Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Nocne marki... [temat dla wszystkich cierpiących na bezsenność lub tych co lubią poszaleć w nocy :P]

66725 postów w tym temacie

Witam,

Nie śpię, nie spałem - nie chce mi się spać. Jak znam życie zachce mi się po południu odeśpie i znowu całą noc spędze na nauce/pracy/zabawie.

Bezsenność. Czy wy też cierpicie? Macie jakieś sposoby by zasnąć? A może przywykliście do takiego życia i w sumie lubicie takie pomieszanie dnia z nocą?

Bo mi powoli robi się wszystko jedno. Kiedyś myślałem, że się katuje. Ale teraz zobaczyłem że mi wszystko jedno kiedy się np. uczę. Ba - zauważyłem, że jeśli jestem wyspany to w nocy ucze się lepiej niż w dzień. Słyszałem jednak, że to niezdrowe więc czasem próbuję spać. Jak sami widzicie średnio mi to wychodzi ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i zjadło kawałek posta...
*************************

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Spać nocą - nawet na siłę? Czy żyć tak jak się lubi? A jeśli spać nocą to macie jakieś "metody" by zasnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 05:46, Patryk R napisał:

Ja też nie mogę zasnąć, ale to chwilowo bo coś ściągam i przy włączonym kompie nie mogę spać,
najmniejszy szmer mnie rozprasza.


KOcham spać przy włączonym kompie:P Zawsze jak sie kłade o 24:30 czy o 1 to włączam se muzyczke i uruchamiam autowylaczanie,a spac uwielbiam, choc w weekendy to naprzyklad o 2 mi sie jeszcze nie chce isc spac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w nocy spać nie można. Jak ja nieśpię to jest to spowodowane tylko aktualnie odbywającą się imprezą. :-D hehe Jeszcze nie zdarzyło się żebym w nocy nie spał z powodu kompa czy jakiejś gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie lubie spać bo wole długo sobie posiedzieć przy kompie ^^ ale jak już położe sie o tej 23.00 do łóżka do sen tak mnie łapie że jak sie obudze to zawsze chce mi sie spać wiecej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 08:03, HumanGhost napisał:

Nie wiem jak w nocy spać nie można. Jak ja nieśpię to jest to spowodowane tylko aktualnie odbywającą
się imprezą. :-D hehe Jeszcze nie zdarzyło się żebym w nocy nie spał z powodu kompa czy jakiejś
gry.


To nie jest tak, że nie śpie z powodu gry :). NIe chce mi się spać, więc gram/ucze się/pracuje... to jest cały problem :/ Potem robi się rano i nagle się chce spać :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 08:18, matizek12 napisał:

Ja nie lubie spać bo wole długo sobie posiedzieć przy kompie ^^ ale jak już położe sie o tej
23.00 do łóżka do sen tak mnie łapie że jak sie obudze to zawsze chce mi sie spać wiecej :-)

Oj, znam ten ból... ;) Ja też cierpie na taką bezsenność. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh ;) pamietam ta nieprzespane noce przed kompem ;) niestety teraz juz oczy nie te i przed kompem nie wolno dlugo siedziec ;) najlepsza zabawa to o 2-3 zagrac na gitarze nwet cicho ;) pewnie pomyslicie ale typ - ja to robie po to by sie zemscic na sasiadce ktrora o 24 slucha radia maryja :/ wiec teraz mam okolicznosci lagodzace ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 09:04, Brad napisał:

(...)
sie zemscic na sasiadce ktrora o 24 slucha
radia maryja :/ wiec teraz mam okolicznosci lagodzace ;)


Eee... to ta sąsiadka musi głośno słuchać tego RM. Swoją drogą impra przy radiu oo Dyrektora? To już jest hard-core.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 05:35, Keroth napisał:

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Spać nocą - nawet na siłę? Czy żyć tak jak się lubi?
A jeśli spać nocą to macie jakieś "metody" by zasnąć?


Bezsenność to duży problem. Człowiek jeśli przez 4 tygodnie śpi ok 4h na dobe zachowuje się jak pijany. Jego percepcja jest na takim właśnie poziomie.
Nie wiem czy cierpisz na bezsenność czy po prostu masz złe przyzwyczajenie. Bo jeśli nie śpisz w nocy to potem odsypiasz w dzień i nie chce Ci się spać w nocy i tak w kółko..
Jeśli lubisz tak funkcjunować i jest Ci z tym dobrze to nie zmieniaj tego, jednak warto by było się zastanowić nad przyczynami tejże "bezsenności"
Jeśli chodzi o spanie w nocy, to ważna jest pewna reguralność aby kłaść się o określonej porze. Nie pić napojów z kofeiną na kilka godzin przed planowanym pójściem w spanko. Jeść kolacje na 3h przed planowanym snem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

Heh, kawa, Cola. Pijam dla przyjemności :). Jeśli mi się chce spać to nawet wypita przed położeniem się do łóżka nie jest w stanie mnie pobudzić, zasne na 100% więc problem w tym raczej nie leży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiś 2 tygodni sypiam 3h na dzień :/ Przewalam się z boku na bok bez żadnego wyższego celu :/ Gdybym miał kompa w pokoju, to bym na nim siedział. Ale tak, gdy jest w sypialni rodziców, to nie mam możliwości na nim posiedzieć. A gdybym się zaczął kręcić po domu to bym wszystkich pobudził. A mam akuratnie ferie, i chciałbym się wyspać a na to nie ma możliwości :/ Jak mi się uda zasnąć koło 4 jeśli nie później, to o 8 wstaję, bo cały dom jest już na nogach. A ja chcę się tylko wyspać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie wyobrażam sobie spania przy włączonym kompie. To tak jakby spać na lotniskowcu podczas startu 4 myśliwców F-22 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 09:39, SzarQ napisał:

To tak jakby spać na lotniskowcu podczas startu 4 myśliwców F-22 :)


Mieszkam 150 m od pasa startowego lotniska wojskowego i zapewniam Cię, że człowiek bardzo szybko się przyzwyczaja.

Niestety ze względu na sesję nie mogę zarywać nocy, mogłoby się to źle skończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzien przed probnymi testami kompetencji (z ktorych oceny najbardziej liczyly sie na polrocze) cala nocke gralem w WoWa... testy napisalem najlepiej w szkole o_O lubie siedziec do nocy na kompie, ale czasami sila wyzsza zmusza mnie do zejscia i wtedy nie mam co robic :P wiec zazwyczaj ide spac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 09:44, Arclight napisał:

> To tak jakby spać na lotniskowcu podczas startu 4 myśliwców F-22 :)

Mieszkam 150 m od pasa startowego lotniska wojskowego i zapewniam Cię, że człowiek bardzo szybko
się przyzwyczaja.

Niestety ze względu na sesję nie mogę zarywać nocy, mogłoby się to źle skończyć.

Wobec tego pardon :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem straszny sen

snilo mi sie ze gram.pl scigało mnie za piractwo czy coś takiego, ze jakies wykroczenia popełniłem ech za duzo forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też bardzo żadko gram po nocach. Wolę się dobrze wyspać. A temat dzwinie znajomy Keroth :P, już Cię JCDX dorwie za plagiatowanie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować