Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Nocne marki... [temat dla wszystkich cierpiących na bezsenność lub tych co lubią poszaleć w nocy :P]

66725 postów w tym temacie

Dnia 09.06.2011 o 02:36, PtaQ15 napisał:

Dobranoc Panom


A dobranoc. Ja już w sumie podjadłem. Może bym w coś pograł bądź obejrzał jakiś anime :D. Noc jeszcze młoda choć cholipka to już 3:00 się zbliża i tak wychylam się za okno. Powoli już zaczyna z dala świtać. U mnie bynajmniej czyste niebo i fajnie dosyć wichrzy. Wypas chłodnie mam w pokoju. Piękna temperatura
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymęczony jakiś jestem ostatnimi dniami.
Grać mi się nie chciało WoT''a więc wróciłem do domu i czuję że zaraz rzucę się na wyrko, szczególnie że pół butelki dobrego wina osuszyłem. :3

Próbowałem poczytać nowe CDA, ale nie jestem w stanie skupić wzroku na niczym. :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również długo nie dam rady... wymieniłem kartę graficzną na nową dzisiaj i bawiłem się w wszelakiego rodzaju testy które po jakimś czasie nudzą, poza tym praca też nie sprzyja nocnym gawędą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam nocnych marków

Kocham początek sesji. Jutro z rana dwa egzaminy, a jeszcze dwa projekty do dokończenia. Kara za zaufanie innym którzy mieli wykonać projekty ale nie dali rady. Jeden już na ukończeniu, a drugi zaraz będę ciągnął. Później jeszcze ze 3 godziny nauki i będzie OK. Kocham studiowanie. Pół roku laby i wszystko w jeden tydzień. :)
Ale takie podejście przeświadcza mnie w przekonaniu że jak się studenta przyciśnie to jest w stanie w ciągu tygodnia nauczyć się wszystkiego i miejmy nadzieje że zaliczyć większość na "zerówkach".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2011 o 00:13, Shudo napisał:

Witam nocnych marków

No cześć :)

Dnia 12.06.2011 o 00:13, Shudo napisał:

Kocham początek sesji. Jutro z rana dwa egzaminy, a jeszcze dwa projekty do dokończenia.
Kara za zaufanie innym którzy mieli wykonać projekty ale nie dali rady. Jeden już na
ukończeniu, a drugi zaraz będę ciągnął. Później jeszcze ze 3 godziny nauki i będzie OK.

Heh, ja już połowę sesji (2 egzaminy - z Finansów Publicznych i z Informatyki Ekonomicznej mam za sobą i nawet myślę, że je zaliczyłem). Przede mną jeszcze 2 egzaminy - z makroekonomii (wcześniej muszę poprawić jedyne koło, które mieliśmy. Co "śmieszne" - wszystko miałem dobrze, narzędzia makroekonomiczne, efekty stosowania danej polityki, nawet wykres (czyli wszystkie zadania). Z tym, że nie zauważyłem, że wykres ma być dla początku zdarzenia (czytaj: od lewej) i narysowałem go od prawej :(
No, ale makro dopiero w środę, więc myślę, że zaliczę.
Potem w piątek egzamin z Finansów Przedsiębiorstw i fajrant.
No, prawie, bo w kolejny wtorek piszę poprawę ze Statystyki Matematycznej, a potem we wrześniu z Rachunku Prawdopodobieństwa. No i we wrześniu stata jak nie zaliczę (co jest bardzo możliwe, chyba, że dostanę zrobione koło do analizowania na poprawie ;). Ale to tylko zaliczenie, więc myślę, że da się z prowadzącym dogadać jakbym miał wszystko inne zaliczone.

Dnia 12.06.2011 o 00:13, Shudo napisał:

Kocham studiowanie. Pół roku laby i wszystko w jeden tydzień. :)

Skąd ja to znam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam nocnych marków-studentów. Sesja dopiero co prawda od środy się zaczyna, jednakże w poniedziałek jeszcze czekają mnie 2 kolosy - z algebry i układów logicznych. Najciężej jak dla mnie będzie z analizą matematyczną, jednakże przy odrobinie szczęścia może dam radę:) Dobrze, że chociaż projekt mam z głowy, to mogę się zająć tylko i wyłącznie wkuwaniem i rozwiązywaniem zadań. Jutro tylko wstanę i kolejny piękny dzień z nauką mnie czeka. Ah, pierwsza sesja, oby ją przeżyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2011 o 00:40, paweldomar1 napisał:

Witam nocnych marków-studentów.

No cześć.

Dnia 12.06.2011 o 00:40, paweldomar1 napisał:

w poniedziałek jeszcze czekają mnie 2 kolosy - z algebry i układów logicznych.

A co masz na algebrze? Ja miałem zerówkę tydzień temu około (24/30 pkt, wychodziło 4 ale, że miałem 20 plusów z ćwiczeń, to mam 5 :D ) i na algebrze miałem praktycznie trochę liczb zespolonych i 80% macierzy, więc spoko :)

Dnia 12.06.2011 o 00:40, paweldomar1 napisał:

Najciężej jak dla mnie będzie z analizą matematyczną, jednakże przy odrobinie szczęścia może dam radę:)

Analizę miałem w zeszłym semestrze :)
Praktycznie wystarczy(ło) dobrze znać całki i pochodne i dało radę. Chociaż sam zaliczyłem za 3 razem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2011 o 01:02, meryphillia napisał:

Grać mi się nie chciało WoT''a więc wróciłem do domu i czuję że zaraz rzucę się na wyrko,
szczególnie że pół butelki dobrego wina osuszyłem. :3


Nick w WoT taki sam jak na gramie? Kapłanie Moshica, czuj się zaszcyconym być na moim celowniku! To jest, oczywiście, jeżeli zniżysz się do mnie, borykającego sie po tierze 1, 2, 3 niekiedy, w szczytowych osiągnięciach radzieckiej myśli technologicznej. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2011 o 00:53, Harrolfo napisał:

A co masz na algebrze? Ja miałem zerówkę tydzień temu około (24/30 pkt, wychodziło 4
ale, że miałem 20 plusów z ćwiczeń, to mam 5 :D ) i na algebrze miałem praktycznie trochę
liczb zespolonych i 80% macierzy, więc spoko :)


Praktycznie, to mam to samo co Ty. Liczby zespolone na początku, a tak to macierze raczej. O algebrę jestem raczej spokojny mimo wszystko, jakoś nie sprawia mi to trudności;)

Dnia 12.06.2011 o 00:53, Harrolfo napisał:

Analizę miałem w zeszłym semestrze :)
Praktycznie wystarczy(ło) dobrze znać całki i pochodne i dało radę. Chociaż sam zaliczyłem
za 3 razem ;)


Niby tak, jednak jest to problem. Naprawdę, mam lekkiego stracha po pierwsze przed sesją, a po drugie przed analizą. Wybrałem sobie jeden termin czerwcowy, a jak się nie uda, to we wrześniu, bo niestety 2 termin czerwcowy tak mi nie odpowiada, że na bank bym go nie zaliczył. Także liczę na łut szczęścia i zalliczenie za 1 razem;)

Oprócz tego, gdybym miał 1,5 pkta więcej z ćwiczeń z fizyki, to byłbym zwolniony z części zadaniowej z egzaminu, co byłoby jednoznaczne z zaliczeniem przedmiotu, nawet nie musiałbym się pojawiać na teoretycznej, a tak to muszę wyskrobać 9 pkt na 30 możliwych. Ale mimo wszystko też jakoś nie przejmuję się tym, dam radę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2011 o 00:29, Harrolfo napisał:

> Witam nocnych marków
No cześć :)
> Kocham początek sesji. Jutro z rana dwa egzaminy, a jeszcze dwa projekty do dokończenia.
Co "śmieszne" - wszystko miałem
dobrze,


Ale się chyba nie dziwisz że mimo że miałeś dobrze to oblałeś?
Ty jesteś najmniej istotnym elementem machiny. Malutki studencik. po prostu miałeś pecha i Twoja praca (czytaj kolos) spadł na podłogę

Dnia 12.06.2011 o 00:29, Harrolfo napisał:

Ale to
tylko zaliczenie,


I tu się możesz bardzo pomylić, jak dla mnie nie jest ważne jaka jest forma (zaliczenie czy egzamin) tylko z kim. Miewałem egzaminy gdzie szło łatwo, a niektóre zaliczenia to 90% roku oblewało.

Dnia 12.06.2011 o 00:29, Harrolfo napisał:

> Kocham studiowanie. Pół roku laby i wszystko w jeden tydzień. :)
Skąd ja to znam...


Wiesz chciałbym na zerówkach zaliczyć, ale się nie spinam bo ta sesja jest długa i przez to strasznie rozleniwiająca. :)

@paweldomar1

Dnia 12.06.2011 o 00:29, Harrolfo napisał:

Najciężej jak dla mnie będzie z analizą matematyczną


Nawet mi nie przypominaj. Ja się z matmy zawsze czułem w miarę nieźle ale jak w ''98 poszedłem na pierwsze studia to mi Pani Barbara P. pokazała że nic nie umiem jak zresztą 120 innych osób na roku. Na drugim semestrze jak poszły Całki w różnych wydaniach to nie wiedzieliśmy jak się nazywamy i 60 osób na warunku wylądowało. O to były czasy. Ale fajnie się teraz to wspomina jak się już to zaliczyło i ma się to za sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2011 o 01:00, paweldomar1 napisał:

O algebrę jestem raczej spokojny mimo wszystko, jakoś nie sprawia mi to trudności;)

No bo algebra nie jest trudna, z zespolonymi praktycznie wystarczy znać wzory na moduły, pierwiastki i sprzężenia (no i pamiętać, że i^2 = -1), a macierze po prostu najlepiej zazwyczaj zerować :)

Dnia 12.06.2011 o 01:00, paweldomar1 napisał:

Niby tak, jednak jest to problem. Naprawdę, mam lekkiego stracha po pierwsze przed sesją,

Sesja jak sesja. Ja zbyt się jej nie obawiam, bo 3/4 przedmiotów na niej zalicza się testem jednokrotnego wyboru.

Dnia 12.06.2011 o 01:00, paweldomar1 napisał:

a po drugie przed analizą.

Tu już właśnie może być gorzej, zależy od stopnia skomplikowania całki.
Jeszcze pamiętam zadania, w których musiałem chyba ze 3 razy całkować przez części i 2 razy przez podstawienie. Dobrze chociaż, że kalkulator można było mieć ;)

Dnia 12.06.2011 o 01:00, paweldomar1 napisał:

Także liczę na łut szczęścia i zalliczenie za 1 razem;)

Grunt to pozytywne myślenie :)
Życzę Ci powodzenia.

Dnia 12.06.2011 o 01:00, paweldomar1 napisał:

Oprócz tego, gdybym miał 1,5 pkta więcej z ćwiczeń z fizyki, to byłbym zwolniony z części
zadaniowej z egzaminu, co byłoby jednoznaczne z zaliczeniem przedmiotu, nawet nie musiałbym
się pojawiać na teoretycznej, a tak to muszę wyskrobać 9 pkt na 30 możliwych.

No właśnie, to jest najgorsze - mała ilość punktów, a wiele daje.

Dnia 12.06.2011 o 01:00, paweldomar1 napisał:

Ale mimo wszystko też jakoś nie przejmuję się tym, dam radę:P

I to jest nastawienie, które powinno się mieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2011 o 01:03, Shudo napisał:

Ale się chyba nie dziwisz że mimo że miałeś dobrze to oblałeś?

Nie dziwię się, tylko po prostu sam jestem na siebie wkurzony, że przez mały błąd nie zaliczyłem.

Dnia 12.06.2011 o 01:03, Shudo napisał:

I tu się możesz bardzo pomylić, jak dla mnie nie jest ważne jaka jest forma (zaliczenie
czy egzamin) tylko z kim.

Wiem i wziąłem na to poprawkę :)

Dnia 12.06.2011 o 01:03, Shudo napisał:

Miewałem egzaminy gdzie szło łatwo, a niektóre zaliczenia to
90% roku oblewało.

Ja miałem tak z egzaminem z Analizy Matematycznej z dr Jerzym P.
A najlepsze jest to, że co poprawa, to trudniejsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.
O, widzę, że ktoś wywołał tutaj sesję z lasu. Ehhh... mnie już czeka jedna poprawka we wrześniu (geologia, yeah) a we wtorek egzamin-killer z kartografii. Ale luz, trza być pozytywnie nastawionym :D To 7 egzamin pisemny, po nim jeszcze jeden i fajrant ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2011 o 01:09, Harrolfo napisał:

Ja miałem tak z egzaminem z Analizy Matematycznej z dr Jerzym P.
A najlepsze jest to, że co poprawa, to trudniejsza...


Na Wydziale Mechaniczno Technologicznym Politechniki Śląskiej ta Pani conajmniej od dwudziestu lat sieje postrach. Ostatnio kumpel z nią miał i z tego co opowiadał to nic się nie zmieniła. A co do trudności zadań to zawsze daje dwa w miarę proste i 3 pozostałe z hakiem. Na zaliczenie było minimum trzy i pół zadania, a te haki znaleźć to naprawdę trudno było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość roku spędzacie na nauce i jeszcze psujecie wątek tą tematyką. :F
Same kujony z Was pewnie skoro nie macie o czym debatować. :3

Wpadłem na pomysł, by poniuchać nieco butaprenu. :D
A jakby kogo to bulwersowało, to nie mam niestety innego wyjścia, bowiem do klejenia dużych powierzchni papieru wikol i klej uniwersalny się nie nadają. :/
Niezłe opóźnienie w ogóle mam z klejeniem modelu, bo zacząłem pod koniec maja, a dopiero teraz trzecią planszę z wręgami będę kleił; wszystko przez ten cholerny upał ostatnimi tygodniami, gdzie w dzień nie szło właśnie używać butaprenu, bowiem na serio można było się zaniuchać, aż do fazy odlotu. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, sesja... Ja na jutro musze napisac 4 sprawozdania, a od przyszlego tygodnia strasza juz egzaminami. Oczywiscie, jak przystalo na studenta, grubo sie opieprzam, przed chwila skonczylem Portala 2. Gra naprawde dobra, lyknalem na jedno posiedzenie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co taka cisza w eterze dziś?
Ok, o czym by tu porozmawiać...O, o zespołach muzycznych :)
Jakie lubicie/czego teraz słuchacie?
Ja bardzo lubię Nickelback, Metallikę, Guns N'' Roses, Scorpionsów (właśnie słucham "Deep and Dark": - polecam). Lubię też czasem posłuchać Creed, Aerosmith i Biebera (nie no, to ostanie to żart ;).
A jak tam Wasze gusta muzyczne?
W sumie poszedłbym spać, ale czekam na wyniki egzaminu z Informatyki Ekonomicznej, które miały być wczoraj ;)
Zaraz poszukam jeszcze pr0gramu i jak nie będzie, to zapytam kiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować