Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Risen - nowa gra twórców Gothic

4634 postów w tym temacie



Dnia 07.10.2009 o 17:25, Garett napisał:

Abstrahujac od tego, ze kiedys tworzono gry dla wezszej grupy odbiorcow, z ktorych nikt
sie nie skarzyl na to, ze dana gra "nie mowi" do niego w ojczystym jezyku, to piszesz
nieprawde. NIE KAZDY kraj ma wersje z dubbingiem - np. hiszpanie i wlosi maja rowniez
wersje kinowa. Zadawalem to pytanie komus wyzej, ciebie tez boli czytanie napisow w kinie?


Niestety, wychowanie na panstwowej telewizji z lektorem, bardzo negatywnie wplywa na
nasze spoleczenstwo.

Czytanie mnie nie boli ,ale nie jestem w kinie.Seria Gothic raczej nie była "dla węższej grupy odbiorców" .Morrowind, Oblivion....tak ,tam okienka tekstowe są jak najbardziej na miejscu.Wiesz , jak czytałem piewszy raz Quo Vadis i Trylogię to telewizja była tylko państwowa i miała 2 progamy i nie było innej opcji ,więc nie obrażaj ludzi w kwestii wychowania,może Ciebie boli coś zupelnie innego.Przykro mi ,ale nie jestem w stanie Ci pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech,płytka bonusowa mi się nie wczytuje - jest albo tylko menu bez opcji do wyboru,albo z opcjami,ale bez możliwości wyboru żadnej z opcji ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej mam status zamowienia potwierdzone. Czyli jest ono wciaż nie wyslane? Mam sie spodziewac kuriera w tym tygodniu czy dopiero w poniedzialek;/?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, czasy sie zmienily a w filmy w naszej polskiej TV nadal puszczane sa z lektorem, bo sie ludziom nie chce czytac napisow. Tak samo z grami. Nie postawie twojego wygodnictwa ponad schrzaniony dubbing, marnych aktorow czy zle dobrane glosy. A akurat w przypadku cenegi mozna by o tym mowic z 98% prawdopodobienstwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 18:15, Morph napisał:

Ja dalej mam status zamowienia potwierdzone. Czyli jest ono wciaż nie wyslane? Mam sie
spodziewac kuriera w tym tygodniu czy dopiero w poniedzialek;/?


Ja tez dzis niedostalem swojej kopii, przypuszczam ze dojdzie jutro. A jak bedzie, to sie okaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy dostaliście od Cenegi nr.listu przewozowego?? Bo ja nawet e-maila nie dostałem od nich, że wysłali czy coś takiego. W zamówieniu na stronie mam tylko zrealizowane/potwierdzone. Ciekawe jak mam się skontaktować z kurierem nawet nie wiem gdzie jest moja paczka teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 18:29, Garett napisał:

Widzisz, czasy sie zmienily a w filmy w naszej polskiej TV nadal puszczane sa z lektorem,
bo sie ludziom nie chce czytac napisow. Tak samo z grami. Nie postawie twojego wygodnictwa
ponad schrzaniony dubbing, marnych aktorow czy zle dobrane glosy. A akurat w przypadku
cenegi mozna by o tym mowic z 98% prawdopodobienstwem.

dodaj jeszcze cenę 250 złoty skoro za tak żenujące wydanie chcą aż 140 zeta.

anyway wskaż mi kraj gdzie filmy puszczają TYLKO z napisami. I udowodnij że większość dialogów w wersji angielskiej nie jest strasznie drewniana, polska nie mogłaby być wiele gorsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 18:29, Garett napisał:

Widzisz, czasy sie zmienily a w filmy w naszej polskiej TV nadal puszczane sa z lektorem,
bo sie ludziom nie chce czytac napisow. Tak samo z grami. Nie postawie twojego wygodnictwa
ponad schrzaniony dubbing, marnych aktorow czy zle dobrane glosy. A akurat w przypadku
cenegi mozna by o tym mowic z 98% prawdopodobienstwem.

Tu chodzi o grę Risen, a nie o kino czy TV,Cenegę itd.Nie uważam że Gothic miały schrzaniony dubbing i miernych lektorów, wręcz odwrotnie(pewnie wzięli pod uwagę moje wygodnictwo).Byłem w krajach Beneluxu,Anglii ,Francji,Niemczech, i jakoś nie widziałem tam w ich TV filmów z napisami.Co więcej we Francji w sklepach nie uświadczyłem instrukcji do czegokolwiek nawet po angielsku-wszystko tylko po fracusku.Tyle na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie postawie twojego wygodnictwa

Dnia 07.10.2009 o 18:29, Garett napisał:

ponad schrzaniony dubbing, marnych aktorow czy zle dobrane glosy. A akurat w przypadku
cenegi mozna by o tym mowic z 98% prawdopodobienstwem.


Oczywiscie nie da sie wykluczyć słabego dubbingu , co jednak nie jest żadnym argumentem usprawiedliwiającym naspastliwy sposób wypowiedzi niektórych forumowiczów.Dotyczy to również Delegata Garetta.
Naprawdę mogą być inne powody chęci zagrania w pełną polską wersję Risen , niż lenistwo , brak umiejętności płynnego czytania , czy też nieznajomość języków obcych.Nie wszyscy musimy mieć podobne zdanie na ten temat , ale np ja , zwolennik pełnej wersji , nie stawiam żadnych zarzutów osobom o innych upodobaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic nie jest gra wydana przez cenege, wiec akurat porownanie do tej gry w tym przypadku jest chybione. A francuzi zawsze mieli hopla na punkcie swojego jezyka europejskiej elity. Swoja droga chcesz zawsze rownac do wiekszosci?

KrzychW -> czy ty troche nie przesadzasz? Ja jeszcze nie zaczalem byc napastliwy. Swoja droga, wyjasnij mi z laski swojej na czym polega z kolei moje wygodnictwo zwiazane z checia czytania polskich napisow, bo jestem bardzo ciekawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 18:57, Garett napisał:

Swoja droga, wyjasnij mi z laski swojej na czym polega z kolei moje wygodnictwo zwiazane
z checia czytania polskich napisow, bo jestem bardzo ciekawy.


O ile posiadam umiejętność czytania ze zrozumieniem, a wydaje mi się że posiadam, to kolega KrzychW nie napisał zupełnie nic w swoim poście o, jak to ująłeś, "twoim wygodnictwie związanym z czytaniem polskich napisów" więc możesz się nie doczekać na wytłumaczenie tego :)

A co do pierwszej części twojej wypowiedzi - ja nie jestem zaangażowany w tę dyskusjokłotnię ale rzeczywiście, jak się czyta to co napisałeś to czuć lekką dawkę agresji i jakiejś kpiny skierowanej od ciebie w stronę rozmówcy :P

A teraz już wracając do tematu to ja też jestem zwolennikiem pełnej polonizacji, dialogi po polsku - rzucane w stronę bohatera i na odwrót obelgi, dodałyby grze smaczku :) No i ja nie powiedziałbym też że Cenega spartoliłaby sprawę. To całkiem porządna firma która czasem odwala lepszą robotę niż CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 18:57, Garett napisał:

Gothic nie jest gra wydana przez cenege, wiec akurat porownanie do tej gry w tym przypadku
jest chybione. A francuzi zawsze mieli hopla na punkcie swojego jezyka europejskiej elity.
Swoja droga chcesz zawsze rownac do wiekszosci?


> Gothic nie jest gra wydana przez cenege, wiec akurat porownanie do tej gry w tym przypadku jest chybione. Ja jestem graczem, i mnie interesuje gra,jej jakość, cena ,mniej wydawcy i kooperanci. No jeżeli porównanie Risena do Gothic jest chybione w/g Ciebie ,to chyba powinniśmy zakończyć tę dyskusje bo jest bezowocna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 18:57, Garett napisał:

KrzychW -> czy ty troche nie przesadzasz? Ja jeszcze nie zaczalem byc napastliwy.
Swoja droga, wyjasnij mi z laski swojej na czym polega z kolei moje wygodnictwo zwiazane
z checia czytania polskich napisow, bo jestem bardzo ciekawy.


Jak już napisał Pitej , nic nie pisałem o Twoim wygodnictwie.
A jeżeli chodzi o napastliwość , to może zareagowałem odrobinę za szykbo , ale lepsze to , niż eskalacja konfliktu właściwie o nic.Niech każdy ma swoje zdanie , które druga strona szanuje.Zwłaszcza , że wszyscy znależliśmy się w tym temacie , bo jednak coś nas łączy.Chęć zagrania w kolejny tytuł Piranii , a czy wersja gry będzie pełna polska , czy kinowa , to naprawdę drugorzędna sprawa , niewarta konfliktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 18:45, Garett napisał:

Co mam jeszcze ci dodac i udowodnic? Ogarnij sie czlowieku.


narzekanie na nieistniejący dubbing (choć akurat znając cenegę, na to, że byłby kiepski jest spora szansa, ale to tylko gdybanie) i jednoczesne gloryfikowanie czegoś, co najwyżej ujdzie (te emocje w głosie bohatera! W ogóle nie słychać że beznamiętnie czyta z kartki!) nie świadczy specjalnie o bezstronności w ocenie, nie mówiąc o innych cechach osobowości. Tak więc sam http://wd1.photoblog.pl/lvp1/200905/C1/39466590.jpg . Nie uwłaczając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 20:20, calwert napisał:

Dziś w Saturnie dowiedziałem się że na 99% gra będzie u nich dostępna jutro.A jeśli u
nich to i w Media Markt.


Dochodzi do tego nius z GOLa o sprzedaży Risen w Media Markt we czwartek i zwykła logika , bo właściwie prawie zawsze , nawet jak zapowiadane jest wysłanie jakiejś premierowej gry przed terminem sprzedaży w sklepach , to i tak okazuje się , iż markety posiadają tytuł w ofercie bez opóźnienia.Tak więc jutro , na zakupy.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym ponowić swoje pytanie o jakość ,wielkość i wygląd PL czcionki . Pytam bo nieco popsułem sobie wzrok za sprawą fałszowania odświeżania przez starego CRT , i "grożą" mi okularki.Ktoś tam pisał że jest w rogu ekranu , jak to dokładnie wygląda? Czy bardzo męczy oczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 20:59, Maximo napisał:

A ja chciałbym ponowić swoje pytanie o jakość ,wielkość i wygląd PL czcionki . Pytam
bo nieco popsułem sobie wzrok za sprawą fałszowania odświeżania przez starego CRT , i
"grożą" mi okularki.Ktoś tam pisał że jest w rogu ekranu , jak to dokładnie wygląda?
Czy bardzo męczy oczy?


Tekst jest normalny zero zastrzeżeń. Sprawdzałem w okularach i bez nich.

A z tym "w rogu" to chodziło mi o komentarze bohatera np. gdy ugotuje coś lub usmaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować