Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Nocne marki... [temat dla wszystkich cierpiących na bezsenność lub tych co lubią poszaleć w nocy :P]

66725 postów w tym temacie

Dnia 21.08.2008 o 00:40, radosiewka napisał:

To dobre rozwiązanie - bardziej ekologiczne, i wbrew pozorom dość bezawaryjne i bezpieczne.
Weźmy przykład z Francji która ma mnóstwo takich elektrowni, a jak na razie o żadne awarii
nie słyszałam.

Właśnie. :)

Dnia 21.08.2008 o 00:40, radosiewka napisał:

Polacy jednak boją się elektrowni atomowych, nadal pamiętają katastrofę na Ukrainie.
Szkoda że mało kto wie że ta katastrofa to wynik testów przeprowadzanych przez niewykwalifikowane
osoby...

Według mnie takich ludzi powinno się jednak uspokoić, ale ile można? W końcu, wiele razy było mówione, jak dużo we Francji mają elektrowni atomowych...

Dnia 21.08.2008 o 00:40, radosiewka napisał:

Jestem jak najbardziej za zbudowaniem elektrowni atomowej;)

Ja również.

@Falconer
Ach, ja jak oglądałem w TV to szczerze mówiąc nie zauważyłem. :P
Dzięki i pozdrawiam! :)

@Korsaż
Spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2008 o 00:39, Kalejdoskop86 napisał:

Jak jest sprzeczny z konstytucją?

Według naszej konstytucji żadne prawo nie może stać ponad konstytucją. Według Traktatu Lizbońskiego przepisy unijne byłyby najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 00:45, Radykał napisał:


> Jak jest sprzeczny z konstytucją?
Według naszej konstytucji żadne prawo nie może stać ponad konstytucją. Według Traktatu
Lizbońskiego przepisy unijne byłyby najważniejsze.

Acha! :)

Ogólnie to w Irlandii referendum zrobili i ludzie tego nie chcieli, bo słyszeli wiele mitów nt. jakożby Traktat Lizboński miał ograniczyć ich wolność.
Co o tym sądzisz? Lepiej ludzie czy rząd? Według mnie w takim momencie powinni powiedzieć dużo ludzie (referendum) i rząd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 00:43, Kalejdoskop86 napisał:

Według mnie takich ludzi powinno się jednak uspokoić, ale ile można? W końcu, wiele razy
było mówione, jak dużo we Francji mają elektrowni atomowych...

W Polsce jest wiele osób które do końca życia będą uważać Niemcy i Rosję za wrogów, eutanazje za zabójstwo, a elektrownie atomowe za niebezpieczne. Przecież technologia poszła do przodu, więc jeżeli się taką elektrownie przypilnuje to nie może być problemu.

PS: Tą eutanazje wplotłem celowo, może jakaś ciekawa dyskusja wyniknie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 00:34, ja33no napisał:

> > song: Kat - Noce Szatana
> Eee... dziwnych zespołów słuchasz. xD
Bardzo dziwnych... dla takiego czegoś porzucił moher i kółko różańcowe. Był takim dobrym
dzieckiem Maryi... ehh...

SZATAN!

Kalejdoskop86


elektrownia ok...ale nie w woj.łódzkim ;] nie chce mieć repliki miasta Prypeć w domu
final song:
Vader - The Final Massacre



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 00:48, ja33no napisał:

W Polsce jest wiele osób które do końca życia będą uważać Niemcy i Rosję za wrogów, eutanazje
za zabójstwo, a elektrownie atomowe za niebezpieczne. Przecież technologia poszła do
przodu, więc jeżeli się taką elektrownie przypilnuje to nie może być problemu.

W naszym kraju ogólnie nietolerancja, zawiść i nienawiść panuje... weź takich Japończyków: dokopali im Amerykanie za dawnych lat, a teraz normalnie te państwa działają między sobą, przyjacielsko. U nas to za 1000 lat wciąż będą wypominać krzywdy ludziom, którzy się urodzili dużo później niż to było...

Dnia 21.08.2008 o 00:48, ja33no napisał:

PS: Tą eutanazje wplotłem celowo, może jakaś ciekawa dyskusja wyniknie :).

;)
IMHO to dość trudny temat... tak samo klonowanie ludzi. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 00:47, Kalejdoskop86 napisał:

Ogólnie to w Irlandii referendum zrobili i ludzie tego nie chcieli, bo słyszeli wiele
mitów nt. jakożby Traktat Lizboński miał ograniczyć ich wolność.
Co o tym sądzisz? Lepiej ludzie czy rząd? Według mnie w takim momencie powinni powiedzieć
dużo ludzie (referendum) i rząd.

Ja od dziś przestałem wierzyć w słuszność referendum czy zakrojonej na taką skalę demokrację. Słowo pijaka nie powinno być tyle warte co słowo profesora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 00:51, ja33no napisał:

Ja od dziś przestałem wierzyć w słuszność referendum czy zakrojonej na taką skalę demokrację.
Słowo pijaka nie powinno być tyle warte co słowo profesora!

Co innego, gdyby np. ponad 80% narodu się wypowiedziało... a najlepiej cały. :)
Poza tym, każdy człowiek jest równy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 00:50, Kalejdoskop86 napisał:

IMHO to dość trudny temat... tak samo klonowanie ludzi. ^^

Klonowania się boję, czy z własnej niewiedzy czy wyobraźni, nie wiem ale raczej zawsze będę na nie. Bo jak wiadomo nawet jak prawo zakaże klonowania "całych" ludzi to i tak w podziemiu zaczną produkować ludzi jak na jekiejś chorej farmie.
Niestety postępu się nie zatrzyma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 00:52, Kalejdoskop86 napisał:

> Ja od dziś przestałem wierzyć w słuszność referendum czy zakrojonej na taką skalę
demokrację.
> Słowo pijaka nie powinno być tyle warte co słowo profesora!
Co innego, gdyby np. ponad 80% narodu się wypowiedziało... a najlepiej cały. :)
Poza tym, każdy człowiek jest równy..

Każdy człowiek powinien mieć zapewnione takie same prawa. Ale człowiek, który przeczytał w życiu tylko instrukcje nowego traktora nie powinien się wypowiadać w tak ważnych dla siebie i narodu sprawach. Co innego lokalne wybory. Niestety ciężko by taki podział zorganizować, ponieważ z własnego doświadczenia wiem, że czasami na pozór prości ludzie są mądrzejsi od całego naszego sejmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 00:54, ja33no napisał:

IMHO to dość trudny temat... tak samo klonowanie ludzi. ^^

Klonowanie całych ludzi to przesada. Ale w medycynie przydatne byłyby np. klonowane organy wewnętrzne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 00:54, ja33no napisał:

Klonowania się boję, czy z własnej niewiedzy czy wyobraźni, nie wiem ale raczej zawsze
będę na nie. Bo jak wiadomo nawet jak prawo zakaże klonowania "całych" ludzi to i tak
w podziemiu zaczną produkować ludzi jak na jekiejś chorej farmie.

Ja też... ogólnie to zwierzątka mogą (przykład: niedawno pewna kobieta wydała sporą sumę na sklonowanie zmarłego psa i dostała parę szczeniaczków, które wyrosną na takiego samego) .
Poza tym, klonowanie ludzi - tak, ale w celach naukowych/dobrych/postępu...

Dnia 21.08.2008 o 00:54, ja33no napisał:

Niestety postępu się nie zatrzyma...

Owszem... :)
Galopuje coraz szybciej rozwój technologii i to jest piękne. :)

@Korsaż
Nie przesadzaj. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 00:57, Kryhuu napisał:

> IMHO to dość trudny temat... tak samo klonowanie ludzi. ^^
Klonowanie całych ludzi to przesada. Ale w medycynie przydatne byłyby np. klonowane
organy wewnętrzne..

Zgadzam się tylko boję się tej nielegalnej strony, której się nie uniknie. Tak samo jak piractwa ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 00:56, ja33no napisał:

Każdy człowiek powinien mieć zapewnione takie same prawa. Ale człowiek, który przeczytał
w życiu tylko instrukcje nowego traktora nie powinien się wypowiadać w tak ważnych dla
siebie i narodu sprawach. Co innego lokalne wybory. Niestety ciężko by taki podział zorganizować,
ponieważ z własnego doświadczenia wiem, że czasami na pozór prości ludzie są mądrzejsi
od całego naszego sejmu.

No, ale taka jest demokracja...
Poza tym, każdy ma prawo się wypowiedzieć. :)

Zresztą, czasami małe dzieci są mądrzejsze od sejmu - zamiast się kłócić, coś razem zrobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 00:58, ja33no napisał:

Zgadzam się tylko boję się tej nielegalnej strony, której się nie uniknie. Tak samo jak
piractwa ;).

Może mam ciasny łeb, ale jaki biznes da się zrobić na handlowaniu wątróbką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2008 o 00:42, ja33no napisał:

Masz rację, ale różne państwa mogą mieć jeden cel.

Od tego miała być Europejska Wspólnota Gospodarcza, a nie Unia Europejska.

Dnia 21.08.2008 o 00:42, ja33no napisał:

Każde państwo w UE ma inną kulturę
tak samo jak różne regiony w Polsce, co przecież nie przeszkadza aż tak ich integracji.

A jak to wygląda w praktyce? W USA i RPA (tutaj szczególnie) grupą etniczną, która popełnia największą ilość przestępstw są czarni (niemal zawsze na Białych). We Włoszech - Cyganie, a we Francji Arabowie. To się po prostu nie sprawdza w praktyce...

Dnia 21.08.2008 o 00:42, ja33no napisał:

Po za tym różnorodność w UE jest propagowana i wpływa dobrze na turystykę :).

Nie mam nic przeciwko turystyce, ale każdy ma swoje miejsce na Ziemi...

Kalejdoskop86

Dnia 21.08.2008 o 00:42, ja33no napisał:

Ogólnie to w Irlandii referendum zrobili i ludzie tego nie chcieli, bo słyszeli wiele mitów nt. jakożby Traktat Lizboński miał ograniczyć ich wolność.

Mitów? Czy to nie Komisja Europejska podniosła w Irlandii podatek CIT z 10% na 12,5%? Nie dziwie się im, że odrzucili ten traktat. ;P

Dnia 21.08.2008 o 00:42, ja33no napisał:

Co o tym sądzisz? Lepiej ludzie czy rząd? Według mnie w takim momencie powinni powiedzieć dużo ludzie (referendum) i rząd.

Ja nie jestem demokratą. Według mnie król i ewentualnie jego doradcy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 00:59, Kalejdoskop86 napisał:

Zresztą, czasami małe dzieci są mądrzejsze od sejmu - zamiast się kłócić, coś razem zrobią.

Zbudują zamek z klocków...? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 01:00, Kryhuu napisał:

> Zresztą, czasami małe dzieci są mądrzejsze od sejmu - zamiast się kłócić, coś razem
zrobią.
Zbudują zamek z klocków...? ;)

Myślałem o takim porównaniu. :P
Zamiast się kłócić co lepsze zrobią wszyscy razem coś pięknego. :)

@Radykał
Hmm, co do tego to nie wiem, ale widać, że już mieli wielkie powody, aby odrzucić traktat. :)

A ja w przeciwieństwie do ciebie jest demokratą, ale umiem dostrzec wady demokracji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja :). Żaden system nie jest doskonały. Doskonałych rzeczy niema.

Z jednej strony klonowanie uratuje wielu ludzi z drugiej ta nielegalna strona przyniesie wiele ofiar. Klonowanie zwierząt hodowlanych też na dobre wyjdzie. Ale jak już mówiłem boję się nielegalnej strony tego "wynalazku"!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować