Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Najwięcej info o grze znajdziecie na www.risen.gram.pl, jestesmy największym serwisem w tej chiwli o Risen w polskim necie. Na bieżąco staramy się tłumaczyć każde info o postępie produkcji gry. No i nalezymy do kolektywu...

Prócz domeny risen.gram.pl, by wejść na stronę możecie korzystać jeszcze z adresów:
-www.risen.pl
-www.worldofrisen.pl
-www.risen-game.pl

Serdecznie zapraszam

Lemarchand - administrator Risen Island

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym newsie który znajduje się na stronie http://www.worldofrisen.de Piranha Bytes informuje graczy że Risen powstanie nie tylko na PC, a także na Xbox 360.
Konsolowcy mogą już zacząć się cieszyć, ponieważ Risen powinien wnieść świeży powiew RPG na konsolach.
W drugim newsie Piranie przedstawiają 3 pierwsze screeny z gry.
http://www.worldofrisen.de/gallery_28.htm
Pierwszy rysunek przedstawia drogę i roślinność.
Drugi screen przedstawia jakieś zwierze na tle pięknej natury.
Trzeci rysunek przedstawia jakiś budynek (kapliczkę?) , co do tego można spekulować.
Zachęcam do obejrzenia screenów i przeczytania artykułu na oficjalnej stronie Risena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 17:17, lukase napisał:

W drugim newsie Piranie przedstawiają 3 pierwsze screeny z gry.


Krzaczorki wyglądają całkiem nieźle , a ja przy okazji screenów , zastanawiam się , na jakim silniku ma działać Risen.Czy coś o tym wiadomo? Mam nadzieję , że Piranha Bytes wraz z utratą praw do marki Gothic , utraciła prawa do silnika znanego z Gothic 3 i Zmierzchu Bogów, bo jeżeli nie , to przycinki mamy zagwarantowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 17:17, lukase napisał:

W najnowszym newsie który znajduje się na stronie http://www.worldofrisen.de Piranha
Bytes informuje graczy że Risen powstanie nie tylko na PC, a także na Xbox 360.
Konsolowcy mogą już zacząć się cieszyć, ponieważ Risen powinien wnieść świeży powiew
RPG na konsolach.
W drugim newsie Piranie przedstawiają 3 pierwsze screeny z gry.
http://www.worldofrisen.de/gallery_28.htm
Pierwszy rysunek przedstawia drogę i roślinność.
Drugi screen przedstawia jakieś zwierze na tle pięknej natury.
Trzeci rysunek przedstawia jakiś budynek (kapliczkę?) , co do tego można spekulować.
Zachęcam do obejrzenia screenów i przeczytania artykułu na oficjalnej stronie Risena.


nie powala ta grafika na kolana, ale moze to i dobrze bo wymagania sprzetowe nie powinny byc jakies wyśrubowane...niepokoi mnie że bedzie na konsole, bo wtedy na bank wprowadzą wiele uproszczeń, co przełozy się również na wersję dla pc.

edit: nie wiem jak wam ale mnie ta grafika dziwnie kojarzy się z silnikiem G3 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 11:57, castlerock napisał:

edit: nie wiem jak wam ale mnie ta grafika dziwnie kojarzy się z silnikiem G3 ;)


Nie, jest dużo ładniejsza od tej z Gothic 3 :)
Poza tym coś mi się wydaje, że w Risen poczujemy prawdziwy klimat Gothic''a...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 11:57, castlerock napisał:

edit: nie wiem jak wam ale mnie ta grafika dziwnie kojarzy się z silnikiem G3 ;)


Właśnie dlatego pisałem w swoim poście o prawach do silnika z Gothic 3.Niech sobie JooWood bierze to rozwiązanie , a Piranie może sklecą coś nowego , bardziej udanego.A byłoby najtaniej i chyba najlepiej , gdyby skorzystali z dobrego i sprawdzonego rozwiązania , płacąc tylko za licencję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 11:12, Rengaru napisał:

Najwięcej info o grze znajdziecie na www.risen.gram.pl, jestesmy największym serwisem
w tej chiwli o Risen w polskim necie. Na bieżąco staramy się tłumaczyć każde info o postępie
produkcji gry. No i nalezymy do kolektywu...

Prócz domeny risen.gram.pl, by wejść na stronę możecie korzystać jeszcze z adresów:
-www.risen.pl
-www.worldofrisen.pl
-www.risen-game.pl

Serdecznie zapraszam

Lemarchand - administrator Risen Island


(speclajnie nie skracam jego wypowiedzi)

Ach, przeglądnąłem i poza szatą graficzną cała stronka prezentuje się strasznie biednie.
Kilka newsów, okropnie krótkich artykułów, zapowiedź na pół strony A4 ?
Bida panie aż piszczy.

Ok... a teraz co najważniejsze.
Widać że PB się nie nudzi tylko zabiera się do roboty.
Sądze ze dostaniemy Gothica z inną nazwą, bo grywalność zostanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 13:03, Cyngiel MAster napisał:

Ach, przeglądnąłem i poza szatą graficzną cała stronka prezentuje się strasznie biednie.
Kilka newsów, okropnie krótkich artykułów


Materiałów związanych z Risen faktycznie jest bardzo mało.Fani chcieliby co raz dostawać jakieś screeny i trailery , ale lepsza marketingowa bieda , niż zatrzęsienie niusów i na koniec taki sobie tytuł.Niech Piranie spokojnie pracują i dopieszczają nową grę.Każdy , kto jest w temacie RPG i tak o nich nie zapomni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piranha Bytes zapewnia graczy że wraca do rodowitych korzeni, czyli do tego co im najlepiej wyszło, Gothica 1 ;).
Zapewniają że gra ma być klimatyczna i nie stawiają na wielkość świata i pustki, tylko średni świat, a wypełniony po brzegi questami i wszystkim. Jak zwykle będziemy musieli zwalczyć zło, w tym przypadku jest to inkwizycja, albo przyłączyć się do inkwizycji mamy prawo wyboru ;). Buntownicy albo inkwizycja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 16:55, lukase napisał:

Piranha Bytes zapewnia graczy że wraca do rodowitych korzeni, czyli do tego co im najlepiej
wyszło, Gothica 1 ;).


Faktycznie , były takie zapewnienia i jeżeli zostaną w miarę dotrzymane , powinno być dobrze.Problem z tym , że nie wiemy , o czym już zresztą pisałem , na jakim silniku ma działać Risen.Na przykładzie Gothic 3 wiemy , jakim utrapieniem może być dobra , ale niedopracowana gra z wieloma błędami.Zresztą Gothic 2 także pozostawiał wiele do życzenia pod względem działania i kilka lat temu sporo można było poczytać o przycinaniu się grafiki , szczególnie w samym Khorinis.Tak więc jestem w miarę optymistą , jeżeli chodzi o klimat i fabułę , ale obawiam się technicznej słabizny , bo jak na razie Piranie nie były w stanie stworzyć naprawdę świetnie działającego silnika.Przy dzisiejszych graficznych fajerwerkach , wszelkie niedociągnięcia w tej dziedzinie , mogą oznaczać kosmiczne wymagania , a nawet wszechobecne przycinki , z czym już zresztą mieliśmy do czynienia w grach PB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 08:17, castlerock napisał:

niestety...cenega ją u nas wydaje...znowu coś spartolą :(


Mógłbyś podać źródło skąd wiesz, że dystrybutorem ma być Cenega? I nie mów tak od razu, że coś spartolą ;/

EDIT:Dobra znalazłem sam... Ale poczekam na oficjalne wiadomości co do tego faktu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 12:31, KrzychW napisał:

Właśnie dlatego pisałem w swoim poście o prawach do silnika z Gothic 3.Niech sobie JooWood
bierze to rozwiązanie , a Piranie może sklecą coś nowego , bardziej udanego.A byłoby
najtaniej i chyba najlepiej , gdyby skorzystali z dobrego i sprawdzonego rozwiązania
, płacąc tylko za licencję.

myślę, że nikt nie będzie tak nierozsądny, żeby na tym crapie robić kolejną grę...swoja droga ciekawe to - robisz swoją grę, a potem wydawca zabiera ci prawa do tytułu. to tak jakby wytwórnie płytowe zabierały zespołom ich nazwy kończąc z nimi współpracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2008 o 09:50, jaceloth napisał:

swoja droga ciekawe to - robisz swoją grę, a potem wydawca zabiera ci prawa do tytułu. to tak
jakby wytwórnie płytowe zabierały zespołom ich nazwy kończąc z nimi współpracę.


Też się nad tym na początku zastanawiałem, ale żadnego sensownego wytłumaczenia nie znalazłem więc dałem sobie spokój...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...swoja

Dnia 12.12.2008 o 09:50, jaceloth napisał:

droga ciekawe to - robisz swoją grę, a potem wydawca zabiera ci prawa do tytułu


Wytłumaczenie może być bardzo proste.Piranie dały pomysł , a wydawca kasę , a to co komu przypadnie za jego wkład , określiła umowa.Trudno mówić o zabieraniu tytułu przez JooWood , bo przecież nie mamy pojęcia , na jakich warunkach te firmy współpracowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie Cyngiel MAster, dziękuję za opinię, jednakże najwyraźniej wypowiedziałeś się w temacie, o którym nie masz zielonego pojęcia. Mimo, że moja strona prezentuje sie tak "bidnie" to i tak jest na niej najwięcej informacji o grze- Risen w polskim internecie. Na samym worldofrisen.de znajdziesz niewiele więcej informacji, nic nie poradzimy na to, że PB tak pilnie strzeże swojego projektu. Nim weźmiesz się za negatywne zdanie, potaraj się najpierw zorientować w temacie..

pozdrawiam, Lemarchand

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 11:44, KrzychW napisał:

Krzaczorki wyglądają całkiem nieźle , a ja przy okazji screenów , zastanawiam się , na
jakim silniku ma działać Risen.Czy coś o tym wiadomo?


No raczej, że wiadomo :).Z tego co piszą tu - http://www.pixelrage.org/articles/Risen-QA-with-Ralf-Marczinczik-Feature-325,0.html to będzie to całkiem nowy, autorski silnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym prosił o nie robienie offtopu. Kwestię jakości tego czy innego serwisu o "Risen" proponuję poruszyć w dyskusji prywatnej. No i reklamowanie serwisu - "jestesmy największym serwisem w tej chiwli o Risen w polskim necie." - tez chyba nie jest zgodne z regulaminem gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 17:36, lothar-mb napisał:

to będzie to całkiem nowy, autorski silnik


Po doświadczeniach z Gothic 3 , chyba trudno nie pochwalić takiej wiadomości.Jeżeli na dodatek twórcom uda się uniknąć błedów jakie popełnili przy poprzednim silniku , to moze być lepiej niż dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować