Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

No i znowu mam dwie sprawy:
1. Wykonuję zadanie "Przeklęci lordowie" dla Leona. Zwiedziłem sobie wszystkie opuszczone wieże i wytępiłem w nich wszelkie szkieletorstwo. Oczywiście oczyściłem też kryptę w jaskini. Mam pięć pierścieni wasalnych. Poszedłem do Leona, a zadania nie mogę skończyć.
2. Dotyczy swiątyni w skale na równinie, tj jakby pod górą z klasztorem i trochę powyżej farmy Seweryna. Tam gdzie były te trzepoczące ćmy. Wchodzę do ruin świątyni, zabijam dwa świerszcze a następnie dwa skorpiony. Nie mogę wejść do korytarza w bok, bo spada na mnie blok skalny. Czy jest jakiś wyłącznik do tej pułapki? Jeśli tak, to gdzie, bo nigdzie go nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2011 o 11:30, marekl1975 napisał:

No i znowu mam dwie sprawy:
1. Wykonuję zadanie "Przeklęci lordowie" dla Leona. Zwiedziłem sobie wszystkie opuszczone
wieże i wytępiłem w nich wszelkie szkieletorstwo. Oczywiście oczyściłem też kryptę w
jaskini. Mam pięć pierścieni wasalnych. Poszedłem do Leona, a zadania nie mogę skończyć.


Spoiler

Pierścieni powinno być 6. Pierwszy dostajesz od Leona, pozostałe pięć znajdujesz. Jesteś pewien, że zwiedziłeś wszystkie wieże? Przeszukałeś szczątki wszystkich nieumarłych władców? Ewentualnie może masz buga (to też się zdarza).


Dnia 10.07.2011 o 11:30, marekl1975 napisał:

2. Dotyczy swiątyni w skale na równinie, tj jakby pod górą z klasztorem i trochę powyżej
farmy Seweryna. Tam gdzie były te trzepoczące ćmy. Wchodzę do ruin świątyni, zabijam
dwa świerszcze a następnie dwa skorpiony. Nie mogę wejść do korytarza w bok, bo spada
na mnie blok skalny. Czy jest jakiś wyłącznik do tej pułapki? Jeśli tak, to gdzie, bo
nigdzie go nie widzę.


Spoiler

Dobrze nie pamiętam, ale czy w pobliżu nie ma okrągłych pierścieni wystających ze ściany? Te pierścienie to takie "ukryte" włączniki tzn. po podejściu do takiego nie pojawia się opis ale da się go pociągnąć. Może to o nie chodzi.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2011 o 11:45, Marqsek napisał:

Te pierścienie to takie "ukryte" włączniki tzn. po podejściu do takiego nie
pojawia się opis ale da się go pociągnąć. Może to o nie chodzi.




NIE. Chodzi o pierścienie, które są w posiadaniu nieumarłych władców. Włacy zaś pomieszkują w 5 wieżach. Koniec kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2011 o 16:51, KannX napisał:

NIE. Chodzi o pierścienie, które są w posiadaniu nieumarłych władców. Włacy zaś pomieszkują
w 5 wieżach. Koniec kropka.


Nie, bo chodzi właśnie o przełącznik na ścianie ;)

Dnia 10.07.2011 o 16:51, KannX napisał:

2. Dotyczy swiątyni w skale na równinie, tj jakby pod górą z klasztorem i trochę powyżej farmy Seweryna.
Tam gdzie były te trzepoczące ćmy. Wchodzę do ruin świątyni, zabijam dwa świerszcze a następnie dwa
skorpiony. Nie mogę wejść do korytarza w bok, bo spada na mnie blok skalny. Czy jest jakiś wyłącznik do tej
pułapki? Jeśli tak, to gdzie, bo nigdzie go nie widzę.


Z tego co pamiętam trzeba zamienić się w łazika, czy jak tam się nazywa ten slimak, bądź użyć czaru lewitacji, a przełącznik będzie z drugiej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2011 o 16:51, KannX napisał:

NIE. Chodzi o pierścienie, które są w posiadaniu nieumarłych władców. Włacy zaś pomieszkują
w 5 wieżach. Koniec kropka.



Chodzi o czytanie ze zrozumieniem, Panie kolego. Początek przecinek ;]

Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać przed tą drobną złośliwością. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam male pytanko. Otóz niedawno wrócilem do gry Risen, gralem w nia zaraz po premierze, ale nie skonczylem i teraz postanowilem przejsc ja od nowa, do konca. I tutaj nastepuje pytanie, czy wyszly jakies patche i mody o których powinienem wiedziec i które powinienem zainstalowac zeby lepiej mi sie gralo?
Z góry dziek iza odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2011 o 21:59, TigerXP napisał:

Mam male pytanko. Otóz niedawno wrócilem do gry Risen, gralem w nia zaraz po premierze,
ale nie skonczylem i teraz postanowilem przejsc ja od nowa, do konca. I tutaj nastepuje
pytanie, czy wyszly jakies patche i mody o których powinienem wiedziec i które powinienem
zainstalowac zeby lepiej mi sie gralo?

Nie.
Są mody poprawiające wygląd (zasięg, lepsze tekstury itd), ale nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2011 o 20:30, Marqsek napisał:

Chodzi o czytanie ze zrozumieniem, Panie kolego. Początek przecinek ;]

Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać przed tą drobną złośliwością. Pozdro



KannX przeczytał wszystko jeszcze raz i teraz czuje się jak matoł. Dzięki za naprowadzenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy poziom trudności ma wpływ na cokolwiek innego niż poziom zadawanych przez wrogów obrażeń i ich zdrówko np. na ich ilość na mapie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2011 o 20:54, igor8472 napisał:

Czy poziom trudności ma wpływ na cokolwiek innego niż poziom zadawanych przez wrogów
obrażeń i ich zdrówko np. na ich ilość na mapie?

Krótko - NIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie, bo właśnie wróciłem ponownie do gry i jedna rzecz wciąż mnie nurtuje. Jak się usuwa zapisane stany gry? W menu nie widziałem takiej opcji, a sam już zapomniałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2011 o 15:13, revolt505 napisał:

Ja mam takie pytanie, bo właśnie wróciłem ponownie do gry i jedna rzecz wciąż mnie nurtuje.
Jak się usuwa zapisane stany gry? W menu nie widziałem takiej opcji, a sam już zapomniałem.

Nie pamiętam czy da się z poziomu gry, ale na pewno możesz zrobić to ręcznie.
C:\Users\admin\Saved Games\Risen\SaveGames - czy gdzie tam masz zapisane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Savy znalazłem, ale co z tego, skoro nie wiem, który jest który. (tylko save1 itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2011 o 15:46, revolt505 napisał:

Savy znalazłem, ale co z tego, skoro nie wiem, który jest który. (tylko save1 itd.)

We właściwościach pliku sprawdź sobie, który jest najnowszy i go zostaw, a resztę wywal (lub lepiej skopiuj w bezpieczne miejsce w razie czego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie poszukiwania Hełmu Tytanów. Wszedłem do jaskini jakby od strony obozu bandytów. Pokonałem Brogara. Lewitacją pokonuję przepaść i w tym momencie znajduję się w jaskiniach w których byłem wcześniej szukając innej części pancerza. Czy do szukania hełmu muszę przejść tą przepaść? Dobrze idę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2011 o 16:59, marekl1975 napisał:

Jestem na etapie poszukiwania Hełmu Tytanów.

Przeszedłeś już przez most zwodzony nad rzeką lawy? Jest oczywiście podniesiony i żeby go opuścić, musisz strzelić z łuku w przełącznik (jest bodajże po prawej stronie od mostu). Dalej będziesz potrzebował przemiany w łazika aby przecisnąć się przez szczelinę. Potem... Z resztą nie wiem czy już tu jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2011 o 20:54, igor8472 napisał:

Czy poziom trudności ma wpływ na cokolwiek innego niż poziom zadawanych przez wrogów
obrażeń i ich zdrówko np. na ich ilość na mapie?


Nie. Nawet ilość zdobywanych PD na każdym poziomie trudności jest taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już calaczek wpadł ale w sumie jedną różnicę jeszcze zauważyłem, na easy nie ma ''friendly fire'' :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

''friendly fire'' :).

A to co ciekawego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalnie twoje ciosy trafiają postacie neutralne i wrogo do ciebie nie nastawione, na najłatwiejszym poziomie trudności niet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować