Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Nocne marki... [temat dla wszystkich cierpiących na bezsenność lub tych co lubią poszaleć w nocy :P]

66725 postów w tym temacie

Dnia 05.06.2016 o 03:16, Kadaj napisał:

Do tego wystarczy sprężone powietrze, nie trzeba odpinać w środku kabelków ani wyjmować
procesora. xD


True.
Aczkolwiek co jakiś czas warto też pozbyć się starej pasty miedzy procem a chłodzeniem, wtedy najlepiej go wyjąć.;d

Zresztą i tak, wszystko to marność, więc co za różnica.;s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2016 o 03:22, Nephren-Ka napisał:

Aczkolwiek co jakiś czas warto też pozbyć się starej pasty miedzy procem a chłodzeniem,

O czym Ty do mnie piszesz? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2016 o 03:34, Kadaj napisał:

O czym Ty do mnie piszesz? xD


O wymianie pasty termo przewodzącej na procu, 5 lat na jednej nie pojedziesz(a jak będziesz próbował to nagle się pojawią niefajne temperatury).;d

Marność nad marnościami.

Mery w czołgach, buhahahaha, ofc z czat banem.;d
Oglądnąłem sobie kilka filmików by Quickybaby i zawsze mnie nachodzi ochota żeby zagrać, zaraz mnie zabijają jak próbuję wykonać jakiś błyskotliwy manewr, i tyle z ochoty.;s

Ale i tak wszystko marność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2016 o 00:17, Nephren-Ka napisał:

O wymianie pasty termo przewodzącej na procu, 5 lat na jednej nie pojedziesz(a jak będziesz
próbował to nagle się pojawią niefajne temperatury).;d


Bez przesady.
Jeden z używanych przeze mnie procków jechał łącznie jakieś 7 lat bez zmiany pasty i nic mu się nie stało.

Dnia 06.06.2016 o 00:17, Nephren-Ka napisał:

Mery w czołgach, buhahahaha, ofc z czat banem.;d


mimi

Zajarzyłem, że aktualny patch miał podmienić WTF i sprawdzam co to te Grille 15 jest.
A ban na czacik, to jeszcze za poprzedniej instalacji wyłapany i 18 czy 16 mija, ale patrząc na ten zwierzyniec nic się niezmieniający w tej miernej gierce, raczej jeszcze dzisiaj gra poleci z dysku. :3

Tym bardziej, że znowu rozpaliła się we mnie żądza fabryczkowania namiętnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 06.06.2016 o 00:26, meryphillia napisał:

Bez przesady.
Jeden z używanych przeze mnie procków jechał łącznie jakieś 7 lat bez zmiany pasty i
nic mu się nie stało.


Bo pewnie temperatur nie sprawdzałeś.;p

Dnia 06.06.2016 o 00:26, meryphillia napisał:

Zajarzyłem, że aktualny patch miał podmienić WTF i sprawdzam co to te Grille 15 jest.
A ban na czacik, to jeszcze za poprzedniej instalacji wyłapany i 18 czy 16 mija, ale
patrząc na ten zwierzyniec nic się niezmieniający w tej miernej gierce, raczej jeszcze
dzisiaj gra poleci z dysku. :3


Pfff, to sobie można na yt film puścić i wszystko co i jak wygląda w nowym pojeździe powiedzą.
Mnie z grillem się kojarzy tylko to że byłem wczoraj na takim, zabrałem ze sobą łóżko polowe i przeleżałem 99% czasu w pół śnie.

Dnia 06.06.2016 o 00:26, meryphillia napisał:

Tym bardziej, że znowu rozpaliła się we mnie żądza fabryczkowania namiętnego.


Szczęśliwcy co mają chęć w coś grać(a chyba każdy poza mną tutaj tak ma).

20160606003456702

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2016 o 00:35, Nephren-Ka napisał:

Bo pewnie temperatur nie sprawdzałeś.;p


Jedynie raz był problem z temperaturami procka, a sprawcą i tak okazał się kurz ściśle zalegający między łopatkami wiatraczka i w radiatorze.
Tak więc...

Dnia 06.06.2016 o 00:35, Nephren-Ka napisał:

Pfff, to sobie można na yt film puścić i wszystko co i jak wygląda w nowym pojeździe
powiedzą.


Nie mam co robić w życiu tylko oglądać jakichś przychlastów internetowych i ich wymysły. :3
Tak czy srak Grille 15 jest kupą gówna więc jeden pies, a gra już poleciała w trybie ekspresowym z dysku i mogę wrócić do fabryczkowania. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2016 o 00:35, Nephren-Ka napisał:

Szczęśliwcy co mają chęć w coś grać(a chyba każdy poza mną tutaj tak ma).


Jest na to rada: przymusić się. Nie brzmi to może zbyt zachęcająco, ale z doświadczenia widzę, że czasami trzeba trochę się zmusić do grania, a potem już leci. Co prawda aż do ukończenia danego tytułu, bo potem proces trzeba powtórzyć. Sam czasami patrzę na ogrom gier, który uzbierałem, ale zamiast działać marnuję często czas na oglądanie kompletnie nieistotnych życiowo bzdur w internecie. Ostatnio też jakoś motywacja mi uciekła, ale podołałem, nakłoniłem się do przebrnięcia przez początkowe etapy i poszło. Niedawno ukończyłem kampanię DoW II Retribution, a zaraz po nim wziąłem się za Tomb Raidera z 2013 r. i ponad połowa gry za mną. Odnajdź motywację, wciągnij się i wróci zapał. Bardzo często najgorzej jest po prostu ruszyć z miejsca.

A no i witam. Przypomnijcie mi proszę jak sprawić, by wyświetliło się "to jest odpowiedź na..." w poście.
Edit: Jednak umiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2016 o 00:17, Nephren-Ka napisał:

O wymianie pasty termo przewodzącej na procu, 5 lat na jednej nie pojedziesz(a jak będziesz
próbował to nagle się pojawią niefajne temperatury).;d

Eee tam, mój staruszek przeżył 5 lat do wymiany na nowszy model i nikt się w takie cuda na kiju nie bawił. ;d

Dnia 06.06.2016 o 00:17, Nephren-Ka napisał:

Szczęśliwcy co mają chęć w coś grać(a chyba każdy poza mną tutaj tak ma).

Ja właśnie skończyłem dodatek do wiedźmina i sam teraz nie wiem za co się zabrać.
Może dam sobie spokój z graniem i rzucę okiem na Copa America. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2016 o 01:34, Kadaj napisał:

Ja właśnie skończyłem dodatek do wiedźmina i sam teraz nie wiem za co się zabrać.
Może dam sobie spokój z graniem i rzucę okiem na Copa America. ;p


Fabryczki tylko czekają na kolejnego zafabryczkowanego.
Tak tylko przypominam. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2016 o 01:51, meryphillia napisał:

Fabryczki tylko czekają na kolejnego zafabryczkowanego.

Raczej na porządną promocję na Steamie. xD


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2016 o 01:51, meryphillia napisał:

Fabryczki tylko czekają na kolejnego zafabryczkowanego.
Tak tylko przypominam. :3


Mnie prawie skusiłeś. Jakiś czas temu nocny spam obrazkowy rozbudził we mnie chęć wzniesienia swojego własnego imperium. W końcu uległem, ale nie Factorio, a Settlersom II. Wyczekałem promocję na gog.com i uzupełniłem bibliotekę. Podobnie prawie skusił mnie Kadaj. Miałem akurat chęć na coś fabularnego, napatrzyłem się na screeny z gier o azjatyckich "rysach" i narodziła się myśl "a może warto spróbować?". Nie mam prawie wcale doświadczenia z mangą, anime ani tym typem gier, ale lubię próbować nowości. Zastanawiam się tylko co takie gry mogą oferować? Czy są tam jakieś poważne i wciągające historie czy to raczej nie ten typ gier. Nie mam pojęcia, ale odkrywanie nieznanego to fajna zabawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2016 o 02:01, KubooPL napisał:

Mnie prawie skusiłeś. Jakiś czas temu nocny spam obrazkowy rozbudził we mnie chęć wzniesienia
swojego własnego imperium. W końcu uległem, ale nie Factorio, a Settlersom II.


Nup.
Settlersy też fajne (szczególnie IMO najlepsza odsłona, czyli IV) co prawda, ale gdzie im tam do fabryczkowania namiętnego.

Kadaj
Raczej na porządną promocję na Steamie. xD

Zapomnij: http://www.factorio.com/blog/post/fff-140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2016 o 02:01, KubooPL napisał:

Podobnie prawie skusił mnie Kadaj.

Skoro wywołałeś wilka z lasu , to się dopiszę. ;d

Dnia 06.06.2016 o 02:01, KubooPL napisał:

Zastanawiam się tylko
co takie gry mogą oferować? Czy są tam jakieś poważne i wciągające historie czy to raczej
nie ten typ gier.

To już zależy jaki konkretnie tytuł wybierzesz. Czasem jest lekko i zabawnie z domieszką fanservice''u, czasem o fabule zapomina się zaraz po wyjściu do Windowsa (bo chodzi tam tylko o oglądanie bohaterek w skąpych ciuszkach... lub bez nich), a czasem historia bije na głowę wszystko co kiedykolwiek widziałem w grach. : >

@meryphillia

Dnia 06.06.2016 o 02:01, KubooPL napisał:

Zapomnij

To na teraz, kto wie co będzie za na przykład 5 lat. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2016 o 02:09, Kadaj napisał:

To na teraz, kto wie co będzie za na przykład 5 lat. ;d


Za pięć lat, to o ile Czechom nie zmięknie rura od szołbiznesu growego, spokojnie będziemy mieć World Of Factorio. :3
Już pewnikiem dłubią nad rozbudowaną "kontynuacją" z jakąś formą warstwy strategicznej w "endgame".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2016 o 02:09, Kadaj napisał:

To już zależy jaki konkretnie tytuł wybierzesz. Czasem jest lekko i zabawnie z domieszką
fanservice''u, czasem o fabule zapomina się zaraz po wyjściu do Windowsa (bo chodzi tam
tylko o oglądanie bohaterek w skąpych ciuszkach... lub bez nich), a czasem historia bije
na głowę wszystko co kiedykolwiek widziałem w grach. : >


O, to ostatnie to jest to. Wielu ludzi twierdzi, że jeśli szuka się fabuły to lepiej sięgnąć po książki i w pewnym stopniu trudno odmówić im racji. Książki są na to nastawione i często wgniatają w fotel. W gry się przede wszystkim gra. Ale ja jestem zdania, że jedno nie wyklucza drugiego. Czy to bardziej rozbudowany gameplay czy bardziej interaktywne opowieści - gry potrafią zaciekawić historią. I przede wszystkim umożliwiają podejmowanie własnych działań i decyzji. Kurcze, czuję nagły przypływ chęci do życia spowodowany przypływem czasu wolnego :D A tyle książek i gier czeka na swoją kolej. Jest coś co szczególnie byś polecał dla kogoś rozpoczynającego przygodę ze wschodnimi klimatami w grach? Zależy mi na tym ostatnim typie - historią, która przyciągnie mnie do komputera i nie pozwoli odejść przed końcem. Swoją drogą, długie są takie gry?

meryphillia
Skłonny jestem uwierzyć patrząc na ilość opcji i możliwości jaką oferuje Factorio. Gdyby cena była trochę niższa, to bym się nie zastanawiał za wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2016 o 02:27, KubooPL napisał:

Skłonny jestem uwierzyć patrząc na ilość opcji i możliwości jaką oferuje Factorio. Gdyby
cena była trochę niższa, to bym się nie zastanawiał za wiele.


Przeca ta gra w stosunku do zawartości jest wręcz za mało wyceniona...
A to nawet z bety jeszcze nie wyszło (choć co prawda zbyt wiele contentu w vanilli już nie dojdzie).
Jeszcze niektóre mody dorzucają pięć razy więcej śmietnika do produkowania, jakby komuś było mało i wydawało się, że jego fabryczki zajmują za mało miejsca. :3

Jak dla mnie Factorio jest obecnie najlepszą grą jaką ogrywałem i trafiając na bezludną wyspę, zapomniałbym nawet o ukochanej serii Combat Mission i brał fabryczki do ogrywania.

Jedynym mankamentem gry dla co niektórych może być "sandboxowość" rozgrywki i stojący za tym brak jakiegoś konkretnego celu i sensu budowania kompleksów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2016 o 02:27, KubooPL napisał:

Jest coś co szczególnie
byś polecał dla kogoś rozpoczynającego przygodę ze wschodnimi klimatami w grach? Zależy
mi na tym ostatnim typie - historią, która przyciągnie mnie do komputera i nie pozwoli
odejść przed końcem.

Zależy co wolisz - możesz pójść w stronę jRPG (często rozbudowany gameplay) albo visual novel, gdzie jedynymi interaktywnymi elementami są wybory, które wpływają na rozwój historii (na tyle, że dostaje się kilkunastogodzinne zupełnie rożne ścieżki prowadzące do zakończenia). :3

Dnia 06.06.2016 o 02:27, KubooPL napisał:

Swoją drogą, długie są takie gry?

Zwykle długie, 30-100 godzin. xD
Taka Grisaia ma w skrypcie tyle słów ile saga o Harrym Potterze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2016 o 00:56, meryphillia napisał:

Jedynie raz był problem z temperaturami procka, a sprawcą i tak okazał się kurz ściśle
zalegający między łopatkami wiatraczka i w radiatorze.
Tak więc...


''Problem'' przeważnie oznacza coś co uniemożliwia korzystanie z kompa. Za wysoka temperatura przeważnie tego nie robi i się nawet tego nie zauważa(póki nie będzie wysoka na tyle, że spowoduje to ''problem''). A żywotność procesora się skraca.
Zresztą co kto lubi, ja tam raz na ~2 lata wymienię pastę(kwadrans roboty...) i mam zawsze jak być powinno.

Dnia 06.06.2016 o 00:56, meryphillia napisał:

Nie mam co robić w życiu tylko oglądać jakichś przychlastów internetowych i ich wymysły.:3


W typowej recenzji nie ma raczej wymysłów, pokazane są konkretne dane i jakiś gameplay. Straciłbyś na to 10 minut, pewnie mniej niż sprawdzenie samemu, i byłoby więcej czasu na fabryczkowanie. Także...nub.;d

Dnia 06.06.2016 o 00:56, meryphillia napisał:

Tak czy srak Grille 15 jest kupą gówna więc jeden pies, a gra już poleciała w trybie
ekspresowym z dysku i mogę wrócić do fabryczkowania. :3


Chciałbyś pewnie coś nieprzebijalnego, szybkiego, i ze świetnym działem.;d

@KubooPL - ach, ale ja gram od czasu do czasu, w Wiedźmina(ofc pierwszą część, bo żeby zagrać w trójkę postanowiłem sobie przejść od początku serię), w nowy FM, w Diablo 3. Pogram tak z godzinę i mam dosyć. Nie to że to są złe gry(bo są bardzo dobre), po prostu...wszystko to marność.

@Kadaj - nie lubisz dbać o proca to nie musisz, Twoja kasa.;p
A Copa ponoć nudna w tym roku. Ale wałki są jak zawsze: https://twitter.com/AllTSoccerR/status/739325175062093824?ref_src=twsrc%5Etfw :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczę, ba, nawet wierzę na słowo. Ale tu nie tyle chodzi o stosunek ceny do zawartości, co samej ceny. Jeszcze niedawno zrobiłem sobie masowe uzupełnianie biblioteki książek i gier o tytuły, które zawsze mnie ciekawiły i w które chcę zagrać/przeczytać. Efekt jest taki, że grania mam na parę lat i obecnie szkoda mi trochę aż takiej kwoty na grę, która możliwe że będzie się trochę kurzyła. Do samych sandboxów przyczepić się nie mogę - bardzo fajny typ gier, tylko na to muszę mieć dzień. Potrafię przesiedzieć przy takich wiele godzin na okrągło, a potem kompletnie stracić zapał na jakiś czas. Obecnie postanowiłem przyoszczędzić pieniądze i zacząć przechodzić to co się nazbierało. Na dodatek odkryłem kolejny pochłaniacz czasu i pieniędzy - gry bitewne. I akurat zafascynował mnie Warhammer, który tani niestety nie jest. Dlatego szkoda, ale Factorio musi poczekać na swoją kolej :( To nie tak, że skreślam ten tytuł, po prostu innym razem.

Kadaj
Obecnie bardziej ciekawią mnie visal novel. Chciałbym zobaczyć jak przyjmie się u mnie ograniczenie gry do wyborów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować