Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Nocne marki... [temat dla wszystkich cierpiących na bezsenność lub tych co lubią poszaleć w nocy :P]

66725 postów w tym temacie

Dnia 25.07.2013 o 00:17, Kadaj napisał:

Dzisiejsza próba zagrania LotR Online zakończyła się fiaskiem. Próbowałem przez ponad
godzinę uruchomić grę, ale launcher wieszał się zaraz po rozpoczęciu patchowania. : /

ja próbowałem dzisiaj pograć w Neverwinter, ale miałem koszmarne lagi, pociąć się idzie. a tak mi się ta gra podoba, pomimo przerażającej świadomości, że tak naprawdę to jednak strasznie słaba jest.

Dnia 25.07.2013 o 00:17, Kadaj napisał:

Dlatego też nocka upłynie na oglądaniu filmów i radosnym farmieniu kart steamowych w
tle. ;p

mi upłynie na oglądaniu zdjęć Kate Middleton i czytaniu wszystkiego, co tylko się da o małym księciu. serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czynie ostatnie próby wyciągnięcia z dna mojego kolonialnego imperium.
Jak się nie uda, to od nowa trzeba będzie zacząć, tym razem już z większym dystansem do gwałtownych inwestycji, które ostatecznie przemieniają się w ogromną dziurę budżetową. :D

Na screenie spamowym próba zrównoważenia budżetu za pomocą nowych osadników z przepastnymi portfelami (oby). :F

20130725003644

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 00:29, Robertcik1 napisał:

ja próbowałem dzisiaj pograć w Neverwinter

Tak z ciekawości: jaka część Faerunu jest dostępna w grze do zwiedzania?

Do Calimportu bym się wybrał. xD

Edit: Łotr Online, runda 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 00:45, Kadaj napisał:

Tak z ciekawości: jaka część Faerunu jest dostępna w grze do zwiedzania?

parę dzielnic Neverwinter i okolice. ciężko mi teraz powiedzieć, bo nie pamiętam, dobry miesiąc przerwy miałem. niby dużo terenu nie ma, ale jest na tyle zróżnicowane, że w sumie nie ma co narzekać. a też ostatnio dodali chyba jakieś nowe tereny i podziemia na endgame, więc przynajmniej się starają.

Dnia 25.07.2013 o 00:45, Kadaj napisał:

Do Calimportu bym się wybrał. xD

zapomnij. ;)

trafiłem dzisiaj rano, jak jeszcze mi chodziło przez jakieś pół godziny, na Artemisa Entreriego w PvP. zniszczyłem go totalnie, ale nie lubię, jak ludzie się po książkowych postaciach nazywają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ale nie lubię, jak ludzie się po książkowych

Dnia 25.07.2013 o 00:55, Robertcik1 napisał:

postaciach nazywają.

A jak się mają nazywać? Imiona z książek/filmów/etc to pierwsze co mi przychodzi do głowy, gdy jakaś gra wymaga nazwania postaci. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 00:57, Kadaj napisał:

A jak się mają nazywać? Imiona z książek/filmów/etc to pierwsze co mi przychodzi do głowy,
gdy jakaś gra wymaga nazwania postaci. ;p

po pierwsze - jest opcja wylosowania imienia i nazwiska, która uwzględnia rasę i pochodzenie twojej postaci, co jest bardzo wygodne i na dodatek tworzy naprawdę fajnie brzmiące kombinacje, po drugie - dokładnie, trochę wyobraźni. naprawdę żyjemy w świecie, gdzie ludzi mają totalne zero własnej inwencji i kreatywności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 01:04, Robertcik1 napisał:

po pierwsze - jest opcja wylosowania imienia i nazwiska

Jak dla mnie takie imię jest wtedy puste, a wpisując znane, podświadomie przenosi się na postać również osobowość danego bohatera skądś tam, zamazuje się trochę uczucie grania obwiesiem znikąd. ;p

Dlatego nie ma to jak postać nazwana i wykreowana przez twórców. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 01:12, Kadaj napisał:

Dlatego nie ma to jak postać nazwana i wykreowana przez twórców. ^^

właśnie o tym mówię. Brandis Silvershaper, mój niziołek wojownik (tak!) ma osobowość, którą ja mu wykreowałem. ja wiem, kim on jest. to nie ma żadnego znaczenia dla gry pozbawionej jakichkolwiek wyborów, ale ma dla mnie. z drugiej strony - nie każdy ma, tak jak ja, nadmiar wyobraźni. xD

chociaż i tak lepszy Artemis niż Drizzt, to dopiero ziewfest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Puste"

A Aragorn czy Conan, to już "pełne". :D

Nie no w końcu to tylko zwykła gra komputerowa i sam sobie w podobny sposób folguję (ot chociażby prawie zawsze wojownik w H&S którego gram nazywa się Thrud ;] ), ale można i w tym polu rozwinąć nieco skrzydła.
Znałem kiedyś typa, wielkiego miłośnika gier fabularnych, który zapisywał zeszyty o przygodach i w ogóle historii życia postaci, którymi grał w gry na PC czy konsolo.

Można zatem? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 01:17, meryphillia napisał:

A Aragorn czy Conan, to już "pełne". :D

Zależy kogo się lubi. ;p

Dnia 25.07.2013 o 01:17, meryphillia napisał:

ale można
i w tym polu rozwinąć nieco skrzydła.

Gra powinna bawić, a mnie wymyślanie postaci do grania nie bawi ani odrobinę. Jak mam przypływ twórczości, to wolę jakieś opowiadanie do szuflady napisać. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 01:21, Kadaj napisał:

Gra powinna bawić, a mnie wymyślanie postaci do grania nie bawi ani odrobinę. Jak mam
przypływ twórczości, to wolę jakieś opowiadanie do szuflady napisać. ;>

ej, a gdzie tak na dobrą sprawę jest różnica między tymi dwoma rzeczami? i w tym, i w tym wymyślasz w końcu głównego bohatera (chociaż tak naprawdę główny bohater sam do ciebie przychodzi, ale nie rozmawiajmy o religii...). ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli potrafisz napisać "opowiadanie do szuflady" z całym jego bagażem historii i wykreowanych postaci, a nie chce Ci się wymyślić na szybko imienia postaci w grze komputerowej?

LEL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 01:23, Robertcik1 napisał:

ej, a gdzie tak na dobrą sprawę jest różnica między tymi dwoma rzeczami?

Pełna kontrola nad losem bohatera i świata, od początku do końca.
Gra to poznawanie czyjejś wizji.


@meryphillia
Nie tyle się nie chce, co nie czuję się z tym dobrze. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 01:28, Kadaj napisał:

Pełna kontrola nad losem bohatera i świata, od początku do końca.

serio? bo ja podczas pisania zazwyczaj przyłapuję moich bohaterów na robieniu wyłącznie tego, na co oni mają ochotę, co efektywnie sprawia, że mam mniej więcej zero kontroli nad bohaterami i ich światem. tylko dzisiaj zacząłem pisać scenę, która miała skończyć się tym, że bohaterowie tracą dziewictwo, a w rzeczywistości skończyła się tym, że zerwali. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czas wywiesić białą flagę, nie jestem w stanie nakłonić Łotra do upatchowania się.

@Robertcik1
Mogli zerwać po. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować