Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie

Dnia 07.10.2009 o 13:52, SpecShadow napisał:

Do czego się przyczepię? Skoro twórcy było oszczędni względem miejsca na HDD (2,12 GB)
to musieli tak zrobić że wymagana jest płyta w napędzie?


Gra rzeczywiście zajmuje tylko tyle, reszta to jakieś zabezpieczenia. Równie dobrze mogło by ich nie być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 13:52, SpecShadow napisał:

Pierwsze co rzuca się w oczy to pudełko, miałem wrażenie że gra była wydawana przez LEM
gdyby nie to, że instrukcja była grubsza od ulotki.


To widać jak Cenega podeszła do sprawy... Wydać grę jak najtańszym kosztem ;/

Dnia 07.10.2009 o 13:52, SpecShadow napisał:

Najgorsza była instalacja, u mnie napęd ryczał (nie buczał!) jakby miał z 300 koni mechanicznych
jak nie więcej, aż powierzchnia kawy w kubku się ruszała.


Jestem ciekawy kto tłoczył te płyty skoro napęd "ryczał" podczas instalacji gry...

Dnia 07.10.2009 o 13:52, SpecShadow napisał:

Dobra, doszło do końca i włączyłem grę. Gra ma własny system osiągnięć, jest ich wyraźnie
więcej niż w wersji na X360. Mały szczegół - komentarze bohatera w wersji PL są opatrzone
tekstem w lewym dolnym rogu ekranu (np. na samym początku gry gdy mówił o topielcu obok
Sary).


Jestem ciekawy czy w dobrym miejscu te komentarze umieścili... Przekonam się w Poniedziałek ;/

Dnia 07.10.2009 o 13:52, SpecShadow napisał:

Do czego się przyczepię? Skoro twórcy było oszczędni względem miejsca na HDD (2,12 GB)
to musieli tak zrobić że wymagana jest płyta w napędzie?


Nie no, tego się nie spodziewałem, Gothic''a uruchamiało się bez płyty... Mam nadzieję, że coś z tym zrobią bo nie zniosę odgłosów "ryku" napędu DVD ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam wisi, czy muszę mieć płytę w napędzie podczas gry. Napęd mam dosyć cichy, a na dodatek mam drzwiczki na obudowie, dzięki czemu praktycznie nic nie słychać nawet gdy napęd ''ryczy'' :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym zapytać jak wygłądają napisy PL?. Bo w grze jest podobno wręcz ogromna ilość dialogów, i nurtuje mnie kwestia wizyty u okólisty po ukończeniu gry,okulary 400-500zl.To może zalać benzyne za tę kasę lepiej, i przy okazji wycieczki , kupić Risen w wersji ze słowiańskim dubbingiem. A tak poważniej...to nie TES, przy tej dynamice akcji i dialogów brak polskiego podkładu głosów daje wielki dyskomfort.Wielka szkoda,bo gra się dobrze zapowiada, pomimo dziwnego systemu walki ,który nieraz żyje własnym życiem-nie ma tu tego jak w G1-2:postać machała mieczem dokładnie tak jak wciskałem dany klawisz.Na plus zasługuje to że gra działa stabilnie poniżej wymagań systemowych.Btw.Może ktoś wie dlaczego będąc w UE,jako jedyni mamy wykastrowaną z ojczystej mowy, w końcu kultową ,dużą grę? A wydawca to niech sobie wpisze w google : Ustawa o ochronie języka polskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie ugne!!
Kupie tą gierkę dopirero gdy stanieje albo jak dadzą dubbing.
Póki co mam wiedzmina, dark sector, obliviona (cho racej już nie gram) i medievala2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... Zmienili mi stan zamówienia na "Zrealizowane", więc jutro powinienem dostać. :) A tak przy okazji- dostał ktoś tę figurkę gnoma? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się recenzja na gry-online.pl gra dostała 89%.
Plusy i minusy:

Spoiler

PLUSY:

* pierwszy od lat udany „Gothic”;
* ciekawe zadania związane z głównym wątkiem fabularnym;
* przyjemna, choć oklepana fabuła;
* świetny system walki, wymagający przeciwnicy;
* wyraźny podział na frakcje i widoczne różnice w rozgrywce po wybraniu jednej z nich;
* bardzo ładny pod względem wizualnym świat;
* świetny klimat, nasuwający skojarzenia z pierwszymi Gothicami;
* typowo gothicowe urozmaicenia rozgrywki (gotowanie, kucie broni itd.);
* zmusza czasem do wysilenia mózgownicy.

MINUSY:

* brak magicznych broni, mały wybór pancerzy i hełmów;
* zaliczane przypadkiem zadania i pięciosekundowe questy;
* słaba animacja postaci;
* odrobinę za krótka.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 15:26, Damianuss1 napisał:

W minusach brakuje jeszcze braku dubbingu :(.


No nie da się zaprzeczyć, że gdyby gra miałą dubbing to byłym się poczuł w 110% jak w Gothicu i śmiało bym wystawił 9+ (dycha nie, te animacje...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 15:16, KannX napisał:

Mnie natomiast wersja z podpisami też wisi :D Angielski znam znakomicie, więc nawet wersja
''raw'' byłaby dla mnie ok.

Ja natomiast,ze względu na to że jestem Polakiem i mieszkam w Polsce ,znam znakomicie Język polski.Pozostałe języki znam zdecydowanie mniej znakomicie:), w zwiąku z tym chciałbym mieć możliwość wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A wydawca to niech sobie wpisze w google : Ustawa o ochronie języka polskiego.

Wiesz, zaskoczę cię ale wedle ustawy, na którą się powołujesz wydawca wcale nie musi wydawać tej gry po polsku. Jedynie instrukcja i opis na pudełku muszą być przetłumaczone, sama gra już niekoniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Dnia 07.10.2009 o 15:35, Marqsek napisał:

Wiesz, zaskoczę cię ale wedle ustawy, na którą się powołujesz wydawca wcale nie musi
wydawać tej gry po polsku. Jedynie instrukcja i opis na pudełku muszą być przetłumaczone,
sama gra już niekoniecznie.

Ależ wcale mnie nie zaskoczyłeś:) Wiem że co prawem nie zabronione to dozwolone.Ale w tej ustawie nie tylko o tym jest co wolno, lecz co powinno być. O to mi chodzoło bardziej. A ta gra ,jak i polscy gracze chyba zasługuą na odrobinę przyzwoitości i traktowanie na równi z resztą świata,nie uważasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwazam, ze wszyscy marudzacy powinni zabrac sie za nauke jezykow obcych, a w szczegolnosci za nauke czytania, skoro przyswojenie wersji "kinowej" sprawia im tak wielki bol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zrealizowane zamówienie od wczoraj, ba zapłaciłem za tą grę miesiąc przed premierą ;) wybrałem kuriera, skoro było już wczoraj zrealizowane to dzisiaj powinno dojść - no właśnie powinno a nie doszło i raczej już dzisiaj nie dojdzie, nic to będzie trzeba poczekać jeszcze jeden dzień, nikogo to nie zbawi, przynajmniej spróbuję dokończyć jedną grę którą mam rozpoczętą.
Z recenzji wynika, że ta gra to stary poczciwy Gothic, podobno Arcania ma być następcą gothica, zobaczymy co im z tego wyjdzie, prawda jest taka, że ci co lubią gothica nie mają problemów teraz kupują Risen-a a później jak wyjdzie Arcanię - dobra dla graczy to sytuacja bowiem nie muszą kłopotać się z walką o to który tytuł wybrać, tak to przejdą spokojnie Risen-a i będą czekać na Arcanię....

Ja na razie czekam na Risena, trochę za bardzo nabity niezłymi tytułami jest ten przedświąteczny czas, wyjdzie na to, że będzie trzeba wydać sporą kwotę z wypłaty by zaopatrzyć się we wszystkie nadchodzące Extra tytuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Isildur: nie wiem jak z Gothicami 1 i 2 ale część trzecia uruchamiała się z płyty na początku. Swoją drogą pograłem i do teraz napęd nawet nie jęknął. Nie pojmuję.

@Peter44: jak maja dać dubbing skoro ostatecznie i tak go nie ma?

A tak na marginesie - z dubbingiem czy bez gra się super.
Tylko szukam teraz kogoś kto nauczy mnie wydobywania złóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować