Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Nocne marki... [temat dla wszystkich cierpiących na bezsenność lub tych co lubią poszaleć w nocy :P]

66725 postów w tym temacie

Dnia 18.07.2011 o 01:06, Demagol napisał:

Na drugą przestał po jakimś czasie marudzić, ba, w końcu się zachwycił po iluś tam milionach
patchy itp. ;P


Ale gdzie tam grom z serii CM do stareńkiego Steel Panthers?:P

@Harrolfo - o, moje ulubione zajęcie(czyli zgrywanie płyt na hdd).:D Combo Easy CD-DA Extractor+Mp3tag daje radę.:>

Ha, i wychodzi że byliście na Harrym. Sataniści, nie dość, że książkę czytali, to jeszcze film.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne co było pierwsze, ważne co jest zdecydowanie lepsze, a na tym polu Combacik nie ma sobie równych już od tylu lat. :D

Pierwsza część jest najprostsza z wszystkich, ale w czasie w którym się pojawił doszczętnie niszczyła, że jej wyższość Mac Abra uznał nad skostniałym już wtedy Close Combat.
Na dwójkę narzekać można było w początkowym okresie, ale po kilku patchach (a nie milionie ;P) okazało się, że jest bardziej realistyczna od jedynki, oferuje kilka nowych możliwości taktycznych, no a co przeważa nad jej doskonałością, to symulacja Frontu Wschodniego, tak ukochanego przez wszystkich komputerowych strategów.
Na trójkę tez nie mógł narzekać, bo to ten sam silnik co w dwójce, tylko zmiana symulowanego frontu na Afryke Północną oraz Sycylię i Front Włoski.

Narzekanie przyszło dopiero na odsłonę pod nowym silnikiem i innymi 9współczesnymi) realiami, czyli Combat Mission: Shock Force.
Dalsze odsłony już nie były recenzowane w CDA, bowiem nie ma ich w krajowej dystrybucji zwyczajnie...

Tak czy siak polecam starsze trzy części, bowiem gra jest niesamowita, ale tylko oczywiście wtedy, gdy jesteśmy pasjonatami IIWŚ. ;]

A Steel Panthers choć to dobra gra, to jednak całkiem coś odmiennego. W końcu zobrazowanie w 3D z CM'a daje o wiele szersze pole taktyczne, niż dwuwymiarowość SP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2011 o 01:08, Demagol napisał:

U mnie to już prawie paranoja, chociaż kiedyś jeszcze potrafiłem albo zresetować licznik
albo i usunąć konto. W sumie to tej decyzji żałuję, najchętniej to bym po prostu nick
zmienił :D. Skywalker560 jest mało odkrywcze i nudne, a jeszcze na dodatek mam czelność
krytykować innych za używanie cyferek w ich pseudonimach. Ale S560 ma dla mnie znaczenie,
hm, nostalgiczne, to dlatego :P.


No mnie też denerwuje brak możliwości zmiany nicka, a nowego konta nie założę, bo żal mi tych 30 tys. scrobbli, a co do awarii to ja po prostu zablokowałem firewallem scrobbler i wszystko się zapisuje w pamięci podręcznej. Potem jak sytuacja się ustabilizuje to się ładnie prześle na stronkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2011 o 01:12, Nephren-Ka napisał:

Ale gdzie tam grom z serii CM do stareńkiego Steel Panthers?:P


I tak Panzer General II najlepszy :D. Bardzo lubię też People''s General, jego współczesną wersję (wiesz, Abramsy, Apache i Mi-24 miast T-34, Tygrysów i Messerschmittów). Kiedyś ceniłem sobie również Eastern Front, ale głównie ze względu na dźwięk. Szkoda, że wyrzuciłem płytę w jakimś niezrozumiałym amoku czy czymś w tym stylu, bo tym samym zniweczyłem moją ulubioną bibliotekę dźwięków ;<.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2011 o 01:06, Demagol napisał:

Nie no, mieszków jeszcze nie rzezam ;D.


A, to w takim razie zapomnij o tych skokach na ludzi, to taki żart był ;D. (Gdyby miał ten problem co ja, to byłoby z kim po(skakać)gadać...) ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2011 o 01:12, eske napisał:

A tak przy okazji to jaki jest twój ogólny odbiór filmu. Uważasz go za godną kontynuację?

Myśle że tak film utrzymuje klimat poprzednich częśći jest zdecydowanie ciekawszy fabularnie no ale miałem wątpliwości co do niektórych wydarzeń zgodnych z serią w każdym bąź razie oczekuj godnej kontynuacji a nie filmu który jak zapowiedzieli będzie super efektowny i wogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2011 o 01:10, Adjatha napisał:

Dzięki. Ja się boję próbować nawet. :P Chociaż może jakieś customy pomęczę czy coś żeby
sobie kogoś ogarnąć.


Zrób drugie konto i graj normalne mecze, olewając komentarze innych. Z moich doświadczeń wynika, że tak najlepiej można nauczyć się grać. Pomocne jest też obserwowanie(najlepiej na żywo) kogoś, kto już nieźle gra - jeden kolega ''żółwiem'' zrobił już jakieś 300 winów i sporo mi dało podpatrywanie jak gra.:>

Dnia 18.07.2011 o 01:10, Adjatha napisał:

No bo ona jakiejś wybitnej mocy nie ma - z Q trzeba trafić, z W można uciec dość łatwo.
Ulti upierdliwe ale wymaga podejścia do wrogów - a i wystarczy stun/slow, żeby w miarę
skutecznie je unieszkodliwić i urwać się z łańcucha. Na szczęście jest jeszcze E, które
trochę pomaga :P


Czyli standardowo - ciekawa postać, ale trudna do perfekcyjnego opanowania.:>

Dnia 18.07.2011 o 01:10, Adjatha napisał:

Nie miałem okazji. ;) Oprócz wspomnianego ''Wieszać...'' mam jeszcze ''Kroniki Jakuba
Wędrowycza'' i ''Weźmisz czarno kure''. Prezentów się nie wybiera. ;P A w bibliotece
nie mają wcale Pilipiuka :<


Bo to jedna biblioteka jest?:P
Hmm, u mnie chyba jest tak: Zagadka>Kroniki>Czarownik Iwanow>Wieszać>Weźmisz>Homo bimbrownikus Z tym, że nowego tomu jeszcze nie czytałem.

Dnia 18.07.2011 o 01:10, Adjatha napisał:

> Bo jak tak patrzę sobie na fb, to chyba tylko ja nie byłem.:P
Nie byłem i nie mam zamiaru. Dawno temu przeczytałem pierwsze 4 tomy, potem piąty gdy
się pojawił. Obejrzałem pierwszy film (jak ja na nim nie zasnąłem, do dziś nie mam pojęcia)
i jednym okiem prawie cały trzeci (imo już sporo lepiej zrobiony, ale z tego co się orientuję
inne nie są do niego podobne). Wystarczy. Ciekawi mnie tylko jedno - czy oni nadal to
dubbingują? :P


Nie wiem czy jest dubbing, bo żadnego filmu z Harrym(w tym nowego) nie widziałem i widzieć nie zamierzam.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam PG nigdy zbytnio nie jarał.

Co warte uwagi, to dosłownie daw czy trzy dni temu Matrix wydał Panzer Corps, niejako PG w nowych szatach.
Zamówione i czeka na przylot.
Jak pogram, to napiszę co nieco, bowiem opinie są podzielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2011 o 01:13, meryphillia napisał:

Pierwsza część jest najprostsza z wszystkich, ale w czasie w którym się pojawił doszczętnie
niszczyła, że jej wyższość Mac Abra uznał nad skostniałym już wtedy Close Combat.


Ale trójka CC była bardzo fajna. Lubiłem demko, w pełną jeszcze nie grałem i nie wiem, czy to zrobię - kiedyś lubowałem się w skomplikowanych grach dla hardkorów, jak symulatory czy strategie turowe czy insze RTW (tylko Myth dawał mi w kość :P), dzisiaj już brakuje mi czasu i (a może przede wszystkim) ochoty. Tak, zdecydowanie tego drugiego, w chwili obecnej wolę gry przystępniejsze i mniej wymagające... Chociaż akurat Close Combaty zawsze miały przejrzysty interfejs i przystępne były, nie powiem.

Dnia 18.07.2011 o 01:13, meryphillia napisał:

to symulacja Frontu Wschodniego, tak ukochanego przez wszystkich komputerowych strategów.


Coś w tym jest, bo np. CC 4 (w Ardenach) już mi się nie podobał, ale to też wina dźwięku (i czemu te cholerne czołgi są wykonane w jakiejś technologii stealth i mają bezgłośne silniki?!).

Dnia 18.07.2011 o 01:13, meryphillia napisał:

Narzekanie przyszło dopiero na odsłonę pod nowym silnikiem i innymi 9współczesnymi) realiami,
czyli Combat Mission: Shock Force.


To i tak wciąż ta sama gra... Jak mi się przypomni Close Combat: First to Fight (prawdziwy gwóźdź do trumny serii, ciekawe, czy tam czołgi wydawały już jakieś odłosy, hehehe), to aż ciarki po plecach przechodzą.

Dnia 18.07.2011 o 01:13, meryphillia napisał:

Dalsze odsłony już nie były recenzowane w CDA, bowiem nie ma ich w krajowej dystrybucji
zwyczajnie...


Myślę, że nie byłoby to dla CDA problemem. Problemem jest to, że Mac Abry już takie produkcje nie bawią (mam wrażenie, że tylko do Steel Panthers wraca), a jedynymi hardkorami, jakich mają na pokładzie są enki i Bonczol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2011 o 01:18, benq20 napisał:

Myślę że tak film utrzymuje klimat poprzednich części jest zdecydowanie ciekawszy fabularnie no ale miałem wątpliwości co do niektórych wydarzeń zgodnych z serią w każdym bądź razie oczekuj godnej kontynuacji a nie filmu który jak zapowiedzieli będzie super efektowny i w ogóle.


Skoro mówi to ktoś kto oglądał ten film w 3D to chyba uwierzę na słowo ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2011 o 01:22, meryphillia napisał:

Mnie tam PG nigdy zbytnio nie jarał.


Mnie za to tak, nie wiem, co w tej grze widzę, ale może ta przystępność i prostota są do tego kluczem :D.

Dnia 18.07.2011 o 01:22, meryphillia napisał:

Co warte uwagi, to dosłownie daw czy trzy dni temu Matrix wydał Panzer Corps, niejako
PG w nowych szatach.


Pamiętam, bo Vojtas kiedyś opublikował linki do blogów, gdzie wypisano ciekawe premiery, jakie mają mieć miejsce w tym roku i wśród gier indie było właśnie to, zdaje się. Może spróbuję, chociaż wolałbym w sumie wrócić do oryginału, to raz. Dwa, Battle for Wesnoth jest całkiem sympatyczne - taki PG w realiach fantasy :D. Ciekawe, czy są jakieś mody Star Wars czy WarCraft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale sporo cech niejako przejąłem tudzież posiadam sam z siebie, między innymi podobny głos, zdaje się i taki sam akcent ;P. Tylko grając w Thiefy w pewien sposób kreuję Garretta po swojemu, nie zgadzając się z jego poglądami i np. kieruję się własnymi sympatiami politycznymi :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2011 o 01:13, meryphillia napisał:

Nie ważne co było pierwsze, ważne co jest zdecydowanie lepsze, a na tym polu Combacik
nie ma sobie równych już od tylu lat. :D


Ale że mamy porównywać menadżer piłki nożnej z taktyczną strategią?:P Ja się nie podejmuję.:P
Przy okazji, to Championship Manager się pokazał w 92 roku i do dzisiaj(się nazwa zmieniła tylko nieco w 2005 roku) lideruje niepodzielnie w branży.:>

Dnia 18.07.2011 o 01:13, meryphillia napisał:

/ciach/


Hmm, ja mam tez ogólnie obraz, że ta seria jest bardzo dobra, i pewnie ''kiedyś'' sobie zagram.:> Jak tylko zachce mi się znowu grać.:P

Dnia 18.07.2011 o 01:13, meryphillia napisał:

A Steel Panthers choć to dobra gra, to jednak całkiem coś odmiennego. W końcu zobrazowanie
w 3D z CM''a daje o wiele szersze pole taktyczne, niż dwuwymiarowość SP.


Eee tam.:P Ja w moim CM(teraz już FM) dalej siedzę w meczach 2D, chociaż 3D wygląda już znośnie.:>

Dnia 18.07.2011 o 01:13, meryphillia napisał:

A CDA nie opisuje przecież gier niedostępnych oficjalnie w kraju, bo i tak nie zainteresują
czymś takich ludzi i stronę na tekst przeznaczyć lepiej na coś bardziej chodliwego i
swobodnie dostępnego.


Hmm, z tego o pamiętam, to 'kiedyś' dobre gry nie bez planów wydania w Polsce się pojawiały w recenzjach. Nie było ich dużo, ale zawsze coś. Aczkolwiek jak jest teraz nie mam pojęcia, bo już ich dawno nie kupuję.:/

Edit - wspomniałem sobie ot tak o cemikach, i jaka rozmowa się wywołała.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CC żyje sobie dobrze nadal i nikt go w trumnie nie chował. Matrix wydał odświeżone edycje poszczególnych odcinków pod nowymi tytułami i sprzedają się nawet znośnie. Mimo wszystko seria powinna być odświeżona w taki właśnie sposób, jak zrobił to battlefront z CMSF i CM:BfN.

A CDA nie opisuje przecież gier niedostępnych oficjalnie w kraju, bo i tak nie zainteresują czymś takich ludzi i stronę na tekst przeznaczyć lepiej na coś bardziej chodliwego i swobodnie dostępnego.

Nephren-Ka >>> Do Combacików można wszystko porównywać, bo i tak są najlepsze. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2011 o 01:33, meryphillia napisał:

A CDA nie opisuje przecież gier niedostępnych oficjalnie w kraju, bo i tak nie zainteresują
czymś takich ludzi i stronę na tekst przeznaczyć lepiej na coś bardziej chodliwego i
swobodnie dostępnego.


Nie wiem, czy takie Hearts of Iron jest bardziej chodliwe :D. Ale jeśli CM-y/CC byłyby dostępne na Steamie, to pewnie by zrecenzowali bez żadnych problemów. Zawsze by jakiegoś wała w redakcji znaleźli, albo jakiś czytelnik by reckę podesłał :D.

"Do Combacików można wszystko porównywać, bo i tak są najlepsze. :D"
Ta, pewnie i w kategorii "symulator rozrzutnika do gnoju", Symulator Farmy może się schować (i tak jest ponoć do bani, więc CM go by bez problemu rozłożyło na łopatki xD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować