Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Nocne marki... [temat dla wszystkich cierpiących na bezsenność lub tych co lubią poszaleć w nocy :P]

66725 postów w tym temacie

Ja sie fajerwerkow po pijaku nie tykam, mam jakis taki instynkt :D Moze dlatego, ze widzialem kiedys na wlasne oczy co potrafi zrobic z reka taka petardka, jesli sie z nia obchodzic nieodpowiedzialnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 01:31, matmat24 napisał:

> Tyle obstawiam przypadków głupoty na tyle krytycznych, że zostaną rozsławione przez
media.

Hmmm czyli - przykładowo: uraz mózgu, spowodowany dłubaniem w nosie podpaloną petardą?;))


Dokładnie tak... Stary idę o zakład że trafi się jeszcze pięć podobnie zjechanych przypadków i to będzie najgłośniejszy sylwek od lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 01:31, matmat24 napisał:

Hmmm czyli - przykładowo: uraz mózgu, spowodowany dłubaniem w nosie podpaloną petardą?;))

Lub też subtelne wystrzelenie rakiety z odbytu... ale na tym może poprzestańmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 01:35, Lfdracon napisał:

> Hmmm czyli - przykładowo: uraz mózgu, spowodowany dłubaniem w nosie podpaloną petardą?;))

Lub też subtelne wystrzelenie rakiety z odbytu... ale na tym może poprzestańmy.


Ogólnie do tematu wkradł się bardzo czarny humor... więc może zmiana tematyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech. Rodzic się denerwuje, pora iść spać. Albo przynajmniej spróbować zasnąć... Widać trudno zaakceptować mój tryb życiowy ;x Branoc Wam.

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 01:49, matmat24 napisał:

No to może... co sądzicie o wpływie procesora (CPU) na wydajność w najnowszych grach?


Procesor, jak procesor. Kiedyś w sklepie gościu mi powiedział że wystarczy byle co a najważniejsze to karta graficzna i coś w tym jest. P4 i dobry GF będzie lepszym rozwiązaniem niż jakaś integra i C2D e8500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od gadania z Mr.M zachciało mi się spać, no i obawiam się coraz bardziej rodziców co tak jak u M mojego trybu też nie chcą zaakceptować no i tak mnie nikt nie koffa i nie chce ze mną gadać. :P

No to Dobranoc. ^^

Edit: Jupi!!! W Elblągu jest -7 :))) Hura! Oby tak dalej :))) no może będzie zima. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 01:49, matmat24 napisał:


No to może... co sądzicie o wpływie procesora (CPU) na wydajność w najnowszych grach?


Do tej pory myślałem, że nie trzeba szaleć z CPU, ale po ostatnich doniesieniach na temat testów i7 zmieniam nieco kurs w myśleniu na ten tema.CPU jeszcze nadal jest bardzo ważnym elementem, mimo iż np. Nvidia ogłosiła koniec dominacji CPU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 01:52, Los Emilos napisał:

Procesor, jak procesor. Kiedyś w sklepie gościu mi powiedział że wystarczy byle co a
najważniejsze to karta graficzna i coś w tym jest. P4 i dobry GF będzie lepszym rozwiązaniem
niż jakaś integra i C2D e8500.


To jest fakt. Zawsze myślałem podobnie. Nie zdawałem sobie tylko dość długo sprawy, do jakiego stopnia wymiana procesora okazuje się niepotrzebna...

Obecnie mam GF8800 GTS 640 MB, 2 GB Ram, i ... Athlona 64 3000+ sprzed chyba 3 - 4 lat. Najśmieszniejsze jest to, że wszystkie gry chodzą mi do dzisiaj na full, plus 4 x AA i 16 x Anizo... no, może poza Crysis-em. Jednak to akurat nie do końca wina sprzętu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w dalszym ciągu, tak na marginesie, czekam na hybrydę CPU i GPU zapowiadaną przez AMD/ATI. I bym zapomniał o nowym projekcie związanym z grafiką przez Intel. Gdyby to co widziałem na projektach okazało się możliwe to różnica między światem realnym a rzeczywistym zatarła by się wizualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 01:59, Lfdracon napisał:

Ale przy czynnościach takich jak kopiowanie plików albo nagrywanie płyt, chyba właśnie
procesor odgrywa najistotniejszą rolę...?


Też nie prawda bo szybkość obrotu talerzy w HDD lub szybkość pamięci typu flash jeśli masz tyle kasy. CPU wymagany jest przy kompresji, dekompresji i innych obliczeniach ale już takie rzeczy przenosi na siebie GPU dzięki nVidia i technologi CUDA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 01:58, Los Emilos napisał:

Ja w dalszym ciągu, tak na marginesie, czekam na hybrydę CPU i GPU zapowiadaną przez
AMD/ATI.


Osobiście raczej czarno widzę przyszłość tych dwóch firm, które i tak od dłuższego czasu "bujają się" od sukcesów do porażek i z powrotem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale karty graficzne od ATI są świetne dla mnie dzisiaj a CPU to inna bajka ale podobno nowe procesory mają już być całkiem niezłe i podatne na OC a przy tym tańsze od Intelowskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 02:06, Los Emilos napisał:

Co jak co ale karty graficzne od ATI są świetne dla mnie dzisiaj a CPU to inna bajka
ale podobno nowe procesory mają już być całkiem niezłe i podatne na OC a przy tym tańsze
od Intelowskich.

AMD jak dla mnie miało do tej pory udane procesory, ale teraz jest słabo. Niemniej trzymam kciuki za tę firme, bo jej upadek oznaczałby monopol Intela, a to mogłaby być mała masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam czasy jak P4 nie był w stanie się równać z procesorami AMD a do tego Athlony były tańsze i szczerze mam nadzieje że te czasy wrócą ale nie na długo aby ni upadł Intel.

Tak na marginesie pamiętam jak gdzieś czytałem że były plany aby AMD/ATI zostało włączone do nVidia co by też nie było ciekawe, chodź dostali by zastrzyk gotówki na CPU a Intel miał by problemy z płytami głównymi, ale źle by to się skończyło dla GPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 02:06, Los Emilos napisał:

Co jak co ale karty graficzne od ATI są świetne dla mnie dzisiaj a CPU to inna bajka
ale podobno nowe procesory mają już być całkiem niezłe i podatne na OC a przy tym tańsze
od Intelowskich.


To też fakt. Najnowsze Radeony dają radę. A z procesorami - sam nie wiem, okaże się. Już wiele razy mieliśmy do czynienia z rzekomymi przełomami i rewolucjami w CPU... Jedyna nadzieja (moim zdaniem) taka, że twórcy procesorów niedługo zauważą, że gracze niechętnie wymieniają stare procesory na nowe... i że wreszcie dadzą coś, co zmieni tą sytuację.

A co do tej wydajności - najśmieszniejszy przypadek miałem w Gears Of War. Przed uruchomieniem gry wyskoczył mi komunikat, że mój komputer nie spełnia minimalnych wymagań gry - procesor jest zbyt słaby, żeby gra się uruchomiła. Po czym... odpaliłem grę i ukończyłem całą płynnie w 1280 x 720, full detail, 4 x AA, 16 x Anizo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 02:14, matmat24 napisał:

A co do tej wydajności - najśmieszniejszy przypadek miałem w Gears Of War. Przed uruchomieniem
gry wyskoczył mi komunikat, że mój komputer nie spełnia minimalnych wymagań gry - procesor
jest zbyt słaby, żeby gra się uruchomiła. Po czym... odpaliłem grę i ukończyłem całą
płynnie w 1280 x 720, full detail, 4 x AA, 16 x Anizo...

Ja nie miałem przyjemności grać w tą grę bo ma bardzo słaby komputer ale dużo o niej słyszałem i podobno jest bardzo dobra a jak jeszcze na tak słabym CPU poszła tak ładnie to programiści naprawdę niezłe ją zoptymalizowali. Jedyną grą która potrzebuje dobrego procka to Guild Wars ale on z kolei nie radzi sobie z wielordzeniowymi zatem i tak trzeba jej przypisać tylko jeden rdzeń bo się wiesza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 02:19, Los Emilos napisał:

Ja nie miałem przyjemności grać w tą grę bo ma bardzo słaby komputer ale dużo o niej
słyszałem i podobno jest bardzo dobra a jak jeszcze na tak słabym CPU poszła tak ładnie
to programiści naprawdę niezłe ją zoptymalizowali. Jedyną grą która potrzebuje dobrego
procka to Guild Wars ale on z kolei nie radzi sobie z wielordzeniowymi zatem i tak trzeba
jej przypisać tylko jeden rdzeń bo się wiesza.


Racja. Zresztą - jeżeli w przyszłości twórcy gier zaczną tworzyć gry wykorzystujące w pełni moc procesorów wielordzeniowych - być może wtedy ich zakup będzie bardziej sensowny... Bo póki co - mój kilkuletni Athlon głośno się z tego śmieje i (o dziwo) łyka wszystkie gry płynnie na maksymalnych detalach - karta graficzna odwala za niego całą robotę...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować