Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Nocne marki... [temat dla wszystkich cierpiących na bezsenność lub tych co lubią poszaleć w nocy :P]

66725 postów w tym temacie

Ja też często widzę, że w mniejszych sklepach z grami dużej części towaru brakuje w porównaniu do np. Empiku czy Media Marktu. Poza tym ceny rzadko ulegają jakiejkolwiek obniżce. Mam niedaleko taki więc wiem. Ogólnie to są dwa plusy przynajmniej w moim sklepie: sprzedawca poświęca więcej uwagi kupującemu, ale nie patrzy na wiek- raz dzieciak z bodaj ciocią kupił sobie Ojca Chrzestnego. Ciocia na to czy nie chciałby czegoś innego, a sprzedawca na to, że w tym wieku dzieci lubią gry akcji i oczywiście sprzedał. Drugi sprawa to fakt, że u mnie można sobie wymienić gry z PS2 na inne używane, a pryz piątej wymianie gra gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.08.2007 o 00:39, Wojman napisał:


Pogadamy jak bedziesz mial tak jak ja 5 dni urlopu do wykorzystania, a nie dwa miesiace wakacji.
Zobaczysz wtedy jak fajnie bedzie sie czytac posty studentow, ktorzy wakacji maja trzy miesiace.
:)


Coś w tym jest, ale studenci nie mają tak lekko w roku szkolnym. Ja to mogę sobie spokojnie wyczekiwac do przerwy świątecznej i ferii zimowych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 00:43, reykan napisał:

Ja też często widzę, że w mniejszych sklepach z grami dużej części towaru brakuje w porównaniu
do np. Empiku czy Media Marktu. Poza tym ceny rzadko ulegają jakiejkolwiek obniżce. Mam niedaleko
taki więc wiem. Ogólnie to są dwa plusy przynajmniej w moim sklepie: sprzedawca poświęca więcej
uwagi kupującemu, ale nie patrzy na wiek- raz dzieciak z bodaj ciocią kupił sobie Ojca Chrzestnego.
Ciocia na to czy nie chciałby czegoś innego, a sprzedawca na to, że w tym wieku dzieci lubią
gry akcji i oczywiście sprzedał. Drugi sprawa to fakt, że u mnie można sobie wymienić gry z
PS2 na inne używane, a pryz piątej wymianie gra gratis.


no bo taki sprzedawca nie wynegocjuje z dystrybutorem czegos tak latwo jak duza siec...
co do plusow - to ze nie patrzy na wiek, jest minusem. pozniej szczeniaki graja w GTA, i robi sie nagonka na gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dziś Cię nie lubię:P (żart;)) Przez Ciebie moje konto straciło cnotę:P
A tak na poważnie : nawet 5 dni urlopu można fajnie wykorzystać (wiem to po urlopach w zeszłych latach moich rodziców)
Obi-wan Kenobii:
Wiem, wiem, ale ja zazwyczaj nie piszę zbyt wiele. Ale dzisiejsza sytuacja naprawdę mnie wytrąciła z równowagi:P
Jeszcze trochę z wami zostanę, może nawet spróbuję dzis nie spać, dopiero w samochodzie zasnę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie lubię leżeć :) To jest jedyna rzecz, która mnie denerwuje, mianowicie bezczynność :) Całe wakacje spędzam na boisku do plażówki lub przed domem, również grając w siatkę ;) A wieczorami w CS :P Oraz oczywiście jakieś dobre książki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 00:46, paweldomar1 napisał:

Przez Ciebie moje konto straciło cnotę:P


Faktem jest to iz naprawde wiele razy prosilismy o stosowanie sie do tych zasad. I wielokrotnie mowilismy o tym, ze w koncu beda ostrzezenia. Zreszta sami prosiliscie nas, zeby w tym watku kontrolowac sytuacje. A jedno ostrzezenie takie straszne w sumie przeciez nie jest.

Dnia 01.08.2007 o 00:46, paweldomar1 napisał:

A tak na poważnie : nawet 5 dni urlopu można fajnie wykorzystać (wiem to po urlopach w zeszłych
latach moich rodziców)


Wykorzystalem jeden dzien urlopu (mialem 6). I wykorzystalem go bardzo fajnie (poszedlem do kina, dluzej sobie pospalem, dostalem jakies prezenty :)). I jak nastepnego dnia wrocilem do pracy humor raczej mialem nie za wesoly. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.08.2007 o 00:45, Jcdx napisał:


no bo taki sprzedawca nie wynegocjuje z dystrybutorem czegos tak latwo jak duza siec...
co do plusow - to ze nie patrzy na wiek, jest minusem. pozniej szczeniaki graja w GTA, i robi
sie nagonka na gry.


No może to trochę niezgrabnie ująłem. Chodziło mi o to, że sprzedawca potrafi doradzić w różnych kwestiach, od wejścia pyta się: W czymś mogę pomóc? No i właśnie przy jego dbałości o klienta dziwią mnie takie zachowania, czyli sprzedaż gier 18+ takiemu młokosowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to sam nie raz czytałem, żeby nie pisać przed 24 (mimo wszystko wolałem 22, ale kwestia gustu:P). Przecież wiem, że ostrzeżenie straszne nie jest:P
Miałeś urodziny w czasie urlopu?
Aj tam od razu niewesoły - po prostu w innym humorze niż w czasie urlopu, a Ty od razu niewesoły:P Moja mama w czasie tych wakacji miała tyle sprzątania w czasie urlopu po remoncie, naprawdę podziwiam ją. Wzięła urlop, żeby sprzątać, tylko teraz 3 ostatnie dni+weekend nad morze tak naprawde odpocznie. Najgorsze to, że jest straszną pedantką i nawet jak coś sprzątnę (na przykład mój pokój) to Ona zawsze musi jeszcze raz posprzątać, bo ja nie umiem, robię nie dokładnie, coś zostawiłem etc.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w sumie jak już została wyżej poruszona sprawa z ograniczeniami wiekowymi to jak myślicie, jaki los czeka Manhunta 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Nocnych Marków. Co wy na to, że dzisiejszą noc spędzicie z Bajeczką? ;P Dla tych, którym nie wyświetla się mój nowy awatar, polecam odświeżyć(ctrl + f5). Wprost zainspirowała mnie tą swoją miną poczucia winy do użycia jej jako awatara na forum. Może się sprawdzi :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hyhy, wg mnie fajne :) Ja też zmieniłem avka na nowego, robiłem go (aż) 30 min w Paincie :) Ale mi się podoba. A co do nocnego "markowania" (:D) to nie potrafię zasnąć do 2.00, a jak próbuje wcześniej pójść spać to przewracam się z lewej na prawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 01:00, paweldomar1 napisał:

naprawde odpocznie. Najgorsze to, że jest straszną pedantką i nawet jak coś sprzątnę (na przykład
mój pokój) to Ona zawsze musi jeszcze raz posprzątać, bo ja nie umiem, robię nie dokładnie,
coś zostawiłem etc.:P


Och jak ja to dobrze znam, ale nie martw się tak ma większość mam ;] Razu pewnego jak się z ojcem i bratem sprężyliśmy i wysprzątaliśmy cały dom tak, że no ja cie nie moge to gdy wróciła z pracy po krótkich oględzinach poszła do kibla i zaczęła dudrać (u niej dudranie przejawia się w ten sposób, że powtarza jedno zdanie w krótkich odstępach czasowych -najczęściej 30 sek.), że klapa od kibla jest owarta x]
Tym miłym akcentem witam :D
Czy ktoś z weteranów mógłby mi powiedzieć co mam robić i gdzie iść na początku Fallouta I? Bo wychodzę z krypty i wiem tylko tyle, że sprzęt odwody mam naprawić i zostało mi coś ponad 150 dni. A dokąd się najpierw udać i gdzie questy brać to ni chłolery nie wiem. To samo z Falloutem II, jak otworzyć drugie drzwi w świątyni na samiusieńkim początku gry? Bo grafika jest taka, że nie jestem wstanie żadnej wajchy dojrzeć.
BTW. mam nadzieję, że seria naprawdę jest taka jak ją okrzykują, bo na początku to mnie raczej odpycha od siebie. Zwłaszcza system turowy do którego mam awersję. Do pseudo tur w KotORach musiałem przywykać dłuuuugi czas, strach pomyśleć co będzie z Falloutami... jeśli w ogóle będzie :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 01:20, el-coyote napisał:

Witam wszystkich Nocnych Marków. Co wy na to, że dzisiejszą noc spędzicie z Bajeczką? ;P Dla
tych, którym nie wyświetla się mój nowy awatar, polecam odświeżyć(ctrl + f5). Wprost zainspirowała
mnie tą swoją miną poczucia winy do użycia jej jako awatara na forum. Może się sprawdzi :).

Wyczuwam kolejną manię z cyklu teletubisie i różne inne dziwy. To chyba po Azrathelu i jego Kucyku nic już nie wymyślę ;) Ja coś trochę przeżywam swoistą melancholię... bo wyjeżdżam na 2 tyg, a potem od razu szkoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 01:18, reykan napisał:

A w sumie jak już została wyżej poruszona sprawa z ograniczeniami wiekowymi to jak myślicie,
jaki los czeka Manhunta 2?


O jak juz jestesmy przy temacie Manhunta 2. Niedawno byl w Dzienniku artykul na temat tej gry. Autorka cytowala m.in. pana posla Tadeusza Cymanskiego, ktory stwierdzil, ze gra powinna byc zakazana. Oczywiscie przy tekscie byl wywiad z pania psycholog. Pani ta twierdzila, ze niezaleznie w jakim wieku jestes to Manhunt 2 i tak ci namiesza w glowie, wiec gra powinna byc zakazana. Zadzwonilem do dzialu kontaktu z czytelnikami Dziennika. Mowie, ze przeczytalem artykul i mam w zwiazku z tym kilka pytan. Mila pani powiedziala, ze slucha o co chodzi. No to mowie pierwsze pytanie:

Czy pan posel Tadeusz Cymanski gral w gre Manhunt 2?

Odpowiedz pani: "eeee.... yyyyy... eeeee... to pan napisze maila to my odpowiemy". Napisalem wiec maila w ktorym zadalem kilka pytan. Oto one:

1. Czy pan posel Tadeusz Cymanski gral w gre Manhunt 2?
2. Czy pani psycholog ktora sie wypowiadala o grze grala w te gre?
3. Czy autorka tekstu grala w te gre?
4. Czy sad w Wielkiej Brytanii potwierdzil prawomocnym wyrokiem, ze sprawca zabojstwa nastolatka w Wielkiej Brytanii byla pierwsza czesc gry.

Przez 4 tygodnie zadnej odpowiedzi ze strony Dziennika nie bylo. Zadzwonilem wiec znow do dzialu kontaktu z czytelnikami. Dali mi telefon do redakcji, zebym sie dowiadywal. Zadzwonilem do redakcji, tam podali mi adres mailowy do autorki artykulu. Napisalem maila z tymi samymi pytaniami 2 tygodznie temu. Odpowiedzi do dzis nie dostalem. Dzis znow do nich zadzwonie i zazadam odpowiedzi albo sprostowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 01:28, Wayzin napisał:

Ja też zmieniłem avka na nowego, robiłem go (aż) 30 min w Paincie :)

Nie ma nic bardziej heroicznego, niż własnoręcznie wykonany awatar w 30 min dla ciekawskich spojrzeń oczu gramowiczów, czy jakoś tak ;).

Dnia 01.08.2007 o 01:28, Wayzin napisał:

A co do nocnego "markowania" (:D) to nie potrafię zasnąć do 2.00, a jak
próbuje wcześniej pójść spać to przewracam się z lewej na prawą...

Ja potrafię mieć problem z bezsennością nawet do 5.00. Chociaż ostatnimi czasy - przyznam - łatwiej i lepiej mi jest zasnąć. A w ogóle to wszystko przez te wakacje i te leniwe wylegiwanie się do południa lub pory obiadowej! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 01:34, el-coyote napisał:

Ja potrafię mieć problem z bezsennością nawet do 5.00. Chociaż ostatnimi czasy - przyznam -
łatwiej i lepiej mi jest zasnąć. A w ogóle to wszystko przez te wakacje i te leniwe wylegiwanie
się do południa lub pory obiadowej! :P

Ja zazwyczaj i tak nie mam co robić do biednej 5.00, więc jestem zmuszony do pójścia spać o 2.00, potem wstać o 9.00 i wyłączyć cholerny, natrętny i w ogóle denerwujący budzik. A mam go po to, żeby jakoś wstawać wcześniej. Jak dotąd sprawdził się tylko jeden raz, kiedy się zawziąłem i w końcu wstałem... A zazwyczaj zdarza mi się (niechcąco :D) spać tak jak Ty - do późnego ranka/wczesnego popołudnia. Także nie jesteś sam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 01:30, patrYX93 napisał:

Wyczuwam kolejną manię z cyklu teletubisie i różne inne dziwy.

1. Teletubisie są fajne. Szczególnie ten z nieodłączną torebką imponuje.
2. Ale do Bajeczki im daleko, ma takie piękne, duże, kształtne oczy :)
3. To nie jest mania, tylko podziw piękna sztuki rysunkowej :P. Zapewne niedługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobre, aż ją zatkało bo nie miała przy sobie karteczki z odpowiedzią:) A tak serio to w Polsce w przeciwieństwie do takiej Wielkiej Brytanii czy USA nie byłoby różnicy w kwestii ograniczeń wiekowych. U nas nawet gdyby usunięto najbardziej drastyczne sceny gra dostałaby 18+, i tak byłaby w każdym sklepie do kupienia przez każdego delikwenta lat trzy. Ich system jest niedokładny, bo o ile osoba mająca lat 18 jest dojrzalsza od osoby o rok młodszej? Czy tak szybko dojrzewa przez ten rok by móc zagrać w Manhunta 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wojman od dziś jesteś moim bohaterem, ja po pierwsze nie wpadł bym na to, a po drugie nie miałbym cierpliwości do tego. RESPECT!
Ach i jeszcze jedn pytanie względnie STARYCH RPGów (z dużych napisałem, bo jakby nie patrząc zasługują na szacunek :D): Czy w seriach Baldur''s Gate i Icewind Dale też jet system turowy walk? Do nich też zamierzam się zbliżyć w najbliższym czasie i chciałbym być psychicznie przygotowany ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 01:29, otc napisał:

Czy ktoś z weteranów mógłby mi powiedzieć co mam robić i gdzie iść na początku Fallouta I?


Idź na wschód do Krypty 15, po drodze znajdziesz wioskę Shady Sands gdzie możesz załapać kilka questów. Możesz też poczekać 24h (lub po takim czasie wrócić) w Krypcie 13, wtedy będziesz mógł wejść do środka - jest tam do wykonania kilka questów i trochę sprzętu do zdobycia.

Dnia 01.08.2007 o 01:29, otc napisał:

To samo z Falloutem II, jak otworzyć drugie drzwi w świątyni na samiusieńkim początku gry?


Musisz je wysadzić ładunkiem wybuchowym (jest w którymś z pojemników pomiędzy 1 a 2 drzwiami.

P.S.
Na przyszłość spróbuj raczej zadawać pytania dotyczące Fallouta w tematach mu poświęconych:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=835&u=336
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6795&u=1473
Większa szansa na odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować