Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Mam pytanie, na początku było takie zadanie w obozie bandytów, że musiałem jednemu łowcy pomóc z czerwami, więc przyłączyłem się do niego, zabiliśmy czerwia, on coś tam powiedział, i dalej w opcjach dialogowych mam tylko handel, a zadanie dalej nie zaliczone, jestem teraz w drugim akcie, a on ciągle stoi w tym samym miejscu i lekko się telepie jakby chciał iść a nie mógł. Myślałem, że się zaciął ale zaatakowałem go i pobiegł za mną, a gdy się zebrał z ziemi to dalej stał w miejscu. Albo bug albo coś robię źle i nie wiem co. Nie zależy mi na tym tak bardzo ale jest to irytujące;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 18:53, SpecShadow napisał:

Ale po co panikować skoro ukończyłem grę i zwoje mi chyba zostawały? Jakby co - można
się nauczyć pisania, nawet jako bandyta. Trzeba było przeczytać wszelkie książki w klasztorze
i przepytać Iluminara.


No właśnie tu mam problem bo mam quest który z nauką pisania tworzenia zwojów nie rozwiazałem! Mam przyniesc temu z klasztoru jakis czysty pergamin i pióro i tego nie wykonałem! Widocznie po drodze sprzedałem elementy które dla kacpra miałem przyniesc z tych różnych miejsc w klasztorze i jestem uziemniony.

Potrzebuje tylko 1 zwój na zniszczenie bariery magicznej! Są jakieś kody? Bo kto mi utworzy :( Nie jestem magiem aby robić pieczęcie..

Jezu a wcześniejszy sejw to z 3 rozdziału bardzo wczesnego :( Prosze o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

czyste pergaminy ma ten nowicjusz co zamiatał koło komnat mieszkalnych za placem ćwiczeń, pióra on nie ma ale może Ci zrobić jak mu dasz kilka skrzydeł (do uzbierania w komnatach sypialnych lub z potworów) innej drogi nie widzę. BTW> mi ten mag mówił coś w stylu, e jak mi zabraknie to zawsze mogę wrócić po więcej i bynajmniej nie był to ten co scrolle robi, ale któryś tych co ognia teraz pilnują więc sprawdź - też grałem bandytą


Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 20:20, Ecko09 napisał:

>

Najwyraźniej masz buga. Bo po zabiciu Czerwia gadasz z nim i zadanie wykonane, a on wraca
na swoje miejsce.


No cóż, trudno, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 20:35, Vattic napisał:

No właśnie tu mam problem bo mam quest który z nauką pisania tworzenia zwojów nie rozwiazałem!
Mam przyniesc temu z klasztoru jakis czysty pergamin i pióro i tego nie wykonałem!


Grając za pierwszym razem pióro od kogoś ukradłem... ale nie pamiętam od kogo. Grałem wtedy magiem, a właściwie starałem się wyjaśnić zagadkę śmierci Hemlara. Grając za drugim razem nie spotkałem się z piórem w żadnych przeszukiwanych kieszeniach, no ale z bandytą nie wszyscy chcą gadać...:( No chyba że Kasper, czyli ten od questu z piórem ma je do ukradzenia, a ja najpierw zrobiłem quest, bo dawał trochę xp, a potem go okradłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 21:27, Vattic napisał:

Czy ma ktoś z was sejw może z 4 aktu tuż po zebraniu tytanowych części?? Proszę o wystawienie
mi :(


Bez przesady, quest da się wykonać tylko trzeba czytać polecenia.

Pióro i pergamin dostaniesz od Kaspara za kość i 6 skrzydeł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok ukończyłem grę :) wpisałem kod na przedmioty i wykorzystałem ten czar ale mimo to łatwa końcówka i szkoda, że grać dalej nie można :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 22:13, Vattic napisał:

Ok ukończyłem grę :) wpisałem kod na przedmioty i wykorzystałem ten czar ale mimo to
łatwa końcówka i szkoda, że grać dalej nie można :(

gra jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne gra jest fajna ale 4 akt troszkę zaniedbany. Mimo to i tak G1 i G2 to arcydzieła a Risen gorsza - z drugiej strony ciężko będzie zrobić równie udany produkt jak poprzednie Gothicy.

Mi przejście gry RISEN zajęło dokładnie 48 godzin :) dość długa gra - zwłaszcza 1 akt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2009 o 22:25, Vattic napisał:

Jasne gra jest fajna ale 4 akt troszkę zaniedbany. Mimo to i tak G1 i G2 to arcydzieła
a Risen gorsza - z drugiej strony ciężko będzie zrobić równie udany produkt jak poprzednie
Gothicy.

Jak dla mnie najsłabszy był 3 akt...najbardziej mnie męczył. Ciągle tylko jaskinie, zmienił się w zwykłego hack''n''slasha. Mimo to gra nie jest zła...szczególnie 2 pierwsze akty były świetne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Risen jest świetne, tylko strasznie rozczarowałem się wątkiem konfliktu między donem a Inkwizytorem... Cała walka między nimi sprowadza się do

Spoiler

jednego zadania- wypędź ludzi dona z miasta...

Spodziewałem się jakichś starć zbrojnych czy czegoś a tu taka lipa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, przyznam, że gierka piekielnie wciąga - w piątek grałem równo 5h, wczoraj już trochę krócej, a chciałoby się zdecydowanie dłużej. Jestem dopiero na bagnach i mam kilka pytań:
- czy "opyka" się kupować ubranie robocze od Hawkinsa za 500 sztuk złota?

Spoiler

Dodam, że pokonałem już Brogara na arenie (piekielnie ciężka walka, chociaż Domingo IMO był jakby bardziej sprytniejszy), gadałem także z Donem, mam już od niego te zadanie, aby udać się na miasta. Myślałem, że jakąś zbroję mi "zapoda" za takie sukcesy, a tu lipa...

Czy lepiej jeszcze wytrwać w tym podkoszulku, będę mieć niedługo możliwość kupienia czegoś lepszego?
- zdarzają się Wam też minimalne przerwy, kiedy pada deszcz? Tylko przy tym zjawisku dźwięk jakby zanikał mi, ale to co pewien okres czasu i na około sekundę, taka krótka przerwa.
- i chciałem trochę się podpytać o PD, bo nie chcę wydawać na niepotrzebne rzeczy ;): będę grał buntownikiem/bandytą, warto zainwestować w Myślistwo? Jak z alchemią, rozwijać? Czy otwieranie zamków jest przydatne? I gdzie mogę nauczyć się górnictwa (nie pamiętam jak ten talent dokładnie się nazywa), bo wiele już rud złota/żelaza widziałem.
- jeszcze jedno: jak pokonać ghule?
Spoiler

W korytarzu za Donem jest ich tam kilka, a po jednym ataku ja już leżę...



BTW. Spodziewałem się trochę lepszego udźwiękowienia, jedyna nutka, która zapadła mi w pamięć, to ta przy wejściu na arenę/walce z jakimś stworem, w menu głównym już znacznie gorzej. Wypada to i tak całkiem dobrze, ale z choćby z Wiedźminem czy z G3 nie ma co konkurować, soundtrack w tych grach był genialny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.11.2009 o 11:43, Gryczka napisał:

- czy "opyka" się kupować ubranie robocze od Hawkinsa za 500 sztuk złota?

Spoiler

Dodam, że
pokonałem już Brogara na arenie (piekielnie ciężka walka, chociaż Domingo IMO był jakby
bardziej sprytniejszy), gadałem także z Donem, mam już od niego te zadanie, aby udać
się na miasta. Myślałem, że jakąś zbroję mi "zapoda" za takie sukcesy, a tu lipa...


Czy lepiej jeszcze wytrwać w tym podkoszulku, będę mieć niedługo możliwość kupienia czegoś
lepszego?


Jesli wykonujesz misje na bagnach to lepiej poczekać i wykonywać dalej questy...ja tak robiłem i dostałem od Dona strój myśliwego a on jest już całkiem dobry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 11:43, Gryczka napisał:

No, przyznam, że gierka piekielnie wciąga - w piątek grałem równo 5h, wczoraj już trochę
krócej, a chciałoby się zdecydowanie dłużej. Jestem dopiero na bagnach i mam kilka pytań:
- czy "opyka" się kupować ubranie robocze od Hawkinsa za 500 sztuk złota?

Spoiler

Dodam, że
pokonałem już Brogara na arenie (piekielnie ciężka walka, chociaż Domingo IMO był jakby
bardziej sprytniejszy), gadałem także z Donem, mam już od niego te zadanie, aby udać
się na miasta. Myślałem, że jakąś zbroję mi "zapoda" za takie sukcesy, a tu lipa...


Czy lepiej jeszcze wytrwać w tym podkoszulku, będę mieć niedługo możliwość kupienia czegoś
lepszego?


Spoiler

Nową zbroję dostaniesz po przyłączeniu się do obozu Dona czyli w zasadzie po załatwieniu dla niego spraw w mieście. Co do stroju, który oferuje Hawkins to jeśli już radzisz sobie jako tako bez niego to myślę, że niespecjalnie się i się opłaca. Jeśli jednak chcesz to możesz znaleźć strój w skrzyni na farmie rekrutów między chatą Jana a drogą do miasta. Ma nieco słabsze parametry niż ten od Hawkinsa, ale zawsze jakoś chroni.


Dnia 01.11.2009 o 11:43, Gryczka napisał:

- zdarzają się Wam też minimalne przerwy, kiedy pada deszcz? Tylko przy tym zjawisku
dźwięk jakby zanikał mi, ale to co pewien okres czasu i na około sekundę, taka krótka
przerwa.


Tu się nie wypowiem bo ja nic takiego nie doświadczam, mnie gra chodzi dobrze. :)

Dnia 01.11.2009 o 11:43, Gryczka napisał:

- i chciałem trochę się podpytać o PD, bo nie chcę wydawać na niepotrzebne rzeczy ;):
będę grał buntownikiem/bandytą, warto zainwestować w Myślistwo? Jak z alchemią, rozwijać?


Spoiler

Myślistwo jest gównie przyzwoitym źródłem zarobku, poza tym cześć trofeów zwierząt może służyć do wywarzania zwojów. Alchemię rozwijaj, na trzecim poziomie alchemii będziesz mógł tworzyć mikstury trwale podnoszące współczynniki a te są bardzo cenne nawet dla bandyty. Ich istotnym składnikiem jest roślina o nazwie korona bohatera, rośnie rzadko, więc jak znajdziesz to trzymaj i nie wyrzucaj. :)


Dnia 01.11.2009 o 11:43, Gryczka napisał:

Czy otwieranie zamków jest przydatne? I gdzie mogę nauczyć się górnictwa (nie pamiętam
jak ten talent dokładnie się nazywa), bo wiele już rud złota/żelaza widziałem.


Spoiler

Otwieranie zamków to podstawa. Na wyspie w wielu miejscach znajdziesz pozamykane skrzynie z nierzadko przydatnymi rzeczami. Poszukiwania złóż uczy tylko jeden NPC w całej grze, niejaki Olf. Pierwszy raz spotkasz go dopiero w mieście.


Dnia 01.11.2009 o 11:43, Gryczka napisał:

- jeszcze jedno: jak pokonać ghule?

Spoiler

W korytarzu za Donem jest ich tam kilka, a po
jednym ataku ja już leżę...



Spoiler

Więc jeśli sobie nie radzisz to moja rada jest taka - daruj sobie na razie walkę z nimi. Ghule są wredne, oprócz szybkich i mocnych ciosów łapami stosują też na krótkim dystansie atak magiczny. Jak się napakujesz i przygotujesz to możesz próbować pod koniec drugiego rozdziału walkę z pojedynczymi osobnikami. Pod koniec gry nie stanowią już zagrożenia i na każdego starczy 2-3 ciosy. Możesz też próbować walki bronią dystansową - bywa tak, że jeśli stoisz odpowiednio daleko to ghul nie reaguje na strzały lub bełty lecące w jego stronę i nie ruszając się z miejsca pozwoli się nimi nafaszerować - bug, ale przydatny :)

Dnia 01.11.2009 o 11:43, Gryczka napisał:


BTW. Spodziewałem się trochę lepszego udźwiękowienia, jedyna nutka, która zapadła mi
w pamięć, to ta przy wejściu na arenę/walce z jakimś stworem, w menu głównym już znacznie
gorzej. Wypada to i tak całkiem dobrze, ale z choćby z Wiedźminem czy z G3 nie ma co
konkurować, soundtrack w tych grach był genialny.


Mi akurat muza się podoba ale to kwestia gustu. :)

Pozdrawiem i życzę miłej zabawy z Risenem, gra jest świetna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 10:49, conan8 napisał:

Jak dla mnie Risen jest świetne, tylko strasznie rozczarowałem się wątkiem konfliktu
między donem a Inkwizytorem...


To fakt.

Spoiler

Najpierw wszystko wskazuje na to , że konflikt pomiędzy stronami jest podstawą całej fabuły Risen i oczekuje się coraz to nowych wydarzeń z tym związanych , ale po zakończeniu pierwszego rozdziału wszystko się rozmywa.Nowych questów związanych z frakcjami właściwie już nie ma (zresztą innych też jak na lekarstwo) , postać Dona praktycznie przestaje odgrywać jakąkolwiek rolę , a nasze wcześniejsze wybory przestają mieć fabularne znaczenie.Chyba komuś zabrakło pomysłów , po pierwszym , najlepszym rozdziale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze ram w Risena. Jak dotąd strasznie mnie irytuje. A właśnie, mam problem. Jestem w trzecim rozdziale po stronie bandytów i mam zakomunikować komendantowi Carlosowi pewną rzecz. I tu ten problem się pojawia- Carlosa nie ma. Spotkałem go wcześniej w tym bastionie na końcu Miasta, ale teraz za nic nie mogę go znaleźć. Pomocy, please! Ja chcę to już dokończyć, odinstalować i zapomnieć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 16:09, PabloZ_94 napisał:

Jestem w trzecim rozdziale po stronie bandytów i mam zakomunikować komendantowi Carlosowi
pewną rzecz. I tu ten problem się pojawia- Carlosa nie ma. Spotkałem go wcześniej w tym
bastionie na końcu Miasta, ale teraz za nic nie mogę go znaleźć. Pomocy, please!


On tam ciągle jest, nie stoi na dziedzińcu jak wcześniej tylko jest na piętrze w swoim pokoju ;)
____________________


Ja tymczesem dziś rano zakończyłem granie, 45h zeszło na to. Trzeci i czwarty rozdział to kpina, ale cóż - nie ma gier doskonałych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nic dzisiaj przeszedłem risena, magiem. Gra, jako tako mi się podobała. Rozdział pierwszy bardzo fajny, zadania w mieście, nowicjat w klasztorze, to właśnie te elementy najbardziej podobały mi się w grze. Reszta rozdziałów nudna, powtarzalna i do dupy trochę. Mimo to że pierwszy rozdział to więcej biegania niż bicia stforków to i tak najbardziej mi się podobał. Sam mag jako taki wydawał mi się słaby. Kryształ ognia który rozwijałem, radził sobie ze stforkami niższej "klasy", jednak z jaszczuroludźmi było trudniej. Zazwyczaj musiałem uciekać lub znajdywać jakąś przeszkodę żeby swobodnie dobić ich z kryształu. System walki bardzo fajny, nie do porównania z G3 i inny niż G1 i G2. Walka magiem z jaszczuroludźmi-masakra. Świat trochę mały, zbytnie przesycenie go świątyniami i innymi dungami. Mimo że świat G2 był podobny co do wielkości wydawał mi się o wiele bardziej ciekawszy niż w risenie. Sama finałowa walka bardziej przypominała mi potyczki z Reymana 3 niż z gothica :D Wszystkie atrybuty i zdolności które zgromadziliśmy podczas gry, podczas bitwy Mendozą i Tytanem były bezużyteczne. Uzyskłem bodajże 21 poziom i kryształu ognia rozwiniętego na maksa nie użyłem ani razu xD Podobała mi się koncepcja frakcji a mianowicie to że w sumie nie było tam "tych złych". Inkwizycja wydawało by się zła, ale przybyli żeby uratować wyspę, bandyci wydawało by się ci dobrzy którzy ratują wyspę, ale to bandyci. Chyba w najbardziej pozytywnym świetle pokazani są magowie. Jeszcze raz z łezką w oku wspominam wspaniały nowicjat w klasztorze. Risen mogę określić mianem miłej gierki, dużo plusów wyniesionych z G2, pierwszy rozdział bardzo przyjemny, reszta fabuły posysa. Świat troszkę ubogi w G2 chciało się wszędzie dostać, wszystko poznać. Nawet G3 IMO miało lepszy świat, który zaskakiwał rozmiarem i różnorodnością. Tutaj wydaje mi się że większość jest troszkę na odpierdol. O ile ta część mnie nie zachwyciła wróżę wspaniałą przyszłość dla następczyń tej gry.

P.S. Miał ktoś odblokowane wszystkie osiągnięcia? Jakiś easter egg jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować