Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Dnia 09.08.2009 o 09:53, Growin napisał:

My tego imienia nie znaliśmy, ale ono tak naprawdę istniało.

A w Risen bohater, albo nie będzie pamiętał swojego imienia (wypadek, amnezja i takie
tam), albo podobnie jak w przypadku Serii Gothic, bohater będzie miał imię, lecz gracze
go nie poznają.


Dokładnie, nic nie stoi na przeszkodzie by postać nadal była Bezimiennym :P Raczej Gothic nie miał na to praw autorskich by imię bohatera nigdy nie zostało wymienione :p
A wie ktoś czy będzie jedna postać ja w Gothicu czy będzie można stworzyć sobie wygląd, wiem, że na pewno ktoś już o tym pisał , ale nie pamiętam.

A co do okładki to mi G nie przypomina, ani I, ani II i tak samo nie rozumiem tych komentarzy w stylu jak gry za 9.99zł, a jest jakaś definicja jaką okładkę maja te gry, i czy jest jakaś różnica jak będzie wyglądało pudełko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 15:20, Pawlo09 napisał:

Słaba okładka.

Napisz petycję w sprawie zmiany okładki.

Kogo obchodzi pudełko gry? Liczy się sama gra, a nie to co jest namalowane na pudełku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2009 o 14:16, Growin napisał:

Kogo obchodzi pudełko gry? Liczy się sama gra, a nie to co jest namalowane na pudełku.


Tak, kilka lat temu pewnie tak było. Teraz nawet oładka musi krzyczeć do gracza "to ja jestem tą najlepszą, kup właśnie mnie!". A jeśli tego nie robi, zaczyna się głupie narzekanie. Zapomnij o grywalności, dziś liczą się grafika i ładna okładka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2009 o 14:32, gniazdus napisał:

Zapomnij o grywalności, dziś liczą się grafika i ładna okładka!


Wybacz chłopie, ale na osiemset postów w tym temacie osiemset postów wrzeszczy, że gra nie musi być piękna, tylko grywalna i podobna do poprzednich Gothicków. Okładka to tylko malutki wątek i chyba już lepiej pogadać o jej jakości, niż znowu wyskakiwać z elaboratami na temat "Jaka ta gra musi być".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2009 o 16:37, Merovingian napisał:

> /.../

Dobra, dobra.
A dzisiaj sprawdziłem, jak się miewa moje zamówienie w sklepie Cenegi. Ma się dobrze, ale termin, w którym Risen będzie dostępna to 2009 rok. Ot, przykrość nas spotkała, wobec której i okładka i ironia bledną i stają się nieważne :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po Gothicku 3 jestem w stanie czekać i pół roku, więc o ile to nie jakieś opóźnienie wydawcy... Tak czy inaczej patrząc na sporą ilość udostępnionych ostatnio materiałów stwierdzam wszem i wobec, że o ile nie jest źle, ba!, jest dobrze, to do ideału jeszcze trochę brakuje (głównie drewniany system walki i modele postaci).
I proszę, nie kwestionuj odczytywania ironii. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2009 o 17:28, Merovingian napisał:

/.../ > I proszę, nie kwestionuj odczytywania ironii. : )

Ja odczytywania ironii nie kwestionuję, stwierdzam tylko, ze wobec wielkiego nieszczęścia, jakim jest przesunięcie premiery Risen na przyszły rok ironia nagle stała się mało istotna. Nie będę miał w co grać w końcu roku i to jest problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2009 o 17:28, Merovingian napisał:

Po Gothicku 3 jestem w stanie czekać i pół roku, więc o ile to nie jakieś opóźnienie (...)

Ja również czekam z wytchnieniem na godnego następcę G1,G2 i NK. Jestem dobrej myśli i myślę że Piranie podołają

Dnia 09.08.2009 o 17:28, Merovingian napisał:

I proszę, nie kwestionuj odczytywania ironii. : )

Nikt tego nie kwestionuje ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Interfejs trzeba przyznać bardzo przyjemny ale wracając. Ciekawi mnie czy pancerze będą rodzielane czy pójdą za tradycją(jak w Gothic''u) gdzie pancerz to cały strój(nogi,ręcę,tułowie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2009 o 19:32, Infes napisał:

Interfejs trzeba przyznać bardzo przyjemny ale wracając. Ciekawi mnie czy pancerze będą
rodzielane czy pójdą za tradycją(jak w Gothic''u) gdzie pancerz to cały strój(nogi,ręcę,tułowie).


Raczej będzie tak jak w Gothic. Komu będzie się chciało bawić w kompletowaniu zbroi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2009 o 19:49, Ama napisał:

Raczej będzie tak jak w Gothic. Komu będzie się chciało bawić w kompletowaniu zbroi.


Nie raczej tylko na pewno. Widać, że wzorowali się na na strojach z Gothic 3 np. szatą maga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich chętnych , garść nowych informacji o Risen.Tekst dość krytyczny , ale niekoniecznie w przekonywujący sposób.Jak dla mnie , dużo odwołań do Gothic , to nic złego , ale jaki będzie efekt końcowy , zobaczy się dopiero po premierze.
http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,6912630,Gralismy_w_Risen___czy_to_jest_nowy_Gothic_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2009 o 18:01, KrzychW napisał:

Dla wszystkich chętnych , garść nowych informacji o Risen.Tekst dość krytyczny , ale
niekoniecznie w przekonywujący sposób.Jak dla mnie , dużo odwołań do Gothic , to nic
złego , ale jaki będzie efekt końcowy , zobaczy się dopiero po premierze.
http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,6912630,Gralismy_w_Risen___czy_to_jest_nowy_Gothic_.html

Szczerze mówiąc tekst mi się nie spodobał. To że gra jest taka sama jak Gothic to dla mnie przynajmniej wielki pozytyw a nie minus. Rozwiązania sprzed 7 lat? Ale przecież te rozwiązania są świetne, o wiele bardziej przejrzyste niż w niektórych nowszych produkcjach. Autor porównuje Risena z Wiedźminem w którym walka była moim zdaniem tak spartolona że bardziej się nie da. Sorry ale dla mnie walka polega na machaniu mieczem a nie na klikaniu na konkretnego wroga gdy kursor się podświetli - dlatego właśnie Gothic mnie urzekł a Wiedźmin niestety nie. Pada również porównanie z Oblivionem, szczerze mówiąc Oblivion był dla mnie tak totalnie nudny że podarowałem sobie go po krótkiej przygodzie (kilkugodzinnej) a różne części Gothica przechodzę po kilka razy. Podsumowując, uważam że autor nie był fanem Gothica i przeprowadził tą recenzje zbyt stronniczo i zbyt krytycznie. Ja tam na grę dalej czekam, a tą recenzję beta wersji traktuję tylko jako czyjąś inną opinie.
PS. I nie wiem dlaczego ale paradoksalnie ten tekst utwierdził mnie w przekonaniu że gra będzie świetna, ale ja po prostu czekam na kolejną odsłone mojej ukochanej serii gier czyli Gothic :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, uważam że autor nie był

Dnia 10.08.2009 o 22:50, knopfler napisał:

fanem Gothica i przeprowadził tą recenzje zbyt stronniczo i zbyt krytycznie.


Dlatego też napisałem , iż tekst jest krytyczny , ale niekoniecznie w przekonywujący sposób.Jedyny bardziej konkretny zarzut , to być może istniejące braki fabularne , ale przed premierą trudno coś konkretnego na ten temat powiedzieć.Porównania do Gothic , także odbieram pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2009 o 18:01, KrzychW napisał:

Dla wszystkich chętnych , garść nowych informacji o Risen.Tekst dość krytyczny , ale
niekoniecznie w przekonywujący sposób./.../

Faktycznie, artykulik mnie nie przekonał. No, mówiąc szczerze, nawet i przekonał. Do tego, że dobrze zrobiłem, ze już zamówiłem Risen. Jak facio nie lubi stylu Gothic''ów, to niech spada na drzewo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować