a podłoża nie ma prawie nigdzie w tej lokacji.Pisałem już o co półgodzinnym wieszaniu się gry , co samo w sobie jest utrapieniem , ale w ostateczności da się grać , jednak w meście mam tak poszatkowany świat , że gra jest właściwie niemożliwa.Czy tylko ja jeden borykam się z wadliwie działającym Risenem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 22:19, dominik713 napisał:

Dobra,kolejne pytanie.Gdzie jest drugie popiersie króla? Mam to,po którym jak się podniesie
od razu krata się zatrzaskuje.Gdzie jest drugie?


Spoiler

To drugie o ile dobrze pamiętam ma przy sobie jaszczuroczłek w pomieszczeniu za zamkniętą kratą po przeciwnej stronie, aby się do niego dostać będziesz potrzebował zaklęcia przemiany w łodzika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomocny nie będę... W każdym razie też mam wersję Windows Vista 64-bit (poza tym Athlon X2 5600+ i 8800GT, 2 GB RAM), ale żadne problemy mnie nie spotkały, także jedyne co mogę powiedzieć, to że raczej nie jest wina samego systemu. Natomiast skoro są takie problemy z teksturami, to wskazuje na błędy w wyświetlaniu grafiki, spróbuj zestawu standardowego, czyli najnowsze sterowniki graficzne, directx itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 23:10, GanD napisał:

Pomocny nie będę... W każdym razie też mam wersję Windows Vista 64-bit (poza tym Athlon
X2 5600+ i 8800GT, 2 GB RAM), ale żadne problemy mnie nie spotkały, także jedyne co mogę
powiedzieć, to że raczej nie jest wina samego systemu. Natomiast skoro są takie problemy
z teksturami, to wskazuje na błędy w wyświetlaniu grafiki, spróbuj zestawu standardowego,
czyli najnowsze sterowniki graficzne, directx itp.


Moja Vista , to także 64bit.Właśnie przeinstalowałem Risen oraz DirectX i tekstury w mieście są w końcu ok.Miałem nadzieję , że i pozostałe problemy to już przeszłość.Niestety , po zwyczajowych 30 minutach , wywaliło mi grę.W tym temacie pomocy jak na razie nie uzyskałem , na innych stronkach także nie znalazłem opisu mojego problemu z grą i zaczynam się zastanawiać , czy to tylko mnie dopadło.Jakiś wybraniec jestem , czy co? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 23:17, StaryCapiur napisał:


> Ja pierwszą część znalazłem,

Spoiler

na plaży, gdzie do morza wpada ten ogromny wodospad,

> na łódce chyba, albo w kufrze. Ale nie mam drugiej, a na tej wyspie byłem przecież
jeszcze
> przed wejściem do miasta..

. zonk

A nie pomyliłeś sobie tego ze '' Spijaczem Dusz '' ? bo właśnie znalazłem 1 część tego,
Spoiler

w kufrze na plaży, na połnocnym zachodzie mapy, niedaleko ruin.


Znalazłem drugą część, tylko już zapomniałem którego;p Ach ten alzheimer... Ale przynajmniej powiem gdzie jest. Najprostsza droga,

Spoiler

to teleport do klasztoru i od razu z urwiska lewitacją na lewo w górę rzeki. Za dwoma orkami w skrzyni jest druga część...


A kowal siedzi w barze u Patty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2009 o 00:24, AdamSloma napisał:

Znalazłem drugą część, tylko już zapomniałem którego;p Ach ten alzheimer... Ale przynajmniej
powiem gdzie jest. Najprostsza droga,

Spoiler

to teleport do klasztoru i od razu z urwiska
lewitacją na lewo w górę rzeki. Za dwoma orkami w skrzyni jest druga część...


A kowal siedzi w barze u Patty


Ja Już Wykułem I ''Spijce Dusz'' i tego ''Burzowego Wichra '' czy jak mu tam : )

Co do kowala to dziękuje : D nie mogłem go znaleść

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 23:30, KrzychW napisał:

> Pomocny nie będę... W każdym razie też mam wersję Windows Vista 64-bit (poza tym
Athlon
> X2 5600+ i 8800GT, 2 GB RAM), ale żadne problemy mnie nie spotkały, także jedyne
co mogę
> powiedzieć, to że raczej nie jest wina samego systemu. Natomiast skoro są takie
problemy
> z teksturami, to wskazuje na błędy w wyświetlaniu grafiki, spróbuj zestawu standardowego,

> czyli najnowsze sterowniki graficzne, directx itp.

Moja Vista , to także 64bit.Właśnie przeinstalowałem Risen oraz DirectX i tekstury w
mieście są w końcu ok.Miałem nadzieję , że i pozostałe problemy to już przeszłość.Niestety
, po zwyczajowych 30 minutach , wywaliło mi grę.W tym temacie pomocy jak na razie nie
uzyskałem , na innych stronkach także nie znalazłem opisu mojego problemu z grą i zaczynam
się zastanawiać , czy to tylko mnie dopadło.Jakiś wybraniec jestem , czy co? :-)

Odłącz kabel od internetu,zobacz czy jest zmiana. Jest nowa generacja wirusów gnieżdżąca się w pamięci RAM. Sprawdż parametry pamięci RAM. Ja miałem uszkodzoną kość 50% w jednej kości tylko działalo i to było przyczyną podobnych objawów.Ostatnia sprawa:ctrl,alt del -wydajność-użycie procesora, zobacz jak skacze powyżej 2-7 % (nie ruszaj myszką itp) , to może być infekcja.Sprawdż też w tym panelu co pracuje w tle -zakładka :procesy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może i proste ale mnie nurtuje - jak zwiększać swój maksymalny zasób many? Mam 62pkt many i po paru rzutach fireballem kończy mi się mana.
Nie znalazłem nauczyciela który by te zasoby maksymalny zwiększał, jak to się odbywało w Gothicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2009 o 11:32, SpecShadow napisał:

Pytanie może i proste ale mnie nurtuje - jak zwiększać swój maksymalny zasób many? Mam
62pkt many i po paru rzutach fireballem kończy mi się mana.
Nie znalazłem nauczyciela który by te zasoby maksymalny zwiększał, jak to się odbywało
w Gothicach.


Z tego co zauważyłem to są elixiry many (+10), do znalezienia lub wycraftowania z alchemi, co do nauczyciela to nie wiem bo jeszcze magiem nie grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2009 o 11:32, SpecShadow napisał:

Pytanie może i proste ale mnie nurtuje - jak zwiększać swój maksymalny zasób many? Mam
62pkt many i po paru rzutach fireballem kończy mi się mana.
Nie znalazłem nauczyciela który by te zasoby maksymalny zwiększał, jak to się odbywało
w Gothicach.


gram bandytą więc dokładnie nie wiem, ale ja na twoim miejscu pokombinowałbym z robieniem mikstur podnoszacych na stałe poziom many

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować