Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Nocne marki... [temat dla wszystkich cierpiących na bezsenność lub tych co lubią poszaleć w nocy :P]

66725 postów w tym temacie

Dnia 22.08.2008 o 02:24, MatiStones napisał:

Czyżby wszyscy już smacznie spali? Widzę że temat zamarł...
Wiec zadam nowy. W jakie gry lubić grać? Gatunek, konkretny tytuł oraz jego plusy i minusy
waszym zdaniem.
Innymi słowy co polecacie?


Ja lubie RPG i shottery. Jak narazie z RPG nie mam nic do polecania ale za to z FPSów.

>>>>>F.E.A.R.<<<<<<<

Nietylko dla singleplayer który jest genialny i bardzo straszny (nieraz podskoczyłem) ale dla jeszcze lepszego multiplayera. Jest bardzo mocno grywalny i jest masa akcji. Dużo wychów i ta... ta miodność strzelania. A co najlepsze jeśli chcecie pograć przez sieć to mulyiplayer jest za darmo do ściągniecia. Taka gra a za darmo. Jest to drugi najbardziej popularny darmowy FPS. Pierwszy jest Wolfenstein: Enemy Territory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 02:34, Kuboo PL napisał:

> SAGA? ta gra o wikingach?
Tak jest.


Grałem w to. Naprawdę pocieszna gierka. A szczególnie cieszył edytor map i historii :] ale teraz zdominował mnie świat Wh40K DoW a SAGA leży w szafie.. Będzie trzeba sobie tę grę odświeżyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 02:37, MatiStones napisał:

> > SAGA? ta gra o wikingach?
> Tak jest.

Grałem w to. Naprawdę pocieszna gierka. A szczególnie cieszył edytor map i historii :]
ale teraz zdominował mnie świat Wh40K DoW a SAGA leży w szafie.. Będzie trzeba sobie
tę grę odświeżyć

Wiele razy będę to powtarzał i zrobię to ponownie: stare gry są najlepsze: Saga, Heroes, Disciples (ta, to taka stara nie jest), Settlers, Fallout, każdy je zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 02:39, MatiStones napisał:

> A pamiętacie starego, dobrego Unreal''a?

Unreal i Quake w to się zagrywało

Zawsze lubiałem grać to z chłopakiem mojej siostry. Tylko on i ja. Zawsze dostawałem baty, ale było fajnie. Czasami "rysowałem" karabinem plazmowym na ścianach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2008 o 02:29, Kuboo PL napisał:

Właściwie to wszystkie tematy zamarły. Mnie najbardziej kręcą strategie. Lubię zbudować,
wyszkolić, znaleźć i zniszczyć wroga. Może dlatego, że jak miałem starego kompa, to w
większości mi strategie działały.


hehe.. dobre stwierdzenie. Miałem tak samo. Kiedy wszsycy zagrywali się GTA 3, Vice City, Need for speedem Underground, ja ujrzałem to światełko w RPG. Mój stary komp nie pociągnołby tych wcześniej wymienionych tytułów ale ja za to miałem Baldur''s Gate, Icewind Dale, Fallouty, Planescape Torment. Ach ja fajnie jest wspominieć te dzieła. No bo jaki RPG w 3D dosięgł klasy BG.. jeszcze niestety żaden. Jak dla mnie BG jest wyznacznikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 02:40, Kuboo PL napisał:

Wiele razy będę to powtarzał i zrobię to ponownie: stare gry są najlepsze: Saga, Heroes,
Disciples (ta, to taka stara nie jest), Settlers, Fallout, każdy je zna.


Ponieważ są to legendy tego rynku lecz nowe pokolenia nawet nie słyszały o nich więc będą powoli llecz nieubłaganie zamierać :( chlip...

A co tego że są najlepsze to nie zgadzam się całkowicie bo rodzą się cały czas nowe legendy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie sami, czym nas próbują zainteresować obecnie producenci: Świetna grafika, rozprzestrzenianie się ognia jest bardzo realne itp. A tak naprawdę zero nowych pomysłów (no może SPORE to jakiś wyjątek). W większości to stare rozwiązania w nowej szacie. Nie przypominam sobie gry, w której zmieniałaby się pora roku tak jak w Saga. Może mało efektownie, ale cieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze pytanie: kto z Was grał w świetną Polską produkcję (tutaj znowu wyciągnę stary tytuł): Gorky 17. Ile to ja przy nim godzin przesiedziałem. A jaki klimat. Ahhh... teraz cięzko mi coś tak klimatycznego zaleźć (z tych nowszych produkcji). Może S.T.A.L.K.E.R. Właściwie to ja też pewnie bym o tych hitach nie słyszał, gdyby nie chłopak mojej siostry. On ma całą szafkę tych hiciorów. I wszystko to oryginałki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 02:47, Kuboo PL napisał:

Zobaczcie sami, czym nas próbują zainteresować obecnie producenci: Świetna grafika, rozprzestrzenianie
się ognia jest bardzo realne itp. A tak naprawdę zero nowych pomysłów (no może SPORE
to jakiś wyjątek). W większości to stare rozwiązania w nowej szacie. Nie przypominam
sobie gry, w której zmieniałaby się pora roku tak jak w Saga. Może mało efektownie, ale
cieszy.



Nie no nieprzesadzajmy. Wiadomo że dzisiaj masa patrzy na grafikę ale są jeszcze tworzone świetne gry. Wiedźmin z świetną fabułą, mass effect to podobno baja. Albo Bioshock.

W SAGA nie grałem.. ale tam się zmienia pora roku ? Czy może pora dnia? Bo jeśli chodzi o porę dnia to Morrowind i Oblivion wymiatają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 02:54, Grizzly. napisał:

W SAGA nie grałem.. ale tam się zmienia pora roku ? Czy może pora dnia? Bo jeśli chodzi
o porę dnia to Morrowind i Oblivion wymiatają :D

Byłem sobie coś do jedzenia zrobić, bo zgłodniałem :) . Nie, nie pomyliłem się. W Saga zmieniają się pory roku. Jest lato, sekunda potem zima i wszędzie śnieg, woda zamarzła (strasznie szybko się to zmienia - sekunda - ale daje radochę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 02:59, Kuboo PL napisał:

> W SAGA nie grałem.. ale tam się zmienia pora roku ? Czy może pora dnia? Bo jeśli
chodzi
> o porę dnia to Morrowind i Oblivion wymiatają :D
Byłem sobie coś do jedzenia zrobić, bo zgłodniałem :) . Nie, nie pomyliłem się. W Saga
zmieniają się pory roku. Jest lato, sekunda potem zima i wszędzie śnieg, woda zamarzła
(strasznie szybko się to zmienia - sekunda - ale daje radochę).


sekunda to raczej nie była a raczej 5 minut jak dobrze pamiętam
A co do tych nowszych produkcji zgadzam się z tobą Grizzly i jeszcze trzeba wziąć pod uwagę że się pojawiają nowe gatunki gier jak np. RTW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 03:03, MatiStones napisał:

sekunda to raczej nie była a raczej 5 minut jak dobrze pamiętam
A co do tych nowszych produkcji zgadzam się z tobą Grizzly i jeszcze trzeba wziąć
pod uwagę że się pojawiają nowe gatunki gier jak np. RTW

RTW- proszę oświeć mnie, bo nie mogę sobie przypomnieć co to oznacza. Co do Sagi: to ogólnie zbierało się jakiś czas, ale samo przejście z krajobrazu letniego do zimowego trwa chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 03:05, Kuboo PL napisał:

> sekunda to raczej nie była a raczej 5 minut jak dobrze pamiętam
> A co do tych nowszych produkcji zgadzam się z tobą Grizzly i jeszcze trzeba
wziąć
> pod uwagę że się pojawiają nowe gatunki gier jak np. RTW
RTW- proszę oświeć mnie, bo nie mogę sobie przypomnieć co to oznacza. Co do Sagi: to
ogólnie zbierało się jakiś czas, ale samo przejście z krajobrazu letniego do zimowego
trwa chwilę.


RTW jak dobrze pamiętam to Real Time War wywodzi się od RTS''ów tylko że są pozbawione jakiej kolwiek ekonomi i rozbudowy baz tylko taktyka i jednostki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłbym sobie teraz w Sagę. Taka najbardziej klimatyczna pora dnia. Wszyscy śpią, cicho i ja zaraz też chyba się zbiorę. Mam dzisiaj dużo zajęć.
Edit: Mam już pierwsze oznaki zmęczenia, więc będę się zbierał. Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 02:39, MatiStones napisał:

Unreal i Quake w to się zagrywało

Ja ostatnio odkopałem Dooma 2. To jest świetna gra. W moim osobistym rankingu wylądowała na 1. miejscu ex aequo z RS: Vegas. Niby prosta sieczka, a wciąga :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować