Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Nocne marki... [temat dla wszystkich cierpiących na bezsenność lub tych co lubią poszaleć w nocy :P]

66725 postów w tym temacie

Dobre do budzenia: http://youtu.be/o7ge1B4Z3AA < 3


Jestem chyba jedynym graczem w historii FM, który po awansie ze swoim zespołem do wyższej(ba, najwyższej nawet) ligi przenosi się do innego zespołu, i to w dodatku do tego z którym chwilę wcześniej wygrał mecz barażowy o awans, w efekcie czego zostaje kolejny rok na zapleczu ekstraklasy.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się tam bezsenność podobała. Przeżyłem taką 48 godzinną i w końcu miałem czas zrobić wszystko, co chciałem (czyli tańczenie, słuchanie muzyki, granie na laptopie, ćwiczenia, czytanie książek, oglądanie filmów i ogólnie "świrowanie pawiana") :)

A na ból głowy prosta rada: proszek od bólu głowy i iść spać.

Ja biorę Ibuprom Max, bo tylko to mi pomaga, choć czasem mam taki mocny ból, że nawet i to nie daje rady (odczuwam z wyprzedzeniem każdą silniejszą zmianę pogody. Np: jak była w poprzednim roku ogromna burza nad Warszawą, to prawie umarłem z bólu, gdyż odczuwałem tę burzę 3 godziny wcześniej. Przyszła o 12 nad miasto, a ja już po 9 ją czułem... nie życzę nikomu takiego bólu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2014 o 00:29, Sigu napisał:

Jest ktoś dostępny? Potrzebuję kolejnej opinii użytkowników :D


A o co chodzi? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2014 o 02:37, Heartbreaker napisał:

Mi się tam bezsenność podobała. Przeżyłem taką 48 godzinną i w końcu miałem czas zrobić
wszystko, co chciałem (czyli tańczenie, słuchanie muzyki, granie na laptopie, ćwiczenia,
czytanie książek, oglądanie filmów i ogólnie "świrowanie pawiana") :)

No miała swoje plusy.

Dnia 20.03.2014 o 02:37, Heartbreaker napisał:

A na ból głowy prosta rada: proszek od bólu głowy i iść spać.

Tak robię, ale to działa tylko przy lekkim bólu, który pozwala na sen.

Dnia 20.03.2014 o 02:37, Heartbreaker napisał:


Ja biorę Ibuprom Max, bo tylko to mi pomaga, choć czasem mam taki mocny ból, że nawet
i to nie daje rady (odczuwam z wyprzedzeniem każdą silniejszą zmianę pogody. Np: jak
była w poprzednim roku ogromna burza nad Warszawą, to prawie umarłem z bólu, gdyż odczuwałem
tę burzę 3 godziny wcześniej. Przyszła o 12 nad miasto, a ja już po 9 ją czułem... nie
życzę nikomu takiego bólu).

Mam podobny problem z lekami i pogodą. Lekarz chciał nawet, żebym poszedł do neurologa, ale nie miałem czasu.
W każdym razie apapy,... nie działają na mnie. Ibuprom działa, ale czasami długo mu to zajmuje.
Umieranie z bólu jest najgorsze. Najgorzej jest jak tak umierasz z bólu, że masz schizy i tysiąc myśli na sekundę, które tworzą jakiś chaos. W każdym razie zawsze jakoś udaje mi się, to przetrzymać(X godzin zanim tabletka zacznie działać).

Można też jakoś zastrzyk wziąć i wtedy mini ból głowy szybko. Moja mama kilka razy tak miała.
Tylko, że ona słabiej znosi ból głowy niż ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A miałem popytać o oczekiwany user experience w korzystaniu ze stron internetowych, ale może kiedy indziej się tym zajmę. Może i to jest temat dla bezsennych, ale i tak już późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jej, moja ulubiona gra tego roku będzie miała dzięki Kickstarterowi ciąg dalszy. :D

Poza tym dorobiłem się w końcu FM 2014. Ależ się w porównaniu z ''10 interfejs zmienił, muszę się uczyć co gdzie jest i nie za bardzo jeszcze ogarniam nowy trening. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2014 o 01:27, Sigu napisał:

Mhe, myślałem, że to coś poważnego.

Poważne rzeczy zwykle przed gwiazdką. ;d

Ewentualnie po początkowych zachwytach nudzą rozwleczeniem gameplaya.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2014 o 00:55, Kadaj napisał:

Poza tym dorobiłem się w końcu FM 2014. Ależ się w porównaniu z ''10 interfejs zmienił,
muszę się uczyć co gdzie jest i nie za bardzo jeszcze ogarniam nowy trening. ;p


Haha.:D Ja gram przejściowo - jakiś czas temu zakupiłem sobie 13tkę i tam już zmian było dość dużo w stosunku do 10tki. Dlatego...grałem dalej w starszą część, ale już zgrałem ją tak niemiłosiernie, że przesiadłem się na 12(kiedyś miałem od znajomego, teraz na własną) i sobie pykam taką karierę ''from 0 to hero'' w Anglii od 4 ligi(zacząłem bezrobotny, zatrudnił mnie Hereford, wygrałem League 2, nie przedłużyłem umowy, 3 miesiące bezrobocia i wziął mnie Portsmouth który był na dnie League 1, rzutem na taśmę w ostatniej kolejce wygrałem i tę ligę, potem w Championship po świetnym początku zająłem 4 miejsce, i mając żałosne morale niespodziewanie lekko wygrałem baraże. W finale pokonałem West Ham 2-0...i odszedłem właśnie do tego klubu, który mimo że miał pozostać w Championship wydawał mi się bardziej stabilny niż Portsmouth. Miałem chyba rację, bo w kolejnym sezonie z łatwością wygrałem rywalizację na zapleczu Premiership, a Portsmouth zajął w ekstraklasie przedostatnie miejsce i spadł. Teraz wzmacniam się, wydałem dobre 2/3 z 28mln jakie dostałem i myślę że spokojnie miejsce w środku tabeli zajmę).
Jak już ten mi się znudzi, to pewnie 14 będzie na tyle tani, żebym miał ochotę się do niego przenieść i ogarniać co znowu pozmieniali.:D

A poza tym to nuda i beznadzieja.>:<
Zaczynam się poważnie zastanawiać, czy nie wywalić czołgów z dysku, nie mam jakoś totalnie ochoty w nie grać, a tylko miejsce zajmują. Tylko na koncie dużo pojazdów, dużo bitew, trochę mi szkoda. Heh, dobre rozważania jako ''first world problem''.xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynam zupełnie od dna - spróbuję podbić Skrill South z Dover. I przeraża mnie czasami, jakie przeciwnicy mojej drużynie bramki walą - np. grubo sprzed pola karnego od poprzeczki. Normalnie Ronaldo by takim strzałem nie pogardził.

Do zobaczenia w PL za 20 lat. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 01:13, Kadaj napisał:

Ja zaczynam zupełnie od dna - spróbuję podbić Skrill South z Dover. I przeraża mnie czasami,
jakie przeciwnicy mojej drużynie bramki walą - np. grubo sprzed pola karnego od poprzeczki.
Normalnie Ronaldo by takim strzałem nie pogardził.


Mnie się już nie chciało do samego dołu, tyle razy już grałem z najniższego poziomu w Anglii że tym razem zacząłem od 4 ligi zamiast od 6.;p
A bramki...w sumie to nie dziwią mnie ładne gole w niskich ligach, nie raz widziałem już takie z takich normalnych spotkań. Ogółem sporo dobrego słyszałem o odwzorowaniu ''niezdarności'' zawodników na takim niskim poziomie, może tak też będziesz miał.;p

Dnia 24.03.2014 o 01:13, Kadaj napisał:

Do zobaczenia w PL za 20 lat. xD


Bez przesady, aż tak długo to nie zajmuje.;p Już od dawna wystarczy złożyć sobie pierwszą 11 z graczy bez klubów(sporo jest różnych Latynosów, którzy mają obywatelstwo UE), dołożyć wypożyczenie jakiś anglików-juniorów z wyższych lig(żeby miał kto na ławce jeździć i dziury spowodowane kontuzjami załatać) i taką metodą spokojnie się można do Championship wbić awansując co sezon. Tam dopiero są schody, bo się wpada na kluby które będąc w Premiership zdążyły sporo kaski przytulić nawet spadając po jednym sezonie(pamiętam, że kiedyś dobre 5-6 sezonów się męczyłem, żeby Reditch awansować o ten ostatni szczebel, jeszcze w FM 2008). Ale jak już się uda, to jest zdecydowanie z górki! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 01:49, Nephren-Ka napisał:

Ogółem sporo dobrego słyszałem o odwzorowaniu
''niezdarności'' zawodników na takim niskim poziomie, może tak też będziesz miał.;p

Czterech obrońców rzucających się na zawodnika z piłką widziałem, wślizgi które nie trafiają (ani w futbolówkę ani w rywala) też. ;p
No i strasznie dużo szmat wpada.
Z drugiej strony - gra jest bardzo czysta, często sędzia nie pokazuje żadnej kartki w meczu.
Co do niektórych dziwnych wydarzeń - nie jestem pewien na ile to kwestia zamierzonej symulacji niskiego poziomu, a na ile omijania rzeczy, których silnik meczowy nie potrafi pokazać. xD

Dnia 24.03.2014 o 01:49, Nephren-Ka napisał:

Bez przesady, aż tak długo to nie zajmuje.;p

Póki co zarobiłem 20 tysięcy w pucharze i wynegocjowałem z zarządem możliwość zatrudnienia drugiego trenera. Pierwsze sukcesy. :D
Zimą szykuje się drobne odchudzenie kadry, bo inaczej skończę sezon na minusie. Poza tym stadion to ruina, mecze ogląda śrenio mniej niż 1000 osób, a baza treningowa ssie. To też będzie znacząco wpływało na potencjalny budżet płacowy/transferowy w wyższych ligach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 04:45, Kadaj napisał:

Co do niektórych dziwnych wydarzeń - nie jestem pewien na ile to kwestia zamierzonej
symulacji niskiego poziomu, a na ile omijania rzeczy, których silnik meczowy nie potrafi
pokazać. xD


Silnik meczowy to jest w ogóle dobry temat, bo w sumie SI w każdej części robi go od nowa i przez pół roku łata. Mija następne pół roku, wychodzi nowy FM i zamiast zaczynać z poziomu tamtego załatanego silnika meczowego, startują znowu od punktu zero i znowu łatają go przez pół roku.:D
A już drugą sprawą jest to, że często człowiek męczy się nad dopracowaniem swojej taktyki i jak już się nawet coś dobrego uda zrobić, to po zmianie w silniku meczowym(a od czasu odkąd gra jest na Steam te zmiany są całkiem często) nagle taktyka przestaje zupełnie działać jak powinna.;p

Dnia 24.03.2014 o 04:45, Kadaj napisał:

Póki co zarobiłem 20 tysięcy w pucharze i wynegocjowałem z zarządem możliwość zatrudnienia
drugiego trenera. Pierwsze sukcesy. :D
Zimą szykuje się drobne odchudzenie kadry, bo inaczej skończę sezon na minusie. Poza
tym stadion to ruina, mecze ogląda śrenio mniej niż 1000 osób, a baza treningowa ssie.
To też będzie znacząco wpływało na potencjalny budżet płacowy/transferowy w wyższych
ligach.


Ja tam przestałem się w ogóle przejmować treningiem w niższych ligach(znaczy zatrudniam swoje maksimum trenerów, przeważnie jest to do 1 do 3, i przydzielam ich automatycznie), zaczynam cokolwiek w nim robić od momentu aż mogę do jednego rodzaju treningu przypisać co najmniej jednego trenera. Na niskim poziomie i tak nie ma się co bawić w jakąś szczególną dbałość o trening, zawodnicy są i tak słabi i raczej nie podniosą znacząco swoich(marnych) umiejętności.;p
To samo z budżetem, zawsze przekraczam o ile tylko się da.;p W nowych częściach i tak to ograniczyli, jeszcze w 10 oferując kontrakty jednego dnia można było sobie sprowadzić zawodników ile się chciało, teraz gra jest mądra i zarząd podlicza kontrakty na bieżąco - jedyne co można ''oszukać'' to 1-2 zawodników ponad to na co pozwolą, dając im status ''key player''. Zasadniczo starty i tak są niewielkie, a wolę mieć więcej dobrych piłkarzy(a tacy z wolnych transferów na tle angielskiego szrotu w niskich ligach są wręcz kosmicznie dobrzy ;p).
Stadion to już temat z rodzaju tych najcięższych. A Anglii raczej nie przeszkadzają w jego rozbudowie, bo to idzie w parze z awansami wyżej, kiedy większy(i lepszy) stadion jest niezbędny. Gorzej, że tanie to nie jest i pewnie pojawią się kredyty, a budowanie(czy rozbudowywanie) często trwa dość długo i pół sezonu się gra na najbliższym stadionie wynajmowanym od kogoś innego.
Co do bazy treningowej, to też trochę pozmieniali, bo teraz taka baza się starzeje, i trzeba ją co jakiś czas rozbudowywać, nawet jak już dojdzie się do maksymalnego poziomu(bo będzie spadał z upływem czasu). Widać też różnicę np. w indywidualnym treningu dla piłkarzy - bez najlepszej bazy nie idzie uczyć obrońców polepszenia ich kluczowego atrybutu ''marking'', nawet mając najlepszych trenerów.;p

Anyway, powodzenia w grze, takie kariery są najlepsze - do dziś pamiętam(umiałbym wymienić pierwszą 11 zespołu), jak w FM 2008 moje Reditch po wielu, wielu latach stało się potęgą w Premiership i nawet wygrało raz Ligę Mistrzów.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejne nudy. Bleh...

W ogóle to miałem jakiś pomysł, żeby coś mądrego tu napisać, ale chyba(chyba?) zapomniałem co to w ogóle miało być.
Ciekawe czy ktoś się w temacie pojawi, czy też wszyscy grają w Diablo III.xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2014 o 00:07, Nephren-Ka napisał:

Ciekawe czy ktoś się w temacie pojawi, czy też wszyscy grają w Diablo III.xD


Ja nie gram w Diablo III :D Obecnie ogrywam po raz drugi Dishonored z dodatkiem Knife of Dunwall i stwierdzam, że jest to jedna z najlepszych gier, w jakie kiedykolwiek gralem :D Miała tylko umilić czas w oczekiwaniu na nowego Thiefa, a okazała się, sądząc po ocenach, znacznie lepsza. Taka ironia losu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować