Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Dnia 30.10.2009 o 23:45, Marcin08 napisał:

co możecie powiedzieć o tej grze?


Sporo bo jest o czym mówić ;-)

Dnia 30.10.2009 o 23:45, Marcin08 napisał:

bo wciąż zastanawiam się na zakupem jej albo Dragon Age,


Risen jest lepsze według mnie

Dnia 30.10.2009 o 23:45, Marcin08 napisał:

a chodzi mi o to, żeby w grze było zróżnicowane środowisko,


Tropikalne plaże i wysepki, długie kręte ścieżki miedzy zalążkami cywilizacji, dość sporych rozmiarów miasto, długie i pokręcone jaskinie, wiele tajemniczych świątyń z ukrytymi przejściami

Dnia 30.10.2009 o 23:45, Marcin08 napisał:

wciągająca fabuła,


Jak ktoś lubił Gothic 1 to tu fabuła też wciągnie ;-)

Dnia 30.10.2009 o 23:45, Marcin08 napisał:

dynamiczna rozgrywka,


Dynamiki podczas walki to na pewno nie brakuje. Uniki, kontrataki, blokowanie i możesz liczyć na to samo od przeciwników (wiec powalcz sobie z 4 na raz)

Dnia 30.10.2009 o 23:45, Marcin08 napisał:

ładna grafika,


Podziemia i ocean nie powala wyglądem jednak nie można powiedzieć tego o reszcie rzeczy

Dnia 30.10.2009 o 23:45, Marcin08 napisał:

stosunkowo długa ale nie przedłużająca się,


Dłuższa niż Gothic 2 i krótsza niż Gothic 3

Dnia 30.10.2009 o 23:45, Marcin08 napisał:

nie za łatwa.


Do połowy 3 rozdziału nie jest za łatwa ;-) później zamieniasz się w taran na wrogów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 23:45, Marcin08 napisał:

co możecie powiedzieć o tej grze? bo wciąż zastanawiam się na zakupem jej albo Dragon
Age, a chodzi mi o to, żeby w grze było zróżnicowane środowisko, wciągająca fabuła, dynamiczna
rozgrywka, ładna grafika, stosunkowo długa ale nie przedłużająca się, nie za łatwa.


Tych dwóch gier, mimo że są erpegami, moim zdaniem nie da się porównać. Sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, w co ci się lepiej grało, w Gothic 1 i 2, czy w np. Neverwinter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na płaskim terenie pod ścieżką blisko bramy klasztoru

Spoiler

znalazłem skarb. Tylko, aby otworzyć skrzynię ze skarbem potrzebny jest mi klucz. Skąd mogę go wziąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 12:28, Sarturias napisał:

Na płaskim terenie pod ścieżką blisko bramy klasztoru

Spoiler

znalazłem skarb. Tylko, aby
otworzyć skrzynię ze skarbem potrzebny jest mi klucz. Skąd mogę go wziąć?



W tej chwili nie pamiętam już na 100% czy to na pewno jedna z tych skrzyń , ale na wyspie znajduje się kilka skarbów związanych z zadaniem wykonywanym dla

Spoiler

Patty , córki Sinobrodego.Właścnie te skrzynie można otworzyć dopiero po otrzymaniu odpowiedniego klucza , co dzieje się w trakcie wykonywania questa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2009 o 12:44, kedzior141 napisał:

Najchętniej zagrałbym na 1680x1050 rozdziałce...


Jak na tej rozdziałce to może na średnich uciągnie. (patrze po konfiguratorze w CDA)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę się dostać do klasztoru ? Należę już do paczki Dona, wykonałem kilka zadań w mieście (już mogę z niego wychodzić), ludzie przed bramą mnie nie atakują, a jak idę do klasztoru to nie mogę porozmawiać z wojownikiem stojącym przed bramą...Chciałbym porozmawiać z mistrzem Illumarem (czy jakoś tak - dostałem questa od maga/alchemika w ruinach Dona), a nijak nie idzie się tam dostać (znaczy do Klasztoru). Czy w I rozdziale będzie się jeszcze dało tam dostać ? I czy w ogóle będę mógł się tam dostać ? Jeśli w I rozdziale można się dostać do klasztoru to mam pytanie - jak ? ^^
I jeszcze jedno pytanko - czy należąc do ekipy Dona mogę nauczyć się magii Kryształów i Run ?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby dostać się do klasztoru musisz dostać takowe polecenie od Dona (Esteban planuje negocjacje z Inkwizytorem). Atakują ciebie? Skoro wybrałeś frakcje to nie powinni.

Nie możesz nauczyć się magii kryształów i run jako bandyta, jedynie pisania zwojów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 12:51, SpecShadow napisał:

Atakują ciebie?


Napisałem, że mnie nie atakują ;p Bo gdyby atakowali to nie byłoby problemu bo wzięliby mnie do Klasztoru na siłę ^^

Dnia 31.10.2009 o 12:51, SpecShadow napisał:

Nie możesz nauczyć się magii kryształów i run jako bandyta, jedynie pisania zwojów.


Szkoda ;( A czy gdybym grał po stronie Klasztoru to czy mógłbym nauczyć się skradania, kradzieży kieszonkowej i włamywania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jestem po 5h grania i mam zadanie zanieść skrzynie z wykopaliska ale na mapie nie mam tego wykopalska ani skrzyń. pozatym rachella (czy jakos tak) sie na mnie obraziła bo wlazłem jej do domu iniechce ode mnie piwa a ni mięsa za kasee a taka misja tez est . mozna cos z tym zrobic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 13:05, Ploud napisał:

Cześć. Jestem po 5h grania i mam zadanie zanieść skrzynie z wykopaliska ale na mapie
nie mam tego wykopalska ani skrzyń. pozatym rachella (czy jakos tak) sie na mnie obraziła
bo wlazłem jej do domu iniechce ode mnie piwa a ni mięsa za kasee a taka misja tez est
. mozna cos z tym zrobic ?

Co do Rachel... zaklęcie "żart" powinno załatwić sprawę. Można je często znaleźć w skrzyniach, bądź u kupców.
Aby przenieść skrzynie należy porozmawiać z pracownikami przy ognisku znajdującym się w obozie. Powinieneś mieć zaznaczone te osoby na mapie w zakładce "mapa zadania".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Bambadil: z tego co wiem tak. Z tym że nie wypełniłoby się jednego zadania w mieście. Aby zdobyć list polecający (zaniesiesz go do klasztoru i masz wybór czy chcesz grać magiem czy wojownikiem Inkwizycji) musisz wykonać 4 zadania dla jakieś strony (z chyba 7 możliwych w mieście). Wystarczy że oddasz złoto niejakiego Kostara panu Delargo (zamiast Sebastianowi) i możesz się uczyć wcześniej.
Albo też możesz zakapować na niego, wykonać zadanie z wygnaniem bandytów z miasta a kradzieży nauczyć się w późniejszym rozdziale, Patty powinna cię tego uczyć, Skradanie możesz też mieć z pierścienia a włamania uczy kowal w klasztorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2009 o 16:41, AdamSloma napisał:

Jaszczury pojawiają się po uratowaniu druida Eldrika, czyli po pierwszym oficjalnym spotkaniu
z Jaszczurami.


Po spenetrowaniu wschodniej świątyni też się pojawiają, bo tam w sumie też jest "oficjalne" spotkanie z ich przedstawicielem. Wszystko zależy od tego który quest się robi jako pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I kolejne pytanka ;p
Kielichy, talerze, łopaty, skrzydła,skóry etc. to śmiecie czy coś z nich można zrobić ? (znaczy, czy są potrzebne do jakiegoś questa czy cuś ;p)

I drugie pytanie - czy ktoś zdobył osiągnięcie "Król Midas" albo "Wielki Łowca" ? (zdobądź 300k golda/zabij 2k potworów) o.O Bo ja uzbierałem dopiero ok 8k golda i jeszcze nie zdobyłem osiągnięcia, które wymaga zabicia 100 potworów o.O (a już myślałem, że zabiłem tych potworów co najmniej 500 o.O)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 17:51, Bambadil napisał:

I kolejne pytanka ;p
Kielichy, talerze, łopaty, skrzydła,skóry etc. to śmiecie czy coś z nich można zrobić
? (znaczy, czy są potrzebne do jakiegoś questa czy cuś ;p)

O ile mi wiadomo to tylko na sprzedaż ;)

Dnia 31.10.2009 o 17:51, Bambadil napisał:

I drugie pytanie - czy ktoś zdobył osiągnięcie "Król Midas" albo "Wielki Łowca" ? (zdobądź
300k golda/zabij 2k potworów) o.O Bo ja uzbierałem dopiero ok 8k golda i jeszcze nie
zdobyłem osiągnięcia, które wymaga zabicia 100 potworów o.O (a już myślałem, że zabiłem
tych potworów co najmniej 500 o.O)


Ja nie licze tego i zbytnio mnie to nie interesuje ale jakieś tam tytuły miałem..łowca wilków/dzików itp ;D Nic szczególnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 17:51, Bambadil napisał:

I kolejne pytanka ;p
Kielichy, talerze, łopaty, skrzydła,skóry etc. to śmiecie czy coś z nich można zrobić
? (znaczy, czy są potrzebne do jakiegoś questa czy cuś ;p)

Łopata, kilof są potrzebne. Takie rzeczy jak skrzydła to cześć składników do robienia zwojów. Jak masz runę to w opisie są podane składniki do stworzenia zwoju.

Dnia 31.10.2009 o 17:51, Bambadil napisał:

I drugie pytanie - czy ktoś zdobył osiągnięcie "Król Midas" albo "Wielki Łowca" ? (zdobądź
300k golda/zabij 2k potworów) o.O Bo ja uzbierałem dopiero ok 8k golda i jeszcze nie
zdobyłem osiągnięcia, które wymaga zabicia 100 potworów o.O (a już myślałem, że zabiłem
tych potworów co najmniej 500 o.O)

Te osiągnięcia wykonasz po kilkukrotnym przejściu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oja panowie chyba wpadłem :(

chodzi o 4 akt:

Spoiler

Odkryłem bodajże 3 tytanowe elementy i nie potrzebnie zużyłem o jedno za dużo czar na usuwanie bariery magicznej. I mam tylko 1! a musze zdobyć jeszcze dwa tytanowe elementy. Niestety jestem bandytą i i ten mag z Wieży już nie chce mi tworzyć :(

Co robić?>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale po co panikować skoro ukończyłem grę i zwoje mi chyba zostawały? Jakby co - można się nauczyć pisania, nawet jako bandyta. Trzeba było przeczytać wszelkie książki w klasztorze i przepytać Iluminara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować