Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Dnia 05.10.2009 o 19:39, KannX napisał:

> Jestem ciekaw czy od jutra Risen będzie we wszystkich sklepach z grami, czy też
tylko
> w sklepie Cenegi.

A czemu miałby być od jutra?


Bo Cenega jutro wysyła Risena, tym którzy zamówili w sklepie internatowym Cenegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 19:43, SirLee napisał:

> > Jestem ciekaw czy od jutra Risen będzie we wszystkich sklepach z grami, czy
też
> tylko
> > w sklepie Cenegi.
>
> A czemu miałby być od jutra?

Bo Cenega jutro wysyła Risena, tym którzy zamówili w sklepie internatowym Cenegi.

Zamawiałeś też ze sklepu Cenegi?? Jak tak to powiedz jaki masz status zamówienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 19:37, SirLee napisał:

Jestem ciekaw czy od jutra Risen będzie we wszystkich sklepach z grami, czy też tylko
w sklepie Cenegi.


Raczej tylko w sklepie Cenegi, gdyby wszędzie tak było to Cenega by na swojej stronie podała odpowiednie info...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 19:44, Piotrek589 napisał:

Zamawiałeś też ze sklepu Cenegi?? Jak tak to powiedz jaki masz statut zamówienia?


Ja nie mam jeszcze zamówionego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 18:13, lis_23 napisał:

Oo - w sklepie Cenegi zmieniono datę - premiera 6 października,a wysyłka pre orderów
ma się rozpocząć za niecałe 6 godzin:

http://sklep.cenega.pl/index.php?action=product&nr=940&sub=3


O, zaskoczyłeś mnie :D
Miałem przez te dwa tygodnie olać tą stronkę a tu taka niespodzianka by mnie minęła.
Już sobie wyobrażam swoją minę gdyby nagle odwiedził mnie kurier :D

Sprawdzę przy okazji swój status wysyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 20:08, GringoG3 napisał:

A jak jest z zamówieniami na gram.pl ? też premiera 6-go czy tak jak wcześniej 16-tego
?


Niestety na gram.pl żadnego newsa o tym nie było, więc trzeba liczyć, że będzie 16-tego ;/
Zresztą poczekajmy do jutra może pojawi się jakaś informacja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 18:54, benq20 napisał:

Nie wiem o jaką mgłe ci chodzi ale kilka stron temu dałem posta z screenami z gry u mnie
więc się przyjżyj.
Nie wspomnę o tym że udało mi się grę rozkręcić na średnie z filtrowaniem.


chodzi o coś w rodzaju mgły, która występuje na GF 7xxx i 6xxx. Ty też ją masz, co widać choćby na tym screenie
http://forum.gram.pl/upl/forum/2009_40/20091004021543.jpg

BTW, znalazłem tymczasowe rozwiązanie tego problemu na forum deepsilver.
Jeśli macie tą mgłę to ustawcie tak w Graphic:
Brightness: 0 %
Contrast: +30 %
Red:-20 %
Green: 0 %
Blue: -10 %
W konsoli wpiszcie "Weather Gyrger_Sunny_Green" i "time 12". U mnie wygląda to dużo lepiej niż wcześniej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 18:54, benq20 napisał:

Nie wiem o jaką mgłe ci chodzi ale kilka stron temu dałem posta z screenami z gry u mnie
więc się przyjżyj.
Nie wspomnę o tym że udało mi się grę rozkręcić na średnie z filtrowaniem.


Wydaje mi się jednak że widać mgłę. Szczególnie widać to na 3 screenie gdzie postać wygląda jakby stała w mgle do pasa. Zresztą najlepiej sprawdzić przybliżając kamerę do postaci lub jakiegoś obiektu, jeżeli obiekt/ postać "nabiera kolorów" względem oddalonego widoku to znaczy że błąd występuje również u ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 19:40, Karol44 napisał:

System walki jest identyczny jak w Gothic 3


Chyba graliśmy w inne gry. Czyli w Twoim egzemplarzu G3 mogłeś wykonywać uniki i skutecznie stosować blok, każdy przeciwnik inaczej reagował na ataki, a bezmyślny szturm klik-klik-klik kończył się śmiercią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 20:18, Avexil napisał:

W konsoli wpiszcie "Weather Gyrger_Sunny_Green" i "time 12". U mnie wygląda to dużo lepiej
niż wcześniej :P


Mam bardzo lamerskie pytanie: Jak uruchomić konsole? Rozwiązanie znalazłem już na anglojęzycznej stronie ale nie mam pojęcie jak uruchomić konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 20:38, Stefan_Skellen napisał:

UWAGA!!!
Dostałem dzisiaj meila od Cenegi, w którym zawarta jest imformacja o przesunięciu premiery
Risena na 6 października!! :D Cieszmy się. :D

Mógłbyś napisać jaki masz status zamówienia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 20:38, Stefan_Skellen napisał:

UWAGA!!!
Dostałem dzisiaj meila od Cenegi, w którym zawarta jest imformacja o przesunięciu premiery
Risena na 6 października!! :D Cieszmy się. :D


Ale czy to chodzi o przesunięcie premiery preordera w ich sklepie czy ogólnie?
Bo jakoś na ich stronie głównej tej informacji nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 20:26, Saineic napisał:

Mam bardzo lamerskie pytanie: Jak uruchomić konsole? Rozwiązanie znalazłem już na anglojęzycznej
stronie ale nie mam pojęcie jak uruchomić konsole.


Podczas gry wpisz szybko "minsky" , naciśnij c ( lub enter) i tyldę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie rozumiem jak co poniektórzuy dotarli tam gdzie dotarli mimo komunikatu, że "wkraczsz na koniec dema", chętnie się dowiem.
Przestudiowałm nieco gameplay i mam klka uwag do walki:
1. Mimo teoretycznie nowego systemu łączacego ten z G3 i Gothic''a, nie mogę oprzeć sięwrażeniu, że walki są jakieś takie chaotyczne: zadawnie ciosów na odlew zerżnięto z G3, owszem. Ale opcjonalne wykonywanie kombosów działa jak chce, ciężko zsynchronizować ruch z atakiem i stąd nie zawsze zadaje cios jaki chciałem.
2. Co gorsza gra wykorzystuje system łaczenia w kombinacje również z innymi ruchów, np unik. Przez to wielokrotnie zdarzało mi się, że posać sama wykonywała unik, który zapamiętała gra- i działo się to zwykle w nieodpowiednim momencie np gdy chciałem wykonać blok. Niby to ma za zadanie ukrócenie zaklikiwania wroga ale skutki uboczne tego rozwiazania są katastrofalne- praktycznie uniemożliwia to taktyczne podejście do walki, bo jak tu zmieniać taktykę dynamicznie skoro gra zapamiętuje kilka ruchów naprzód?
3. Niemożność leczenia się podczas walki dodatkowo spych walkę w kierunku RPG w myśl zasady, jak nie masz siły nie startuj. Takiego ograniczenia nie przełknę w pogrobowcu Gothic''a:/
Co dziwne, z beczki można złopać kiedy się chce i nawet wrogowie czekają aż dopijemy...
4. Wrogowie działają praktycznie tak samo jak w G3- ciosy zadawane jak PPSh to standard, dobrze,że nie wykonują kombinacji 100 ciosowych:) Jedyne co zmieniono to nieco inteligentniejsze wykorzystanie uników i dodano fajne ciosy specjalne. Cieszy też poprawione znajdywanie ścieżek, teraz już się nie blokują ew gapią z dołu próbując wejść po pionowej skarpie.
5. Atak łamiący blok dzika daje nadzieję na podobną umiejętność do wyuczenia się, w to mi graj:)
6."Mentalność stadna" znowu bruździ tak samo jak w G3, dobrze, że wrogowie mogą porzucić pościg bo byłoby nieciekawie. Z kolei zastanawiam sięczy wtej gzre znajdzie siejakiśwróg samotnik, który oleje kumpkla w potrzebie? Bo wilki to jeszcze rozumiem, ale żeby dziki sobie pomagały?
7. Tak, innowacje są kosmetyczne, tyle, że walka tym razem zdecydowanie bardziej wnerwia niż raduje, nie dziwię się,ze recenzenci nie dawali radę 3 wrogom na raz, tylko dlaczego tak to wychwalali skoro to ewidentna wina niedoróbek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 20:41, Avexil napisał:

Podczas gry wpisz szybko "minsky" , naciśnij c ( lub enter) i tyldę.


Dzięki wielkie! Chociaż widzę że to rozwiązanie nie jest idealne. Mgła jest nadal. tylko mniej uciążliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jedno mnie tylko zdziwiło, gra działa mi płynniej niż G2!!! tak, wiem że to niemożliwe ale na tym kompie G2 nie wychoził ponad 20-25 FPS, a tutaj z detalami wyższymi od min (cienie i shadery max) + AAx8 było 29 FPS PArodia, bo wiedźmin już nie miał więcej jak 25 FPS i to bez różnicy o detale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 20:41, Isildur napisał:

> UWAGA!!!
> Dostałem dzisiaj meila od Cenegi, w którym zawarta jest imformacja o przesunięciu
premiery
> Risena na 6 października!! :D Cieszmy się. :D

Ale czy to chodzi o przesunięcie premiery preordera w ich sklepie czy ogólnie?
Bo jakoś na ich stronie głównej tej informacji nie ma...


W meilu pisze o wszystkich, którzy zamówili pre-ordera, a status mojego zamówienia to: "przyjęte do realizacji".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 21:20, Stefan_Skellen napisał:

W meilu pisze o wszystkich, którzy zamówili pre-ordera, a status mojego zamówienia to:
"przyjęte do realizacji".


To reszta, która nie złożyła zamówienia w sklepie Cenegi będzie czekała do 16-tego, przynajmniej tak wnioskuję po tej wiadomości... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować