Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Nocne marki... [temat dla wszystkich cierpiących na bezsenność lub tych co lubią poszaleć w nocy :P]

66725 postów w tym temacie

Dnia 14.03.2015 o 00:55, duzy_paczek napisał:

Ja słucham niemal tylko i wyłącznie marszów niemieckich i rosyjskich które powstały do
1945 roku, wszystko później to już nie było to co tam...:/


Znam ten ból :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Nocnych Marków. Jak wam minął dzień a jak wam mija noc ? Jakieś granie czy zwykłe nocne siedzienie przed komputerem.
Dziś za oknem całe 4 stopnie a już przyzwyczajony byłem do słoneczka i nadchodzącej wiosny. Ale w marcu jak w garncu kto wie może na święta spadnie i śnieg, bo już raz tak w moich stornach było.
Aktualnie wróciłem sobie do klasyka jakim jest Baldur''s Gate II. Dawno nie grałem ale przypomniało mi się to i owo. Gra wciąga jak za pierwszym razem i to jest to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2015 o 00:55, Braveheart napisał:

Aktualnie wróciłem sobie do klasyka jakim jest Baldur''s Gate II. Dawno nie grałem ale
przypomniało mi się to i owo. Gra wciąga jak za pierwszym razem i to jest to.


Klasyka klasyka czy odnowioną wersję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2015 o 01:00, Isildur napisał:

Klasyka klasyka czy odnowioną wersję?

W starą, pierwszą. Mam ją jeszcze w takim specjalnym pudełku na 4 CD i na osobnej Dodatek. Gram bez jakichkolwiek modów czy innych modyfikacji.
BGII mam jeszcze z czasów jak gry były w kartonowych wielkich pudłach. [pewnie wiesz o co chodzi] Do dziś to pudełko mam i stoi niczym trofeum. Gdybym je stracił to bym się lekko wpienił. A tak raz na jakis czas przetrę z kurzu. i po kłopocie. Do dziś też zachowała mi się podkładka na mysz. Wcale jej nie używam. Robi za pamiątkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podrzucę to jeszcze tutaj, bo podobnie jak Tuchaczewski mam pewną filmową zagwozdkę i może ktoś będzie mi w stanie pomóc.

Dawno temu oglądałem w telewizji taki film przygodowy, którego głównym bohaterem był chłopiec starający się o przyłączenie się do pewnej bandy, w której chyba był jego starszy brat (? - nie jestem pewien). Przywódcą tej bandy jest bodajże blondyn z fryzurą a la Luke Skywalker, który nazywał się chyba Lucas (?? - też nie jestem pewien). No i oni tego chłopca wyśmiewają i odtrącają, ale pewnego razu wyruszają do lasu, gdzie ów Lucas spada w przepaść i łamie sobie nogę, a ekipa pod przywództwem tego chłopca próbują go uratować. Były tam też takie sceny jak skakanie do jeziora na rowerze z drewnianego molo czy coś takiego.

Ktoś kojarzy ten film? To mogła być jakaś niskobudżetówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie tam zabawy w dyktatora. ]:>

Sympatyczny city builder z tego Tropico 4.
Niby to tylko lekko wzbogacony klon trójki, ale nadal niezwykle bawi próbami zbudowania dyktatury idealnej, czy wręcz przeciwnie gnębieniem biednych obywateli na wszelakie sposoby.
No i jak dla mnie ładnie syci wzrok fajnymi widoczkami.

20150315011847

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2015 o 01:19, meryphillia napisał:

Takie tam zabawy w dyktatora. ]:>

To tam można być dyktatorem ? :>

Dnia 15.03.2015 o 01:19, meryphillia napisał:


Sympatyczny city builder z tego Tropico 4.

Nigdy nie słyszałem o tej grze ;/

Dnia 15.03.2015 o 01:19, meryphillia napisał:

Niby to tylko lekko wzbogacony klon trójki, ale nadal niezwykle bawi próbami zbudowania
dyktatury idealnej, czy wręcz przeciwnie gnębieniem biednych obywateli na wszelakie sposoby.
No i jak dla mnie ładnie syci wzrok fajnymi widoczkami.

A tak z innej beczki. Grywasz czasem w jakies RPG chociażby dla odmiany ? czy jakies strzelanki czy nic z tych rzeczy ?
Z Factorio mówisz przerwa ? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2015 o 01:36, Braveheart napisał:

Nigdy nie słyszałem o tej grze ;/


Najwidoczniej nie lubisz citybuilderów skoro nie znasz tej znakomitej serii.
W grze nie tyle co "można być dyktatorem" tylko ona jest o byciu dyktatorem zapadłej wysepki gdzieś w Ameryce Południowej. ;)

Polecam obadać, bo wsysa niemiłosiernie.
Mozna darować sobie wcześniejsze odsłony i zacząć od czwartej lub ostatniej, piątej odsłony, w zależności czy ma się bardziej czy mniej współczesny komputer (Tropico 5 wymaga dx11).

cRPG średnio trawię z racji bycia rolplejowym ortodoksem (podręczniki, dziwne kostki, czipsy i kilku znajomych i te sprawy).
Od czasu do czasu coś tam wymęczę, ale konkretnie nie mam ciśnienia najmniejszego na tego rodzaju gry.

Co do fabryczek, to budują się, więc chyba wszystko w porządku. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jejku, jak dawno tu już nie spamowałem obrazkami. W ramach zadośćuczynienia - pocztówka z Marcurii. I kolejne miesiące czekania. : <

Poza tym skusiłem się na Far Cry 3 i straszna kupa, wytrzymałem jeszcze mniej niż przy "dwójce". Nie mam chyba ostatnio szczęścia. ;p

20150317000606

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozczarowuje mnie oprawa nowego Dreamfalla, bo jest cokolwiek paskudna. W ogóle pierwszy Dreamfall był dla mnie sporym rozczarowaniem - zamiast staroszkolnej przygodówki zaserwowano nam takie Beyond Good & Evil dla ubogich z koszmarnym sterowaniem i interfejsem, tragicznymi sekwencjami akcji, z co najmniej jednym niedorobionym rozdziałem (idzie się długim korytarzem, przeprowadza dialog i koniec) i sporą ilością grubo ciosanych elementów (jak na targowisku w Casablance, są tam kanciaste, słabo animowane modele, które nawet nie ruszają ustami - jakby to były lata 90.). Jedyne, co w tej grze jest naprawdę godne uwagi to - poza mimo wszystko udanym klimatem - świetna muzyka Leona Willetta, aż szkoda, że nie skomponował muzyki do kolejnych części, byłbym bardzo zachwycony.

Co najlepsze nie jest to muzyka zagrana przez orkiestrę, a na syntezatorach, a mimo to brzmi jak prawdziwa - choć podejrzewam, że to po prostu "samplowana" żywa orkiestra, co tłumaczy znakomite, prawdziwe brzmienie, a jedyne, co zdradza "syntetyczny" rodowód to chórki. Czemu nie może z takowej skorzystać chociażby Jeremy Soule? Zazwyczaj symfonie na syntezatorach brzmią obrzydliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2015 o 00:07, Kadaj napisał:

Jejku, jak dawno tu już nie spamowałem obrazkami.


Dobry spam obrazkowy nie jest zły. ;]
Ja nadal leniwie przechodzę podstawową kampanię w Tropico.

Dnia 17.03.2015 o 00:07, Kadaj napisał:

Poza tym skusiłem się na Far Cry 3 i straszna kupa, wytrzymałem jeszcze mniej niż przy
"dwójce". Nie mam chyba ostatnio szczęścia. ;p


Lel
Jak mogła się nie spodobać tak miła gierka?
Przeca to w ogóle bez porównania do nudnej dwójki.

20150317001847

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w FC3 jakiś czas i szczerze mówiąc poza paroma scenkami z Vaasem jakoś nie przypadła mi do gustu. Zamierzam jeszcze jej kiedyś dać szansę, ale niespecjalnie mnie ten tytuł "zajarał", choć początkowo byłem nim bardzo zainteresowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2015 o 00:14, Kaerobani napisał:

Rozczarowuje mnie oprawa nowego Dreamfalla, bo jest cokolwiek paskudna.

I potrafi momentami zadławić Geforce''a 970. ;d
W dodatku animacja mówienia wielu postaci składa się chyba z dwóch klatek - otwarte i zamknięte usta, a przenikanie obiektów to standard. Mimo wszystko klimat jest, historia wciąga i aż chce się dowiedzieć, co będzie dalej. : >


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam bym zagrał, ale przaśność, która przeszła na nowe gry z poprzedniego Dreamfalla najwyraźniej, odrzuca mnie na kilometr. :DDDD Może kiedyś. I jeszcze raz to powtarzam - szkoda, że nie Leon Willett odpowiada za muzykę, byłaby w klimatach mocno a la Maestro John Williams (jedna partytura akcji jak żywcem wzięta z dzieł Johnny''ego).

Dzisiaj były dwa fajne giveawaye - Rise of the Triad 2013 i Super Street Fighter IV Arcade Edition. Nakład wyczerpany w mgnieniu oka, ale to chyba nikogo nie dziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bardzo fajny FPS.

O ile FarCry 2 zawiódł totalnie, tak trójeczka uratowała serie w moich oczach, a wykonanie wysepek było na tyle ciekawe, że chciało się eksplorowac by obejrzeć co ładniejsze widoczki.
Scenariusz może jakiś wyjątkowy nie był, ale etap z zadaniami na "Indiana Jonesa" był całkiem sympatyczny.
najbardziej zawiodłem się nad ostateczną konfrontacją z Vaasem i końcówką gry.
Mimo wszystko te dwa zgrzyty nie przysłoniły gry i nawet ostatnio sobie do niej znowu wróciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2015 o 00:19, meryphillia napisał:

Jak mogła się nie spodobać tak miła gierka?
Przeca to w ogóle bez porównania do nudnej dwójki.

Dla mnie właśnie to ta sama nudna "dwójka" plus kilka pomysłów a Assassin''s Creeda (jak punkty widokowe). I nie powiem, początek (

Spoiler

ucieczka z niewoli

) był świetny, a później jakoś wszystko się rozmyło. Może jeszcze spróbuję dać jej szanse i podejść do samych misji głównych. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co tam niby miało się "rozmyć"?

Misje z pierwszych dwóch godzin gry potrafią być fajne; jak wyprawa po grzybki czy palonko maryśki. ]:>
Jak się nie przechodziło gry tylko rozbijało po wyspie bez celu i męczyło biedne zwierzątka, to faktycznie za pierwszym podejściem mogło znudzić.
Gdy się grę natomiast przechodzi, zaczyna się dostrzegać, jak całkiem fajnie jest prowadzona i człowiek od razu zaczyna się bawić na całego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować