Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Dnia 01.11.2009 o 16:38, Master_J napisał:

P.S. Miał ktoś odblokowane wszystkie osiągnięcia? Jakiś easter egg jest?


Jedyny easter egg jaki pamiętam to, prócz twarzy Beziego w oknie postaci, to jedno z haseł podczas rozmowy z Sewerynem, te samo które wypowiada się w grobowcu wielkiego wojownika z oddzielonej wyspy w Nocy Kruka. Brzmiało to chyba

Spoiler

Tetriandroch

.

I przyznam rację - Risen do pierwszego aktu jest fantastyczny, potem to już "bida z nyndzą".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób na ominięcie blokady obszarowej w demie? Wiadomo że połowy rzeczy nie będzie, ale do 11 listopada jeszcze trochę czasu, a staram się wycisnąć z dema tyle ile się da :D Kody pozwalają na poznanie sporej ilości przedmiotów :) A kamienie teleportacyjne teleportują, ale momentalnie wyskakuje napis o końcu dema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wszyscy przesadzacie- jestem pod koniec 3 aktu i naprawdę nie jest tak źle jak wszyscy mówią. 1 i 2 akt- ekstra, miód i orzeszki. 3 akt trochę gorzej, więcej walki i łażenia po podziemiach, ale akurat walka jest w tej grze fajna i nie nudzi. Pisanie że wszystko po pierwszym akcie to kpina jest moim zdaniem dużą przesadą.

destro177- heh, nawet nie wiedziałem, że w demie jakieś kody działają :D Ominięcie blokady dema z pewnością nie jest możliwe, gdyby było to bez sensu byłoby kupować pełną grę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 16:59, zajacisko napisał:

Nie ma, ale na początkach tematu masz moje relacje, ile da się odkryć:) Baw się, zbieraj,
morduj, czituj:)

Myślę, że już więcej wycisnąć się nie da, albo już bardzo niewiele. Zaglądałem już w każdy zakamarek jaki znalazłem w udostępnionym obszarze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 17:15, zajacisko napisał:

Masz 2 łuki? Zrobiłeś q z zabiciem 11 Wojowników Inkwizycji? Pozabijałeś gnomy?


To taki zasięg ma to demo że można wykonać zadania z farmą Seweryna? Chyba grałem w inne demo.

A o ominięciu blokady obszarowej nie ma mowy, jeśli się uda to najpewniej nic nie znajdzie poza wydzielonym obszarem. Tak przypuszczam, w końcu demo wazy 2x mniej niż pełniak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 16:58, conan8 napisał:

Moim zdaniem wszyscy przesadzacie- jestem pod koniec 3 aktu i naprawdę nie jest tak źle
jak wszyscy mówią. 1 i 2 akt- ekstra, miód i orzeszki. 3 akt trochę gorzej, więcej walki
i łażenia po podziemiach, ale akurat walka jest w tej grze fajna i nie nudzi. Pisanie
że wszystko po pierwszym akcie to kpina jest moim zdaniem dużą przesadą.


Może i walka jest fajna i nie nudzi...ale nie każdy chce robić tylko to, wolałbym więcej zadań jak w akcie 1&2..i każdy ma swoje zdanie, Tobie to nie przeszkadzało, mi i innym tak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 17:15, zajacisko napisał:

Masz 2 łuki? Zrobiłeś q z zabiciem 11 Wojowników Inkwizycji? Pozabijałeś gnomy?


Ani tego ani tego. Skąd to zadanie? Czy uaktywnia się po zabiciu jednego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 12:26, Marqsek napisał:

Ma nieco słabsze parametry niż ten od Hawkinsa, ale zawsze jakoś chroni.

Ok, to udam się po niego, bo jakoś tak wstyd biegać kilkadziesiąt dni w tym samym, brudnym podkoszulku i krótkich spodenkach...

Dnia 01.11.2009 o 12:26, Marqsek napisał:

Tu się nie wypowiem bo ja nic takiego nie doświadczam, mnie gra chodzi dobrze. :)

Heh, mi też, ale jakieś minimalne przerwy w dźwięku tylko są. Spróbuję uaktualnić sterowniki.

Dnia 01.11.2009 o 12:26, Marqsek napisał:

Spoiler

/o alchemii i myślistwie//


Dobra, czyli w to drugie też zainwestuję, tym bardziej, że Myślistwo jest tylko jednego poziomu. A strasznie dużo kosztują te upgrade''y u nauczycieli, za +5 pkt siły muszę zapłacić teraz już ~115 sztuk złota. Jeśli chodzi o Gothica, to nie było tak ciężko :)

Dnia 01.11.2009 o 12:26, Marqsek napisał:

Spoiler

Możesz też próbować walki bronią dystansową - bywa tak,
że jeśli stoisz odpowiednio daleko to ghul nie reaguje na strzały lub bełty lecące w
jego stronę i nie ruszając się z miejsca pozwoli się nimi nafaszerować - bug, ale przydatny
:)


Trochę kombinowałem z nimi, ale już się odechciewa tego wczytywania ;) Jednak masz rację, podpakuję się i wrócę tam później, tym bardziej, że jeszcze nie mam tego górnictwa czy jak tam.

Dnia 01.11.2009 o 12:26, Marqsek napisał:

Otwieranie zamków to podstawa.

Ok, wielkie dzięki za nakierowanie - teraz już wiem mniej więcej jak rozdysponować swoje punkty. Zrobię sobie bandytę z dużą ilością talentów dodatkowych, oczywiście jeśli punktów wystarczy. A, jeszcze chciałem dowiedzieć się, jak z kowalstwem? Też obowiązkowe dla tej frakcji?

Dnia 01.11.2009 o 12:26, Marqsek napisał:

Mi akurat muza się podoba ale to kwestia gustu. :)

Może trochę się źle wyraziłem - mi także się podoba, ale powalająca nie jest. Dobre nutki, porządnie dobrane do sytuacji dziejącej się na ekranie, brakuje mi trochę różnorodności - ale pewnie dlatego, bo na początku gry jestem. Zobaczymy jak dalej.

Dnia 01.11.2009 o 12:26, Marqsek napisał:

Pozdrawiem i życzę miłej zabawy z Risenem, gra jest świetna :)

Również pozdrawiam, dzięki za odpowiedź. Fakt, na razie jest świetnie, nawet pomimo tego, że Piranie błędów się nie ustrzegli. Będę chyba długo ciupał w ten pierwszy akt, bo jak widzę, dalej jest trochę gorzej. A za podziemiami także nie przepadam :)

Longer --> Ok, a więc kuknę do tej farmy albo zaczekam na strój myśliwego. Fajnie, że wybrałem wysoki poziom trudności, nie jest tak prosto jak w Gothicu, a quickloady też idą znacznie częściej ;)

I przy okazji: twarz naszego bezimiennego bardzo przypomina mi tą Michaela Scotfielda z PB, też macie takie wrażenie? Przynajmniej na samym początku, może później włosy mu urosną czy cuś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się właśnie to w Risenie podoba, że nie jest koszmarnie długa. Jest umiarkowanie długa, ale zato dopracowana. Świat ładny, choć mało zróźnicowany - przydałaby się jakaś zaśnieżona część wyspy i np. wypalone pustkowia rządzone przez popiołaki :) Dobrze, że podziemi jest dużo i sporo się różnią od siebie. No i zabawa w bibliotece bardzo mi się podobała - w ogóle pomysł z guzikami, pierścieniami i telekinezą jest świetny. Przeszedłem dwa razy i trzeci raz juz mi się kompletnie nie chce, może za jakiś miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 22:14, conan8 napisał:

Gdzie zdobyć runę teleportacji do świątyni w wulkanie?


Skończysz negocjacje z Mendozą pod koniec pierwszego aktu to dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 01.11.2009 o 22:26, SpecShadow napisał:

Skończysz negocjacje z Mendozą pod koniec pierwszego aktu to dostaniesz.

no ten dostałem ale on teleportuje PRZED świątynię, a ja chcę tej, która by mnie teleportował do środka. Jestem przy ursegorze i chcę teleportować się gdzieś do świata by rozdysponować punkty nauki ale nie mam kamienia teleportacyjnego by wrócić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Risena mam, ale zagram dopiero po formacie, więc pytanie:

Prawda to, że w pierwszym akcie zadań pobocznych jest multum, a w następnych nie ma ich praktycznie wcale? Jeżeli tak, to kolejne "nawiązanie" do Gothic I ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.11.2009 o 22:48, Gumisiek2 napisał:


Prawda to, że w pierwszym akcie zadań pobocznych jest multum, a w następnych nie ma ich
praktycznie wcale? Jeżeli tak, to kolejne "nawiązanie" do Gothic I ;-)


W 1 i 2 akcie zadań jest bardzo dużo (szczególnie 1). W 3 akcie jesteśmy cały czas w jaskini i zadań pobocznych nie ma wcale, jest jeden wątek który musimy wykonać, w 4 akcie jest podobnie, trzeba znaleźć pewne przedmioty i wykonać główny wątek. Bez wątpienia 1 część gry jest o wiele wiele lepsza;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem:

jestem w rozdziale czwartym i wykonuję misję polegająca na skompletowaniu pro-zbroi. Utknąłem na czwartym elemencie, a właściwie przed nim. Poszedłem z Patty pod wodospad (na płd zachód) po drodze zabijając dziesiątki jaszczurów i wszedłem do jaskini za wodospadem. Wytłukłem wszystko i zorientowałem się, że trzeba dostać się do miejsca, które jest oddalone o jakieś 30 metrów od naszego bohatera, w dodatku jest nad lawą. Użyłem lewitacji, ale gdy jestem już blisko tego nazwijmy to pomostu to nagle spadam do lawy mimo, że poziom wytrzymałości lewitacji jest dopiero w połowie. O co tu biega? Proszę o pomoc ;)

Mini problem 2:

w miejscu gdzie zdobywa się pro-hełm jest pewien problem. Otóż gdy wezmę hełm to opada krata, uniemożliwiając mi wyjście. Zauważyłem, że mogę wspiąć się do góry i tamtędy wyjść...no ale nie do końca, u góry też jest krata; użyłem telekinezy by znaleźć jakiś przełącznik ale to nic. Za kratą były jaszczury, a więc być może jakiś ważny etap gry/misji. Niestety nie mogę tam już wrócić (wcześniej oczywiście się teleportowałem) bo jak już wspomniałem krata jest zamknięta i ani z jednej ani z drugiej strony nie mogę jej otworzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 23:24, Sarturias napisał:

jestem w rozdziale czwartym i wykonuję misję polegająca na skompletowaniu pro-zbroi.
Utknąłem na czwartym elemencie, a właściwie przed nim. Poszedłem z Patty pod wodospad
(na płd zachód) po drodze zabijając dziesiątki jaszczurów i wszedłem do jaskini za wodospadem.
Wytłukłem wszystko i zorientowałem się, że trzeba dostać się do miejsca, które jest oddalone
o jakieś 30 metrów od naszego bohatera, w dodatku jest nad lawą. Użyłem lewitacji, ale
gdy jestem już blisko tego nazwijmy to pomostu to nagle spadam do lawy mimo, że poziom
wytrzymałości lewitacji jest dopiero w połowie. O co tu biega? Proszę o pomoc ;)


Rozumiem że nie byłeś w bibliotece w klasztorze ;-)
W okolicy znajdują się kryształy emitujące pole anty magiczne.
Żeby przejść takie miejsce musisz użyć korby albo broni dystansowej na przycisku.

Dnia 01.11.2009 o 23:24, Sarturias napisał:

w miejscu gdzie zdobywa się pro-hełm jest pewien problem. Otóż gdy wezmę hełm to opada
krata, uniemożliwiając mi wyjście. Zauważyłem, że mogę wspiąć się do góry i tamtędy wyjść...no
ale nie do końca, u góry też jest krata; użyłem telekinezy by znaleźć jakiś przełącznik
ale to nic. Za kratą były jaszczury, a więc być może jakiś ważny etap gry/misji. Niestety
nie mogę tam już wrócić (wcześniej oczywiście się teleportowałem) bo jak już wspomniałem
krata jest zamknięta i ani z jednej ani z drugiej strony nie mogę jej otworzyć.


Niestety po teleportowaniu się już nie masz możliwości powrotu do komnaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować