Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Nocne marki... [temat dla wszystkich cierpiących na bezsenność lub tych co lubią poszaleć w nocy :P]

66725 postów w tym temacie

Dnia 08.08.2015 o 00:49, haderQ napisał:

Witam witam, co tu tak cicho? Słabi wszyscy od upałów?


Yup. Od kilku dni katuję mój komputer grając w różne gry, byle tylko zabić czas. Nienawidzę lata, zdecydowanie za gorąco jak dla mnie. Ech, a lipiec był taki piękny. W takim tempie niedługo zacznę spać w ogrodzie na hamaku, że by tylko było chłodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2015 o 02:37, meryphillia napisał:

Heh.
Właśnie sprawdzam opuszczone rilejsy z ostatnich paru miesięcy ze świetnego Dusted Wax
Kingdom.
I taki tylko hip hop jestem w stanie trawić teoretycznie, czyli instrumentalny plus jego
pogranicza, przykładowo triphop.

Ja z rapu to słucham przeważnie oldschoolu. Rapu który opiera się na dźwiękach jazzowych. Bo z tego się wywodzi.
Techno bity to jakieś nieporozumienie. Jazz dźwięki i jeszcze raz jazz dźwięki do potęgi. To się nigdy nie znudzi. Wszelakie naturalne instrumenty mile widziane na bicie czy samplu . To również wspaniały gatunek muzyczny tylko trzeba być otwartym.

https://www.youtube.com/watch?v=eIWTKrj9SfI
https://www.youtube.com/watch?v=BiP-h4KYnHY
https://www.youtube.com/watch?v=7R0D6ryRUqQ

Oto przykład jednego z mistrzów w swojej klasie. Szkoda że niestety przegrał z chorobą. Jego kawałki miażdżą. Zaś co do Trip Hopu czyli "hip hopu na kwasie" to żeś troszeczkę się przegalopował. To zupełnie co innego :D Też piękna rzecz jednak jak to Nephren-ka powiedział. Ma to tyle wspólnego co koń i koniak ]:->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2015 o 02:03, Nephren-Ka napisał:

Panie, hip hop i trip hop to mają tyle wspólnego co koń i koniak;p Mądry człowiek, a
nie wie tego, wstyd.;d


Lel.
Nie byłoby trip hopu, gdyby nie było hip hopu, to chyba jednak mają coś ze sobą wspólnego... ;P
Co z resztą słychać często wyraźnie w rytmice trip hopowych utworów z jakiego gatunku głównie się wywodzą.

Mnie hip hop interesuje tylko ze względu a sama muzykę praktycznie, ale są raperzy których lubie tez i posłuchać, jak chociażby 2Pac, Ol'' Dirty Bastard i całe Wu-Tang Clan czy dawny Busta Rhymes i jego jeszcze dawniejszy kolektyw A Tribe Called Quest.
Z krajowego hh wokalnie trawie tylko Paktofonikę oraz większość projektów Gurala.


Wstawszy, więc można zagrać w coś. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2015 o 02:04, skyline20 napisał:

Yup. Od kilku dni katuję mój komputer grając w różne gry, byle tylko zabić czas.


A czy kolega widział nową pasjonującą gierkę dla miłego zabijania czasu?
Totalnie o niej zapomniałem, a tu juz tydzien temu z EA wylazła i w końcu można produkowac wszystkie rodzaje zupek.
Chyba już kiedyś zresztą pokazywałem ją tutaj, gdy była w EA.

http://store.steampowered.com/app/226100/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2015 o 02:26, meryphillia napisał:

A czy kolega widział nową pasjonującą gierkę dla miłego zabijania czasu?
Totalnie o niej zapomniałem, a tu juz tydzien temu z EA wylazła i w końcu można produkowac
wszystkie rodzaje zupek.
Chyba już kiedyś zresztą pokazywałem ją tutaj, gdy była w EA.

http://store.steampowered.com/app/226100/


Hm, rzuciła mi się w oczy, jednak wydaje mi się, że kiedyś ją widziałem w EA z dość mieszanymi opiniami graczy. Nie wiem, na razie nie mam zbytnio pieniędzy (i czasu) na tego typu rzeczy, może kiedyś :> Poza tym, chyba mam dość sandboxów na jakiś czas. Nawet nie miałem kiedy przetestować najnowszej aktualizacji do Terrarii, ech. Przeklęte upały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2015 o 02:21, meryphillia napisał:

Lel.
Nie byłoby trip hopu, gdyby nie było hip hopu, to chyba jednak mają coś ze sobą wspólnego...
;P
Co z resztą słychać często wyraźnie w rytmice trip hopowych utworów z jakiego gatunku
głównie się wywodzą.


Panie...;p Trip hop wywodzi się generalnie z elektroniki, konkretnie z części ukrytej pod nazwą downtempo, i to nie ma nic a nic wspólnego z hip hopem. I to pewnie nawet w inspiracjach, jakoś ciężko mi sobie wyobrazić żeby albumy hh miały jakikolwiek wpływ na działania Massive Attack czy Portishead(a to te zespoły zaczęły trip hopowy boom ;d).
Tymczasem...pora spać, żeby jutro popracować, tym razem koło domu, o/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2015 o 02:36, skyline20 napisał:

Hm, rzuciła mi się w oczy, jednak wydaje mi się, że kiedyś ją widziałem w EA z dość mieszanymi
opiniami graczy.


Brać, nie zastanawiać się nawet.
Bardzo sympatyczna i grywalna jak najbardziej gierka.
Nie wiem jak w trybe multi, bo to akurat mnie nie ineteresuje w tego typu grach.

Nephren-Ka >>> Gwiazdorzysz jak nie wiem co.
Nie słyszeć wpływów hip hopu na trip hop... hah. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Damn, ale tu długo nie zaglądałem, o pisaniu nawet nie wspominając. :P

Więc tak: dziś (a właściwie już wczoraj) po raz pierwszy wyszedłem na rower po wypadku sprzed tygodnia (tak to jest, jak się jeździ w klapkach :P). Chciałem na prostej gwałtownie przyspieszyć, jednak omsknęła mi się noga i pierdut z całej siły o ziemię. :D Efekt: potłuczone stopy i kolano, rozdarty łokieć i wiele więcej. W sumie doliczyłem się 12 ran. Tuż po upadku tak się wkurzyłem, że przez całe 2 minuty leżałem na rozgrzanej słońcem jezdni (na szczęście był bardzo niewielki ruch) i rzucałem mięsem na wszystkie strony. :D Ba, nawet bólu nie czułem! A tak z innej beczki, to coś mnie ostatnio ostro wzięło na słuchanie "Co się stało z Magdą K.?" w wykonaniu Perfectu. Kawałek znałem i regularnie przesłuchiwałem już od dłuższego czasu, jednakże dzisiaj tak mi się tego przyjemnie słucha, jakbym odkrył na nowo ten utwór. ^^ I ta solówka na końcu. <3 Po prostu mistrzostwo. A może któryś z Nocnych Wąpierzy miał kiedyś przyjemność odsłuchać tej znamienitej nutki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też tak pierdyknąłem na ulicę jadąc na składaku, z tego co pamiętam to przez popsute pedały, ale to było lata temu, w zasadzie to dzieciakiem byłem jeszcze. Na szczęście nie odniosłem wtedy poważniejszych obrażeń ;)

Ufff ale upał, już dzisiaj podobno jakieś rekordy padały, a ma być jeszcze goręcej! Pora chyba emigrować gdzieś na północ ;p


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2015 o 02:47, meryphillia napisał:

Nephren-Ka >>> Gwiazdorzysz jak nie wiem co.
Nie słyszeć wpływów hip hopu na trip hop... hah. :D


Mówię jak jest, a jest jak mówię.;p
Na tej zasadzie to mogę spokojnie powiedzieć, że słyszę wpływy ''czarnego'' bluesa w hip hopie.;p

Ale i tak najważniejsze żeby sobie słuchać tego co się lubi i szanować tego co słuchają inni, co tez czynię.

Z takich muzycznych rzeczy oglądałem dziś u znajomych Climax... Impreza sama w sobie pewnie fajna, ale muzyka cały czas na jedno(łup-łup-łup) kopyto(i to wcale nie takie fajne kopyto jak choćby w nagraniach Basic Channel).

Dzień fajny, rano zabawa ''cała kuchnia moja'', w południe ''całe drewno do porąbania moje'', wygrzałem się całkiem nieźle w jakiś 40 stopniach w półcieniu który wszędzie panował. Teraz za to przyjemny chłodek, w sam raz żeby posłuchać sobie atmosferycznego Agallocha i dobyć co nieco expa na misję w tankietkach.;s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to w tematach muzycznych aspirujesz to bycia ekspertem, takim jak kerkas w temacie filmów ;>
Może minąłeś się z powołaniem i powinieneś startować na jakiegoś dziennikarza muzycznego? ;p

Skoro już w tym temacie jesteśmy to ja ostatnio taki ciekawy zespół znalazłem, coś z pogranicza muzyki rockowej i elektronicznej, choć raczej z przewagą tej drugiej. Całkiem przyjemne klimaty dla mnie: https://www.youtube.com/watch?v=yex-HJ1pkG8 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2015 o 01:13, Wszystkozajete napisał:

Z tego co widzę to w tematach muzycznych aspirujesz to bycia ekspertem, takim jak kerkas
w temacie filmów ;>


A wypluj Pan te słowa, nigdy nie chciałem być ekspertem w żadnym temacie, a już zwłaszcza w tak rozbudowanym jak muzyka. Dużo słucham, cieszę się że są ludzie którzy też dużo słuchają i na tym niech będzie koniec.

Dnia 09.08.2015 o 01:13, Wszystkozajete napisał:

Może minąłeś się z powołaniem i powinieneś startować na jakiegoś dziennikarza muzycznego? ;p


Teraz każdy może być kimś takim, nie problem założyć sobie bloga/vloga i pisać o muzyce. Nie dla mnie zabawa, nie umiem opisywać co mi się konkretnie podoba/nie podoba w jakimś albumie/piosence, najlepiej zawsze działa prezentacja na zasadzie ''masz i posłuchaj sobie''.;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemanelo wąpiry. Ja tu tylko na chwile. Nephren-ka Tobie odpiszę dopiero jutro na poprzedni post więc się nie martw :D. Parno dziś jak diabli. Cały dzień w domu siedziałem bo na dworze taka duchota. Mam to szczęście, że mieszkam na parterze i dziwnym cudem mam w domu naturalną klimatyzację. Chłód równy temu jaki się wchodzi na klatki schodowe. Różnica diametralna do tego stopnia, że nie ma sensu aby otwierać okna... :P
Kładę się spać bo już jedna noc w plecy. Znajomek właśnie poszedł też w kimono... jutro kolejny dzień wrażeń!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wakacje i bez spamu ? :P

Dzień minął dziś ciekawie. Upału nie było, powiewał delikatny wiatr. Wchłonięte dziś spaghetti było w takiej ilości, że myślałem, że to co zjadłem zaraz zwymiotuję. :D Przegiąłem z tym daniem na maksa bo tak mi zajedwabiste wyszło.... W tle klasyka i to co tygryski lubią najbardziej.

Infected Mushroom album Converting Vegetarians :P

A aktualnie leci z iTunesa ten utwór

https://www.youtube.com/watch?v=XQs_dv4o3Is <-- Poezja dla uszu!

Myślę, żeby sobie odświeżyć Władcę Pierścieni ale samą pierwszą część bym oglądał do rana ... hmmmm Na maraton wersji rozszerzonej trzeba się jednak przygotować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po około 13 godzinach mordowania potworków, testowania nowych umiejętności i zwiedzania kolejnych milusich lokacji udało mi się w końcu ukończyć Van Helsinga II. Po trochę nudnym początku historia zaczyna się rozkręcać i nawet jeśli jest dość przewidywalna to mimo wszystko przyjemnie rozwiązywało się coraz to nowsze questy. Żarciki oraz sarkastyczne docinki Kateriny potrafią szczerze rozbawić, zaś ilość easter eggów i sekretów powala (jest ich chyba więcej niż w jedynce). Lokacje nie są takie złe, urzekły mnie śnieżne szczyty górskie oraz dzielnica handlowa Borgovii, choć i tak bardziej podobają mi się bagna oraz Markovna z pierwszej części. Co do umiejętności to nie wykorzystałem połowy drzewka, cały czas trzymając się tych samych umiejętności. Mój melee build raczej nie robił na wrogach wrażenia, bo często dostawałem baty, ale ogółem było przyjemnie. Nie mogę się doczekać tego jak zmodyfikują to drzewko w Final Cut (choć brak oryginalnej klasy Huntera mnie zasmucił). Teraz mam zamiar przejść grę raz jeszcze Taumaturgiem (taki fajowy mag, który zsyła z nieba pioruny i strzela soplami lodu). Obym się wyrobił, bo chcę jeszcze kupić i przejść trójeczkę. Ech, a poprawka tuż tuż... Ciężkie jest życie gracza :< Na dodatek dzisiaj moja podtruta ósemka dała mi zaznać swojego gniewu, jeszcze nigdy nie doznałem tak paraliżującego bólu. 0/10, nie polecam.

No, a Wy co porabiacie? Gracie w coś ciekawego? :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2015 o 00:37, skyline20 napisał:

No, a Wy co porabiacie? Gracie w coś ciekawego? :3

Aktualnie..... to witaj jak i reszta Nocnych Łowców. Aktualnie to jestem w trakcie oglądania "Władcy Pierścieni : Dwie Wieże" postanowiłem po coś zimnego do lodówki skoczyć i przy okazji się przywitać :P Czas oglądać dalej bo jakieś 20 minut temu zacząłem a jeszcze 4 godzinny Powrót Króla czeka :P. Noc of kors nie przespana. Nie wiem jak u Was ale u mnie dziś na zegarze 35 stopni C na dworze :D.... Nie powiem nie było czym oddychać. Co do grania to od 2012 roku z zapartym tchem uprawiam orkę w Diablo III :P. Tyle na ten moment ode mnie bo czas oglądać dalej. Coś czuję, ze tu jeszcze zawitam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Coś ostatnio uspokoiło się w tym temacie. Gdzie się podziały wszystkie szanowne wampiry, bo chyba nie śpią? ;)
Ja przed chwilą urządziłem sobie nocną obserwacje meteorów (wszak dziś szczyt ich aktywności) połączoną ze słuchaniem OSTa z Interstellara dla lepszego klimatu. Trochę zachmurzenie dzisiaj przeszkadza, choć akurat tam gdzie się pojawiają miałem przez dłuższy czas dość przejrzyste niebo, więc kilka ciekawych obiektów ujrzałem. Tak więc jak ktoś nie ma co teraz robić to polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2015 o 00:46, Wszystkozajete napisał:

Ja przed chwilą urządziłem sobie nocną obserwacje meteorów (wszak dziś szczyt ich aktywności)
połączoną ze słuchaniem OSTa z Interstellara dla lepszego klimatu.

"Do not go gentle into that good night".


Również polecam pewien motyw: https://www.youtube.com/watch?v=UlgLwppgHCc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2015 o 00:51, Pierogi_z_Cukrem napisał:

Również polecam pewien motyw: https://www.youtube.com/watch?v=UlgLwppgHCc


O dzięki za przypomnienie, muszę sobie przesłuchać muzykę z tego filmu. I choć to inna epoka i inne motywy muzyczne niż dzisiejsze to pamiętam, że były tam dobre utwory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki guronc nocami, że aż się spamować nie chce...

Polazłem sobie do okolicznego parku z małym kopcem pooglądać Perseidy tegoroczne i wróciłem wcześnie, bo bałem się że zasnę leżąc sobie i oglądając niebo, tak było ciepło. :D

Przypomniałem sobie wczoraj że mam przeca całkiem sympatyczne Cortex Command w posiadaniu, a nigdy jakimś cudem nie bawiłem się contentem stworzonym przez graczy i ogrywam jak głupi aktualnie, zasypując mapki kolejnymi stosami biednych ludzików, robotów i cholera wie czym jeszcze. ]:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować