Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Dnia 24.02.2011 o 21:38, Karharot napisał:



A u kogo są do kupienia? Jestem w klasztorze i jakoś nie rzuciły mi się w oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 21:44, Ecko09 napisał:

A u kogo są do kupienia? Jestem w klasztorze i jakoś nie rzuciły mi się w oczy.

Runy u kupców pojawią się chyba dopiero w późniejszych rozdziałach, na razie sprawdź u tego gościa który nadzoruje/inwentaryzuje magazyn w którym składają artefakty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 21:44, Ecko09 napisał:

A u kogo są do kupienia? Jestem w klasztorze i jakoś nie rzuciły mi się w oczy.

Można też runy kupić u maga rezydującego w siedzibie Dona na bagnach. No i runy można też znaleźć w różnych miejscach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kryształ ognia zadaje więcej obrażeń niż ten kryształ magii? I jest gdzieś na necie polski spis mikstur wraz ze składnikami do nich potrzebnymi? To samo do zwojów. Angielskie strony mnie NIE interesują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 01:33, Ecko09 napisał:

Kryształ ognia zadaje więcej obrażeń niż ten kryształ magii?

Z tego co pamiętam z kryształu magii możesz "strzelać" szybciej, za niższy koszt many na jedno użycie i do tego każdym trafieniem pchasz cel kawałek do tyłu (doskonałe przeciwko pojedynczym przeciwnikom bo możesz ich spokojnie eliminować bez ryzyka że do Ciebie dobiegną), z kolei kryształ ognia zadaje nieco większe obrażenia i ma efekt obszarowy ale jeśli nie uda Ci się spacyfikować celu zanim do Ciebie dobiegnie będziesz musiał wiać lub przerzucić się na inną broń. Każda z trzech magii ofensywnych ma swoje zalety, osobiście wybrałem magiczny pocisk bo wydawał mi się najbardziej wygodny w użyciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 09:16, Ecko09 napisał:

A lodowy pocisk spowalnia, nie?

>

Zamraża przeciwnika na jakiś czas, chyba od 3 poziomu rozwoju tej umiejętności. Szkoda tylko, że zamrożony cel jest niepodatny na kolejne magiczne ataki lodem. Pozostaje dobicie mieczem, ale wtedy z kolei zamarźnięcie przestaje działać. Mi ten sposób walki nie bardzo odpowiadał, ale nie oznacza to mniejszej skuteczności, a jedynie inny styl rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że było ono potrzebne do zadania w Klasztorze w którym miałeś wygrać pojedynek z Arikiem (mogłeś go przed walką upić ułatwiając sobie sprawę). Jeśli pokonałeś go normalnie to nic już z tym winem nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, skończyłem grę, jeszcze jedno chcę. może mi ktoś podać po polsku tekst, który jest mówiony już po tym końcowym filmiku? Gdy jest czarne tło. Ewentualnie po angielsku jak nigdzie nie ma tudzież nikt nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wspaniały Wujek KannX przetłumaczył ze słuchu ;)

Od setek lat ludzkość służyła bogom. Gdy bogowie odeszli, powstali tytani. Rodzaj ludzki został wystawiony na pewną śmierć. Lecz jedna wyspa ocalała. Jeden człowiek wskazał drogę. Ogień nadziei płonie jasno. LUDZKOŚĆ POWSTAŁA!


Potem gada Patty z Bezim:

[P] Więc dokonałeś wyboru?
[B] Dokonałem
[P] Uwięziłeś tytana wewnątrz góry
[B] Tak, ale gdzieś dalej są inni tytani, lecz z tą zbroją może mamy szansę
[P] Chcesz znaleść ich wszystkich? Samemu?
[B] Jeśli będzie trzeba. Muszą zostać powstrzymani. To moja droga. Lecz czy zrobię to samemu zależy od ciebie.

Podczas ostatniej linijki dialogu Bezi puszcza oko do Patty, następnie rozpoczyna się ocenzurowana scena nieokiełznanego i wyuzdanego seksu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2011 o 20:37, KannX napisał:


Potem gada Patty z Bezim:

[P] Więc dokonałeś wyboru?
[B] Dokonałem
[P] Uwięziłeś tytana wewnątrz góry
[B] Tak, ale gdzieś dalej są inni tytani, lecz z tą zbroją może mamy szansę
[P] Chcesz znaleść ich wszystkich? Samemu?
[B] Jeśli będzie trzeba. Muszą zostać powstrzymani. To moja droga. Lecz czy zrobię to
samemu zależy od ciebie.

Podczas ostatniej linijki dialogu Bezi puszcza oko do Patty, następnie rozpoczyna się
ocenzurowana scena nieokiełznanego i wyuzdanego seksu.


Ta rozmowa jest po napisach końcowych jak rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie znajdę druida Eldrika? Bo Cyrus (ten z klasztoru od artefaktów) powiedział że mam go szukać na południu. Ale na południu go nie ma lub po prostu źle szukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2011 o 13:30, Szczep_NML napisał:

Czy ktoś wie gdzie znajdę druida Eldrika? Bo Cyrus (ten z klasztoru od artefaktów) powiedział
że mam go szukać na południu. Ale na południu go nie ma lub po prostu źle szukam.

Idź do Jasmin, łowczyni która siedzi nieopodal przy chatce z Henrikiem i jej wilkiem Rufo. W chacie Eldrika znalazłeś kawałek ubrania druida. Jasmin wypożyczy ci wilka tropiącego (dasz mu surowe mięso, a potem powąchać tkaninę Elrika) i z miejsca do miejsca Rufo doprowadzi cię do celu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz problemy z jego znalezieniem cofnij się do chatki którą minąłeś po drodze i poproś jej właścicielkę aby pożyczyła Ci swojego psa, on Ci pomoże odnaleźć ślady druida :)

EDIT:
Spóźniłem się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok znalazłem ją, znalazłem po drodze kostur Eldrika, ale jest problem. Otóż jest tam bariera. Ale ja nie mam zwojków runy też, a kasy nie mam żeby kupić. Czy w okolicy jest coś wartościowego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2011 o 15:00, Szczep_NML napisał:

Ok znalazłem ją, znalazłem po drodze kostur Eldrika, ale jest problem. Otóż jest tam
bariera. Ale ja nie mam zwojków runy też, a kasy nie mam żeby kupić. Czy w okolicy jest
coś wartościowego??

Weź ze sobą Cyrusa, on wręczy Ci zwoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem na początku gry (wykonałem większość zadań w mieście). Nigdzie nie mogę znaleźć piły do rogów. Wyczytałem, że ma ją postać do której trafiamy w drugim rozdziale (jakaś osoba na wschodnim wybrzeżu). Można tę piłę znaleźć gdzie indziej? Jeśli nie to czy jest sens się do niej przebijać w pierwszym rozdziale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2011 o 15:37, logray napisał:

Jeśli nie to czy jest sens się do niej przebijać w pierwszym rozdziale?

Nie wiem czemu ci na niej zależy. Na wschodnim wybrzeżu jest chatka łowczyni Jasmin. W jej domu jest skrzynia, a w niej piła do rogów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować