Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Dnia 09.04.2009 o 17:58, Principes napisał:

Wygląda dobrze, choć graficznie tytuł prezentuje się chyba nieco gorzej niż Gothic 3.
Nadal nie wiem, jak w praktyce sprawdzi się system walki.


Jeżeli chodzi o wygląd grafiki , to najbardziej niepokojące są dwie sprawy.Postać NPCa kobiety jest zdecydowanie kanciasta i wygląda jak niedokończona , a poza tym , w trakcie rozmowy nie widać , aby ruszała ustami.W dzisiejszych czasach mimika twarzy , to raczej standardowe rozwiązanie i nie wyobrażam sobie , aby w Risen tego zabrakło.System walki nie wyglada zdecydowanie źle , ale trudno napisać coś konkretnego , gdy właściwie nic nie wiadomo o jego ostatecznym krztałcie , sposobie rozwoju tej umiejętności i przypisaniu konkretnych ciosów do odpowiednich klawiszy.


------>Infes
Jeżeli przyjmiemy , że twórcy Risen nie chcą się chwalić swoim produktem , byłby to pierwszy taki przypadek w historii , kiedy studio i wydawca z premedytacją postanawiają zmniejszyć sprzedaż wykonanego przez siebie tytułu.Takiej ewentualności chyba nie powinniśmy brać na poważnie.
Nie przekreślam Risen i ciągle z nadzieją czekam na premierę , ale chyba czas najwyższy , skoro gra jest podobna prawie gotowa , na jakąś odpowiednią zachętę w postaci konkretnych materiałów , zamiast pieśni pochwalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyć sprzedaż? A nie uważasz że to większą ilość zachęci by sprawdzić czy gra się mu spodoba? Większa ilość wtedy zostanie zakupiona. Myślą może na tej zasadzie że jeśli komuś ma się nie spodobać to niech wpierw wyda pieniądze a dopiero potem się dowie że ta gra nie jest dla Niego. Choć nie chciałbym takiego nastawienia Pirani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 11:00, KrzychW napisał:

Najlepszym rozwiązaniem dla graczy byłoby oczywiście demo gry.Będzie?


Podobnoż ma być ... Tak przynajmniej zapowiadają twórcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 17:05, lothar-mb napisał:

Podobnoż ma być ... Tak przynajmniej zapowiadają twórcy.


Demko pozwoliłoby przekonać się , czy warto pędzić do sklepu , czy też lepiej zostawić kasę na inny tytuł.Dla gracza jest to chyba najlepsze rozwiązanie , zwłaszcza po naprawdę wielu grach , które po wydaniu okazały się , delikatnie mówiąc , inne od zapowiadanych.Piranha Bytes z mocno niedopracowanym Gothic 3 dość dość mocno nadszarpnęła moje zaufanie i raczej nie zdecyduję się na zakup w ciemnio w dniu premiery , jak w przypadku G3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówisz to tak jakbyś był przekonany że Pirania wyda coś czego nawet nie powinna próbować. Demo na pewno się pojawi tak mi się chociaż wydaje i każdy się przekona w swoim zakresie czy warto czy nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 20:12, Infes napisał:

Mówisz to tak jakbyś był przekonany że Pirania wyda coś czego nawet nie powinna próbować.


To ja proszę o cytat z któregoś z moich postów , gdzie napisałem , że Risen jest grą kiepską i nie wartą wydania , czy zakupu.

Żadnych ostatecznych wniosków do tej pory nie wyciągnąłem , ponieważ widziałem zbyt mało materiałów , aby zrobić coś takiego , jednak również nie mam zamiaru tryskać nieuzasadnionym (jak na razie) optymizmem , bo któryś z pracowników wydawcy powiedział , iż gra jest świetna.Po niejednokrotnym nacięciu się na średniaka , zamiast oczekiwanego hitu , nie chcę po raz kolejny dać się nabrać , ponieważ tak naprawdę my gracze , możemy "głosować" tylko portfelem , a w takim przypadku wolałbym wiedzieć , na co głosuję.
Posumowując : nie wiem jak będzie , oby jak najlepiej , jednak do tej pory nie widziałem nic , co wskazywałoby że Risen będzie wielkim hitem. Nie tylko ja tak to widzę , skoro opinie ludków z GOLa , którzy widzieli grę w akcji , również są dość ostrożne.Staram się także , aby fakt , że jestem fanem serii Gothic , nie pozbawił mnie zdrowej dawki krytycyzmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 20:37, KrzychW napisał:

się także , aby fakt , że jestem fanem serii Gothic , nie pozbawił mnie zdrowej dawki


A myślałem że tylko ja jestem z fanów w tym topicu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się prezentują potwory jak i sama grafika. Ten pierwszy po części mi przypomina kretoszczura. No ale wolałbym zobaczyć jakiś video gameplay czy np. jakiś teaser nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 19:31, Infes napisał:

Ładnie się prezentują potwory jak i sama grafika. Ten pierwszy po części mi przypomina
kretoszczura. No ale wolałbym zobaczyć jakiś video gameplay czy np. jakiś teaser nowy.

Dla mnie za bardzo kolorowe to jest, coś jak Arcania dla USA. Dla mnie liczy się jednak mroczny klimat wraz z taką grafiką chodź mam nadzieje że po tym produkcje zmieni się to dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może wydadzą wersje Kolorową i Mroczną ;) W jakimś przypadku gry tak zrobili. Że Europejska i Amerykańska wersja ale nie pamiętam w jakiej to grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 20:39, Los_Emilos napisał:

Dla mnie za bardzo kolorowe to jest, coś jak Arcania dla USA.


W wywiadzie , o którym jakiś czas temu dyskutowaliśmy , przedstawiciel wydawcy wyraźnie zapowiedział , że odchodzą od mrocznego klimatu na rzecz "kolorystyki śródziemnomorskiej".Tak to chyba określił.Chyba nie ma co liczyć na zmianę nastawienia przy tak zaawansowanych pracach , a o dwóch wersjach kolorystycznych nikt , przynajmniej na razie , nie wspominał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 23:00, KrzychW napisał:

> Dla mnie za bardzo kolorowe to jest, coś jak Arcania dla USA.

W wywiadzie , o którym jakiś czas temu dyskutowaliśmy , przedstawiciel wydawcy wyraźnie
zapowiedział , że odchodzą od mrocznego klimatu na rzecz "kolorystyki śródziemnomorskiej".Tak
to chyba określił.Chyba nie ma co liczyć na zmianę nastawienia przy tak zaawansowanych
pracach , a o dwóch wersjach kolorystycznych nikt , przynajmniej na razie , nie wspominał.

Oglądałem ten wywiad na GOL''u jak i pokaz gry. Mam nadzieje że jednak cały rozgrywka będzie na tyle dobra że grafika będzie dla mnie bez znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja licze że zamiast pięknej grafiki zrobią świetną fabułe i przepiękne soundtracki. Również licze że wymagania będą wyrównane chociaż żebym na minimalnych mógł pograć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 18:35, Infes napisał:

A ja licze że zamiast pięknej grafiki zrobią świetną fabułe i przepiękne soundtracki.
Również licze że wymagania będą wyrównane chociaż żebym na minimalnych mógł pograć.

Twórcy mówili że zoptymalizują i tak dopieszczą grę aby każdy fan Gothica mógł zagrać.

Heh ale fan G3?? Czy G2 i G1?? Bo mnie tam w sumie 3 nie rajcowała i jestem, fanem 2 pierwszych. Ale nie mają być wygórowane. Tak przynajmniej oni zapewniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obyśmy miał racje bo nie chce tak jak w Gothic 3 grać na minimalnych i mieć pokaz slajdów. Co prawda, mam słaby komputer ale to niech zrobią taką grafikę by była jak na Nasze czasy ale także by w każdej chwili można było zmienić na słabą jak w G2 choćby żeby móc pograć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no gameplay jest, widzimy jak potwory się ruszają. Ech... nie wysili się za bardzo i nic ciekawego nie pokazali, niczym screeny poruszające się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jest troszkę martwy, ale widzimy, że wszystko będzie pięknie wyglądać, fajnie się poruszają wszystkie żywe istoty. Najbardziej mnie rozbawiły te małe stworki na końcu (gnomy?). Taakie beztroskie życie przy ognisku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować