Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Nocne marki... [temat dla wszystkich cierpiących na bezsenność lub tych co lubią poszaleć w nocy :P]

66725 postów w tym temacie

Dnia 28.08.2016 o 03:09, Braveheart napisał:

So.... did you miss me ?

Nope, jesteś już starty i niemodny. xDDD

Dnia 28.08.2016 o 03:09, Braveheart napisał:

Co tam u was słychać stare wąpirze...


Kilka dni temu udało mi się wyrwać American Truck Simulator za dwie dyszki i teraz rozbijam się ciężarówką po póki co trzech dostępnych stanach. Zawsze to jakieś inne klimaty niż wiecznie zielona Europa w ETS2. :3

20160831003231984

20160831003300203

20160831003312734

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2016 o 01:58, Nephren-Ka napisał:

Szklana gablota albo półka/szafka która ma oszklone drzwiczki i problem kurzu się rozwiązuje.

To fakt, kiedyś będę musiał w taką zainwestować.


Kurcze, ostatnio non stop trwają jakieś prace na gram.pl i nawet nie ma kiedy naskrobać posta. Ciekawe co to za modernizacje po nocach. Ja tymczasem rozważam które modele zabieram ze sobą na piątkową bitwę w W40k, a w wolnych chwilach odświeżam sobie zasady karcianki Warhammer 40,000: Podbój. Brzmi to wszystko dosyć monotematycznie, ale co ja poradzę, że to takie świetne uniwersum :D Ale żeby nie było - dbam też o swój rozwój jako gracza komputerowego, chociaż jak na razie nie wciągnąłem się w nic dłuższego. Pogrywam raczej krótkimi partiami w różne produkcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hoho, Grisaia w zasadzie skończona (jeszcze mi 2 bad endingi zostały, ale póki co nie), licznik stanął na 95 godzinach. Na vndb dałem ''9'', choć długo się zastanawiałem, bo główny bohater w wielu momentach jest niestrawny. ;p

Poza tym zrujnowałem się na nowego Humble Bundle''a i do biblioteki Steam wpadło kilkanaście klasyków, w tym jeden z najlepszych city buildierów w historii. :3

20160901011333625

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2016 o 01:14, Kadaj napisał:

Poza tym zrujnowałem się na nowego Humble Bundle''a i do biblioteki Steam wpadło kilkanaście
klasyków, w tym jeden z najlepszych city buildierów w historii. :3

O jak ja lubię strategie 2D, ale w samego Cezara nie miałem jeszcze okazji zagrać. Sprawdziłem sobie co do za paczka, na którą tak się wykosztowałeś i widzę Gabriela Knighta. Trzecia część tej przygodówki była dodana jako pełniak (na trzech CD) do mojego pierwszego w życiu Clicka :D Muszę kiedyś ukończyć ten tytuł, bo zaciekawił mnie mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2016 o 01:42, KubooPL napisał:

O jak ja lubię strategie 2D, ale w samego Cezara nie miałem jeszcze okazji zagrać.

Były jeszcze gry od tego samego studia w klimatach egipskich, greckich i chińskich. Mam nadzieję, że cały komplet zawita kiedyś na Steama. : >

Dnia 01.09.2016 o 01:42, KubooPL napisał:

wykosztowałeś

Wrzuciłem jeszcze 20 dolców na Kickstartera (ChronoClock), ale to na szczęście ściągną z konta dopiero za miesiąc. :D

Sam Steam zaś jak na złość ciekawych promocji nie ma, a uzbierało mi się sporo ojro z handlu kartami. : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2016 o 01:59, Kadaj napisał:

Mam nadzieję, że cały komplet zawita kiedyś na Steama. : >

Mimo że sam nie czekam, to trzymam kciuki by się udało. Czasami to jedyna sensowna opcja, by kupić jakąś starą (chociaż i nie tylko) grę. A wiem jak to jest czekać na takie coś, bo sam długo szukałem Warhammer Mark of Chaos. I tej gry jak na złość w cyfrowej dystrybucji nie ma. Zgaduję, że to kwestia problemów z licencją. Ale w końcu udało mi się dostać nówkę na allegro. A potem, po tych wielu bojach okazało się, że zabezpieczenie antypirackie jest niekompatybilne z Windowsem 7 i nie dało się uruchomić gry :D Taka esencja walki z piractwem w praktyce :D Ale ja się nie poddaję i grę w końcu uruchomiłem ;) Bardzo się cieszę, że powstał też taki gog.com. Klasyki DRM-free to najlepsze, co mogło nas spotkać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2016 o 01:14, Kadaj napisał:

Poza tym zrujnowałem się na nowego Humble Bundle''a i do biblioteki Steam wpadło kilkanaście
klasyków, w tym jeden z najlepszych city buildierów w historii. :3


No, w końcu jakieś normalne gry gra, a nie ciągle hentaje. ]:>

A Zeus* ssie pauke Faraonowi.
Jakkolwiek by to nie brzmiało... :D

*Dopiero po chwili zauważyłem, że to Cezar jednak ssie tą pauke.
Ma bad...

Co nie zmienia faktu, że Faraon z dodatkiem są "the best" z całej serii. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2016 o 03:33, meryphillia napisał:

*Dopiero po chwili zauważyłem, że to Cezar jednak ssie tą pauke.

Dobrze, że nie Kleopatrze. xDDD
A tak na serio to też wolę Faraona, ale na Steama póki co wrzucili jedynie Cezara. Może kiedyś. ;d

Z innej beczki - po roku "zabawy" w zwierzyńcu nadal nie kminię o co chodzi z tym kucaniem - jak przeciwnik kucnie, to z mojej strony wygląda, jakby mu się jakiś god mode włączył i nie jestem w stanie go trafić. Jeszcze zalety skakania jak małpy (choć sam tego nie umiem) ogarniam, ale tego kucania wcale. xDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2016 o 00:51, Kadaj napisał:

Dobrze, że nie Kleopatrze. xDDD


Gdzieś, kiedyś czytałem jakieś wywody dzikiego profesurka, że w istocie Kleopatra była przebranym facetem, więc... ;D

Dnia 02.09.2016 o 00:51, Kadaj napisał:

Z innej beczki - po roku "zabawy" w zwierzyńcu nadal nie kminię /.../


Polecam zrobić, to co ja za swoim zwierzyńcem... znowu.
Czyli odinstalować. :3

Miałem dzisiaj ogrywać pozyskane z goga Seven Kingdoms 2 (nigdy nawet nie grałem w ustrojstwo).
Ale zaczytałem się w kolejnej mundrej książce, z której prawie nic nie rozumiem. =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2016 o 01:10, meryphillia napisał:

Gdzieś, kiedyś czytałem jakieś wywody dzikiego profesurka, że w istocie Kleopatra była
przebranym facetem, więc... ;D

Yyyy... Może na tym zakończmy. ;d

Dnia 02.09.2016 o 01:10, meryphillia napisał:

Polecam zrobić, to co ja za swoim zwierzyńcem... znowu.
Czyli odinstalować. :3

W sumie to nie problem zwierzątek, a tajemnica samej gry, więc nie czuję wewnętrznej potrzeby używania tak drastycznych środków. ;d
Swoją drogą największe zoo jest ponoć na czacie głosowym, którego wyłączyłem jeszcze w dniu zakupu. :3

Dnia 02.09.2016 o 01:10, meryphillia napisał:

Ale zaczytałem się w kolejnej mundrej książce, z której prawie nic nie rozumiem. =]

Co to za księga? : >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2016 o 01:26, Kadaj napisał:

Co to za księga? : >


"Zrozumieć Przyrodę", a konkretnie o fizyce, autorstwa... Newtona :D, choć współczesnego, Rogera, a nie Izzaka.
Niby dla plebsu, który chciałby ogarnąć współczesne teorie rządzące rzeczywistością, ale potrzeba minimalnej wiedzy matematycznej, więc dla mnie biała magia w większości. =]

Hawking trafnie napisał w Krótkiej Historii Czasu, że wydawca zapowiedział mu, iż każde równanie w książce zmniejsza sprzedaż o połowę, więc podał tylko słynne równanie Einsteina.
Niestety Rogerowi nikt podobnie nie doradził i cała książka upchana jest jakimiś magicznymi dla mnie znaczkami matematycznymi, więc będzie ciężko z przetrawieniem treści. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2016 o 01:39, meryphillia napisał:

Niby dla plebsu, który chciałby ogarnąć współczesne teorie rządzące rzeczywistością,
ale potrzeba minimalnej wiedzy matematycznej, więc dla mnie biała magia w większości.
=]

Czyli procenty, ułamki i pola prostych figur geometrycznych (do tych bardziej skomplikowanych jest planimetr ;d) nie wystarczą? : <


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2016 o 01:39, meryphillia napisał:

Hawking trafnie napisał w Krótkiej Historii Czasu, że wydawca zapowiedział mu, iż każde
równanie w książce zmniejsza sprzedaż o połowę, więc podał tylko słynne równanie Einsteina.
Niestety Rogerowi nikt podobnie nie doradził i cała książka upchana jest jakimiś magicznymi
dla mnie znaczkami matematycznymi, więc będzie ciężko z przetrawieniem treści. :D


Weźcie no mnie Panie znajdźcie w takim tomiszczu jakieś równanie opisujące zasadę na której działa katar, i skąd nagle potrafi się w magiczny sposób w człowieku wyczarować tyle glutów.;p

Zaś co do strategii: http://www.gry-online.pl/gra.asp?ID=15802
W życiu nie grałem we wcześniejsze części, ale nasłuchałem się wiele dobrego. Screeny nawet fajnie wyglądają, może coś z tego będzie.
A sam chyba za czas jakiś zabiorę się za przechodzenie kampanii HoMaM, tylko nie wiem czy zacząć od początku serii, czy randomowo różne części.
Pewnie jak zwykle na zastanawianiu się skończy.;s

Btw - jak tam Twój system erpegowy który był niemal na ukończeniu kilka lat temu? Jakiś .pdf miał być z nim, i coś chyba nie ma.;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2016 o 01:48, Kadaj napisał:

Czyli procenty, ułamki i pola prostych figur geometrycznych (do tych bardziej skomplikowanych
jest planimetr ;d) nie wystarczą? : <


Nic nie zrozumiałem z powyższego języka. :3

A mówiąc serio, to niestety przy próbach tłumaczenia nawet i absolutnych podstaw mechaniki kwantowej, przykłady na prostych równaniach, raczej nie wystarczą. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2016 o 01:58, Nephren-Ka napisał:

Weźcie no mnie Panie znajdźcie w takim tomiszczu jakieś równanie opisujące zasadę na
której działa katar, i skąd nagle potrafi się w magiczny sposób w człowieku wyczarować
tyle glutów.;p


Hah.

To raczej potrzebujesz Waść jakiejś księgi medycznej albo porad babci zielarki, a nie ksiąg o fizyce i działaniu wszechświata. :D

Dnia 02.09.2016 o 01:58, Nephren-Ka napisał:

Zaś co do strategii /.../


Polecam pierwszą część Kozaków, dosłownie nomen omen kozacki RTS.
Dwójka też jest spoczko, ale jedynka jest IMO fajniejsza.

Co do Hirołsów, to jedynymi wartymi uwagi na dzień dzisiejszy jest III i V odsłona.

Dnia 02.09.2016 o 01:58, Nephren-Ka napisał:

Btw - jak tam Twój system erpegowy który był niemal na ukończeniu kilka lat temu? Jakiś
.pdf miał być z nim, i coś chyba nie ma.;p


Zawsze ktoś musi raz do roku mi przypomnieć, bym oblał się rumieńcem wstydu i zażenowania...
Niestety są ważniejsze sprawy, niż próby skończenia rolpleja.
Jak chociażby budowa nowej magistrali dla zaopatrzenia ropy do fabryczek, czy coś równie istotnego w innym uniwersum. =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2016 o 02:02, meryphillia napisał:

A mówiąc serio, to niestety przy próbach tłumaczenia nawet i absolutnych podstaw mechaniki
kwantowej, przykłady na prostych równaniach, raczej nie wystarczą. ;P

To może nie trzeba było wagarować na matmie...
Meh, może ktoś to jeszcze napisze po ludzku. ;d

Kurczę, od godziny nie mogę zdecydować się w co by tu zagrać, oglądam tylko różne bzdury w internetach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2016 o 02:12, Kadaj napisał:

Kurczę, od godziny nie mogę zdecydować się w co by tu zagrać, oglądam tylko różne bzdury
w internetach.


Walcz z tym. To jest zło, które powoli trawi nasz czas, a tego z kolei wartość jest skończona. Nie daj się temu, wymyśl coś szybko i graj.
Gdy słyszę "Kozacy" to na myśl natychmiast przychodzi mi American Conquest. Gra z tej samej stajni, oparta na bardzo podobnych zasadach, a wciągająca jak diabli. Zauroczyła mnie od pierwszego podejścia. Dźwięki dział, muzyka przygrywająca w tle, eh, świetne :) Bardzo lubię twórczość GSC Game World.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2016 o 02:12, Kadaj napisał:

To może nie trzeba było wagarować na matmie...


W rzeczywistości nawet nie o to chodzi.
Jestem humanistą i matematyka od zawsze była dla mnie czysta, niepojmowalną abstrakcją.
Nie jestem w stanie jej zrozumieć na wyższym poziomie niż 2+2=5. ;D

Ale skoro na stare lata zainteresowała mnie mocno fizyka (której zawsze nienawidziłem z oczywistego względu opierania się na matematyce) i to ta jeszcze ekstremalna, czyli mechanika kwantowa, to jest szansa, że może jakoś matematykę ogarnę z czasem.

Dnia 02.09.2016 o 02:12, Kadaj napisał:

Kurczę, od godziny nie mogę zdecydować się w co by tu zagrać, oglądam tylko różne bzdury
w internetach.


Zawsze zostają fabryczki do ogrania... ;]

KubooPL >>> American Conquest były tworzone na silniku Kozaków i dlatego, niezbyt wiele się różnią.
Też lubiłem w to pogrywać, ale zdecydowanie bardziej wolę europejskie wojenki tamtych czasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2016 o 02:34, meryphillia napisał:

W rzeczywistości nawet nie o to chodzi.

To było do samego siebie. xDDD

Dnia 02.09.2016 o 02:34, meryphillia napisał:

Zawsze zostają fabryczki do ogrania... ;]

Nie mam fabryczek i raczej nie zapowiada się na rychły zakup. :3

@!KubooPL

Dnia 02.09.2016 o 02:34, meryphillia napisał:

Walcz z tym. To jest zło

Chyba mi się udało, co udokumentuję poniższym spamem graficznym. Czas zacząć nową opowieść! : >

20160902024750936

20160902024756250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2016 o 02:48, Kadaj napisał:

Nie mam fabryczek i raczej nie zapowiada się na rychły zakup. :3


Niereformowalny nup. ;]

Ja tam zaraz pędzę industrializować planetę.
Dopiero 54h nabite na aktualnym sejwie. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować