Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Dnia 13.08.2009 o 16:19, Carnage13 napisał:

A jaki to quest ? Bo jakoś nie mogę znaleźć ( leń ze mnie i tyle ;d)


Ten z wpuszczeniem bohatera przez bramę miasta do środka przez strażnika. W Gothicu 2 dostawaliśmy od Canthara glejt gdzie niby to Beziego ktoś ważny w królestwie wysłał do Khorinis i strażnik musiał nas wpuścić. A tutaj w tekście pisało: "Nie liczę nawet sytuacji w stylu zastraszenia strażnika chcącego wcześniej policzyć nam za otwarcie bramy, a śpiewającego niczym słowik, kiedy uświadomimy mu, że przybywamy w imieniu Inkwizytora, a on sam może nam, co najwyżej... otworzyć." Widać jak bardzo się wzorują ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich którzy pytają o kod promocyjny do Risena. Trzeba wysłać kod rejestracji elektronicznej (jest napisane wyraźnie w informacji na stronie cenegi). To chyba jasne że jest to kod za który dostawało się wPLN. Ja wysłałem kod z Gothica 3 (EK) i dostałem juz wczoraj kod zniżkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2009 o 13:52, MaccCry napisał:

O ile obniżyła Ci się cena?

Razem z wysyłka (GLS za 10 zł) miałem 129.99, a po wpisaniu kodu cena obniżyła się na 99,59.
somebody_somewhere --> zniżka działa tylko do premiery gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: jest w ogóle w planach edycja kolekcjonerska Risen? Czy też nie ma na takową szans? Bo się wstrzymuję cały czas z pre-orderem, w nadziei, że Cenega zdecyduje się na wypuszczenie jakiejś specjalnej edycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo się wstrzymuję cały czas z pre-orderem, w nadziei, że Cenega zdecyduje się

Dnia 16.08.2009 o 12:10, BigM napisał:

na wypuszczenie jakiejś specjalnej edycji.


Nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie , ale odnoszę wrażenie , iż Cenega nie traktuje Risen jak swój sztandarowy produkt , a raczej jako jeden z wielu tytułów , więc najpierw brak dubbingu a teraz wątpliwa EK.
A wstrzymuję się z zamówieniem z innego powodu.Już nie raz okazywało się , iż promocyjne ceny u wydawców wcale nie są najniższymi cenami w ogóle.Jakiś MPiK lub inne Media Markt przebija często internetowe oferty i tym razem być może będzie podobnie.Jak nie , to najwyżej kupię Risen odrobinę drożej i ewentualnie klika dni później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o Risenie albo Arcanii - nie wiem jak będzie z Arcanią, ale popatrzyłem na okładkę Risena i napis - Games for Windows - na sam ten widok gra mnie odrzuca mimo że w nią nawet nie grałem. Nie wiem może złe wspomnienia/doświadczenia z tym systemem. Jednak raczej podziękuję, tak samo jak Steamowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2009 o 22:36, Galadin napisał:

Myślałem o Risenie albo Arcanii - nie wiem jak będzie z Arcanią, ale popatrzyłem na okładkę
Risena i napis - Games for Windows - na sam ten widok gra mnie odrzuca mimo że w nią
nawet nie grałem. Nie wiem może złe wspomnienia/doświadczenia z tym systemem. Jednak
raczej podziękuję, tak samo jak Steamowi.


Ja tam używam i Steama i Game for windows live i nie mam żadnych problemów.
Risen zapewne kupię,gra podobna do Gothica a ja mam już dosyć kolejnego zaczynania od początku Gothica 3 / który teraz po owym patchu chodził mi znacznie gorzej,niż w dniu premiery /,przynajmniej Risen będzie oferował nową historię i nowe realia,więc może być fajnie - byleby tylko sterowanie było podobne do tego z Gothica 3,a nie z dwójki / walka klawiaturą /,bo inaczej za grę podziękuję,tak samo jak dałem sobie spokój z dwójką po ok.dwóch godzinach gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2009 o 22:50, lis_23 napisał:

fajnie - byleby tylko sterowanie było podobne do tego z Gothica 3,a nie z dwójki / walka
klawiaturą /,bo inaczej za grę podziękuję,tak samo jak dałem sobie spokój z dwójką po
ok.dwóch godzinach gry.

Właśnie że akurat gothic 3 to zakała serii. Ten system walki, który polega na ciągłym klikaniu świadczy o tym jakim jesteś świetnym graczem, który (jak mi się wydaje) po prostu nie potrafił pojąć tego zbyt skomplikowanego systemu walki, który wymaga trochę zręczności i moim zdaniem przebija 10 razy ten z trzeciej części. Żałuj bo na prawdę straciłeś to co najlepsze w tej serii :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pełni się z tobą zgadzam, walka w drugiej części była najlepsza, ale czy w pierwszej nie była podobna? Co do sterowania - właśnie ono odróżnia serię Gothic od innych gier, oryginalne sterowanie to wielki plus tej gry. Chociaż pamiętam, kiedy pierwszy raz uruchomiłem "jedynkę" - wyłączyłem jeszcze przed dotarciem do SO ;) Ale naprawiłem swój błąd, po miesiącu wróciłem do gry oraz całej serii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2009 o 23:36, somebody_somewhere napisał:


> fajnie - byleby tylko sterowanie było podobne do tego z Gothica 3,a nie z dwójki
/ walka
> klawiaturą /,bo inaczej za grę podziękuję,tak samo jak dałem sobie spokój z dwójką
po
> ok.dwóch godzinach gry.
Właśnie że akurat gothic 3 to zakała serii. Ten system walki, który polega na ciągłym
klikaniu świadczy o tym jakim jesteś świetnym graczem, który (jak mi się wydaje) po prostu
nie potrafił pojąć tego zbyt skomplikowanego systemu walki, który wymaga trochę zręczności
i moim zdaniem przebija 10 razy ten z trzeciej części. Żałuj bo na prawdę straciłeś to
co najlepsze w tej serii :D


Przyznaję,że nie jestem maniakalnym graczem,tzn.nie potrafię siąść i grać,grać,grać ... gram od czasu do czasu.
Nic na to nie poradzę,że sterowanie w Gothic 2 mnie odrzuciło zaraz po starcie i od września 2005 Gothic 2 kurzy się na półce - ale jedynkę przeszedłem niemal w 80% procentach,więc tam musiało być trochę lepiej ze sterowaniem ... walka przy użyciu klawiatury podoba mi się tylko w Age of Conan,w normalnych grach lubię walczyć przy użyciu myszki i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do sterowania - właśnie ono odróżnia serię Gothic od innych gier,

Dnia 17.08.2009 o 00:04, tomas92 napisał:

oryginalne sterowanie to wielki plus tej gry.


Masz 100% rację.Faktycznie , na początku może nie jest zbyt komfortowo , ale jak już się opanuje co i jak , to system machania mieczami nie ma sobie równego.To gracz decyduje o tym , czy uderza z lewej strony , z prawej , czy blokuje itp.Jak dla mnie , super rozwiązanie i prawdziwa wizytówka serii.Szkoda , ża zarzucona w Gothic 3.O Arcanii nawet nie wspominam , bo tam zrezygnowano chyba ze wszystkich elementów znanych z serii , zostawiając tylko tytuł.Doszło to śmiesznej sytuacji , gdy Risen , czyli coś zupełnie nowego , jest kontynuatorem dawnej serii , a Arcania , czyli podobno ciąg dalszy , jest właściwie nową grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 12:22, KrzychW napisał:

Szkoda , ża zarzucona w Gothic 3.


Swoją drogą autorzy zarzekali się, że w G3 będzie dostępny stary system walki i dopiero premiera gry to zweryfikowała. Szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie, mi się bardzo podoba sterowanie w G3. Jest bardzo uproszczone, ale oczywiście "starzy wyjadacze" to konserwatyści i muszą miec wszystko po staremu. Co to za wielka filzofia w machaniu mieczem, wystarczą mi dwa klawisze do ataku i obrony, wystarczy wciskac je z głową. Można powiedziec, że ja też jestem wyjadaczem serii Gothic (przeszedłem wszystkie części zaczynając oczywiście od jedynki) i jako ktoś obeznany z tematem mogę powiedziec, że seria rozwijała, m. in. sterowanie było poprawione. W jedynce oczywiście było hardcorowo, dwójka była o niebo lepsza pod tym względem, a trójka w ogóle wyeluowała. Mamy tym sterowanie bez większej filozofii, a h&s to też nie jest, więc trzeba było walczyc z głową. Najlepsze, imho, było strzelanie z łuku, bo w dwóch pierwszych częściach był to najsłabszy element gry, w sumie gracz nie miał za dużego wpływu na to gdzie strzała poleci. W trójce trzeba było celowac, brac poprawki i oczywiście, jak to w eRPeGach, staty też się liczyły. Tak więc dla mnie bardzo dobrze, że sterowanie w Risen będzie takie samo jak w G3. Nie jestem konserwatystą :)

P.S.
Zanim ktoś mnie zbluzga, że G3 był za bardzo zręcznościowy: Gothic nigdy nie był rasowym RPG jak Fallout czy Baldur''s Gate. To bardziej, a może właśnie tylko, Action RPG (aRPG).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 13:25, MaccCry napisał:

Narzekacie


No a jak mamy nie narzekać , gdy nowe rozwiązanie nam nie odpowiada? W odwrotnym przypadku byśmy chwalili.

Najlepsze,

Dnia 17.08.2009 o 13:25, MaccCry napisał:

imho, było strzelanie z łuku, bo w dwóch pierwszych częściach był to najsłabszy element
gry, w sumie gracz nie miał za dużego wpływu na to gdzie strzała poleci. W trójce trzeba
było celowac, brac poprawki


Z tym się zgadzam.Strzelanie rozwinęło się w tym kierunku co trzeba i faktycznie jest ciekawsze niż poprzednio.

Tak

Dnia 17.08.2009 o 13:25, MaccCry napisał:

więc dla mnie bardzo dobrze, że sterowanie w Risen będzie takie samo jak w G3. Nie jestem
konserwatystą :)


Sorki , ale teraz już jesteś.Popierasz starsze rozwiązanie , które przypadło Ci do gustu.Jak nic , konserwatysta. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 18:50, KrzychW napisał:

Sorki , ale teraz już jesteś.Popierasz starsze rozwiązanie , które przypadło Ci do gustu.Jak
nic , konserwatysta. :-)

Masz mnie ;] Dopiszę tylko, że gdyby miało byc inne sterowanie niż w G3, lepsze, to bym też nie marudził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2009 o 10:36, knopfler napisał:

Do wszystkich którzy pytają o kod promocyjny do Risena. Trzeba wysłać kod rejestracji
elektronicznej (jest napisane wyraźnie w informacji na stronie cenegi). To chyba jasne
że jest to kod za który dostawało się wPLN. Ja wysłałem kod z Gothica 3 (EK) i dostałem
juz wczoraj kod zniżkowy.


Ok, mam ten kod zniżkowy teraz pytanie które zapomniałem zadać wcześniej - czy na zniżkę ma też wpływ to, czy jest się członkiem Kompanii Graczy?

EDIT:
dołożę swoje dwa grosze do dyskusji (tylko nie bić) - pierwsza część była zapowiadana, z tego co pamiętam, nie jako RPG ale action/TPP z naleciałościami RPG. No i nie pojmuję oburzenia zmianą systemu walki w serii. Skoro uważa się że teraz się klika bez ładu (nonsens, chyba nie grali chyba że na cheatach), byle jak najszybciej to... ten stary system również nie był bez wad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować