Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Witam Natrafiłem na pewien problem. W zadaniu, w którym mam przynieść kawałki złotego miecza dla Oskara "Złote odłamki dla Oskara", jeden z fragmentów powinno się dostać od Luisa. Niestety nie żyje on przez moje zabawy w ściagannie ghula;p Stwierdziłem trudno i odpuściłem bagna, poleciałem robić q do miasta, a tu niespodzianka Scordo mnie wysłał do Dona. Da rade coś poradzić na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję pomocy w odnalezieniu 2 części pancerza władcy tytanów
http://images38.fotosik.pl/478/a9d7148dd46384f1.jpg
z tymi 2 miejscami sobie nie mogę poradzić.Powie mi ktoś gdzie szukać?Przeszukałem zdaje mi się całe zabiłem tam chyba wszystkich możliwych jest tylko kilka skrzyń których z powodu mych umiejętności nie mogę otworzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

przeszedłem risena wszystko ok tylko jego końcówka jest straszliwie kiepska.Walka z głównym bossem nie jest żadnym wyzwaniem jest bardzo prosta i żadnej uciechy jak się taką przejdzie.A filmik jak boss ginie jest jak dla mnie bezsensu co to były za macki co go wciągnęły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 18:18, Almarcino napisał:

Wiadomo już coś o 2 części ;)? Jedynka była naprawde fajna, miala swietny klimacik przypominajacy
Gothica ;)


Póki co cisza na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 18:18, Almarcino napisał:

Wiadomo już coś o 2 części ;)? Jedynka była naprawde fajna, miala swietny klimacik przypominajacy
Gothica ;)

Jedyną głośną sprawą jest informacja o bliskiej upadłości wydawców Arcani i to że wydawcą, który może przejąć prawa do Gothica jest PB. Możesz sie nie doczekać Risen 2 i trafić na Gothic 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 23:54, knopfler napisał:

Naprawdę byłoby pięknie. Paradoksalnie wszyscy fani Gothica życzą teraz Jowood upadłości.

Ja już bym chyba bardziej wolał Risen 2 niż Gothica 4 gdyż Gothic 3 był nie tylko porażką jako gra ale i zdołał zrujnować tak realia świata jak i właściwie wszystkie ważniejsze postacie. O ile kolejna odsłona tej serii nie skreśliłaby wszystkiego po G2 i nie zaczęła od nowa (najlepsza opcja ale dość ryzykowana) lub też nie osadziłaby wydarzeń w innych czasach bądź miejscu i bez tych samych postaci nie to widzę możliwości sensownej kontynuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się pokłócił. Gothic 3 to bardzo dobra gra tylko troszkę odbiega od poprzednich części. Ta część jest bardzo wciągająca można przejść kilka razy i się nie nudzi( może dlatego że są 3 zakończenia :D ). A wracając do głownego wątku tego tematu to Risen jest bardzo dobrą grą tylko ma 3 minusy. Po pierwsze za mały świat, po drugie za mało gildi i po trzecie za dużo chodzenia po jaskiniach i tunelach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 00:08, Karharot napisał:

Ja już bym chyba bardziej wolał Risen 2 niż Gothica 4 gdyż Gothic 3 był nie tylko porażką
jako gra /.../


Pozwól, że się z Tobą nie zgodzę, Gothic 3 to bardzo dobra gra tyle, że PB nie zdążyli go dopracować, gdyby mieli więcej czasu to by wszystko było tak jak trzeba.To JoWooD zawinił na jakość i braki w grze oraz to że gra odbiega od poprzedniczek, ale mimo wszystko trzyma klimat mniejszy niż poprzedniczka czyli Gothic 2 NK ale trzyma, zobacz sobie na Gothic 3 ZB czy to jest Gothic, czy ta gra ma coś wspólnego z serią? Może świat ale nic poza tym... Risen też dobra gra i nawet lepsza od Arcanii... Więc Piranha Bytes mogłaby wrócić do serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 00:31, Borek96 napisał:

A ja bym się pokłócił. Gothic 3 to bardzo dobra gra tylko troszkę odbiega od poprzednich części.

Pierwsze stwierdzenie jest dla mnie mocnym naciąganiem zaś drugie wielkim niedopowiedzeniem... Cóż, każdy ma prawo do własnego zdania i dobrze że udało Ci się miło z tą grą spędzić czas ale we mnie pozostała do niej jedynie głęboka niechęć.

Dnia 09.01.2011 o 00:31, Borek96 napisał:

Risen jest bardzo dobrą grą tylko ma 3 minusy. Po pierwsze za mały świat,

To prawda - świat w Risenie z jakiegoś powodu wydaje się mniejszy niż w G2, to jednak najprawdopodobniej była kwestia funduszy jakie PB była w stanie przeznaczyć na tworzenie gry czyli nie powinno to mieć większego wpływu na kolejną ich produkcję (niezależnie czy będzie to Risen 2 czy Gothic 4 ponownie o wielkości świata zadecydują pieniądze).
Mimo wszystko wolę mały ale dopracowany i wciągający świat Risena niż wielki ale jakby pusty świat z G3.

Dnia 09.01.2011 o 00:31, Borek96 napisał:

po drugie za mało gildi

Teoretycznie tyle samo co G1 i G2, w praktyce 2 z tych gildii mocno się pokrywają ale pewnie ponownie była to kwestia funduszy.

Dnia 09.01.2011 o 00:31, Borek96 napisał:

i po trzecie za dużo chodzenia po jaskiniach i tunelach .

Też za tym elementem nie przepadam podejrzewam jednak że zobaczymy to ponownie w kolejnej produkcji PB bo tak jak w Risenie w G1 podziemi było sporo, w G2 i NK też trochę trzeba było się po nich nachodzić.
Przynajmniej w Risenie nie trzeba się było obawiać że w środku mroczne jaskini nagle oślepi nas słońce ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 00:42, Isildur napisał:

Pozwól, że się z Tobą nie zgodzę, Gothic 3 to bardzo dobra gra tyle, że PB nie zdążyli go dopracować,

Sformułowałbym to inaczej - G3 mógłby być dobrą grą gdyby PB miała czas go dopracować. Zaś tak jak jest... Pomijając już wszystkie wady silnika oraz błędy (które przy kontynuacji można zignorować) została tam wprowadzona też wprowadzona duża liczba zmian niszczących realia świata (np. orki które z hordy barbarzyńców zmieniły się w wygadaną i całkiem cywilizowaną rasę) oraz jak jjuż pisałem zepsuto sporo całkiem ciekawych postaci wprowadzając je na siłę do nowej gry i często je przy okazji spłaszczając.

Dnia 09.01.2011 o 00:42, Isildur napisał:

gdyby mieli więcej czasu to by wszystko było tak jak trzeba.To JoWooD zawinił na jakość i braki w grze oraz to że gra odbiega od poprzedniczek,

Zdaję sobie z tego sprawę i temu nie przeczę - dlatego wciąż uważam że PB są jak najbardziej w stanie stworzyć ciekawą i wartościową grę jeśli tylko zrobią to po swojemu, tyle że w przypadku Gothica musieliby najpierw skupić się na prostowaniu tego wszystkiego co w G3 zostało wypaczone.

Dnia 09.01.2011 o 00:42, Isildur napisał:

zobacz sobie na Gothic 3 ZB czy to jest Gothic, czy ta gra ma coś wspólnego z serią?

Nie mam pojęcia bo nie grałem :) Po tym wszystkim co przeżyłem z G3 nie miałem ochoty sprawdzać czym jeszcze jest w stanie mnie dobić dodatek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 01:44, Karharot napisał:

Nie mam pojęcia bo nie grałem :) Po tym wszystkim co przeżyłem z G3 nie miałem ochoty
sprawdzać czym jeszcze jest w stanie mnie dobić dodatek...


No to się ciesz, nie straciłeś kasy oraz nerwów ;)
Poza tym słyszałeś, że JoWWoD ma problemy finansowe i grozi mu bankructwo? Ciekawe komu sprzedadzą prawa do Gothka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 01:50, Isildur napisał:

Poza tym słyszałeś, że JoWWoD ma problemy finansowe i grozi mu bankructwo?

d(^_^)b
Dobrze wiedzieć że firma której podejście do gier opiera się na inwestowaniu w dział PR i ignorowaniu programistów otrzymała od graczy należytą ocenę.

Dnia 09.01.2011 o 01:50, Isildur napisał:

Ciekawe komu sprzedadzą prawa do Gothka...

Jedyną sensowną opcją byłaby PB, nieszczególnie do mnie przemawia idea kontynuacji ale jeśli już miałaby powstać to jedynie oni byli by w stanie wskrzesić wielkość serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że piranie się wypaliły na gruncie Gothica? Hmm w sumie możliwe ale to oni są twórcami tej marki. Wątpię żeby komuś osobiście udał się to odtworzyć. Osobiście też wolałbym Risena 2 , ale tylko dlatego że nie wierzę w dorównaniw pierwszej i drugiej części. Risen takiego obciążenia nie posiada. Co do Gothica 3 to osobiście doszedłem do wniosku że to byłaby dobra gra gdyby nie słowo Gothic w nazwie bo:
1. Zniknął klimat poprzednich serii i największa jej siła. Powstał inny ale to już nie to co wcześniej.
2. Żałosna fabuła. Wyniszcz wszystkich - ścieżka zła, uwolnij Myrtanę - dobra, zrób to co ci Xardas powie - nijaka.
3. Wypranie postaci. Wszyscy nawet przyjaciele czy Król byli nijacy. Gdyby nie nazwa nad głową nawet bym ich nie rozpoznał bym(kuriozum jest chyba Lares którego nic nie łączy z oryginałem)
4. Walka w formie h''and''slasha, czego wcześniej nie było. Szał bojowy i rozwalanie przeciwników jednym ciosem..
Reszta typu bugi nie wymieniam bo to nieodłączna cecha. Grało mi się dobrze ale po skończeniu żal.
Niemniej jednak fajnie by było gdyby odzyskali prawa. Kto wie co nas czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 14:30, qrex napisał:

Uważasz że piranie się wypaliły na gruncie Gothica?

Moim zdaniem w przypadku G1 i G2 spisali się doskonale, to G3 był całkowitą porażką i to nie z ich winy (JoWood zadecydował że gra ma być wydana w takim i takim terminie i nie przyjął do wiadomości że potrzeba więcej czasu więc PB ścinało wszystkie możliwe zakręty żeby się wyrobić - efekt jest jaki jest ale jak już pisałem to nie oni są za to odpowiedzialni).
Co do wymienionych przez Ciebie wad G3 to zgadzam się ze wszystkimi :)

Dnia 09.01.2011 o 14:30, qrex napisał:

Wątpię żeby komuś osobiście udał się to odtworzyć. Osobiście też wolałbym Risena 2, ale tylko dlatego że nie wierzę w dorównaniw pierwszej i drugiej części. Risen takiego obciążenia nie posiada.

G4 miałby szanse na odzyskanie klimatu poprzedniczek ale najlepszą drogą ku temu byłoby całkowite zignorowanie G3 i stworzenie kontynuacji tak jakby seria zakończyła się na G2 - przy takim podejściu wierzę że PB by zdołali stworzyć godnego następcę pierwszych dwóch części, ale że takie rozwiązanie jest raczej mało prawdopodobne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edytowanie cosik szwankuje więc w ten sposób muszę odpowiedzieć. Na restart serii do przed 3 częścią nie wierzę. W dodatku wyszła niedawno 4 co jeszcze bardziej mąci w świecie Gothica(tu akurat argument na plus). Z Risenem tego problemu nie ma. Mają świetną bazę na kolejną część. Nie ma tu tylko tej marki, a co za tym idzie pieniędzy , więc pewno wybiorą opcję bardziej dochodową jeśli dostaną szansę. Osobiście nie zwalam winy za wygląd Gothica 3 na jowood(mimo że go nie lubię.Zabrał prawa piraniom nie?)wszystkie błędy można wybaczyć poza imo klimatem, którego pewno mimo dobrego dopracowania by nie było i tak w finalnej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować