Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2009 o 15:38, conan8 napisał:

No, wreszcie przeszedłem :D Pod koniec miałem


No , a najbardziej istotny dla maga współczynnik , czyli ilość many? Czy rybka z serem dająca +2 do many mocno pomogła , czy też nie korzystałeś z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 16:59, revolt505 napisał:

Ja mam pytanko do osób grających magiem. Co lepiej rozwijać lodową lance czy kulę ognia?
Chciałbym szybko i zręcznie eksterminować wrogów i nie wiem, który kryształ wybrać.


Ja bym brał kulę ognia, największy damage zadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 16:59, revolt505 napisał:

Ja mam pytanko do osób grających magiem. Co lepiej rozwijać lodową lance czy kulę ognia?
Chciałbym szybko i zręcznie eksterminować wrogów i nie wiem, który kryształ wybrać.


Ja do tego co powiedział mój poprzednik dodam jeszcze, że kula w przeciwieństwie do lancy robi "bum" zadające obrażenia okolicznym przeciwnikom, zamrażanie w wykonaniu Lancy jest zazwyczaj dość nieefektywne, nawet jeśli potężnie się ją rozwinie i... nie jestem pewien czy Kula nie rzuca się szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 19:14, conan8 napisał:

Nie, ja nie grałem magiem, tylko inkwizytorem :D


A , to mnie niezbyt wielka siła Twojej postaci zmyliła.Myślałem , że skoro 200 mądrości (oczywiście wiadomo , iż to osiągnięcie przychodzi bez wydawania punktów nauki) , a tylko 116 siły i mała zręczność , to pewnie magiem śmigałeś.

A może wiesz , czy ograniczenie 200 , obowiązuje także manę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 20:27, KrzychW napisał:

A może wiesz , czy ograniczenie 200 , obowiązuje także manę?


Mane możesz ciągnąć ile chcesz. Nawet 500 można mieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kogo dostane kamień teleportacyjny na bagnach? Gdzieś pisało, że od żołnierza obok dona estebana, ale żaden w jaskinie mi nie chce dać (nie mam takiej opcji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 21:05, Eye-Maze napisał:

Od kogo dostane kamień teleportacyjny na bagnach? Gdzieś pisało, że od żołnierza obok
dona estebana, ale żaden w jaskinie mi nie chce dać (nie mam takiej opcji)

A w którym jesteś akcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mam wykonać to zadanie od Rodrigueza z miasta? Gość kazał mi przesłuchać wszystkich trzech, okradzionych kupców i odnaleźć szpiega. Teraz jestem na etapie gdy mam znaleźć dowody na zbrodnie któregoś z trzech podejrzanych ale nie wiem gdzie one są. Odpytałem już ofiary napaści ale nic z tych ich opowieści nie wynika. Powiedzcie co teraz zrobić bo ja już sam się w tym wszystkim pogubiłem. Z góry dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 22:16, Desann235 napisał:

Jak mam wykonać to zadanie od Rodrigueza z miasta? Gość kazał mi przesłuchać wszystkich
trzech, okradzionych kupców i odnaleźć szpiega. Teraz jestem na etapie gdy mam znaleźć
dowody na zbrodnie któregoś z trzech podejrzanych ale nie wiem gdzie one są. Odpytałem
już ofiary napaści ale nic z tych ich opowieści nie wynika. Powiedzcie co teraz zrobić
bo ja już sam się w tym wszystkim pogubiłem. Z góry dzięki za odp.



Zadanie jest w sumie jak dla mnie banalnie proste,nie wiem z czym masz problem. :)

Spoiler

Głównym podejrzanym o kradzieże jest Sid i aby go zdemaskować musisz znaleźć jego szpiega. Skoro rozmawiałeś już z kupcami to każdy z nich na pewno wymienił osoby które go odwiedzały w dniu kradzieży. Szpiegiem jest osoba która w dniu kradzieży odwiedziła każdego z okradzionych kupców. Wystarczy ją znaleźć i pogadać.


Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 11:53, lord0 napisał:

jak zostac magiem ?

Musisz robic zadania w miescie i potem isc do klasztoru z rekomendacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i koniec :P
Przejście gry zajęło mi 26 godzin i 37 minut xP
Jak dla mnie - wystarczająco ^^

Zakończyłem grę na 26 lvl, nie zrobiłem wszystkich questów (pierścienie wasalne, kamienie teleportacyjne) i pewnie nie zabiłem wszystkiego co sie dało xP

Ogółnie grę oceniam na 8+/9-
Lepsza od Gothica na pewno nie jest, ale swój poziom trzyma ;]

20091109121719

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie to zadanie z kamieniami teleportacyjnymi strasznie rozczarowało- myślałem, że będzie za to bardzo dużo punktów bo to chyba najdłuższe zadanie w grze no i ciężkie ( czasem nie wiadomo, gdzie są te runy ) a tu taka kicha 300 pkt za to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 12:02, conan8 napisał:

> jak zostac magiem ?
Musisz robic zadania w miescie i potem isc do klasztoru z rekomendacja.

czyli jesli zostalem zlapany, wziety do klasztoru, przeszedlem trening podstawowy i zadanai od magow to bede tylko tym wojownikiem inkwizycji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 12:58, lord0 napisał:

> > jak zostac magiem ?
> Musisz robic zadania w miescie i potem isc do klasztoru z rekomendacja.
czyli jesli zostalem zlapany, wziety do klasztoru, przeszedlem trening podstawowy i zadanai
od magow to bede tylko tym wojownikiem inkwizycji ?


Dokładnie tak.

@conan8: zadania z kamieniami teleportacyjnymi nie wykonywałem z tej przyczyny, że znikała potem pomocna mapka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wgrał ktoś tego moda co poprawia tekstury? Bo ja nie wiem ,gdzie to trzeba wkleić...
(Win XP) C:\documents and settings\username\local settings\application
data\Risen\data\images\Level
Jest ta ścieżka, tyle, że jak wchodze w Dane Aplikacji i dalej w Risen to tam nie ma folderu data. Jest tylko screenshots...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2009 o 16:32, ociec_maniek1 napisał:

doszedłem to tytana ale jak z nim walczyc!!! macham toporem a on niereaguje na ciosy
tylko mnie ciągle załatnia z nogi


A jak ty chcesz takiego wielkiego tytana takim małym młoteczkiem załatwić?? Tu masz jak to się robi:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=39777&pid=2997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować