Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Dziwne, powinny chodzić. U mnie zarówno na 32, jak i 34 śmigały bez problemowo.
Ale racja, Gothic jest cudowny. :) Risenowi niewiele brakuje, by taki był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2012 o 10:49, TETRIANDOCHH napisał:

Troche szkoda, że Gothic"i na 7-emce mi nie chodzą. Stare dobre czasy....usiąść przy
ognisku i pyknąć z Gornem i Miltenem....

Zaktualizuj sterowniki karty graficznej i gothic zadziała ci bez problemu nawet na 64bitwomy systemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to napewno wina sterowników, ale nie chce mi sie ich aktualizowac - nowy komp. Jak coś pochrzanie, to sam tego nie naprawie......wole nie ruszać. Ale Risena to sobie sprezentuje ^ ^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam troche pytań.....
Nie moge znaleść nauczyciela , ktory mnie nauczy wydobywać rude. Gdzie go moge znaleść? Gram pierwszy raz, mam zamiar przyłączyc sie do ludzi z bagna. Można wykuwac topory, czy tylko je moge kupić? Można robić all zadanie do wszystkich obozow, tak jak było w Gothic.
Bandyta z toporem w łapie i kusza -taka kombinacja mi pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 15:16, TETRIANDOCHH napisał:

Nie moge znaleść nauczyciela , ktory mnie nauczy wydobywać rude. Gdzie go moge znaleść?

Możesz się tego nauczyć tylko u jednego nauczyciela i tak się składa że jest on uwięziony w mieście, w dawnej posiadłości szefa bandytów.

Dnia 05.01.2013 o 15:16, TETRIANDOCHH napisał:

Gram pierwszy raz, mam zamiar przyłączyc sie do ludzi z bagna. Można wykuwac topory, czy tylko je moge kupić?

Głowy za to nie dam ale wydaje mi się że wykuwać i przekuwać można tylko miecze.

Dnia 05.01.2013 o 15:16, TETRIANDOCHH napisał:

Można robić all zadanie do wszystkich obozow, tak jak było w Gothic.

Większość tak ale kilka pomniejszych questów jest zdaje się zastrzeżonych dla poszczególnych frakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda frakcja ma swoich rzemieślników. Możesz tworzyć różnego rodzaju oręże. Ale czy topory ? Raczej o tym nie słyszałem. Parałem się swojego czasu kowalstwem, ale nie było tam nic do wykucia jeśli chodzi o topory. Może można... Oczywiście do wykucia broni, wymagane są składniki i odpowiedni poziom kowalstwa. Są trzy i każdy większy kowal, może nas tego nauczyć. Kowalstwo, to nie tylko wyrób mieczy, ale też biżuterii. Swoją drogą, można się na tym wzbogacić :D Co do zadań, to może robić tylko takie, które nie są związane z dana frakcją. Czyli neutralne, które są w każdym miejscu. O niektórych wcale się nie dowiesz, bo będą zarezerwowane dla danej frakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za odpowiedzi.

Znaczy sie mam rozumieć, że do miasta moge wejśc i robic zadania nie powiązane z Frakcją. Jak pamiętam, straznik przed brama miasta mówił, że jak wejde- to nie bede mógł wyjść.....troche mnie to to martwi, ale sprobuje


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Normalna" droga to taka z tej plaży idziesz koło tej plantacji/gospodarstwa magów i schodzisz do miasta.
Jak już jesteś w mieście to robisz tam zadania i w trakcie się dowiesz jak z miasta wyjść niepostrzeżenie(możesz też przeskoczyć na chama przez mór) czyli śmiało wal do miasta.
Możesz olać miasto i od razu iść na bagna lub do świątyni, ale ja zawsze szedłem do miasta najpierw.

Co do nauczyciela który uczy machania kilofem, siedzi sobie na 1 piętrze domu Don-a czyli za burdelem.
Żeby się do niego dostać musisz trochę poskakać i od strony domu uciech są na 1 piętrze okna, wchodzisz w nocy przez 1 z nich skradając się i idziesz na ten balkonik z przodu budynku Don-a, tam siedzi nauczyciel a później uciekasz na chama lub się wycofujesz po cichu tą samą drogą. Normalnie nie wpuszczą cie strażnicy.

Toporów nie da się zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 00:25, mlynar911 napisał:

Mam pytanko czy jak pójdę do zakonu po dobroci to mogę nadal zostać wojownikiem czy to
tylko droga dla Maga?


Możesz zostać, którym sobie zapragniesz być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 19:04, mlynar911 napisał:

A kiedy Patty może nas nauczyć otwierania zamków?


Nie pamiętam. Ja się chyba gdzieś indziej tego uczyłem, bo nie przypominam sobie, żeby mnie ona czegokolwiek uczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 19:04, mlynar911 napisał:

A kiedy Patty może nas nauczyć otwierania zamków?

Hmm, z tego co pamiętam to tuż po wydostantiu się z miasta. Ale głowy nie dam, bo ja nauczyłem się tego u kogoś innego. Jedyne, czego w tym wypadku jestem pewien, to to, że może ona podnieść nam ową umiejętność na 3. poziom podczas przeczesywanie ruin (o ile pamiętam to 3. rozdział).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2013 o 21:22, DawidsonPRO napisał:

Patty uczy akrobatyki, ludzie Don-a uczą złodziejskiego fachu.

O 2giego aktu Patty także uczy nas otwierania zamków ;]

Mam pewien problem... Jestem Inkwyztorem(wojownik) więc nie mogę się uczyć magicznych pieczęci, a skończyły mi się zaklęcia otwierające barierę, gdzie mógłbym takie znaleźć ? Mistrz Illuminar nie ma ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A masz umiejętność pisania zwoi? Jak tak, to po prostu sobie zrób parę scrolli ( o ile oczywiście posiadasz runę).

EDIT. spróbuj też kupić u tego maga w Obozie na Bagnach u Dona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam problem, a mianowicie mam iść do Kaspara, a nie moge go znaleść. Godzine latam po tym zamku i nie widze go nigdzie - pod ziemie sie zapadł?
Gram dla Dona, ale to nie przeszkadza chyba w uczeniu sie pisania zwoi.....jak mam questa.

ratunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować