Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

A ja mam pytanie. Co ma być niby w Risenie 2? Przecież w jedynce za mały świat był żeby wcisnąć tam jeszcze wydarzenia z dwójki. A jeśli dodadzą jeszcze jakąś inną wyspe lub cały kontynent to już będzie to samo co Gothic 3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 15:10, qrex napisał:

Edytowanie cosik szwankuje więc w ten sposób muszę odpowiedzieć.

Copy -> paste i wstawienie ">" przed każdym akapitem załatwia sprawę ;) (choć mam nadzieję że problem zostanie jak najszybciej naprawiony)

Dnia 09.01.2011 o 15:10, qrex napisał:

Na restart serii do przed 3 częścią nie wierzę.

Ja także i dlatego wolę Risena 2

Dnia 09.01.2011 o 15:10, qrex napisał:

Z Risenem tego problemu nie ma. Mają świetną bazę na kolejną część. Nie ma tu tylko tej marki, a co za tym idzie pieniędzy ,

Gothic wyrobił sobie swoją markę od podstaw więc mam nadzieję że Risen ma szansę to powtórzyć.

Dnia 09.01.2011 o 15:10, qrex napisał:

Osobiście nie zwalam winy za wygląd Gothica 3 na jowood(mimo że go nie lubię.Zabrał prawa piraniom nie?)wszystkie błędy można wybaczyć poza imo klimatem, którego pewno mimo dobrego dopracowania by nie było i tak w finalnej wersji.

Na długo przed premierą G3 prowadzona była szumna (i pewnie kosztowna) kampania reklamowa o którą JoWood najwyraźniej dbał, beta testy gry (których nie przeprowadzono), zoptymalizowanie kodu (którego nie wykonano) i prośby programistów o więcej czasu (które zignorowano) nie były już dla nich tak istotne.
Dla mnie producent gier który podchodzi do swojego produktu od strony "jak to sprzedać niezależnie od jakości" a nie od "jak to wykonać dobrze żeby samo się sprzedała" nie zasługuje ani na moje pieniądze ani na moją wyrozumiałość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 15:18, Borek96 napisał:

A ja mam pytanie. Co ma być niby w Risenie 2? Przecież w jedynce za mały świat był żeby wcisnąć tam jeszcze wydarzenia z dwójki. A jeśli dodadzą jeszcze jakąś inną wyspe lub cały kontynent to już będzie to samo co Gothic 3...

Pod koniec Risena jest zasugerowane że teraz przyszedł czas na uratowanie reszty świata (niszczonej przez całą armię tytanów) czyli akcja drugiej części gry musiałaby się w większości lub w całości rozgrywać gdzie indziej (skoro znana nam wyspa jest jedynym w pełni bezpiecznym miejscem to ratować jej już nie trzeba ale mogłaby służyć za "bezpieczną przystań" dla wyruszającego w świat gracza). I nie musiałoby się to zakończyć jak w G3 bo G2 i NK również dodały nowe obszary co nie zrujnowało klimatu gry (nawiasem mówiąc najmniej klimatyczną częścią G2 był właśnie obszar z G1 (głównie przez swoje okrojenie i opustoszenie) co nie zaszkodziło całości).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No możliwe ale w dolinie górniczej fajnie było :D Może mało ludzi ale smoki nadrobiły to. A wracając do risena to czy będziemy grać tym samym bohaterem?? Bo jeśli tak to będą musieli znowu obniżyć mu zdolność tak jak w Gothicach. Jeśli tak nie zrobią to nudno będzie się tym moim inkwizytorem zabijało wszystko co się porusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 15:53, Borek96 napisał:

No możliwe ale w dolinie górniczej fajnie było :D Może mało ludzi ale smoki nadrobiły to.

Smoki (ich nieco za małe skarby) były główną atrakcją :) Problemem Górniczej Doliny było jednak nie tylko to że nie było w niej ludzi - była ona także mocno zmniejszona (palisada za którą nic nie było, zamrożone ścieżki górskie i niedostępna kopalnia, zarwane mosty, zrujnowany Stary Obóż) przez co była znacznie mniejsza niż w G1.

Dnia 09.01.2011 o 15:53, Borek96 napisał:

A wracając do risena to czy będziemy grać tym samym bohaterem??

Bladego pojęcia nie mam bo żadnych oficjalnych wiadomości na ten temat nie widziałem :) Osobiście wolałbym nową postać bo reset levelu z G2 byłby już zbytnią powtórką, mowa postać spisałaby się imo całkiem dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>niedostępna kopalnia

A o którą kopalnie ci chodzi ?? Bo jeśli o tą Starego Obozu to przecież zalana była. A reszta musiała zostać zrunowana przecież napewno smoki niszczyły okoliczne ziemie noi oczywiście zniszczenie bariery nazmieniało w krajobrazie. A i nie zapominajmy że trwało wtedy jeszcze obleżenie starego obozu przez orki co tłumaczy dlaczego stary obóz był mniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 16:08, Borek96 napisał:

A o którą kopalnie ci chodzi ??

O Wolną Kopalnię (tą od Nowego Obozu)

Dnia 09.01.2011 o 16:08, Borek96 napisał:

Bo jeśli o tą Starego Obozu to przecież zalana była.

Nie była, tylko im się brama zaklinowała ;P (W G1 można było do niej wejść po jej rzekomym zalaniu ;)

Dnia 09.01.2011 o 16:08, Borek96 napisał:

A reszta musiała zostać zrunowana przecież napewno smoki niszczyły okoliczne ziemie noi oczywiście zniszczenie bariery nazmieniało w krajobrazie. A i nie zapominajmy że trwało wtedy jeszcze obleżenie starego obozu przez orki co tłumaczy dlaczego stary obóz był mniejszy.

Jakie by nie było wyjaśnienie rezultat jest taki że olbrzymia część obszaru Górniczej Doliny była w G2 niedostępna a to co było dostępne było spustoszonym i niebyt ciekawym obszarem (co było zamierzone ale niemniej ta część wyspy nie była już tak atrakcyjna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiesz lae świat i tak był duży jak na tamte czasy :D A w NK to jeszcze dorobili kawal świata.

>Nie była, tylko im się brama zaklinowała ;P (W G1 można było do niej wejść po jej rzekomym zalaniu ;)

Nawet o tym nie wiedziałem :D Chyba będe musiał wkońcu poprzechodzi wszystkie częsci pożądnie bo napewno wszystkich misji nie porobiłem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 16:34, Borek96 napisał:

No wiesz lae świat i tak był duży jak na tamte czasy :D A w NK to jeszcze dorobili kawal świata.

Jeśli idzie o wielkość świat to Gothic nigdy nie królował (jego główny rywal z tego okresu Morrowind bił go pod tym względem na głowę) ale Gothic zachwycał dopracowaniem świata i tym że poznając tą krainę miało się wrażenie że ona naprawdę żyła (NPC prowadzili ze sobą (udawane ale zawsze) rozmowy, wykonywali różne czynności (raz mi jeden nasikał na nogę :/), zwierzęta różnych gatunków polowały na siebie (a nie tylko na gracza jak w niemal wszystkich innych grach) itp.), pod tym względem seria Gothic miała w sobie urok którego próżno było szukać w innych grach tego okresu. PB należy się pochwała za to że w Risenie odtworzyli to co było w Gothicu tak wspaniałe a głównym problemem ich nowego dzieła jest nie jakość tego co gra oferuje ale ilość - przede wszystkim wymieniona już przez Ciebie wielkość świata.

Dnia 09.01.2011 o 16:34, Borek96 napisał:

Nawet o tym nie wiedziałem :D Chyba będe musiał wkońcu poprzechodzi wszystkie częsci pożądnie bo napewno wszystkich misji nie porobiłem .

To nie był quest tylko błąd (czy też raczej uproszczenie gry), do kopalni Starego Obozu można się było dostać albo wykorzystując błąd przemiany w zwierzęta (przy wracaniu do ludzkiej formy bohater pojawia się trochę za miejscem w którym znajdował się jako zwierzę co czasem pozwalało ominąć cienką fizyczną barierę) albo też dostać się od "drugiej strony" czyli spoza Bariery (przez którą można było przelecieć pod postacią Krwiopijcy). Do samej kopalni warto było wejść bo w środku był prawdziwy (i piękny tym bardziej że zupełnie pnie zaplanowany) chaos spowodowany tym że Strażnicy Świątynni i Strażnicy walczyli ze sobą a spanikowani Kopacze uciekali we wszystkie strony co w szybach kopalni nie zawsze dobrze się dla nich kończyło...
Ech, piękne wspomnienia ;) Ale trochę (albo raczej bardzo) tu offtopicuję - jeśli będziesz chciał do G1 wrócić to zajrzyj do tematu o Gothic 1 - tam na pewno Ci pozdradzają parę ciekawych smaczków gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 15:36, Karharot napisał:

Ja także i dlatego wolę Risena 2

W sumie ja to i tak w każda grę piranii zagram. Gothic jest z pewnością w moim top 5(nie wiem tylko na jakiej pozycji :P) Byleby nie powtórzyli sytuacji z trójką.

Dnia 09.01.2011 o 15:36, Karharot napisał:

Gothic wyrobił sobie swoją markę od podstaw więc mam nadziej że Risen ma szansę to
powtórzyć.

Teoretycznie tak tylko że:
1.Po co mieli by to robić skoro mają już wyrobioną markę(zakładając że odzyskają prawa)
2.Nawet dzisiaj moim zdaniem żadnym swoim RPG od Gothica 2 po Risena nie udał im się zrobić lepszej gry. Musieliby zrobić coś na wzór jedynki żeby przebić się z nową marką.
3.Możliwe że seria takiego typu od nowa się nie zakorzeni. Casualizacja postępuje niestety...(Morrowind a Oblivion)

Dnia 09.01.2011 o 15:36, Karharot napisał:

to co tutaj napisałeś (...)

W sumie nie wiedziałem że na taką skalę ale cóż. Po arcanii ta polityka jest doskonale widoczna. Ale chyba się i tak już na tym przejechali. Sympatii ludzi i tak nigdy specjalnie nie mieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 10:08, mlynar911 napisał:

Mam pytanie czy da się zwiększyć czcionkę napisów w dialogach? Bo jest strasznie mała
i ciężko mi się doczytać czasami ;p??


Podobno wyszedł jakiś patch, który poprawią tę czcionkę. ale nie wiem jakie ma oznaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 11:09, Ecko09 napisał:

Podobno wyszedł jakiś patch, który poprawią tę czcionkę. ale nie wiem jakie ma oznaczenie.

Chodzi o ten jedyny patch do risen? A i czy go wgram to od nowa bede musiał zaczynać tak jak w przypadku Gothica? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 12:16, mlynar911 napisał:

Chodzi o ten jedyny patch do risen? A i czy go wgram to od nowa bede musiał zaczynać
tak jak w przypadku Gothica? ;/

O ile się nie mylę to Roben na swoim gramsajcie zamieszczał informację o tych poprawkach/modyfikacjach do czcionki, poszukaj tam. Zdaje się, że po ich wgraniu nie będziesz musiał zaczynać gry od początku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to Roben na swoim gramsajcie zamieszczał informację o tych poprawkach/modyfikacjach

Dnia 11.01.2011 o 12:17, Isildur napisał:

do czcionki, poszukaj tam. Zdaje się, że po ich wgraniu nie będziesz musiał zaczynać
gry od początku :)

Ok dzięki bardzo za info ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 19:39, Karharot napisał:

Katalog nadrzędny moich dokumentów/Zapisane gry/Risen/SaveGames
Też początkowo miałem problemy z jego odnalezieniem ;)

Lool w dziwnym miejscu strasznie ;p ale dzieki. Tam bym nie szukał co najwyzej w moich dokumentach tylko ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować