Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Nocne marki... [temat dla wszystkich cierpiących na bezsenność lub tych co lubią poszaleć w nocy :P]

66725 postów w tym temacie

Dnia 22.08.2016 o 00:30, KubooPL napisał:

Sądziłem, że wiele już się w tej grze nie zmieni, a tu proszę.

Wiesz, niczego jakoś specjalnie nie ogłaszano, ale ciężko sobie wyobrazić, by skończyli na obecnym etapie i pierwszej generacji. ;p

Dnia 22.08.2016 o 00:30, KubooPL napisał:

A powiedz mi, gra jest zaprogramowana tak, by określone
typy Pokemonów pojawiały się w określonych miejscach, np. wodne tylko w okolicy zbiorników
wodnych?

Zwykle tak, najwięcej jest w dużych miastach (co zrozumiałe). Oczywiście te najrzadsze mają jeden czy dwa spawn pointy i to też nie przez cały dzień, więc ciężko na nie trafić, zaś te popularne, no cóż... Sam złapałem już ponad 500 Drowzee, choć nie biorę każdego. xD
Jakieś losowe Pokemony też się trafiają, ale sporadycznie.
Jest jeszcze specjalna kategoria, czyli 4 sztuki występujące na różnych kontynentach:
https://pbs.twimg.com/media/CnlqMoTXEAAEue9.jpg

Dnia 22.08.2016 o 00:30, KubooPL napisał:

Taki już urok tych gier :D

Tyle wirtualnych miłości. <3




Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2016 o 00:19, Snafu napisał:

Ahh, Tropico 3! Może nie świetny, ale bardzo dobry tytuł i do tego cholernie wciągający.
Dosyć ciekawe kampanie, idealnie wkomponowana muzyczka i ogólnie, bardzo fajny symulator
dyktatora(ala Aladeen z Dyktatora :P) czyli taka strategia ekonomiczna nie tak banalna
jak mogłoby się wydawać. Szczerze polecam! :3

I tak zawsze Tropico mi się kojarzyło - całkiem rozbudowana strategia ekonomiczna, ale z jajem. I chyba to mnie w niej urzekło. Daje okazję pobawić się we władcę wyspy, pobudować trochę swoje imperium, ale jednocześnie obfituje w sporo ciekawych i oryginalnych akcentów. Wcześniej nie miałem tak czasu, by zagłębić się w kolejną rozbudowaną grę (a kolejka złożonych produkcji do ogrania mocno mi się rozrosła), ale teraz powinna być okazja, więc i na Tropico będzie w końcu czas. Z CD-A mam nawet i czwartą część.


Kadaj
Widziałem 2 razy z bliska jak ktoś łapie Pokemony i przy jednym podejściu były chyba ze 3 Drowzee właśnie, a przy kolejnym Staryu. I akurat Staryu był blisko rzeki, więc zacząłem się zastanawiać czy to faktycznie ma znaczenie. Dodaje to dużo klimatu rozgrywce.

Dnia 22.08.2016 o 00:19, Snafu napisał:

Tyle wirtualnych miłości. <3

Make love, not war :D Tak pisałem o wypaczaniu obrazu kobiet, a chwilę później zacząłem się zastanawiać czy jest jakiś aspekt życia poruszany przez gry, którego one nie wypaczają. I chyba nie ma. No może symulatory, ale to też wątpliwe. Ale no nie po to się gra w gry, by robić z nich życie 2.0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2016 o 01:21, KubooPL napisał:

I tak zawsze Tropico mi się kojarzyło - całkiem rozbudowana strategia ekonomiczna, ale
z jajem. I chyba to mnie w niej urzekło. Daje okazję pobawić się we władcę wyspy, pobudować
trochę swoje imperium, ale jednocześnie obfituje w sporo ciekawych i oryginalnych akcentów.
Wcześniej nie miałem tak czasu, by zagłębić się w kolejną rozbudowaną grę (a kolejka
złożonych produkcji do ogrania mocno mi się rozrosła), ale teraz powinna być okazja,
więc i na Tropico będzie w końcu czas. Z CD-A mam nawet i czwartą część.

Teksty Juanito słyszane z radia czasem potrafią porządnie rozbawić :D Czwarta część podobno wiele dobrego nie wnosi a faktycznie po dłuższej sesji z trójką odczuwałem lekkie znużenie :P Podobno pierwsze najlepsze, kiedyś będę musiał ograć jedynkę i dwójkę bo akurat kupując za grosze w bundlu, zdobyłem cały pakiet tropikalny :D

Dnia 22.08.2016 o 01:21, KubooPL napisał:

Make love, not war :D Tak pisałem o wypaczaniu obrazu kobiet, a chwilę później zacząłem
się zastanawiać czy jest jakiś aspekt życia poruszany przez gry, którego one nie wypaczają.
I chyba nie ma. No może symulatory, ale to też wątpliwe. Ale no nie po to się gra w gry,
by robić z nich życie 2.0.


Symulatory w zasadzie też, weźmy symulator farmy a polskie wsie. Ilu rolników zobaczysz ze sprzętem wartym kilkaset tysięcy? A ilu na poczciwych Zetorach? :P Chociaż po to przecież gramy w gry, coby się od tej rzeczywistości uwolnić :P.

A ja sobie po raz kolejny zrobiłem podejście do Dying Light i po raz kolejny, nie mogę się do tej gry przekonać. Wszystko jest na miejscu, oprawa graficzna cieszy oko, rozgrywka niby okej ale... jest nudno! Za zombie nie przepadam, więc może ma to też jakiś swój wpływ. Coś czuję, że gierka osiądzie na mojej kupce wstydu obok gier takich jak Bioshock,Metro Last Light czy Dead Space :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2016 o 01:21, KubooPL napisał:

Dodaje to dużo klimatu rozgrywce.

Ano, w okolicach Rynku (poza wspomnianym Drowzee) same gołębie i szczury. xD

Dnia 22.08.2016 o 01:21, KubooPL napisał:

Make love, not war :D

A ja skończyłem Evangile po 55 godzinach zabawy. Jak ktoś lubi komedie romantyczne to polecam, choć cenzura w niektórych momentach wydaje się dziwna. ;d

Dnia 22.08.2016 o 01:21, KubooPL napisał:

No może symulatory

Kozy, chleba itd. xDDD

Znów mi się popsuł podły Linux na laptopie. W niewiele ponad miesiąc od zainstalowania! Spędziłem godzinę w google w poszukiwaniu rozwiązania problemu i lipa. Nigdy więcej tego syfu. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, gram.pl po cichutku stara się nas uciszyć :D Pisałem ostatnio o Markach jako ostatniej linii oporu, a wczoraj nie dali nawet szansy odpisać :D

Dnia 22.08.2016 o 02:06, Kadaj napisał:

Ano, w okolicach Rynku (poza wspomnianym Drowzee) same gołębie i szczury. xD

No w końcu to rozszerzona rzeczywistość, postęp.

Dnia 22.08.2016 o 02:06, Kadaj napisał:

Kozy, chleba itd. xDDD

Myślałem raczej o lotniczych, bo to co obecnie powstaje i nazywa się symulatorami to chyba tak dla żartu. Miał być też symulator trawy i kamienia, ale nie wiem co z tego wyszło.

Dnia 22.08.2016 o 02:06, Kadaj napisał:

Znów mi się popsuł podły Linux na laptopie. W niewiele ponad miesiąc od zainstalowania!
Spędziłem godzinę w google w poszukiwaniu rozwiązania problemu i lipa. Nigdy więcej tego
syfu. ;d

Kiedyś miałem w planach zainstalować sobie Linuxa. Ale to dawno temu, gdy jeszcze był stacjonarny komputer dla wszystkich domowników. Problem był taki, że ja jakoś bym się nauczył, ale reszta by sobie z tym nie poradziła. Odłożyłem więc te plany, a teraz mi się już nie chce.


Snafu

Dnia 22.08.2016 o 02:06, Kadaj napisał:

Za zombie nie przepadam, więc może ma to też jakiś swój wpływ. Coś czuję, że gierka osiądzie na mojej kupce
wstydu obok gier takich jak Bioshock,Metro Last Light czy Dead Space :P

Mnie zombiaki też jakoś specjalnie nigdy nie bawiły, ale Dead Island z tej samej stajni było całkiem fajną grą. Nie zachwyciła mnie może tak jak inne gry potrafią, ale to porządna produkcja. Dziś sprawiłem sobie CD-A z Riptidem, będzie do ogrania na kiedyś.
A na kupce wstydu masz same produkcje, które mnie ciekawią. Ograłem już Metro: Last Light, a Bioshock i Dead Space czekają na półce na swoją kolej. Metro bardzo mi się podobało, ale mówię to jako fan tego uniwersum. Sama gra ma swoje mankamenty, ale nic co psułoby mi ostateczny odbiór.


A u mnie od dwóch dni jedna z moich pierwszych gier na PC w ogóle, kupiona gdy zaczynałem swoją przygodę z tym sprzętem. Laser Squad Nemesis, w Polsce wydana jako UFO: Gniew Boga. Postanowiłem przypomnieć sobie o co w tym wszystkim chodziło, bo w momencie kupna byłem zbyt nieogarnięty w grach, by cieszyć się tym tytułem. I spodziewałem się raczej, że sprawdzę i odłożę, a o dziwo wciągnęło mnie na dłużej. W spamie obrazkowym moje nieśmiałe próby opanowania Szarych.
To dodawanie obrazków tutaj jest kosmicznie niewygodne.

20160824003114750

20160824003116640

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2016 o 00:33, KubooPL napisał:

Kurde, gram.pl po cichutku stara się nas uciszyć :D Pisałem ostatnio o Markach jako ostatniej
linii oporu, a wczoraj nie dali nawet szansy odpisać :D

Powinni przerwę techniczną w ciągu dnia robić, a nie w czasie funkcjonowania tego zacnego wątku! :d

Dnia 24.08.2016 o 00:33, KubooPL napisał:

No w końcu to rozszerzona rzeczywistość, postęp.

A wczoraj namieszali w spawn pointach i już nie mogę zgarniać Pikachu w drodze do domu. : <
Za to jeden z parków stał się wylęgarnią Kabuto, lol. xD

Dnia 24.08.2016 o 00:33, KubooPL napisał:

Myślałem raczej o lotniczych

A to chyba nigdy nawet w coś takiego nie grałem. :3


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2016 o 00:58, Kadaj napisał:

Powinni przerwę techniczną w ciągu dnia robić, a nie w czasie funkcjonowania tego zacnego
wątku! :d

No wiadomo :D To nawet nie powinno ulegać wątpliwości.

Dnia 24.08.2016 o 00:58, Kadaj napisał:

A wczoraj namieszali w spawn pointach i już nie mogę zgarniać Pikachu w drodze do domu.
: <
Za to jeden z parków stał się wylęgarnią Kabuto, lol. xD

O, Kabuto. Kiedyś zbierałem naklejki Pokemonów i Kabuto zawsze wzbudzał mój szacunek. Szczerze mówiąc to moja przygoda z Pokemonami ograniczała się do obejrzenia tych animowanych filmów i zbierania naklejek / tazosów. A i miałem kiedyś nawet takie małe figurki i pluszaki.

Dnia 24.08.2016 o 00:58, Kadaj napisał:

A to chyba nigdy nawet w coś takiego nie grałem. :3

Ja kiedyś próbowałem. Z naciskiem na próbowałem :D Nie odnalazłem w sobie wystarczająco dużo zapału, by nauczyć się w to grać. Kiedyś nawet udało mi się wystartować helikopterem w jednej z takich gier, ale to był największy sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2016 o 01:16, KubooPL napisał:

Szczerze mówiąc to moja przygoda z Pokemonami ograniczała się do obejrzenia tych animowanych
filmów i zbierania naklejek / tazosów. A i miałem kiedyś nawet takie małe figurki i pluszaki.

Ja mam ograne wszystkie generacje, to głównie dla tych gier kupowałem handheldy Nintendo.
Na nadchodzące Sun/Moon oczywiście też czekam. :3

Dnia 24.08.2016 o 01:16, KubooPL napisał:

Kiedyś nawet udało mi się wystartować helikopterem
w jednej z takich gier, ale to był największy sukces.

Jej, ja z lataniem helikopterem to nawet miałem problem w GTA:Vice City. :D

Ostatnią ścieżkę w The Fruit of Grisaia czas zacząć.

20160824012827500

20160824012853655

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2016 o 01:29, Kadaj napisał:

Ja mam ograne wszystkie generacje, to głównie dla tych gier kupowałem handheldy Nintendo.
Na nadchodzące Sun/Moon oczywiście też czekam. :3

Mnie oferta Nintendo nigdy nie przekonywała. Nie zastanawiałem się nigdy z czego to wynika. Co prawda grywałem wiele na Pegasusie, jak to spora część ludzi w latach świetności tych systemów i to chyba jedyny mój kontakt z ich grami. Oczywiście biorąc poprawkę na to, że Pegasus czystym wytworem Nintendo nie jest. Wydają się być oldschoolową, dosyć zamkniętą firmą ze stałą ofertą, którą co jakiś czas wydają w nowej odsłonie. I jakoś nie za bardzo zachęcają mnie do kontaktu z tymi produkcjami. Chyba jestem za bardzo "europejskim" graczem. Pewnie spory udział w tym ma też fakt, że dla mnie mobilne granie prawie w ogóle nie istnieje.

Dnia 24.08.2016 o 01:29, Kadaj napisał:

Jej, ja z lataniem helikopterem to nawet miałem problem w GTA:Vice City. :D

Ja znowu w GTA VC i SA uwielbiałem latać czym się dało. Takie zręcznościowe latadła bardzo mi pasują. Cały czas dobrze wspominam H.A.W.X.

Dnia 24.08.2016 o 01:29, Kadaj napisał:

Ostatnią ścieżkę w The Fruit of Grisaia czas zacząć.

Popatrzyłem na screeny i przypomniało mi się Tokyo Babel. Naprawdę fajnie, że spróbowałem. Muszę to kiedyś mieć i dokończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2016 o 02:11, KubooPL napisał:

Mnie oferta Nintendo nigdy nie przekonywała.

Jeszcze przed boomem na Steamie, Nintendo było najlepszym źródłem wszelkiej mangowej japońszczyzny. :3
Nawet moja pierwsza visual novel była ograna nie na PC, lecz na DSie.
A za ich typową ofertą typu Mario&friends jakoś nigdy nie przepadałem. ;d

Dnia 24.08.2016 o 02:11, KubooPL napisał:

Muszę to kiedyś mieć i dokończyć.

A zanim stanieje na tyle, by Cię cena usatysfakcjonowała (ostatnio było -30%), zawsze możesz spróbować czegoś innego. :D

20160824025515311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2016 o 02:55, Kadaj napisał:

A zanim stanieje na tyle, by Cię cena usatysfakcjonowała (ostatnio było -30%), zawsze
możesz spróbować czegoś innego. :D

Ano widziałem, nawet 2 razy była przecena. Dodałem sobie do listy życzeń na Steamie zaraz po ukończeniu dema. Ogrywać nic nowego nie ogrywam, bo jeszcze mi się spodoba i co? :D Wiem, że visual novel są bardzo fajne, ciekawość zaspokojona i na razie musi mi to wystarczyć ;) Biorę się najpierw za to co stoi na półkach. Nawet nowych modeli do bitewniaka nie dokupuję teraz, bo wystarczy tego wszystkiego. Ostatnio staram się myśleć i skupiać bardziej na tym co mam, a nie na tym czego nie mam. Nazbierałem naprawdę dużo gier i książek i postanowiłem zacząć cieszyć się tym. Skusiłem się tylko na CD-A dzisiaj, coby sobie poczytać coś i dla Outlasta i Dead Island: Riptide. Gdybym przegapił taki zestaw za 16 zł, to bym mocno żałował. Oczywiście Tokyo Babel prędzej czy pózniej trafi w moje ręce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2016 o 03:09, KubooPL napisał:

Ogrywać nic nowego nie ogrywam, bo jeszcze mi się spodoba i co? :D

Jak to co? Twoje życie stanie się lepsze! ;d

Dnia 24.08.2016 o 03:09, KubooPL napisał:

;) Biorę się najpierw za to co stoi na półkach.

Hehe, ja nawet nie wierzę, że ukończę wszystko co jest tego warte. ;p

Dnia 24.08.2016 o 03:09, KubooPL napisał:

Oczywiście Tokyo Babel prędzej czy pózniej trafi w moje ręce :)

Patrząc na dotychczasową historię przecen dużych VN, to raczej na więcej niż -50% lepiej się nie nastawiać. ^^

Z innej beczki - Sekai Project ma w asortymencie takie przeurocze nekoparowe figurki. Niestety poza moim zasięgiem, bo można póki co preorderować jedynie cały komplet, za 100$. : /

20160826005152593

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2016 o 00:54, Kadaj napisał:

Jak to co? Twoje życie stanie się lepsze! ;d

Ano racja, trudno się nie zgodzić. Ale co poradzić, wszystkiego mieć nie można.

Dnia 26.08.2016 o 00:54, Kadaj napisał:

Hehe, ja nawet nie wierzę, że ukończę wszystko co jest tego warte. ;p

Jakiś czas temu miałem jeszcze wizję, że uda mi się ograć wszystko, co mnie ciekawi. Zbierałem te tytuły, zbierałem, aż w końcu doszedłem do wniosku, że nie ma na to szans. No to przestałem zbierać i cisnę w to co mam. Powiem Ci, że jakiś szczęśliwszy teraz jestem.

Dnia 26.08.2016 o 00:54, Kadaj napisał:

Z innej beczki - Sekai Project ma w asortymencie takie przeurocze nekoparowe figurki.
Niestety poza moim zasięgiem, bo można póki co preorderować jedynie cały komplet, za
100$. : /

Fajne są takie gadżety, zawsze lubiłem tego typu pierdółki. Tylko weź to potem wycieraj z kurzu :/ Z samych figurek akurat bardziej podobają mi się te o proporcjonalnej budowie, ale ta z obrazka nie jest zła. Widziałem postacie zdecydowanie bardziej skrzywdzone przez projektanta.

Wybacz poślizg w odpisywaniu, wróciłem dziś do domu. Zrobiłem sobie małe wakacje, w międzyczasie internetu w ogóle nie ruszałem. No, chociaż nie do końca - złapałem na telefonie znajomej swoje pierwsze dwa Pokemony :D Tak z ciekawości zobaczyłem jak to wygląda w praktyce. I spoko, ale jakoś nie poczułem zewu trenera. Może to i lepiej, bo na swoim sprzęcie tego nie odpalę. Miałem też okazję wypróbować serię Uncharted. Jako, że moją jedyną konsolą (no oprócz Pegasusa) jest PSP, to nigdy wcześniej takiej szansy nie miałem. Ale bardzo mi się spodobało. Zaciekawiło mnie na tyle, że gdybym miał możliwość, to pograłbym dłużej. Na dziś już odpadam. Idę odespać, popatrzę może w TV. Liczę, że puszczą akurat powtórkę etapu Vuelta a Espana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2016 o 00:42, KubooPL napisał:

Ano racja, trudno się nie zgodzić. Ale co poradzić, wszystkiego mieć nie można.

Więc się celuje we wszystko minus jeden. ;d

Dnia 27.08.2016 o 00:42, KubooPL napisał:

Fajne są takie gadżety, zawsze lubiłem tego typu pierdółki. Tylko weź to potem wycieraj
z kurzu :/

Mam spooooro klocków LEGO, więc coś tam wiem o kurzu. ^^

A u mnie nadal Grisaia, więc spam obrazkowy nie może dotyczyć niczego innego. :3

20160827011657670

20160827011716703

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marazm ostatnimi nocami taki, że aż nie mogłem się zmusić naspamić coś tutaj...

Poza tym...
Niech mnie ktoś wypuści z tej fabryki, bo przesada już chyba lekka tyle tyrać. :F
Chyba z 12h dzisiaj siedziałem wypracowując normy, które przodownikom PRLu się nie śniły.

PS: Kocham tę grę. =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2016 o 01:17, Kadaj napisał:

Więc się celuje we wszystko minus jeden. ;d

W ten sposób o tym nie pomyślałem :D

Dnia 27.08.2016 o 01:17, Kadaj napisał:

Mam spooooro klocków LEGO, więc coś tam wiem o kurzu. ^^

I tu jest problem, bo jeśli chcesz postawić je w widocznym miejscu i cieszyć się ich widokiem, to musisz lubić wycieranie kurzy. Ja nie znoszę i moje modele chowam w pudełkach :/

Dnia 27.08.2016 o 01:17, Kadaj napisał:

A u mnie nadal Grisaia, więc spam obrazkowy nie może dotyczyć niczego innego. :3

Ja dziś zainstalowałem Call of Juarez. Motyw z czytaniem Biblii i jednoczesnym strzelaniem z rewolweru wciąż bawi.


meryphillia

Dnia 27.08.2016 o 01:17, Kadaj napisał:

Niech mnie ktoś wypuści z tej fabryki, bo przesada już chyba lekka tyle tyrać. :F

Chyba sam nie chcesz tego o co prosisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2016 o 01:43, KubooPL napisał:

I tu jest problem, bo jeśli chcesz postawić je w widocznym miejscu i cieszyć się ich
widokiem, to musisz lubić wycieranie kurzy. Ja nie znoszę i moje modele chowam w pudełkach :/


Szklana gablota albo półka/szafka która ma oszklone drzwiczki i problem kurzu się rozwiązuje.

szpam graficzny - jedno z moich najlepszych spotkań w rozgrywanym sezonie; szkoda tylko że najlepszy młody talent zabrany przez Dortmund, z LE wywalił mnie w pierwszej pucharowej rundzie Lyon i kolejny raz przegrałem oba mecze z Realem.;s

20160828015642295

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2016 o 01:43, KubooPL napisał:

Chyba sam nie chcesz tego o co prosisz ;)


No raczej... :3

Miałem pograć w coś innego dzisiaj.
Właśnie mija czwarta godzina jak włączyłem fabryczki na chwile, by coś sprawdzić... ;D

Musiałem dorzucić do plejlisty kolejny album Steve Roach''a (polecam jego dokonania!), bowiem "chwila" jeszcze nieco się przedłuży z racji rozpanoszenia się robactwa w zbyt bliskiej odległości od moich bezcennych fabryczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kadaje przyczołgały się z koncertu i nie chce im się nawet odpisywać.

Ale nawet złapałem Charmandera w drodze powrotnej. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

So.... did you miss me ?

Co tam u was słychać stare wąpirze...

Widzę, że temat dalej żyje mimo iż forum praktycznie umarło. Markujecie dalej?
Kadaj jak zwykle spam szerzy a Mey jak zwykle na czujce. :P

Ten który czuwa zna wasze spamerskie zamiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować